Dünya’daki Bazı Yüksek Ücretli İşler Nelerdir? 

Dünya’daki Bazı Yüksek Ücretli İşler Nelerdir? 

Dünyada binlerce iş kolu ve meslek bulunmaktadır. Bu mesleklerin her biri farklı iş koşullarına ve ücretlere sahiptirler. Yapılan anketlerde Avrupa’da çalışan bireylerin ortalamanın altında maaş aldığı verilerle ortaya çıkmıştır. Yani dünyanın büyük bir kısmının ortalamanın altında ücretler ile çalıştığını söyleyebiliriz. Ancak günümüzde bazı yüksek ücretli işler bulunmaktadır.

Ortalamanın altında ücretle çalışan bireylerin aklına ilk olarak ‘’Bazı yüksek ücretli işler nelerdir?’’ sorusu gelmektedir. Bu sorunun doğru cevabıyla birlikte bazı yaşamların değişebilmesi gayet mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ufkunuzu ve zihninizi açacak meslek birliklerini sizlerle paylaşıyoruz. Türkiye başta olmak üzere dünyadaki bazı yüksek ücretli işler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 

Sualtı Kaynakçısı

Sualtı kaynakçısı, günümüzde oldukça az bilinen mesleklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Mesleğin az bilinmesi ve alana olan minimum ilgiden kaynaklı olarak; yüksek gelire sahip bir iş alanı olduğunu söyleyebiliriz. Temel olarak Sualtı kaynakçısı görevi şu şekildedir; suyun altın bulunan boru hatları, gaz hatları ve çeşitli kaynak işlemlerini gerçekleştiren, süreci yöneten meslek.

Türkiye ve Dünya’da bu mesleğe oldukça yoğun bir ihtiyacın olduğunu söyleyebiliriz. Keza Sualtı kaynakçılığını profesyonel olarak yapan ve köklü firmalar ile çalışan kişiler günlük 900 ila 1.500 Dolar arasında para kazanabilmektedir. ‘’Bazı yüksek ücretli işler nelerdir?’’ sorusunun ilk cevabı Sualtı kaynakçısı olacaktır.

 

Dövme Sanatçılığı

Dövme sanatçılığı son dönemin en gözde trend meslekleri arasında yer almaktadır. Toplumda oldukça ihtiyaç olan Dövme sanatçılığı, yüksek maaşlara sahip işler arasında yer almaktadır. Alanında uzman ve tam donanımlı olarak Dövme sanatçılığı işlemini yapan bireyler; günlük 100 ila 200 dolar arasında para kazanabilmektedir. Bilindiği gibi dövme işlemleri, günümüzde oldukça pahalı hizmetler arasında yer almaktadır. Aynı şekilde Dövme sanatçısının gerçekleştirdiği işlemlerde basite alınmayacak detaylardır.

İlginizi Çekebilir  Kabin Memuru Olmak İçin Gerekenler Neler? Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

Dövme sanatçısı olmak için çeşitli eğitimlere tabii tutulması gerekmektedir. Keza toplumda bilinen ‘’resim yapanlar, dövme yapabilir’’ düşüncesi de tamamen yanlıştır. Doğru eğitimi alan ve herhangi bir sinirsel hastalığı bulunmayan her birey, Dövme sanatçılığını yerine getirebilmektedir. Dövme sanatçılığı, ‘’Bazı yüksek ücretli işler nelerdir?’’ sorusunun cevapları arasındadır.

yuksek maasli isler
yuksek maasli isler

Fotoğrafçı

Fotoğrafçılık her zaman talebi yüksek olan bir meslek olarak sektörde yer edinmiştir. Her alanda, her sektörde ve her noktada fotoğrafa, fotoğrafçıya ihtiyaç bulunmaktadır. ‘’Fotoğrafçı’’ dendiğinde aklı ilk olarak doğa fotoğrafları, hayvan fotoğrafları çeken bireyler gelmektedir. Ancak bu tamamen yanlıştır.

Günümüzde fotoğrafçılığın birçok çeşidi bulunmaktadır. Örneğin reklam fotoğrafçılığı ve ART fotoğrafçılığı farklıdır. Keza bu iki alanda yüksel maaşlı işler arasında yer almaktadırlar. Alanında uzman ve tam donanımlı bir fotoğraf ustası ise aylık on binlerce lira para kazanabilmektedir. ‘’Bazı yüksek ücretli işler nelerdir?’’ sorusunu soruyorsanız, fotoğrafçı bu meslekler arasında yer almaktadır.

Masaj Terapisti

Masaj terapisti de son dönemlerin trend mesleklerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın çeşitli bölgelerinde bu mesleğe olan talep oldukça yüksektir. Türkiye’de bu meslek tam oturmamasına rağmen nezih ve kaliteli birçok salon bulunmaktadır. Masaj terapisti alanında uzman birisiyse ve kaliteli bir hizmet sunuyorsa, dolar bazında ücret dahi alabilmektedir. Keza eğitim almış bireylere, Türkiye’de oldukça ihtiyaç bulunmaktadır. Türkiye dışında Amerika ve İskandinavya ülkeleri başta olmak üzere Dünyanın her yerinde rahatlıkla iş bulabilmektedirler. ‘’Bazı yüksek ücretli işler nelerdir?’’ sorusunun cevapları arasında, masaj terapisti de bulunmaktadır.

 

El Modelliği

El modelliği günümüzde yeni, yeni oturmaya başlayan meslekler arasında yer almaktadır. Son yıllarda bu mesleğe olan talep oldukça artmaktadır. Mesleğin adında anlaşılacağı üzere; el modelliği yapılmaktadır. Genel olarak bileklik, saat, oje ve çeşitli bilek aksesuarlarının fotoğrafları çekilmektedir. Bu fotoğrafların çekilmesinde yer alan kişi, ol modeli olarak mesleğini icra etmektedir. Günümüzde oldukça yüksek maaşlı işler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Tercüme (Çeviri) Bürosu Açmak İçin Neler Gerekir?

Modelin çalıştığı şirket ve fotoğrafçının kim olduğu kazanacağı ücret açısından oldukça etkili olabilmektedir. Ancak günümüzde bu mesleği yerine getiren modeller aylık ortalama olarak 6 ila 10 bin lira arasında para kazanabilmektedir. Keza el modelliği, Dünyada da oldukça talep noktasında olan bir meslektir. Yerel ve uluslararası birçok firma ürünlerinin reklamlarını yapabilmek için modellere ihtiyacı vardır. El modelliği de ‘’Bazı yüksek ücretli işler nelerdir?’’ sorusunun cevapları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Dünyadaki En Az Stresli İşler Hangileri Olduğu Araştırdık! yazımızı okudunuz mu?

 

Bir cevap yazın