55 Yeni İş Fikri
55 Yeni İş Fikri

55 Yeni İş Fikri

55 Yeni İş Fikri; Günümüzde ortaya çıkan ekonomik çalkantılar pek çok kimsenin iş olanağı bulma konusunda problem yaşamasına sebebiyet vermiştir. Bunun dışında özellikle emekli olan bireyler, iş hayatı sonlananlar, işsizler, evden çalışmak isteyenler, öğrenciler ya da gece çalışmayı sevenler açısından bazı özel iş fikirlerine ihtiyaç duyduklarını söylemek yanlış olmayacaktır.


Sizde çalışma konusunda azimli olduğunuz halde yıllardır sahip olmak istediğiniz işe sahip olamadığınızı düşünüyorsanız bu özel iş fikirleri aracılığıyla kendinizi bulabileceğiniz yeni iş deneyimi yakalayabilirsiniz.

İçindekiler

55 Yeni İş Fikri

Pek çok farklı alanda olan bu iş fikirleri ile bilmediğiniz çok fazla iş kolu olduğunu keşfedebilir ya da yıllardır sahip olmak istediğiniz iş yaşantısına kendi başınıza sahip olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Çoğunluğu herhangi bir vasıf ya da beceri gerektirmiyor olmakla birlikte bu iş fikirleri arasında beceri, eğitim ya da vasıf gerektiren işlerde bulunmaktadır. Özellikle bazı özel alanlarda becerili, yetenekli ya da tecrübeli olduğunun düşünenler açısından bu iş fikirleri mucizevi birer öneri sunmaktadır.

Sahip olunan tecrübe ve yeteneklerle birlikte sahip olunması muhtemel beceri ve yetenekler aracılığıyla da işlerden yararlanarak kazanç elde etmek mümkün hale gelmektedir.

Sizde iş hayatının yoruculuğundan sıkıldıysanız, işsizseniz, evden çalışmak istiyorsanız, elektronik ortamın getirdiği imkanlardan yararlanmak eğilimindeyseniz, öğrenci ya da emekliyseniz veya ev hanımıysanız bu iş fikirleri arasından size, yeteneklerinize, becerilerinize, almış olduğunuz eğitime ya da uzmanlık alanınıza dair olan bir tanesini tercih ederek neredeyse hiç sermaye harcamadan bazı özel alanlar aracılığıyla kazanç elde etme imkanına sahip olabilirsiniz.

İşte birbirinden yenilikçi 55 iş fikri!

1.Muhasebecilik Yapmak

Muhasebecilik yapmak için her daim ayrıca bir ofise sahip olmak gerekmediği gibi evden yapmak da mümkündür.

Özellikle dijital ortamda üzerinden küçük, büyük ve orta ölçekli firmalar ile temasa geçerek muhasebe hizmetlerini karşılayabilirsiniz.

Tahmin edileceği üzere bu işin yapılabilmesi adına öncelikli olarak bu konuda eğitim alınması gerekmektedir.

Bu sebepten dolayı bu alanda uzmanlığı bulunan eğitim almış kimseler açısından benzersiz bir imkandır. Bu bağlamda ilk olarak belirlemeniz gereken mesele hizmet alanınıza yönelik olmalıdır.

Yani en genel anlamıyla hangi müşteri portföyüne hizmet edeceğinizdir. Daha küçük ve orta ölçekli şirketlere ya da firmalara hizmet etmek istiyorsanız bu bağlamda daha az maliyet ya da az imkan sağlamanız yeterli olacaktır fakat işinizi büyüterek daha büyük firmalara hizmet vermek istemeniz durumunda belki yardımcılara bile ihtiyaç duyabilirsiniz.

Muhasebecilik yapmak adına gerekli reklam ve pazarlama çalışmalarını dijital ortam üzerinden yürütebileceğiniz gibi gündelik yaşantının reel reklam alanlarını ve yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

Mesela kartvizit bastırabilir ya da gerekli reklam çalışmalarının yürütülmesi adına vermiş olduğunuz hizmetler kapsamında broşür hazırlayarak bunları hizmet alanınızın kapsamına giren hedef kitlesi ile buluşturabilirsiniz.

Böylelikle hem reklamınız yapılmış olacaktır hem de bunula birlikte müşteri olanağınızda artacaktır.

2.Bisiklet Tamiri Yaparak Para Kazanmak

55 yeni iş fikri


Bilineceği üzere hemen her çocuk açısından bisiklet sahibi olmak çok önemli bir özelliktir. Çocuklar dışında günümüzde yetişkin bireylerinde sağlıklı bir yaşama kavuşmak için ya da sadece bir yerden bir yere gitmek için bisiklet kullandığı bilinmektedir.

Buna karşın önceden hemen hemen her yerde rastlamanın mümkün olduğu bisiklet tamircileri günümüzde yavaş yavaş sektörden çekilmektedir.

Dolayısıyla her bölgede bisiklet tamiratı yapan birilerinin olması her zaman mümkün olmamaktadır. Bu tarz boşlukları değerlendirmek adına bisiklet tamiri yaparak para kazanmak tam size göredir.

Bisikletler çoğunlukla komplike mekanizmalara sahip olmamakla birlikte aynı zamanda basitçe tamir edilmeye de uygundur ve çok fazla ekipman desteğine de ihtiyaç duymaz.

Dolayısıyla yapacağınız bu iş kapsamında yüksek bir sermayeye sahip olmanıza ihtiyaç yoktur. Sadece yeterli alan, kısmi bir beceri ve basit tamirat araçları yeterli olacaktır.

3.Tekne Temizleme ve Basit Bakım İşi

55 yeni iş fikri


Özellikle kış aylarında tekneler sudan çekilerek bakım yapılacakları alanlara doğru götürülmektedir.

Bu durumlarda teknelerin bakımı ve temizliği için özel bir personele sahip olmayan tekne sahipleri açısından teknelerine yeteri kadar ilgi gösterilmesi oldukça önemli bir konudur.

Aynı zamanda bu tekne sahiplerinin kendilerinin de sahip oldukları tekneye yeterli ilgiyi gösterecek zamanının olmaması durumunda dışarıdan bu alanda hizmet verecek iş gücüne ihtiyaç duyarlar.

Basit bakım işleri ve genel temizlik şeklinde olan bu iş kolundan faydalanmak ise size kalmıştır. Bu bağlamda tekne temizleme ve basit bakım işi yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

4.İş Planlaması Hizmeti Vermek

55 yeni iş fikri

Elektronik ortamdan da kolaylıkla yapılabilme olanağına sahip olan iş planlama hizmeti vermek, özellikle kıvrak zekalı ve araştırma ya da düzenleme konusunda becerili kimseler açısından önemli bir iş alanı haline dönüşebilmektedir.

Ticaretin hemen hemen her alanında girişimci olmak adına düzenli bir iş planlamasına sahip olmak gereklidir.

Dolayısıyla sizde bu planlama konusunda beceri ya da yeteneğe sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ticari faaliyet yürüten kimselere ya da yeni atılım yapacak olan girişimcilere ulaşarak iş planlaması hizmeti verebilirsiniz.

Böylelikle evden çıkmadan kazanç elde edebilmenizin yanı sıra aktif olarak reel dünya üzerinden bu hizmetlerin verilmesi de mümkün olmaktadır. Yani en genel anlamıyla müşteriler ile doğrudan iletişim kurarak iş planlama hizmeti vermek adına onlara fikirler sunabilirsiniz.

5.Araç Paylaşımı Yapmak

55 Yeni İş Fikri

Bilineceği üzere toplu taşımaya ve taksilere alternatif olarak daha özel hizmetler sağlayan ve özellikle taşıma konusunda konfor vadeden pek çok özel firma ortaya çıkmıştır.

Uber ve Lyft bu alanda sektörü domine eden ve tüm dünyada ilgi ile takip edilen firmalar arasında en belirgin şekilde önde olanlar olmakla birlikte aynı zamanda bu şirketlere yönelik ilginin artması, gelen talepleri karşılayamama konusunda sorunların yaşanmasına sebebiyet vermiştir.

Bu bağlamda bu iki firmanın dışarıdan araç talebinde bulunduğu görülmektedir.

Sizde Uber ve Lyft açısından uygun olan araçlara sahipseniz bu hizmetleri vermeleri konusunda araç paylaşımı yapmak tam olarak size göre olacaktır. Aracınızı bu firmalara kiraya vererek sahip olduğunuz araç üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

6.Temizlik Hizmetleri Vermek

55 Yeni İş Fikri

Oldukça yaygın olarak yapılan işlerden biri olan temizlik hizmetleri vermek, doğru bir şekilde tahlil edilerek sağlıklı kararlar eşliğinde gerçek bir kazanç alanı haline dönüşebilir.

Hatta bu alanda gelişim göstererek şirket sahibi olmak bile imkanlı hale gelecektir.

Başlangıç aşamasında yapmanız gereken ev, büro, ofis ya da küçük işletmelerin temizlik hizmetlerini karşılamak olacaktır. Sonrasında ise orta ölçekli olan firmalara ulaşarak bu hizmetleri sağlamak adına kadronuzu ve ekipmanlarınızı büyütebilirsiniz.

Özellikle orta ve küçük ölçekli işletmeler temizlik hizmeti verecek özel birimlere sahip değildir ve bu konuda ihtiyaçları da daimi olarak sürmektedir.

Bu ihtiyaçlara karşılık vermeniz durumunda, işinizi doğru yapıyorsanız hızlıca büyüyerek, sektörde büyük firmalara rakip olabilirsiniz

7.Parti Organizatörlüğü Yapmak

55 Yeni İş Fikri

Günümüzde parti vermek isteyen kimseler çoğunlukla profesyonel şirketlerden yardım almaktadır. Fakat çocuklar ya da ergenler açısından bu hizmetlerin profesyonel ellerden alınmasına ihtiyaç yoktur.

Çocuklar bilineceği üzere ailelerinden bu konuda yardım almak yerine dışarıdan gelen yardımları dikkat alma konusunda bir eğilime sahiptir.
Öyleyse sizde parti organizatörlüğü yapmak adına çocukların bu ihtiyacını kullanabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir sermaye koymanıza da gerek yoktur.

8. Danışmanlık Yapmak

55 Yeni İş Fikri

Anlaşılacağı üzere danışmanlık yapmak oldukça geniş bir alana işaret etmektedir. Bu sebepten dolayı sizden uzman olduğunuz alanda danışmanlık hizmetleri verebilir ya da daha az profesyonellik, uzmanlık ya da tecrübe gerektiren alanlarda da bu hizmeti vermek adına faaliyet gösterebilirsiniz.

Özellikle yönetim kademesinde daha önce bulunduysanız, çalıştığınız alan ne denli küçük olursa olsun yönetim konusunda tecrübeye sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.

Sizde bu tecrübeyi kullanmak adına danışmanlık yapmak fikrinden faydalanabilirsiniz ve daha genç henüz yönetim işleri ile yeni taşınan kimselere sahip olduğunuz bilgi, birikim ve tecrübeyi aktararak bundan para kazanabilirsiniz.

9.Evcil Hayvan Gezdirmek

55 Yeni İş Fikri

Başlangıçta çılgınca geliyor olmasına karşın evcil hayvan gezdirmek gerçek bir iş alanıdır ve kazancı da düşünüldüğünden çok daha fazla olabilmektedir.

Sadece iş ilanları veren web siteleri üzerinde araştırma yapmak bile böyle bir sektörün var olduğunu görmenize yeterli olacaktır. Siz de bolca boş vakte sahipseniz ve hayvanlarla sağlıklı bir iletişim kuracak düzeyde hayvanseverseniz, bunu fırsata çevirebilirsiniz.

Üstelik evcil hayvan gezdirmek çoğu zaman fazla vakit kaybına sebebiyet vermediğinden birden fazla müşteriye aynı anda ya da farklı aralıklarla hizmet verebilmeniz de mümkündür.

10.E-Ticaret Sitesi Asistanı

55 Yeni İş Fikri

Bazı kimseler e-Ticaret sitesi sahibi olmalarına karşın gösterilen ilgiye tek başlarına karşılık verme konusunda yeterli olamamaktadır.

Yüksek düzeyde beceri gerektirmeyen bu iş kapsamında elektronik ortamın sağladığı imkanlardan faydalanmak mümkündür.

Bu sebepten dolayı sizde eğer evden çalışarak para kazanmak istiyorsanız E-Ticaret sitesi asistanı olarak, bu alanda faaliyet gösteren kimselere yardımcı olarak para kazanabilirsiniz.

11.Metin Yazarlığı, Editörlük ve Düzenleme

55 Yeni İş Fikri

Sanal ortam aracılığıyla yapılacak pek çok iş bulunmaktadır. Özellikle elektronik ortama gösterilen yoğun ilgi ve bu alanda yürütülen pazarlama ve reklam faaliyetlerinin yüksek düzeyde artış göstermesiyle birlikte Metin yazarlığı, editörlük ve düzenleme hizmetleri veren kimseleri sayısı da yüksek oranda artış gösterdi.

Buna paralel olarak sizde bu seçenekler arasından herhangi birini ya da hepsini aynı anda yaparak evden kazanç elde edebilirsiniz.
Metin yazarlığı yapmak için herhangi bir eğitim alınmasına gerek olmamakla birlikte seo uyumunun nasıl yapıldığını bilmek ve anlamlı bütünlükler oluşturan paragraflar hazırlamak yeterli olacaktır.

Aynı ölçüde editörlük hizmetleri için bu alanda kısmi bir tecrübe, eğitim ya da bilgiye sahip olmak daha avantajı olmanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla kısmen uzmanlık gerektirdiğini söylemek yanlış olmaz.

Düzenleme işlemleri için de iyi bir zekaya sahip olmanız ve düzenleme konusunda becerili olmanız yeterlidir. Bu özelliklerden biri ya da birkaçı sizde varsa metin yazarlığı, editörlük ve düzenleme hizmetleri vererek aylık olarak düzenli kazanç elde edebilirsiniz.

Üstelik tüm bunları evinizden hiç çıkmadan ev konforunda ve sadece bilgisayar aracılığıyla yapabilirsiniz.

12.Elektronik Ürünler Tamir Etmek

55 Yeni İş Fikri

Özelliklerle evde boş vakte sahip olan erkekler açısından bu iş oldukça verimli bir iş sahası açmaktadır. Pek çok kimse bozulan elektronik ürünlerinin yerine yenisini almaktansa onları tamir ettirerek uzun süreli kullanmak ister.

Sizde bu tarz konularda becerikli olduğunuzu düşünüyorsanız, elektronik ürünler tamir etmek tam olarak size göre bir iştir. Üstelik bu iş kapsamında da evden çıkmanıza gerek yoktur ve müşterileriniz gelip sizi bulacaktır. Aynı zamanda bu tarz işler konusunda becerikli olan kimseler açısından eğlenceli de olabilecek bu iş ile ekstra veya daimi gelir elde edilebilmektedir.

13.Etkinlik Organizatörlüğü Yapma

55 Yeni İş Fikri

Organizatörlük yapma konusunda kendinize güveniyorsanız, evden çıkmadan bile yapılabilecek olan bu iş tam size göredir. Evden çıkmadan da yapılabilir olmasına karşın reel olarak sosyalleşmek de istiyorsanız, doğrudan ikili temaslar kurarak organizatörlük yapabilirsiniz.

Özellikle belli başlı organizasyonlar konusunda pek çok kimse uyum yakalama konusunda problem yaşamaktadır. Süslemenin yapılması, mekanın ayarlanması, konuşmacıların planlanması, genel planlamanın yapılması, zamanın karar verilmesi, katılımcılara bilgi verilmesi gibi pek çok detay mesele insanlara zor gelmektedir.

Bu bağlamda sizde bu tarz işleri yapma konusunda kendinize güveniyorsanız etkinlik organizatörlüğü yapma işi tam size göredir.

14.Mahkemelerde Profesyonel Aracılık Yapmak

Başlangıçta yasadışı bir iş gibi görünse de gerçekte olan tam olarak bu değildir. Bilineceği üzere mahkemelerde uzman bilirkişilere ihtiyaç duyulmaktadır.

Sizde tam olarak bu noktada devreye girerek savcı ya da avukatların ihtiyaç duyduğu ölçüde uzmanlarla mahkemelerde profesyonel aracılık yapmak hizmetini sunan uzmanlarla buluşturabilirsiniz. Yalnız dikkat edilmesi gereken temel mesele ise bu alanda eğitim ya da uzmanlığa sahip olmanızdır.

İlginizi Çekebilir  Dünya’daki Bazı Yüksek Ücretli İşler Nelerdir? 

15.Finansal Danışmanlık

55 Yeni İş Fikri

Ev konforunda yapılabilecek bir diğer iş de finansal danışmanlık işidir. Finans ve ticaret konusunda tecrübeye, bilgiye ve gerekli birikime sahipseniz, özellikle pek çok ticari faaliyetin sanal ortamdan sürdürüldüğü günümüzde sanal finansal destek vererek insanlara katkı sağlayabilirsiniz. Tabi ki bu katkı ücretsiz olmayacaktır.

Hak ettiğiniz ölçüde yatırımcılardan paranızı almanız mümkündür. Komisyon ile çalışmaya da imkan tanıyan bu iş de doğrudan net gelirle çalışmak ve ev konforunda kazanç elde etmek de son derece mümkündür.

16.İkinci El Satış Yapmak

Elektronik ticaret yapma konusunda pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan bir ide şüphesiz son derece ilgi gören ikinci el satış yapmak fikridir. Pek çok insan eski modellere ve eski tip eşyalara ilgi duymaktadır. Burada önemli olan ne kadar yaratıcı olduğunuz ve pazarlama konusunda ne denli başarılı olduğunuzdur.

Mesela tek başına hiçbir işe yaramayan herhangi bir eşya doğru pazarlama tekniği kullanılarak satışa sunulabilir.

Üstelik elinizde bulunan ürünler bittiğinde, bu tarz ürünlerin satıldığı ikinci el pazarlarından bu ürünlerden temin edebilirsiniz.

Az maliyetle aldığınız ürünleri yüksek kar marjı ile satışa çıkarabilir ve böylelikle yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

17.Özel Sporlarda Koçluk Yapmak

Pek çok bilinen spor dalına nazaran bazı spor dallarında gerekli uzmanlığa sahip olan birilerine bulmak oldukça zordur. Sizde herhangi bir özel sporda gerekli bilgi, beceri ve tecrübeye sahipseniz, boşta kalmamalısınız.

Özel sporlarda koçluk yapmak fikri tam olarak size göredir. Kriket, Polo, Golf, beyzbol gibi özel spor dallarında koç bulmak son derece zor olmakla birlikte, bu alanda faaliyet gösteren spor tesisleri de azınlıktadır.

Dolayısıyla bu tarz sporlar konusunda sahip olduğunuz bilgiyi uzmanlığınızın getirdiği avantajla kazanç alanı haline dönüştürebilirsiniz.

18.Enerji Tasarrufu Destekçiliği

Enerji alanında bilgi sahibiyseniz ve bu alanda gerekli olan tecrübeye iş yaşantınız boyunca sahip olduysanız bunu kullanmak sizin elinizdedir. Özellikle günümüzde enerji tasarrufunda bulunmak isteyen pek çok ev sahibi olmakla birlikte küçük ve orta ölçekli firmada bulunmaktadır.

Bu kimseler ile iletişime geçerek enerjinin harcandığı ortamı tasarruf yapmak adına doğru şekilde dizayn etmelerine yardımcı olabilirsiniz. En genel anlamıyla enerji tasarrufu destekçiliği anlamına gelen bu iş karşılığında hazırlamış olduğunuz raporlar doğrultusunda kazanç elde edebilirsiniz.

Doğru hesaplamalar yaparak işinizde başarılı olmanız durumunda ise reklamınız kendiliğinden yapılacaktır ve daha fazla müşteri ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

19.Ev Dekorasyonu Desteği

55 Yeni İş Fikri

Pek çok kimse açısından evin en doğru şekilde dizayn edilmesi oldukça güçtür. Siz de bu tarz alanlarda uzmanlığa sahipseniz ya da yenilikçi fikir üretme konusunda kendinize güveniyorsanız ev dekorasyonu desteği tam size göredir.

Üstelik bu işi yapmanız için evden çıkmanıza bile gerekmez fakat yine de doğrudan gözlemeyerek yapmanız da başarıya ulaşmak adına büyük katkılara olacaktır.

Doğru dekoratif malzemeler doğru şekilde kombin edilerek hoş bir ev görünümü elde edilmesine yardımcı olarak para kazanabilirsiniz.

20.Ev İçinde İşlevsel Tasarımı İşi

Biraz enteresan olmakla birlikte bu iş kapsamında ev içerisinde her eşyanın ve odanın işlevsel olarak kullanımı konusunda ev sahiplerine yardımcı olmanız beklenmektedir.

Yani en genel anlamıyla evde yaşayan bireylerin hangi eşyalara hangi sıklıkla eriştiği ya da hangi odaları etkin olarak gün içinde kullandığı bilgilerinden yola çıkarak, doğru bir evin dizayn edilmesini sağlamanız gerekecektir.

Doğru bilgiler ışığında sağlıklı karar vermeniz durumunda müşterileriniz son derece memnun kalabilir. Sizde bu tarz ince dokunuşlar konusunda becerikli olduğunuzu düşünüyorsanız ev içinde işlevsel tasarım işi tam olarak sizde göredir.

21.İthalat ve İhracat Uzmanlığı

Daha önceki iş hayatınızda büyük firmalarda ithalat ve ihracat konusunda deneyim sahibiyseniz ya da bu alanda eğitim aldıysanız danışmanlık hizmeti vererek, bu alanda faaliyet gösterecek olan yatırımcıların ticari kariyerlerine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu tarz bir uzmanlığınızın olmaması durumunda eğitim alarak sıfırdan başlamanız da mümkündür.

Gerekli olan teknik bilgiyi elde ettikten sonra müşterilerinizi bularak ithalat ve ihracat uzmanlığı konusunda tecrübe sahibi olduğunuzu aktarabilir ve bu bağlamda faaliyet göstermeleri durumunda sağlayacağınız katkıların üzerinde durabilirsiniz.

Böylelikle danışmanlık hizmeti vererek kazanç elde edebilirsiniz.

22.İç Dekorasyon Uzmanlığı

55 Yeni İş Fikri

Daha önce iç mimari konusunda bilgiye, tecrübeye ya da eğitime sahipseniz bunu aktif olarak sürdürmeniz mümkündür. Özellikle bu alanda hizmet veren bazı özel internet siteleri kullanılarak, sahip olduğunuz deneyimden herkesin ücret ödeyerek faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle yeni alınan evler veya yeni taşınılacak evlerde doğru dekorasyonun yapılması herkes açısından kritik bir öneme sahiptir. Sizde bu alanda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız iç dekorasyon uzmanlığı aracılığıyla, profesyonel hizmet sağlayarak yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

23.Takı Yapmak

Özellikle ev hanımları açısından evden iş sahibi olmak adına imkan tanıyan takı yapmak gerçek bir getiri alanı haline dönüşebilmektedir. Yapılan takılar ne denli tasarım harikası olursa o kadar çok ilgi göreceğinden, özenle ve doğru şekilde yapılması durumunda yüksek kazanç alanı da açmaktadır.

Ayrıca bu iş kapsamında yüksek sermayeye sahip olunması gerekmemekle birlikte önemli olan konu yeteri kadar el becerisi ve yeteneğe sahip olmakla birlikte tasarım konusunda yaratıcı olmaktır.

Yapılan takılar sosyal medya araçları, e-ticaret siteleri ya da çevrenizde bulunan insanlara haber vererek satılabilir.

24.Pazarlama Kapsamında Benzer Metin Yazarlığı

Metin yazarlığı işine benziyor olmakla birlikte bu iş kısmen ondan tek bir özellikle ayrılmaktadır. Burada yazar özgün bir içerik üretmek yerine benzer bir içerik üretmektedir. Tahmin edileceği üzere hayli zor olan bu işin doğru şekilde yapılabilmesi adına kurslar bile bulunmaktadır.

Sizde aynı konuda yazılan metni aynı anda özgün hale getirebilir ve birebir benzerini oluşturabilirim diyorsanız pazarlama kapsamında benzer metin yazarlığı yaparak metin yazarlığına göre daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Burada sizden talep edildiği ölçüde rakip firmaların pazarlama tekniklerini de metin aracılığıyla kopyalamanız talep edilecektir ve bu duruma da dikkat edilmelidir.

25.Arabuluculuk Yapmak

Günümüzde yeni yapılan düzenlemeler ile bilineceği üzere her olay mahkemeye intikal etmek zorunda değildir. Özellikle ticari ve maddi anlaşmaların fesih edilmesi durumunda son çare olarak mahkemeler görülmelidir.

Sizde hukuki bilgiye sahipseniz bu alanda faaliyet gösterebilirsiniz. Tamamen hukuki olan bu iş kapsamında sertifika sahibi olmanız gerekmektedir.

Yapacağınız tek iş davalı ve davacıya mahkemeye gidilmesi durumunda sonucun nasıl olacağı konusunda teknik bilgi vermek ve tahminleri bildirmek olacaktır.

Bu bağlamda her iki taraf bakımından orta yolu bulmuş olacaksınız. Hukuki bir geçmişiniz varsa arabuluculuk yapmak tam olarak size göredir.

26.Kişisel Yardımcılık Yapmak

Bazı önemli kimseler ve iş insanları açısından sahip oldukları ekipler her zaman yeterli olmamaktadır. Asistanları veya çalıştıkları iş kapsamında onlara yardımcı olan kimselerin gündelik işleri yapmaları görev tanımlarında bulunmaz.

Bununla birlikte iş dışında başka bir kimseden yardımcı olması adına talepte bulunmaları gerekir.

Sizde daima güler yüzlü olma yeteneğine ve verilen her işi yapma konusunda kıvrak bir zekaya ve beceriye sahibim diyorsanız, kişisel yardımcılık yapmak tam olarak size göredir.

27.Kişisel Eğitmenlik

Kişisel eğitmenlik insanlara sosyal yaşam ve gündelik yaşantı içerisinde ne yapmaları gerektiği konusunda bilgi ve becerilerden faydalanarak danışmanlık yapmak anlamına gelmektedir.

Sizde bu tarz konularda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, ihtiyaç duyanlara ihtiyaçları ölçüsünde danışmanlık yaparak ne yapmaları gerekli olduğunu söyleyebilirsiniz.

Hatta çoğu zaman bu kimselerin özgüvenlerinin yerine gelmesi adına bazı güzel sözler söylemeniz ve hak ettikleri ölçüde yönlendirmeler yapmanız yeterli olacaktır.

28.Sezonluk Mülkiyet Yardımcılığı

Birden fazla eve sahip olanlar açısından bu evlerden pek çoğu her zaman kullanılmaz. Bu tarz kimseler açısından özellikle yaz ve kış mevsimlerinde kullanılmak üzere birden fazla eve sahip olmak oldukça önemlidir.

Bu evlere aktif olarak daima ihtiyaç duyulmasa da sezonluk olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin kış aylarının turizm konusunda işlevsel bir özelliğe sahip bir bölgesinde ev sahibi olan birisi, yaz mevsimi için de başka bir bölgede başkaca bir eve sahip olabilmektedir ve bu mülklerin bakımlarının yılın her zamanı yapılması gerekecektir.

Sizde sezonluk mülkiyet yardımcılığı yaparak, sadece dönemsel olarak aktif hizmet etmek kaydıyla bu mülklerin genel bakımı ve korunmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik bu oldukça yüksek bir kazanç alanı haline dönüşebilmektedir.

30.Yenilenebilir Enerji Hizmeti

55 Yeni İş Fikri

Günümüzde yenilenebilir enerjilere ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Özellikle bu yenilenebilir enerji kaynaklarının kişiselleştirilerek sunuluyor olması pek çok kimse açısından tasarruf edebilme adına oldukça önemli bir yere sahiptir. Sizde güneş enerjisi entegrasyonu konusunda gerekli eğitimi ve bilgiyi alarak bu sektöre giriş yapabilirsiniz.

Yenilenebilir enerji hizmeti sağlama konusunda yapmanız gereken temel şey gelen talepler doğrultusunda ev ya da iş yerlerine uygun güneş enerjisi raporları sunmak ve sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgi vermek olacaktır.

31.Vergilendirme Yardımcısı

Pek çok orta ve küçük ölçekli firma muhasebe departmanına sahip değildir ve bunula birlikte kişisel olarak faaliyet gösteren, ticaret yapan kimseler de aynı ölçüde vergilendirme işlemleri için uzmanlara ihtiyaç duymaktadır. Sizde muhasebe veya vergilendirme alanında eğitim aldıysanız ya da bu alanda daha önce faaliyet gösterdiyseniz veya bu alana yönelik ilginiz varsa ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız vergilendirme yardımcısı olarak işe başlayabilirsiniz.

Gerekli belge ve bilgiye sahip değilseniz bu alanda verilen eğitimler ya da bilgilendirme seminerlerine katılarak, gerekli sertifikaları elde edebilirsiniz.

Üstelik vergilendirme yardımcısı olarak birden fazla müşteriye sahip olmanız ve böylelikle daha yüksek kazanç elde edebilmeniz de bu iş kapsamında mümkündür.

Yapmanız gereken tek şey ise insanlara vergilerini nasıl ödeyeceklerini söylemek ve bunun planlamasını yaparak gerekli zaman diliminde uyarılar yapmak olacaktır.

32.Müzik ve Enstrüman Eğitmenliği Yapma

Müzik ve enstrüman konusunda bir geçmişe sahipseniz ya da bu alanlarda yeteneğiniz varsa, herhangi bir diploma ya da belgeye sahip olmanız gerek yoktur.

Bu alanda eğitim verilebilecek pek çok internet sitesi üzerinden dijital ortamı kullanarak eğitim vermek mümkün olmakla birlikte aynı zamanda doğrudan reel olarak eğitim vermeniz de mümkündür.

Bu durum için kişisel bir web sayfasına sahip olabilir, ya da belirtilen internet sitelerinde profil oluşturarak ders vermeye başlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak aynı zamanda çevrenizde bulunan yakınlarınıza bu tarz eğitimler verdiğinizi söyleyerek müşterilerin sizi bulmasını da bekleyebilirsiniz.

Sağlam bir kulağınız başarılı bir müzik kariyeriniz ya da hobi olarak kullandığınız bir enstrüman varsa müzik ve enstrüman eğitmenliği yapma işi tam size göre olacaktır ve hobi olarak yaptığınız bir uğraşı aracılığıyla para kazanmanızı sağlayacaktır.

33.Mobilya ve Döşeme Tamiratı

Geçmişinizde mobilya konusunda hizmet veren bir işte çalıştıysanız ya da marangozluk gibi el becerisi ve yetenek gerektiren zanaatkarlık alanlarında beceriye sahipseniz mobilya ve döşeme tamiratı yaparak kazanç elde etmeniz son derece mümkündür. Bunun için ayrıca bir dükkan ya da işletme sahibi olmanıza gerek yoktur.

Özellikle döşemeler bileceğiniz üzere demonte yapıdadır ve istenildiği zaman sökülebilmektedir. Bu tarz işler konusunda becerikli olduğunuzu düşünüyorsanız, eviniz kapsamında bir bölümü çalışma alanı haline dönüştürebilirsiniz. Gerekli olan malzemelere sahip olmanız durumunda hiçbir sermaye gerektirmiyor olmakla birlikte, gerekli malzemelerin olmaması durumunda küçük bir sermaye işinizi görecektir.

34.İkinci El Kitap Satışı

55 Yeni İş Fikri

Kendinizi kitap canavarı olarak nitelendiriyorsanız ve geniş bir kütüphaneye sahipseniz kullanmadığınız ve işinize yaramayan kitaplarla vedalaşmanız gerekebilir.

Bu yöntemi kullanarak para bile kazanabilirsiniz. İkinci el kitap satışı yapmak için pek çok web sitesi bulunuyor olmakla birlikte bazı özel alanlarda fiziki olarak da kullanılmış kitapların satışını yapabilirsiniz.

Üstelik eski ve ilk basım olan kitaplar bilineceği üzere çok daha değerlidir. Böyle kitaplara sahipseniz ve bu kitapları satmak istiyorsanız daha yüksek kazanç da elde edebilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken temel mesele kitap düşkünüyseniz, tüm kitapları satmanızın sizden istenmiyor oluşudur. Sadece ihtiyaç duymadıklarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

Ayrıca içlerinden en değerli olanlarını seçerek maddi kaynak haline dönüştürebilirsiniz. Özellikle bazı kitaplara ikinci kez ihtiyaç duyulmadığının altı bu noktada çizilmelidir.

35.Eğlence Organizasyonları Yapmak

55 Yeni İş Fikri

Bilineceği üzere eğlence sektörü insanın eğlenmeye duyduğu yüksek ilgiden dolayı asla son bulmayacaktır. Özellikle dönemlik yapılan özel eğlenceler herkes tarafından çok tercih ediliyor olmakla birlikte pek çok kimse bakımından da vazgeçilmezdir.

Düğün, nişan, kına, doğum günü gibi özel günlerin herkes açısından büyük öneme sahip olduğu açıkça bilinmektedir. Sizde bu tarz organizasyonlar yapma konusunda kendinize güveniyorsanız bunu bir iş alanı haline dönüştürebilirsiniz.

Reklam ve pazarlama yapmak adına web sitesi sahibi olabilir ya da kartvizit ve broşür bastırarak vermiş olduğunuz hizmetler kapsamında detaylı bilgilendirme yapabilirsiniz.

Eğlence organizasyonları yapmak bu bağlamda hem eğlenceli bir iş olmaktadır hem de genel olarak insanların mutluluğuna aracılık etme fikrinin sizde oluşmasını sağlamaktadır. Böylelikle para kazanırken eğlenmek, eğlenirken de kendini huzurlu hissetmek aynı anda sağlanacaktır.

İlginizi Çekebilir  Tekel Bayi Açmak İçin Neler Gerekli? Maliyeti ve Kazancı

36.Tamirat İşleri Yapmak

El becerisi ve tamirat yeteneği gerektiren bu iş kapsamında bazı özel ürünlerin tadilatını yapmak size kazanç getirecektir. Bilineceği üzere bazı kimseler el becerileri ve tamirat işlerinde doğal bir yetene sahiptir. Sizde böyle bir özelliğe sahipseniz bunu sadece kendin ürünlerinizi tamir ederek sınırlandırmak yerine kazanç alanı haline dönüştürebilirsiniz.

Öncelikli olarak çevrenizden ve en yakınlarınızdan başlayın sonrasında ise daha çok yayılarak, yüksek düzeyde müşteri sahibi olacaksınız. Üstelik bir evde tamir edilecek ürün hiçbir zaman son bulmayacağından daima müşteri bulma olasılığınız yüksek olacaktır.

Tamirat işleri yapmak usta ve becerikli ellerle son derece basit olmakla birlikte, düzenli yapılması durumunda yüksek kazanç elde etmenize de büyük katkılar sağlayacaktır.

37.Yazılım ve Bilgisayar Programı Eğitmenliği

Tahmin edileceği üzere günümüzde neredeyse bütün işlemler dijital ortam ve bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Özellikle bazı özel bilgisayar programlarını biliyor olmak pek çok alanda iş sahibi olunmasına katkılar sağlamaktadır. Sizde bu özel bilgisayar programları konusunda uzmansanız bu tecrübenizi başkalarına aktararak para kazanabilirsiniz.

Üstelik eğitimleri fiziksel olarak verme imkanına sahip olmanızın yanı sıra internet üzerinden elektronik ortam aracılığıyla da verebilirsiniz. Bu tarz eğitimlerin verildiği pek çok dijital platforma olmakla birlikte bu platformlarda hesap oluşturmak da son derece basittir.

Zamanla daha az müşteri ile başlayacağınız işinizi doğru ve efektif yapmanız durumunda daha çok müşteriye ve kullanıcıya ulaşabilirsiniz ve günümüzün en temel ihtiyaçlarından biri olan yazılım ve bilgisayar programı eğitmenliği yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

38.Dijital Yayıncılık

Günümüzde pek çok platform aracılığıyla canlı yayın yapmak mümkündür. Üstelik bu platformlarda yapılan yayınlar tamamen ücretsiz olmakla birlikte, kayıt altına alınarak daha sonra izlenebilecek videolar haline bile dönüştürülebilmektedir.

Sizde bazı özel konularda yetenekli bilgili ya da becerili iseniz bu alanlarda dijital yayıncılık yaparak bunu kazanç alanı haline dönüştürebilirsiniz. Özellikle gündeme dair yayın yapmak veya çok ilgi çeken konular üzerine konuşarak içerikler hazırlamak avantajlı olmanızı sağlayacaktır.

Dijital dünyanın reklam ve pazarlama imkanlarını doğru şekilde kullanmanız durumunda çok kısa süre içerisinde büyüyerek gelişim gösterebilirsiniz.

39.Bahçe Korumalıkları Tamiratı

Özellikle çit ve benzeri olan yapılar, sahip olunan ev ile diğer evler arasında sınırın korunması adına belirleyicidir. Aynı zamanda kişisel mülkiyete girilmesini de önleyen bu yapılar pek çok kimse açısından belirleyici bir özelliğe sahiptir fakat belli bir süre sonra tahmin edileceği üzere tahrip olurlar.

Özellikle mevsim geçişleri kış ayları, doğal faktörler ve buna benzer durumlar, ev sınırını çizen çitlerin zarar görmesine büyük ölçüde sebebiyet verir. Sizde bu tarz işleri yapma konusunda beceriliyseniz bahçe korumalıkları tamiratı yaparak daimi bir gelir elde edebilirsiniz.

Bu alanda var olan tahribat sürekli olduğundan müşteri alternatifinizde her geçen gün aynı oranda güncellenecektir.

40.Dijital Reklam ve Pazarlama Hizmeti

Dijital dünya aynı anda milyonlarca insana ulaşma imkanı sağlıyor olması bakımından bugün ticaret yapma eğiliminde olan herkesin ilgilisini doğrudan çekmektedir.

En nihayetinde aynı anda milyonlarca insana ulaşmak demek, tek bir tıklama üzerinden milyonlarca insanla reklam ve pazarlama alanı açmaktadır.

Sizde dijital dünyanın getirdiği bu imkanları yönetme konusunda gerekli olan tecrübe ve bilgiye sahipseniz dijital reklam ve pazarlama hizmeti sağlayabilirsiniz.

Burada dijital dünyanın reklam ve pazarlama imkanlarının çok geniş olduğu ve öğrenilmesinin zaman alması sizin için hem avantaj hem de dezavantaj olacaktır.

Hizmet alacak olan kimseler de aynı zorluğu yaşadığından size ihtiyaç duyma eğiliminde olmakla birlikte dijital ortam hakkında detaylı bilgiye sahip olmamanız durumunda sizde gerekli bilgiyi almak adına zorlanabilirsiniz.

41.Hediye Sepeti Hazırlama İşi

55 Yeni İş Fikri

Elektronik ortamdan yapılabilecek bir diğer iş de şüphesiz özel günler için herkesin ihtiyaç duyduğu hediyelik ürünler üzerinedir. Hemen herkesin belli dönemlerde ihtiyaç duyduğu hediyelik ürünlerin birden fazla olması ve bu bağlamda kişileştirilmesi gerektiğinde devreye siz girmelisiniz. Buna bağlı olarak bir web sitesi sahibi olabilir ve bu bağlamda hizmet verdiğinize dair detaylı açıklama yapabilirsiniz.

Sonrasında ise müşterilerinizden gelen talepler doğrultusunda uygun hediye sepetini hazırlayarak teslimatı yapmanız gerekecektir.

Görüleceği üzere son derece olmakla birlikte hediye sepeti hazırlama işi başkalarının mutluluğuna da vesile olmaktadır.

42.Çıkartma Tasarımı ve Satışı

İnsanlar özel çıkartmalara her zaman ihtiyaç duyarlar. Özellikle bozulmuş bir duvar çürümüş bir mobilya ya da en azından deforme olmuş bir eşyanın doğru şekilde kapatılması adına çıkartmalar büyük bir yükten herkesi kurtarmaktadır.

Buna benzer uğraşılara sahip olarak bu alanda başarılı iseniz çıkartma tasarımı ve satışı yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Bunula birlikte güzel tasarımlar yapmanız durumunda ilgi çekici olacağından sizden abonelik isteyecek kullanıcılar bile olacaktır.

Bu durumda oldukça gelişmiş ve son derece yüksek seviyede kullanıcı sayısına ulaşmışsınız demektir.

43.Saç Tasarımı ve Saç Bakım Hizmetleri

Geçmişinizde kuaförlük ya da saç tasarımı konusunda uzmanlık gerektiren bir iş yaptıysanız, kariyeriniz bitmiş olmasına karşın bu uzmanlığınızı kullanabilirsiniz.

Üstelik düzenli olarak saç bakımına dikkat eden kimselere, günlük hizmetler bile verebilirsiniz.

Bunu evinizde yapacağınız gibi uygun bir ortam hazırlayarak, işletme sahibi olmadan da yapmanız mümkündür.

Üstelik ekipman ve malzeme konusunda da yüksek sermaye gerektirmeyecektir.

Sadece piyasada olan fiyatların altında bu hizmeti sağlamanız gerekecektir ve elbette işinizi de güzel yapmanız sizden beklenendir.

Bu bağlamda saç tasarımı ve saç bakım hizmetleri vererek para kazanmak işletme sahibi olmadan da mümkündür.

44.Organik Ürün Satışı

55 Yeni İş Fikri

Günümüzde temel besin kaynaklarının zararlı maddeler içeriyor olmasından dolayı organik ürünlere ilgi her geçen gün katlanarak artış göstermektedir.

Bu bağlamda gösterilen ilgi asla son bulmayacak gibi görünüyor olmakla birlikte organik ürünler insan sağlığı açısından en belirleyici araçlardır. Özellikle GDO’lu besinlerin çok fazla piyasada yer almasıyla birlikte, temel besin kaynaklarının bile zararlı bir içeriğe sahip olduğu görülmektedir.

Bu konuda gösterilen ilgiye karşılık vermek adına organik ürün yetiştirerek satışını yapmak size daima kazanç elde etme konusunda büyük avantaj sağlayacaktır.

Üstelik bu organik ürünlerden, reçel, komposto, sos ve benzeri pek çok şey yaparak da satabilirsiniz. Dolayısıyla organik ürün satışı yüksek kazanç elde etmek adına yapılabilecek ve son derece ilgiyle karşılanabilecek temel işlerden biridir.

45.Peyzaj ve Dış Mimari Hizmeti Sağlama

Daha önce peyzaj alanında çalıştıysanız ya da bu alanda eğitim aldıysanız insanların barındıkları yapıları dışarıdan güzel gösterme eğilimleri olduğunu da biliyorsunuzdur.

Bundan faydalanmak ise tamamen sizin elinizde. Bu bağlamda sahip olduğunuz bilgi ve tecrübeyi kazanç alanı haline dönüştürebilirsiniz.

Kişisel bir web sayfası sahibi olarak bu işlemleri yapıyor olmakla mümkün olmakla birlikte aynı zamanda peyzaj ve dış mimari hizmeti sağlama konusunda özel olarak hizmet veren yerlerle iletişime geçerek dışarıdan katkı sağlama talebinizi de iletebilirsiniz veya bunu kişisel olarak çevrenizdekilere haber vererek de yapabilirsiniz.

46.Masörlük ya da Masözlük Yapmak

Masaj yapma konusunda eğitim aldıysanız bunu kazanç alanı haline dönüştürebilirsiniz. Ayrıca eğitim almamanız durumunda bu konuda eğitim alabileceğiniz pek çok alan da bulunmaktadır.

Bu alanlardan faydalanarak kısa süre içerisinde masaj konusunda uzman haline gelebilirsiniz. Sonrasında ise yapmanız gereken ya bu tarz hizmetler veren firmalar ile iletişime geçmek olmalıdır ya da kişisel olarak bu alanda hizmet veren web siteleri aracılığıyla kendi müşterilerinize ulaşmak olacaktır.

Masörlük ya da masözlük yapmak size son derece yüksek getiri sağlayacaktır. Özellikle özel hizmet talep eden kimselerden daha yüksek gelir elde etmeniz mümkündür.

47.Taşımacılık Hizmeti Sağlama

Bilineceği üzere taşınma esnasında insanlar pek çok problemle yüzleşebilmektedir. Taşıma işlemi için gerekli insan gücünün bulunmasından, taşınma sırasında araç tesis edilmesine kadar pek çok konuda problem yaşandığı bilinmektedir.

Bu bağlamda mesela eşya taşımaya uygun bir aracınız varsa, bu aracı para kazanma aracı halinde dönüştürmeniz de mümkündür. Müşterilerinize sahip olabileceğiniz kişisel web sitesi üzerinden ulaşabilmeniz mümkün olmakla birlikte aynı zamanda çevrenizdeki insanlara bu konuda vermiş olduğunuz hizmetle ilgili bilgi vermeniz ya da kartvizit veya broşür sahibi olarak reklam yapmanız yeterli olacaktır.

Taşımacılık hizmeti sağlama konusunda gerekli ekipmana sahipseniz bu iş tam size göredir.

48.İş Ortaklığı Kurma

Günümüzde bilineceği üzere pek çok alanda kendini kanıtlamış ve bu özel alanlarda hizmet veren marka ve şirket vardır. Bu markalar çoğunlukla bağlı bulundukları sektörü domine eder ve zincir olabilmek adına şube dağıtır.

Sizde belli düzeyde sermayeye sahipseniz özel bir alanda markalaşmış olan firmanın isim hakkını kullanarak hazır bir işletme sahibi olabilirsiniz.

İş ortaklığı kurma bu noktada son derece belirleyici bir özelliğe sahip olarak başlangıç maliyetlerinizi gidererek, ticari anlamda karşınıza çıkabilecek pek çok sorunun üstesinden gelme konusunda size yüksek katkılar sağlayacaktır.

49.Fotoğrafçılık Yapmak

55 Yeni İş Fikri

Tahmin edileceği üzere fotoğrafçılık sadece basit bir hobi değildir. Aynı zamanda sanat ve meslek olarak da icra edilmeye son derece müsaittir. Bu bağlamda fotoğraf çekmekten hoşlananlar açısından hobi olarak yapılan iş para kazanma aracı haline dönüşebilmektedir.

Sizin için de fotoğrafçılık yapmak hobi ise bunu kazanç alanı haline getirebilirsiniz. Özellikle çekilmiş olan enteresan ve hoş fotoğrafları satan alan bazı kuruluşlar olmakla birlikte aynı zamanda bu alanda hizmet veren web siteleri de bulunmaktadır.

Çektiğiniz fotoğrafları bu alıcılara pazarlayabilirsiniz ya da düğün, davet, balo, nikah, nişan gibi eğlence organizasyonlarında profesyonel olarak bu işi yapabilirsiniz.

50.Kuru Temizleme Hizmetleri

Büyük ve kaba ürünleri yıkama konusunda bir alana sahipseniz bu alanı efektif olarak kullanıp kazanç kapısı haline dönüştürebilirsiniz.

Özellikle ev hanımları açısından yıkanması en zor olan halılar, yorganlar, kaba battaniyeler ve buna benzer ürünleri yıkayarak para kazanmanız mümkündür.

Kuru temizleme hizmetleri vererek para kazanmanızı sağlayan bu yöntem ile her zaman yaptığınız işten farklı bir iş yapmanıza gerek yoktur ve bu alanda profesyonel ya da bilgi sahibi olmanızı gerektirecek bir durumda bulunmamaktadır.

51.Web Sitesi Hizmetleri

Web sitesi ve yazılım gibi konularda bilgi sahibi olmanız durumunda bu işi yapmak tam size göre olacaktır. Modern dünyada hemen hemen herkes kiisel bir web sitesi sahibi olmak istemektedir ve bu konuda ajanslara başvurmak bazı durumlarda yüksek maliyetin oluşmasına sebep olmaktadır.

Dolayısıyla daha uygun fiyatlarla web sitesi hizmetleri vererek sektörde öncü olan firmaların önüne geçebilir ve kendinize ait bir müşteri potansiyeline sahip olabilirsiniz.

Bu konuda uzman değilseniz eğitim alabileceğiniz ve sonunda sertifika sahibi olabileceğiniz pek çok imkan bulunmaktadır.

Bu imkanlardan faydalanarak eğitim alabilir ve profesyonel bir web sitesi tasarımcısı haline dönüşebilirsiniz.

52.Oda Kiralamak

Evinizde boş bir oda bulunuyorsa bu odayı değerlendirmekle işe başlayabilirsiniz. Güvenlik konusunda endişeli değilseniz evinizde boş bir durumda olan odayı kiralamanız ve böylelikle oda kiralamak suretiyle ticaret hayatına giriş yapmanız mümkündür.

Özellikle sahip olduğunuz ev büyük spor kompleksleri, eğlence mekanları, topluluk alanları, sergi alanları gibi özel yerlere yakınsa ve etrafta hiç de otel yoksa veya var olan oteller talepleri karşılayamıyorsa, odalarınızı kiraya vermeyi deneyebilirsiniz.

Ayrıca evinizin dışında var olan yapıları da profesyonel olmayacak şekilde oda haline dönüştürerek kiralamak adına başkalarının hizmetine sunabilirsiniz.

53.Canlı Yılbaşı Ağacı Satışı

Tahmin edileceği üzere bir yılbaşı ağacının yetişmesi 6 ya da 7 yıl kadar sürebilmektedir. Ticaret konusunda sabrınız varsa bu iş tam size göre. Günümüzde çoğunlukla pek çok kimse yılbaşı ağacı oluşturma kadına plastik ve yapay ağaçlara yöneliyor.

Bunun sebebi plastik ve yapay ağaçlara gösterilen ilgiden çok canlı ağaç bulmanın güç olmasıdır.

Dolayısıyla sizin de ağaç yetiştirmek için uygun bir alanınız varsa canlı yılbaşı ağacı satışı yapmak adına çam ağaçları yetiştirebilirsiniz.

54.Çocuk Bakıcılığı

Özellikle çocukları çok seven bir yapıya sahipseniz, çalışan ve iş kadını olan annelerin çocuklarına bakım yaparak hem çok sevdiğiniz çocuklarla vakit geçirebilir hem de bununla birlikte para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Çocuk bakıcılığı konusunda iş ilanı sunan pek çok web sitesi bulunmaktadır ve bu siteler aracılığıyla kolaylıkla bu tarz hizmetler bekleyen kimselere ulaşılabilir.

Aynı zamanda çevrenizde bulunan kimselere vermiş olduğunuz hizmeti aktararak, bu yöntem ile de müşterilerinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

55.Evcil Hayvan Bakımı

Hayvanlarla ilgilenmeyi seven insanlar açısından bu ilginin para kazanma aracı haline dönüşmesi mümkündür. Özellikle hayvanlarla ilgilenmek adına özel bir alanınız varsa, bunu profesyonel olarak yapma şansına bile sahip olabilirsiniz.

Kediden, kuşa, köpekten, balığa kadar pek çok hayvanı kendi bünyenizde ve kişisel ortamınızda bakım yaparak sahiplerinin talep ettiği hizmetleri karşılayabilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda sertifika ya da diploma sahibi olmanız durumunda ise yapacağınız iş iki kat artacaktır. Böyle bir sertifika ya da diplomaya sahip değilseniz, gerekli işlemleri yaparak hemen eğitim almaya başlayabilirsiniz.


kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın