Bayilik Veren Firmalar Hangileri ve Bayilik Şartları Nelerdir?

Bayilik Veren Firmalar Hangileri ve Bayilik Şartları Nelerdir?

Türkiye’de pek çok sektör için bayilik veren firmalar bulunmaktadır. Başta gıda sektörü olmak üzere mobilya, dekorasyon ve moda alanında hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların her biri bayilik oluşturarak faaliyetlerini daha geniş alanlarda sürdürmektedir. Markanın özellikleri ve talep ettiği şartlar ile ilkelere bağlı kalarak bayilikler oluşturulur. Bu şekilde bayilik veren firmalar sayesinde iş fırsatı sağlanır. Türkiye’de bayilik veren firmalar hangileri araştırmasını yaparken karşımıza başta yemek sektörü ve yemek sektöründe de fastfood ve pizza çeşitleri ile hizmet veren firmalar akla gelmektedir.

Pizza Bayiliği Olan Firmalar Hangileri?

Pizza bayiliği veren markalar;

Panino Pizza Bayilik Şartları

Türkiye’de bayilik veren firmalar arasında yer alan Panino Pizza 2009 yılında İzmir’de kurulmuştur. Hizmet kalitesi ve ürün kalitesi ile adını hızlı bir şekilde duyurmuştur. Panino Fabs markasıyla önemli bir yere gelmiştir. Bu firma lezzetli ekonomik ve doyurucu ürünler oluşturmaktadır.

Panino fabs Türkiye’nin her bölgesinde yer almayı hedefliyor. Restaurant hizmetlerinin yanında evde pizza keyfini de herkese sağlıyor. Güçlü bir servis ve paket donanımına sahip olan marka tamamen katkısız ürünlerle sektörde hizmet veriyor. Eşsiz soslarla tatlandırılan pizza çeşitlerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Bayilik almak için gerekli şartları yerine getirmek gerekmektedir. Panino Pizza bayilik veren firmalar arasında yer alırken gereken şartlar yerine getirildiğinde anlaşılabilir ve bilinen bir marka ile hizmet vermeye başlayabilirsiniz. 33 adet firma şubesi bulunmaktadır. Firmaya ait işletme sayısı 3 olmasına rağmen 30 adet bayisi bulunmaktadır.

Panino Pizza Bayilik Şartları

100 metrekare bir alana sahip mekanda kurulması gerekmektedir. İsim hakkı bedeli bulunmamaktadır ve açılış öncesi yer tespiti, mimari proje ile tasarım, dekorasyon ekipman tasarımı ve yerleştirilmesi marka tarafından yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Öğretmenler İçin Ek İş Fikri: Özel Ders Vermek

Domino’s Pizza Bayilik Şartları

Domino’s Pizza Türkiye’de neredeyse tüm şehirlerde ve dünyada pek çok ülkede kişinin tercih ettiği Pizza markası haline gelmiştir. Domino’s Pizza 1996 yılında büyük bir gelişim göstermiştir ve ülke içinde de yüzlerce şubesi bulunmaktadır. Domino’s Pizza Türkiye’de bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Şube sayısındaki artışla birlikte her geçen gün faaliyetleri de giderek artıyor. Domino’s Pizza bayiliği için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getirenler Türkiye’de bayilik veren firmalardan biri olan Domino’s Pizza’nın bayisi haline gelebilmektedir.

Domino’s Pizza bayilik şartları primi bulunmamaktadır. Yüzde altı reklam katılım ücreti talep edilmektedir. Açılacak şubenin minimum metrekaresi 90 olmalıdır. Başlangıç için gerekli sermaye ile 120 bin dolar talep ediliyor toplam maliyet 200.000 dolar ve KDV şeklinde uygulanmaktadır. Yatırımın geri dönüş süresi ise 36 ay olarak belirlenmiştir.

bayilik veren firmalar
bayilik veren firmalar

Mado Bayilik Şartları

Türkiye’de bayilik veren firmalar arasında yer alan Mado Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Bayilik işletmesi mağaza büyüklüğüne göre değişmektedir. Eğitim ile bayilik imkanı sağlanmaktadır. Mağaza konseptine uygun ve lokasyon taleplerini yerine getirdiğiniz takdirde bayilik için hak talep edebilirsiniz. Cadde üzerinde yürüyüş alanı üzerinde muhakkak bahçesi veya terası bulunan bir alanda kurulmalıdır. Tercihen 200 metrekare üzerinde ve katlı binalarda ön cephesi en az 8 metre web alışveriş merkezlerine yakın noktalarda tercihen market kasa çıkışlarına yakın yerde 20 metrekare ile 40 metrekare arasında paket satış ağırlıklı yatırım maliyetleri planlanmalıdır. Mado bayiliği bu şekilde alınmaktadır.

Kemal Tanca Bayilik Şartları

1950’li yıllardan bu yana ayakkabı imalatı ile uğraşan Kemal Tanca İzmir, İstanbul, Ankara gibi şehirlerde 40 mağazası ile hizmet vermektedir. Kemal Tanca Türkiye’de bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Kemal Tanca bayilerinin her alanda markayı temsil etmesi gerekiyor. Bayiler 750 metrekarelik bir alana sahip olmalı ve minimum 350.000 TL teminat verilmesi şartı ile açılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Part Time İş veya Kısmi Süreli İş İlanı Konuları

İpekyol Bayilik Şartları

İpekyol Türkiye’de bayilik veren firmalar arasındadır. İpekyol franchisi yöntemi ile iş kurmak isteyenlere tercih edebilecekleri bir bayilik ortamı oluşturmaktadır. Firma franchising formu doldurması talebi ile kişilerden gerekli şartları taşımaları ve uygun mağazaları kurabilmeleri sonucu bayilik sağlamaktadır. Türkiye’de en çok sevilen giyim markalarından biri olan İpekyol’da bayilik oluşturarak iyi bir gelir ve iş fırsatı elde edebilirsiniz. 1986 yılında kurulan bu firma 1989’da ilk mağazasını Nişantaşı Rumeli Caddesi’nde açmıştır. Yurtiçinde 242 yurtdışında 48 mağazası ile yer almaktadır. Giderek genişleyen müşteri potansiyeli ile Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Kazakistan, Kıbrıs, Katar, Lübnan gibi ülkelerde hizmet vermektedir.

Armine Eşarp Bayilik Var Mı?

Türkiye’de Kamer Tekstil bünyesinde yer alan ipek eşarp firması Armine 1994 yılında ilk üretimine başlatmıştır. Ürettiği eşarplar kısa sürede başarıyla tercih edilmektedir. 2006 yılından bu yana tesettür giyim ürünleri de üretmeye başlayan marka tesettür giyim sektörüne yönelik olarak ferace, elbise, abiye, tunik, kap üretimi yapmaya başlamıştır. Türkiye’de bayilik veren firmalar arasında yer olmayan Armine mağazası standartlarını korumak amacıyla mağazacılık ilkesine hizmet etmemektedir. Bu marka bayilik hizmeti vermese de Armanda eşarp, Aker, Silk Home, Alvina Giyim, Zühre gibi markalar Türkiye’de tesettür sektöründe bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Damacana Su Bayiliği Veren Firmalar 2020 yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın