Az Sermaye İle Üretim Yapılabilecek İş Fikirleri
Az Sermaye İle Üretim Yapılabilecek İş Fikirleri

Az Sermaye İle Üretim Yapılabilecek İş Fikirleri

Birçok insan iş kurmak için bir miktar birikime sahip olsa da, doğru işi seçme konusunda kararsız kalabilir. Az sermaye ile üretim yapılabilecek iş fikirleri başlıklı bu yazımızda, minimum ve orta ölçekte sermayesi olup iş fikirleri arayanlara küçük ipuçları sunduk.

Az Sermaye İle Üretim Yapılabilecek İş Fikirleri

Çocuk Oyuncağı Üretmek

Çok geniş bir pazar alanına sahip olan çocuk oyuncakları, daha çok plastik malzemelerden imal edilmesi ve maliyetlerinin az olması sebebiyle az sermaye ile yapılabilecek imalatlar arasında yer almaktadır. Üstelik imalathane kurulum maliyetlerinin de az olup,  dünya genelinde büyük bir pazara sahip olması bu iş fikrini cazip kılmaktadır.

Kırtasiye Üretimi

Az sermaye ile üretim yapılabilecek imalat fikirleri arasında, kırtasiye üretimi de alternatif bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Kağıt maliyetlerinin az olduğu gibi üretim maliyetinin az olarak kolay kurulum imkanı sunması, kırtasiye üretimini cazip kılmaktadır.

Paspas Ve Halı Üretimi

Daha çok kauçuk malzemelerden üreteceğiniz paspas ve halılar, fazla sermaye gerektirmeyen imalat fikirleri arasında yer almaktadır. Kapı girişi paspas ve küçük halı üretimi, orta halli sermaye ile yapılabilecek karlı işlerden biridir.

Şişe Ve Saklama Kapları Üretimi

Şişe ve saklama kapları üretimi, az para ile üretim yapılabilecek iş fikirleri arasında size kar sağlayacak seçenekler arasındadır. Üretim maliyetinin az olması ve geniş bir pazarlama ağına sahip olması sebebiyle, pazarlama konusunda doğru adımların atılması halinde bu işten ciddi gelirler elde edilebilir.

Gübre Üretmek

İster doğal ister suni gübre üretimi olsun, az sermaye ile yapılabilecek işleri arasında gübre üretimi sermayenizi değerlendirmek için yapılabilecek önemli işlerden biridir. Dünyanın her yerinde ihtiyaç duyulan gübreler üreterek iç pazarda satış yapabileceğiniz gibi, dış pazarda da kendinize yer bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Resepsiyonist Nedir? Ne İş Yapar? Resepsiyonist Maaşları Ne Kadar?

Cep Telefonu Aksesuarı Üretmek

Piyasada bulunmayan cep telefonu aksesuarları tasarlayarak üretmek, küçük sermayelerle üretimi yapılabilecek işler arasındadır. Şayet farklı özelliklere sahip aksesuarlar üretmeniz durumunda, dünyanın her yerinden siparişler alarak işinizi kısa sürede büyütebilirsiniz.

Çanta Ve Ayakkabı Üretimi

Yine az maliyetlerle imalat yapabileceğiniz işlerden biri de, çanta, ayakkabı, kemer ve benzer ürünler üreterek üretmektir. Kalitesi kadar en az tasarımı da önemli olan bu tip ürünlerin tasarımlarına dikkat ederek, ürünlerinizin hızla satılmasını sağlayabilirsiniz.

Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri Başlıklı yazımızda, kısıtlı sermaye ile yapılabilecek işler hakkında bilgiler verdik.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın