2020 Yılında En Fazla Kazanan Meslekler Hangileridir?

2020 Yılında En Fazla Kazanan Meslekler Hangileridir?

Ekonomik olarak global manada zorlu bir süreç geçirirken; 2020 yılında en fazla kazanan meslekler birçok kişinin ilgi odağı olmuş durumda. Peki, en fazla kazanan meslekler hangileridir, hangi meslekler daha fazla kazanıyor?
Günümüzde pek çok kişi daha saygın bir mesleğe sahip olup, daha çok kazanmak istemektedir. Bu meslekler, teknolojinin de gelişmesiyle her geçen gün değişmekte, farklı kollara ayrılmaktadır. Bu nedenle kariyer planlamalarını dikkatli yapmak gerekmektedir. Bu planlamayı düzgünce yapmak, hedeflere ulaşmayı da kolaylaştırır.

Listemizde yer alan meslekler, henüz içerisinde bulunduğumuz 2020 yılında, maddi yönden en fazla kazandıran işler arasındadır.

Pazarlama Müdürü

Firmalar ve şirketler, sektörleri içerisinde her zaman rekabet halindedir. Bu konuda pazarlama müdürleri, onlara katkı sağlayan en büyük etmenler arasında yer alır. Bu nedenle kurumların, önemli olan bu insanlar için verdikleri maaş da oldukça yüksek seviyededir. Zira bu kişilerin maddi olarak refaha kavuşması, işlerine odaklanmalarını, dolayısıyla firmalara daha fazla kazandırmalarını sağlamaktadır.

Pazarlama müdürü olabilmek için, firmaların belirtmiş olduğu lisans bölümlerinden mezun olmak ve sıklıkla yabancı dil bilme ön şartı aranmaktadır. Buna ek olarak günümüzde global bir dil olan İngilizce’yi çok iyi öğrenmeniz ve ikinci bir yabancı dili de öğrenmeniz, diğer rakiplerinize büyük bir fark atmanızı sağlayacaktır. Zira firmalar, pazarlama müdürü seçerken kendilerine en fazla kazandırabilecek adayı tercih etmektedir.

Pilot

Pilot olmak, günümüzde 2020 yılında en fazla kazanan meslekler arasında yer almaktadır. Bu nedenle pek çok kişi, pilot olabilmek için çabalamaktadır. Buna pilotların meslekleri gereği sahip olduğu ayrıcalıklar da etkilidir. Bunun için üniversitelerde gerekli bölümlerden mezun olma şartına ek olarak, bazı sertifikalar da gerekmektedir.
Eğer kariyer planlamanızı doğru bir şekilde yaparsanız, kolay bir şekilde pilot olma imkânınız bulunmaktadır. Ancak planlama yapmadan yola çıkmak, yoldan sapmanıza neden olacaktır.

Petrol Mühendisi

Enerji kaynakları, her yüzyıl değişiklik göstermektedir. Günümüzde yeni enerji arayışları mevcut olsa da, şu anda kullanılmakta olan enerjiler temel olarak petrole dayanmaktadır. Ekonomide de petrol fiyatı, en önemli konular arasında bulunmaktadır. Petrol aracılığı ile üretilen pek çok madde olması, bu konuyu daha da önemli bir hale getirmektedir.
Bu nedenle petrol mühendisliği, günümüzde en önemli ve en fazla kazanan meslekler arasında yer almaktadır.

Avukat

Avukatlık, modası her zaman devam etmekte olan meslek grupları arasındadır. Bu mesleği yapmak istiyorsanız, öncelikle bir hukuk fakültesi mezunu olmanız gerekmektedir. Bundan sonra eğer şahsi iş yapıyorsanız, alacağınız ücret de kat kat yükselecektir. Bunun için kendinizi bu alanda iyi geliştirmeniz, durağan bir şekilde kalmamanız oldukça önemlidir. Zira kendine ne kadar çok davaya katılıp kazanırsanız, tanınırlığınız artacak, dolayısıyla dava için alacağınız ücretler de gittikçe yükselecektir.

İlginizi Çekebilir  Hayvan Oteli Nasıl Açılır? Ne Kadar Kazandırır?

Aktüer

Gün içerisinde yaşanan olaylar, pek çok mali ihtimaller barındırmaktadır. Bu nedenle olayların ihtimallerini değerlendirmek, oldukça önemlidir. Bu durum, büyük şirketler için daha da büyük bir hal almaktadır. Zira düzgün hesaplanan bir olay, daha az bir kayıp ya da daha çok kazanç anlamına gelecektir. Bu konuda Aktüerler devreye girmektedir. Bu meslek grubu, bir olayda meydana gelecek ihtimalleri değerlendirerek, mali sonuçlarını ele almaktadır. Bu nedenle şirketlerde, en çok değer verilen kişiler arasındadır.

Bulundukları pozisyon itibariyle en çok kazandıran meslek grupları arasında yer alan aktüerlik; özel kriterlere tabi tutularak işe alınma sürecine sahip.

Veteriner

Evcil hayvan beslemek, günümüzde halk arasında yaygın bir durumdur. Bunun haricinde çiftliklerin ve hayvanı bulunan çiftçilerin de sık sık bir veterinere ihtiyacı vardır. Bu anlamda veterinerlik, oldukça değerli ve eskimeyen meslek grupları arasında yer almaktadır.

Bu meslekte, kendi kliniğinizi açmanız durumunda kazanacağınız para da, size bağlı olarak artacaktır. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız ve hayvan sahipleri sizden ne kadar memnun kalırsa, sizin reklamınızı da oldukça etkili yapacaktır. Bu durum gerek evcil hayvanlar, gerekse çiftçiler için aynıdır. Zira her hayvan sahibi, onların sağlıklarını ön planda tutmaktadır.

Veteriner olmak için, lisans bölümünde veterinerlik diploması almış olmanız gerekmektedir. Bu meslek her ne kadar yoğun rekabet oranına olsa da, eğer hayvanları seviyorsanız büyük kazançlar vaat etmektedir.

en fazla kazanan meslekler

Diyetisyen – En Fazla Kazanan Meslekler

Kilo alma, her dönem en önemli problemler arasında yer almaktadır. Aşırı kilo alma sağlık sorunlarına neden olduğu gibi, bazı kişiler kilo almış görüntülerinden de hoşlanmamaktadır. Bu konuda diyet ve spor yapmak, en önemli davranışlardan biridir. Ancak doğru diyetin nasıl olduğu ve hangi sporların yapılması gerektiği, her kişiye göre de değişebilmektedir.

Bu noktada devreye girmekte olan diyetisyenler kilo vermek isteyenlere rehberlik ederek, onlara bir diyet programı yapmaktadır. Bu programa uyan kişiler, kilo verebilirler. Bir diyetisyen bu işte ne kadar başarılı olursa, kendisini tercih eden kişiler çevrelerine de onu tavsiye edecektir. Böylece kazandığı para da artacaktır. Özellikle kendi muayenehanesi olan diyetisyenlerin kazandığı paralar, daha da yüksek olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Seksör Ne Demek? Seksörlük Nasıl Bir İştir? Nasıl Yapılır? Maaşları Ne Kadar?

Eğer diyetisyen olacaksanız bu alanda kendinizi ne kadar iyi geliştirirseniz ve ne kadar olumlu kilo verme sonucu elde ederseniz, kazanacağınız para da her ay artacaktır.

Kabin Memuru – En Fazla Kazanan Meslekler

Uçaklarda görev yapmakta olan kabin memurları, yolcuların güvenliği ve rahatı için görev almaktadır. Bu konuda daha tecrübeli olan kabin memurları, daha da fazla kazanmaktadır. Kabin memurlarının mesleksel bazı avantajları da, bu mesleği ilgi çekici kılmaktadır. Ek olarak host ve hostes olarak da anılan bu meslek grubu; kişinin çalışma süresine bağlı olarak da maaş almaktadır. Kabin memuru olmak için eğitim ve sertifika alınması gerekmektedir.

Bilgi Teknolojileri Müdürü – En Fazla Kazanan Meslekler

Bilişim Teknolojileri, günümüzde revaçta olan bir sektördür. Pek çok iş, internet ve bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle oldukça önemli meslekler arasında yer almaktadır. Bu mesleğe sahip olmak için, yazılım mühendisliği ya da bilgisayar programcılığı gibi bölümlerden mezuniyet şartı vardır. Kendinizi bu alanda ne kadar geliştirirseniz, şirketlerin size teklif edeceği maaş da yüksek olacaktır. Fakat genel olarak alınan maaş, 4 Bin TL ila 15 – 20 bin TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Bilgi teknolojileri müdürü, bir firma veya şirkette, bilgi teknolojileri ile alakalı tüm projelerden sorumlu kişi olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle firmalara katkısı yadsınamayacak oranda yüksektir. İşini en iyi şekilde yapmakta olan bir bilgi teknolojileri müdürü, şirketler için oldukça değerlidir. Bu nedenle bu kişilere verilmekte olan ücret de yüksektir.

Psikiyatri Uzmanı

Çağımızda psikoloji, oldukça önemli bilim dallarından bir tanesi haline gelmiştir. Günümüzde değişen koşullarda da sıklıkla bu konuda yetişmiş, psikiyatri uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu uzmanlar, kişilerin zihinsel, duygusal ya da davranışsal sorunları üzerinde durmaktadır. Bu nedenle bu kişilere olan ihtiyaç, her zaman devam etmektedir. Değişen toplum düzeni nedeniyle, psikolojik sağlık hayati önem taşımakta; psikiyatri uzmanlarına sürekli ihtiyaç duyulmaktadır.

Doktorluk – En Fazla Kazanan Meslekler

Doktorluk mesleği, tarih boyunca önemini korumuş olan bir meslektir. İnsan sağlığını ele aldığı için en zor meslekler arasında yer alan doktorluk, tıp fakültesi mezuniyetini gerektirmektedir. Bu fakülteyi kazanmak ve mezun olmak, bu nedenle oldukça zordur. En fazla kazanan meslekler arasında yer alan Doktorluk; hem maddi hem de manevi olarak oldukça değerlidir. Doktorluk, kendi içerisinde yükselme imkânları da bulundurmaktadır. Bu nedenle istediğiniz alanda yükselme fırsatı size sunulmaktadır. Böylece meslekte yükseldikçe, kazanılan para da artmaktadır. Dünyadaki En Az Stresli İşler Hangileri Olduğu Araştırdık! yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın