Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Bazı işler vardır ki çok yüksek sermayeler gerektirmeden, yatırımcısı için büyük bir kazanç kapısına dönüşebilir. Az sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri başlığı altında, bu özelliği taşıyan işlerden bazılarına değindik. Üstelik bu işlerin bazıları, küçük sermayelerle hemen başlayacağınız işlerdir.

Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Solucan Gübresi Üretimi

Mini sermayelerle solucan gübresi üretim tesisi kurmak, uzun vadede yüksek kazanç sağlayabileceğiniz işlerden biridir. Basit birkaç malzeme ve küçük bir alan içerisinde yapabileceğiniz solucan gübresi üretimini her geçen gün büyüterek hem gübre satışından hem de çoğalan solucanları satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Çay Ocağı Açmak

Birçok insan tarafından kar getirmeyecek bir iş olarak tanımlanırsa da, doğru bir yere çay ocağı açmak düşük sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında ciddi gelir elde edebileceğiniz işlerden biridir.

Özellikle insanların rahatlıkla kafa dinleyebileceği insan trafiğinin yoğun olduğu yerlere yakın bir konumda çay ocağı açmak, yatırıma göre iyi bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Organizasyon Şirketi Kurmak

Yabancı ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de fazla popüler olmasa da, özellikle yapan kişilerin ciddi kazançlar sağlayabildiği bir iş koludur. Fazla maliyete gerek kalmadan organizasyon şirketi kurarak işinizi aktif bir şekilde yapıp kazanç elde edebilirsiniz.

Çocuklara Yönelik Eğlence Merkezi Açmak

Çocukların aileleri ile birlikte gelebilecekleri özellikle eğitici eğlence merkezleri açmak, son yıllarda tercih edilen karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Eğlence merkezinin çocukların gelişimine yönelik olması nedeniyle, aileler sıklıkla çocuklarını bu tip yerlere getirmektedir.

İlginizi Çekebilir  Tekel Bayi Açmak İçin Neler Gerekli? Maliyeti ve Kazancı

Ayrıca bu merkezde ebeveynlerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri küçük bir kafeye yer vermekte, kazanç miktarını artıracak ayrı bir detaydır.

Bebek Giyim Mağazası Açmak – Az sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri

Uygun bir lokasyon çeşitli kampanyalar düzenleyerek, gelir elde edebileceğiniz karlı iş fikirleri neden biri olarak, bebek giyim mağazası açmayı düşünebilirsiniz.

Bu mağazada satacağınız ürünlerin maliyetleri, dükkanlarda gördüğünüz satış fiyatlarının çok daha altındadır. Yani kar marjı oldukça yüksek olan bu işi yaparak, yatırımının çok üzerinde kazanç elde edebilirsiniz.

Meyve Suyu Barları

Her geçen gün popüler olan meyve suyu barları, insanların taze ve sağlıklı içecek ihtiyaçlarını karşılayacak yerlerdir.

Konu doğallık ve sağlık olunca, bu işten para kazanmamak mümkün değildir. Kullanacağınız meyvelerin doğal ve taze olması ile elde edeceğiniz popülerlik, çok büyük kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Oto Yıkamacı Açmak – Az sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri

Oto yıkamacı dükkanı açmak, düşük sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında her zaman popüler olan bir tavsiyedir. Az sermayenin gerekmesi ve fazla teknik bilgiye ihtiyaç duyulmaması nedeniyle, oto yıkamacı dükkanı açmak sürekli popüler tercihler arasında yer almaya devam edecek iş koludur.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Kolay yapılabilir olması ve büyük bir pazara hitap etmesi sebebiyle mantar yetiştiriciliği yapmak, düşük sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında en sık tercih edilen işlerden biridir.

Kültür mantarı ve istiridye mantarı gibi ürünler yetiştirerek gerek halk pazarlarında ve gerekse büyük alışveriş merkezlerinde kendinize rahat bir şekilde pazar bulabilirsiniz.

Baklavacı dükkanı açmak için neler gerekir yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın