2021’de Başlamak İçin En İyi 101 İş Fikri
En iyi 101 iş fikri

2021’de Başlamak İçin En İyi 101 İş Fikri

Size özel En iyi 101 iş fikri; Günümüzde teknoloji artık her şeyin yerini kaplayan, önemli bir iletişim alanı haline gelmiştir. Bütün işler, mesleki gelişimler, konuşmalar, etkileşimler oraya kaymaya başlamıştır. Bu yönde, internet üstünden de birçok yeni ve etkili iş kolu ortaya çıkmaktadır. En iyi iş fikirleri istiyorsanız doğru yerdesiniz yazımızda 2021 yılında yapabileceğiniz en iyi 101 iş fikri ni sizin için düzenledik.

İşte bu iş kolları sizlere, hem evinizden kolayca oturarak ve vakit kazanarak, hem de kafanızı internete yoğunlaştırarak kolayca para kazandıracaktır. Öyle ki, bir işte çalışırken bile, ek iş olarak internetten bir sürü çalışma alanı yaratabilirsiniz.

Bunların bir bölümünü hep birlikte tanıyalım ve buralarda nasıl iş yapabileceğinizi kendiniz deneyimleyerek, anlayın. Böylelikle, yeni yollar, yeni keşifler, yeni alanlar önünüze açılacak.

Bu anlamda, birçok meslek reel ortamdan sanal ortama kaymaya başladı ki, daha da kayacak. Artık, insanlar dışarıdaki işlere klasik gözüyle bakarlarken, yeni meslekler göz kamaştıracak.

Kendiniz de, hem normal hayatınızı idame ettirebilecek, hem de evinizde, hatta tatildeyken bile bir bilgisayar, bir telefon uzaklığında ek işler yapabileceksiniz.

Geleceğin internet nesillerinin oyunun kurallarını belirlediği ve tüketimin her geçen gün hızla ilerlediği bir yerde, yeteneklerinize uygun mesleği bulduğunuzda, kısa sürede kendinizi geliştirip, para kazanmanın güvencesini yaşayabileceksiniz.

O halde, gelin yeni mesleklerimize bir göz gezdirelim. Bunlardan yola çıkarak, siz de kendiniz adına doğru alanlar seçin.

İçindekiler

2021’de Başlamak İçin En İyi 101 İş Fikri (Tam Zamanlı Bir İşte Çalışırken)

 1. Blog Oluşturun.

en iyi iş fikri
en iyi 101 iş fikri

Artık, insanların en çok dikkat ettikleri yerlerin başında internet gelmektedir. Eğer, bir blog oluşturmak istiyorsanız, bu iş tam size göredir. Blog’unuzu her konuda açabilir; yaptığınız ürünleri tanıtabilir, ek iş ilanları açabilir, pazarlayabilir yahut satabilirsiniz.

Blog üstünden hayran ve takipçi kitlenizi oluşturarak, kendinize kolaylıkla para kazanabileceğiniz bir alan açabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, internetteki blog kurulum sitelerinden faydalanarak, ücretsiz sayfanızı açmak ve iş sahanız hususunda oralara veriler, yazılar, fotoğraflar, resimler koymak olacaktır.

Burayı takip edenler, elektronik posta sistemiyle iletişime geçenler, sizlerle mutlaka bağlantı içinde olacaklardır. Bu sayede, çevreniz de giderek genişleme imkânı bulacaktır.

Blog Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Blog oluştururken dikkat edilecek kimi hususlar vardır. Bunları değerlendirmeniz, para kazanmanız adına önemlidir:

 • Blog bir kurum adına açılıyorsa, fotoğraflar kesinlikle profesyonel çekimle yapılmalıdır. Sayfanıza koyduğunuz her çalışma sizin vitrininiz olacaktır.
 • Blog sayfanızın hedef kitlesi çok parçalıysa bile, net bir alana nokta atışı yapılmalıdır. Orada dağılmanız, sizi takip açısından kişiler adına kolay olmayacaktır.
 • Blog sayfanız göze çarpan, uygun renklerin kullanıldığı bir çekicilikle tasarlanmalıdır. Orada kullandığınız metinler de, sayfanızın ağırlığına güç katacaktır. Blog düzenli olarak yenilenmelidir, kullanılmalıdır. Atıl şekilde bırakılmamalıdır.
 • Blog sayfanızı tanımlayacak spot başlıklar, alt cümleler, mottolar, anahtar kelimeler olmalıdır.
 1. Grafik Tasarımı

Yeni is fikri
en iyi 101 iş fikri

21. Yüzyıl görsel hafızanın, reklamın, imajın ve tanıtımın zamanıdır. Bu yüzden, herhangi bir ürün, fikir, kişi tanıtırken, onunla ilgili verileri toplayarak belli filtrelerden geçirmek gereklidir. Bu yönde, özellikle belli başlı tasarım siteleri çok iyi düzeyde bilinmelidir. En iyi 101 iş fikri

Bunlara eklenecek görseller, afişler, tasarımlar üzerlerinde değişiklik yapılarak, yine internet üstünden dolaşıma sokulmalıdır.

Ayrıca, kişisel internet siteleri, ‘official’ sayfalar, kurumsal internet siteleri dizaynları da bu kapsamda ele alınabilir.

Grafik tasarımı, öğrencilerin de yetiştirilebileceği önemli bir ihtiyaç olduğu için, internet üstünden destek sağlanması, dersler verilmesi de olanaklıdır.

Grafik Tasarımı Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Grafik tasarımı üstünden dikkat etmeniz gereken konular şunlardır:

 • Öncelikle, bu iş için sertifika alabileceğiniz yüz yüze veya ‘online’ kurslara katılmanız size çok şey katacaktır. Bilhassa, bu alanda sertifika almanız, karşıdakilerde bir ciddiyet doğuracaktır.
 • Tasarladığınız bir fotoğraf, bir web sitesi, bir afiş yahut poster de olsa, bunu en can alıcı şekilde, çağın diline ve hedef kitleye uygun şekilde tasarlamanız kalitenizi ortaya koyacaktır.
 • Eğer, herhangi bir konuda spesifik olarak tasarımlar yapıyorsanız, onu da ayrıca belirtmeniz, size ulaşanlar açısından kolaylık sağlayacaktır.
 • Tasarım adına, yazılım alanlarından da bir şeyler kapmak, yerli ve yabancı siteleri, uzmanları takip etmek, bu yönde seminerlere katılmak da çevrenizi genişletmenize sebebiyet verecektir. Çevre etkisi sizin için büyük kolaylık yaratacaktır.
 1. Web Tasarımı

En iyi is fikri

en iyi 101 iş fikri

Özellikle günümüzde, kurumların web tasarımı tam yapılmış sayfalara ihtiyacı vardır. Nitekim herkes artık internet üstünden araştırma, alışveriş yapmakta ve iletişim kurmaktadır.

Web tasarımı, kişiler ve kurumlar için özel olarak, onların içeriklerine ve sunum imkânlarına göre dizayn edilmektedir.

Satış, tanıtım, pazarlama, iletişime geçme gibi faktörüler bu tasarım üstünden faaliyet göstermektedir.

Bir web sayfasının olması demek, verilerin de dağınık şekilde etrafa saçılmasından ziyade, tek bir elde toplanması olanağını verir.

Web Tasarımı Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

Web tasarımı yaparken, öncelikli olarak, bu sitenin hangi alana tekabül ettiğini, konu başlığını (topic), tematik unsurlarını, içeriğini ve bölümlemelerini iyi bir şekilde tasarlamanız gerekmektedir. Bir web sitesi dağınık değil, toparlayıcı olmalıdır.

Her bölüm, diğer bölüme referans sağlamalıdır. Sitenin ilk bakışta bir netliği bulunmalıdır. Düğmeler, sekmeler, tıklanacak alanlar net biçimde ayrılmalıdır.

Sitenin güncellemesi de ara ara yapılmalıdır. Web tasarımında kendi yeteneklerinizi, özgünlüğünüzü, imzanızı ortaya koyarsanız, marka olma yolunda da hızla ilerleme imkânınız olacaktır. En iyi 101 iş fikri yazımızın içindeki iş fikirlerine ek yapmak isterseniz bizlere yazmaktan çekinmeyin. İletişim sayfamızdan bizlere lütfen yazın.

 1. Web Geliştirme

En iyi is fikri
En iyi 101 iş fikri

Web geliştirme, internetteki yazılım sistemlerinin kodlarını çözme, onları yeniden kendine göre dizayn etme, internetteki her gelişimi takip etme fırsatı yaratır. Web tasarımınız, web bilginiz ne kadar gelişirse, kod ve dil sistemine hakim olursanız, kendinize yeni iş sahaları da açabilirsiniz.

Web Geliştirmenin Avantajları Nelerdir?

Web geliştirme konusunda, internette gerçekleşen her konudan haberdar olabilirsiniz. Hangi site hangi kodlamayla meydana getirilmiş; hangi sayfa hangi kodec’le çalışıyor, hangi işletim sistemi neye hizmet ediyor, hepsinin bilgisine ve tecrübesine sahip olabilirsiniz.

Sonuçta, internete hükmetmeyi bilen, çevresine ve dünyaya da hükmetmeyi bilecektir.

En iyi 101 iş fikri yazısı içinde web geliştirme benim şahsen en değer verdiğim ve bana hitap eden işlerden.

Peki size hitap eden işhangisi?

 1. Çevrimiçi Kurslar

Yeni ek is fikirleri

En iyi 101 iş fikri

2020’nin en önemli getirilerinden biri, çevirimiçi kurslar üstünden gelişen eğitim modelinin her yere yayılması oldu. Bu önemli bir gelişmeydi. Çünkü, artık ülkemizin ve dünyanın dört yanında, uygun zamanda, uygun saatler aralığında, her türlü eğitimi alma imkânı bizler sunuldu.

Yediden yetmişe herkesin, her konuda faydalanabileceği bu kurslar için, web siteleri açıldı. Bu sitelere üye olan alanlarında uzman eğitmenler derslerini oraya yüklediler. Öğrenciler de bunların içlerinden istediklerini seçme fırsatı edindiler.

Devlet uzaktan eğitimi mecbur kılınca gündem çevrimiçi kurslara yoğunlaştı. Öğretmenlere ek iş imkanı çıktı bu sayede. Bir çok yeni iş ilanında öğretmen iş ilanlarını görebilirsiniz.

Bu yönde, sizin de yeteneğiniz doğrultusunda bir çevirimiçi kurs eğitmeni olmanız mümkündür.

Ayrıca, kendinizi eksik hissettiğiniz yahut merak ettiğiniz konularda da başka eğitmenlerden sizin de özgürce ders alabilmeniz mümkündür. Bu eğitimlerin ücretleri de oldukça makul tutulmaktadır. Online eğitim almak için udemy.com sitesini ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Çevrimiçi Kurslar Nasıl Verilmektedir?

Çevrimiçi kurslar adına pek çok seçenek bulunmaktadır. Oldukça basit şekilde çektiğiniz eğitim video’larını da sitelere yüklemeniz hayli basittir. Buradan sesleneceğiniz kitleye, her türlü dersi kolayca ve birkaç seferde iletebilmeniz mümkündür.

Çevrimiçi eğitim dünyada en önem verilen konuların başında gelmektedir. Bunun için, hangi konularda yetkin olduğunuzu fark etmeniz ve eğitiminizi, mesleğinizi, tecrübelerinizi değerlendirmeniz gerekir.

 1. E-Kitaplar

En iyi 101 iş fikri

Yayıncılık piyasası, dijital basıma dönmekle birlikte, artık durmadan kitap basmanın ve onları depolarda heba etmenin anlamı kalmadı.

Ayrıca, hız çağında yayıma giden kitaplara istinaden, e-kitaplara da ilgi giderek arttı. Özellikle, e-kitap okuyuculara da kolaylıkla yükleyebileceğiniz yüzlerce kitap ilgi alanlarınız doğrultusunda sizlere hitap etmeye başladı.

Bu anlamda, e-kitap tasarımı, e-kitap basımı ve bunun internet üstünden dolaşıma sokulması işi de, bir meslek olarak giderek ilerlemeye başladı. Kendinize yayıncılık adına yeni fırsatlar, yeni iş fikirleri yaratabileceğiniz bir alan açıldı.

E-kitap okuyucuları, küçük kütüphaneler şeklinde hayatımıza girdiler. Oldukça hafif olan ve pratik kullanılan bu materyallere yüklenen yüzlerce e-kitap sayesinde, her yerde okuma ve araştırma yapmak kolaydır.

İşte, e-kitaplar bu yönde hem dizaynları, hem tasarımları, hem de sunumları ve satışları bağlamında etkilidirler. Her türlü kitaba kolayca ulaşılabilen internet çağında, bunların pazarlamasını da yapmak, yeni bir meslek ortaya çıkarmaktadır.

E-Kitap Neden Tercih Edilir?

E-kitapların yığınla faydası vardır. Bunları da, satış yaparken alıcılara hatırlatmak gerekmektedir:

 • E-kitap pratiktir.
 • E-kitaba ulaşmak kolaydır.
 • İstenilen her yerde kolayca saklanabilir.
 • Bilgisayarda, telefonda, e-kitap okuyucuda okunabilir. Bu materyaller her yere kolayca taşınabilir.
 • Bir kütüphane, bir arşiv minicik bir kutunun içine sığdırılabilir.
 • Kaybolma, nemlenme, kıvrılma gibi dertleri yoktur.
 • E-kitap geleceğin yayıncılığını ve okuma kültürünü de belirleyeceği için, şimdiden okunmaya başlanılmalıdır.
 • E-kitap- e-yayın sisteminden uzak kalınmamalıdır. Dünyanın belirlendiği nokta, e-yayıncılığa hızla evrilmektedir.
 • E-kitap kolayca paylaşılabilmektedir. Tez yazımı, araştırma, tatilde, yazlıkta vakit geçirme zamanları vd. için idealdir.

E-kitap pazarlayacağınız gibi, aynı zamanda yazar da olabilmenizin yolu açılacaktır. Hatta, çeşitli yazarların e-kitaplarını basıp, piyasaya sürmenizin de imkânı doğacaktır. En iyi 101 iş fikri E-kitap yayıncılığı bugün, birçok yayınevinin de yan koldan desteklediği ve giderek genişleyen özel bir alandır.

 1. Instagram Pazarlama

En iyi 101 iş fikri de Sosyal medya gücünü günden güne daha da kuvvetle hissettiriyor. Buradaki çeşitli aplikasyonlardan biri olan instagram bir trend halini aldı.

Instagram pazarlama işleri de gitgide artış gösterdi. İnsanlar giyimden teknolojiye, kitaptan sinema biletine akla gelebilecek her türlü ihtiyacı buradan bir tuş kolaylığıyla sağlayabilmektedirler.

Instagram pazarlama için uygun bir yerdir. Çünkü herkes günde defalarca bu aplikasyonu kontrol etmektedir. Orada önlerine çıkan ürünleri incelemektedirler. Bilhassa, kadınlar için satış yapılan ürünlerde artış görülmektedir.

Kıyafet, spor eşyası, ev eşyası, dekorasyon malzemesi, kozmetik ürünleri vd. üstüne geniş bir deryaya adım atılmaktadır.

Üstelik burada firmalar sponsorlu ürün satışı da gerçekleştirebilmektedirler. Instgram bir mağaza vitrini misali kullanılabilmektedir ve oldukça pratiktir.

Instagram Üstünden Satış Nasıl Yapılır?

Instagram üstünden pazarlama yapılırken, belli noktalara dikkat edilmesi gerekebilir. Bu noktalar, aşağıdaki gibidir:

 • Öncelikle, hangi ürünü veya ürünleri pazarlayacağınızı belirlemeniz gerekebilir. Buna göre, ürün çekimi, ürün sunumu yapılması önemlidir. Fotoğrafların görüntü kaliteleri ve çözünürlükleri nitelikli olmalıdır.
 • Instagram üstünden pazarlama yaparken, altına ürünlerle ilgili kısa ama can alıcı ifadeler koymak da önemlidir. Elinizdeki ürünün, ürünlerin belli özelliklerini yayınlamanız gerektiği gibi; yorum kısımlarındaki sorulara da hassasiyetle cevap vermeniz, size duyulan güveni de perçinleyecektir.
 • Ürünleri satışa sunarken, kullandığınız hashtag’ler (#) ve onların yanlarına yazdığınız anahtar kelimeler de mühimdir. Hangi kelimeleri yazdıysanız ve hangi kategorileri seçtiyseniz, ona göre arama gelecektir.
 • Sayfanızda kimlik bilgilerinizin, açık adresinizin, telefon numaranızın, elektronik postanızın ve konum bilgilerinizin olması da önemlidir. Burada satış yaparken, iade kurallarını ve satış politikanızı da net şekilde belirtmeniz gerekir.
 1. Çevrimiçi Koçluk

Yüzyılımızda insanlar hiçbir işe tam olarak yetişememekten, kafalarını toparlayamamaktan ve doğru planlar yapamamaktan şikâyet etmektedirler.

Ayrıca, zamanın verimli kullanımı da gitgide zorlaşmaktadır. Kendilerini makine ya da robot gibi hisseden kişiler, asıl yeteneklerini de keşfedemedikleri ve motive de olamadıkları için, bir motivatöre, bir yol göstericiye, bir eğitmene ihtiyaç duyarlar.

Bu anlamda, çevrimiçi koçluk yeni bir meslek olarak yükselmektedir. İnsanlar herhangi konuda (iş, özel yaşam, çocuklar, eğitim, psikoloji, sanat, kültür vd.) bir danışmana ihtiyaç duyarlar.

Siz de bu yönde, kendinizi geliştirdiğinizde ve hedef kitlenizi belirlediğinizde, çevirimiçi koçluk yapabilir; hem çevrenizdekilere yarar getirebilir, hem de bu işten para kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi Koçluk Hususunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çevrimiçi koçluk hususunda, bireysel olarak çalışabileceğiniz gibi, ajansa bağlı olarak, kurumsal anlamda veya bir ekiple de çalışabilirsiniz. Bu anlamda, kendi yeteneklerinizi ön plana çıkarmanız, size danışanlarla diyaloglarınızı belli standartlar altında ve etik değerler kapsamında korumanız önemlidir.

Size duyulan güven, bir sonraki aşamalarda isminizi parlatmanız anlamında, artı getiriler sunacaktır. Ofisinizde, ‘home office’ ortamınızda yahut evinizde bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir iştir.

Koçlukta, bire bir ve toplu görüşmeler yapabileceğiniz her türlü dijital ortamı rahatlıkla kullanabilmeniz mümkündür. Randevu sistemiyle, belli saat aralıklarında çalışabileceğiniz kolay bir iştir.

Buyrun En iyi 101 iş fikri 9. işimiz

 1. Podcasting

Günümüzün yeni radyoculuğu şeklinde bilinen podcasting, internet üstünden ve çeşitli aplikasyonlar yardımıyla, insanlara sesli yayınlar ulaştırmaktadır.

Ipod ve casting sözcüklerinin birlikteliğinden oluşan, podcast sözcüğü dijital medya üstünden dinlenebilen, hatta indirilip saklanabilen kayıt demektir.

Gazeteciliğin tablet sisteminin bitmesi, televizyonun değerinin azalması ve internetin değerininse hızla yükselmesi, podcasting yayıncılığına olan ilgiyi arttırmıştır.

Podcasting Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnsanlar yolda yürürken, arabadayken, güneşlenirken yahut koltukta uzanırken, taktıkları kulaklıklarıyla birlikte duydukları sesin söyleyeceklerini merakla dinlemeyi beklemektedirler. Bu anlamda bazı hususlara dikkat ederek, podcast yapmanız yararınıza olacaktır:

 • Öncelikle, bu işten para kazanmayı hedefliyorsanız, yeteneklerinizle kitlenin arzu ettiklerini ortak bir çatı altında bir araya getirmeyi hedeflemeli ve ona göre de bir alt yapı oluşturmalısınız. Programlarınızın süresi, içerikleri, konuşmacılar (yahut yalnız siz konuşacaksanız), yayın yaptığınız aralıklar çok önemli ayrıntılardır. Bunları belirleyerek yola çıkmalı, çerçevenizden şaşmamaya çalışmalısınız.
 • Kendi bireysel markanızı öne sürmek bağlamında, imaj çalışmaları yapmalısınız. Gerekirse, sevdiklerinizden, çevrenizdekilerden ve alanında uzman kişilerden de destek alabilirsiniz. İlk programlarınızı, deneme yayınlarınızı onlara dinletebilir, fikir alabilirsiniz.
 • Burada fikir önderliği, SEO’luk, networking anlamında geniş bir alan oluşturmayı hedefleyerek, amacınız doğrultusunda yola başlamalısınız. Nitekim burası oldukça geniş bir mecradır. Mutlaka, size göre de bir alan açılacaktır.

Fakat işi baştan sıkı tutarak, istediklerinizi ve sunabileceklerinizi paraya çevrilecek biçimde ortaya koymanız gerekir. Bu, bir planlama ve zamanlama meselesidir. İyi bir yayın ağı oluşturduğunuzda, sponsor edinebilmenizin de yolu açılacaktır.

 1. Amazon Satışı

Dünyanın en büyük ve en ünlü sitelerinden biri olan Amazon, satış anlamında da sizlere alan açmaktadır. Amazon satışı, burada yapacağınız sözleşme kapsamında satıcı pozisyonuyla ürünleri pazarlayabilmeniz demektir.

Özellikle, sitedeki yerel garaj satışlarını, indirimli ürünleri takip edebilir, bunları aracı olarak satabilirseniz, giderek müşteri portföyünüz de genişleyebilir. Böylelikle, yerinizden hiçbir şey yapmaksızın, kolaylıkla gelir elde edebilirsiniz.

Amazon Satışında Üstünde Durulacak Kurallar Nelerdir?

Amazon satışının bazı kuralları bulunmaktadır. Onları çok iyi bilmeniz gerekir. Bu kurallar olmaksızın, kafanıza göre satış yapmanız mümkün değildir. Aşağıda, Amazon satışında neler yapmanız gerektiği belirtilmektedir:

 • Amazon sitesinde sizi görebilmeleri adına, işletmenizi net şekilde ortaya koyabilmeniz gereklidir.
 • İrtibat numaralarınızı, iletişim adresinizi, elektronik postanızı ve hesap numaranızı da açıklıkla bildirmeniz gerekmektedir.
 • Ürünleri nasıl ulaştırdığınızı, hangi ulaşım firmalarıyla, kargo şirketleriyle çalıştığınızı şeffaflıkla belirtmeniz gerekir. Ürün değişiminde, ürün farklılığında yahut herhangi bir sorun çıktığında iade işlemlerinin de hangi politika kapsamında gerçekleştiğini açıklamanız elzemdir.
 • Burada sadece Amazon sitesi dâhilinde çalıştığınız için, müşterileri başka sitelere yönlendirmeyeceğinizin de, üçüncü kurumların ve üçüncü şahısların da devreye girmeyeceğini taahhüt etmeniz gerekmektedir.

11. Danışmanlık İşi

Danışmanlık sektörü, son yıllarda rağbet gören sektörlerden bir tanesi olmaktadır. Birçok işletme insan kaynakları süreçleri, markalaşma, muhasebe işlemleri gibi konularda danışmanlık almaktadır. Danışmanlığa artan ilgi, böyle bir sektörün de ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Böyle bir sektörün çıkması ile birlikte danışmanlık sektöründe pek çok insan çalışmaya başlamıştır. Peki ama danışmanlık nedir ve nasıl yapılır?

Kişi ve kurumların, hizmet verdiği kuruluşa belirli bir alanda uzmanlaştığı bilgi ve beceriyi aktarması işine danışmanlık denir. Bu, danışmanlığın en kısa tanımıdır.

Danışmanlıkta önemli olan, kişinin ilgili alanda uzman olmasıdır. Sizin de uzman olduğunuz bir konu varsa o alanda, işletmelere danışmanlık hizmeti vermeyi düşünebilirsiniz. Yenilikçi bir bakış açısına sahipseniz, tarafsız bir hizmet verebileceğinize inanıyorsanız, hizmet vereceğiniz işletmenin çıkarını gözetebilecek ve yenilikler kayabilecekseniz eğer, bu iş tam size göre.

Çok çeşitli alanlarda danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Hangi alanda bilgi ve tecrübeniz en çok ise siz de o alanda işletmelere danışmanlık hizmeti verebilir, bu alanda kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Bu alanda hizmet verebilmek adına bazı özelliklerin sizde bulunmasına özen göstermelisiniz:

 • Yeterli teknik donanıma sahip olmalısınız.
 • Her geçen gün bu alanda deneyim kazanmalısınız.
 • İşinizi ciddiye almalı ve işletmenin çıkarını düşünmelisiniz.
 • Danışmanlık hizmeti verirken kesinlikle objektif olmalısınız.

Sizde bu ve buna benzer niteliklere sahipseniz, Danışmanlık hizmeti verip bu işi gelir kaynağınız hâline getirebilirsiniz.

12. Telefon Aksesuarları Satışı

Birçok insan, çeşitli konularda kendilerini geliştirmekte ve o alanları gelir kaynakları hâline getirmektedir. Çalışmak istediği alanı bilen ve kendini o alanda geliştiren insan, ekonomik anlamda da bir kolaylık içine girmektedir. Telefon aksesuarları satışı, insanların çalışmak istediği ve kendilerini geliştirdiği alanlardan bir tanesidir.

Son zamanlarda rağbet gören telefon aksesuarları satışı, önem kazanmaya devam edecek gibi durmaktadır. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte çok çeşitli telefon modelleri çıkmakta, bu modeller de birçok insan tarafından satın alınmaktadır.

Telefona artan ilgi, kendini telefon aksesuarları alanında da göstermektedir. Bu sebeple kendinize gelir kaynağı yaratmak istiyorsanız aksesuar satışı işine başlayabilirsiniz.

Bazı iş sahalarında müşteri sıkıntısı çekilebilmekte ve bu sıkıntı, işin gidişatını da oldukça fazla etkilemektedir. Fakat telefon aksesuarları satışı, müşteri sıkıntısı yaşanabilecek alanlardan bir tanesi değildir kesinlikle. Her gün, birçok insan tarafından binlerce telefon aksesuarları satın alınmaktadır.

Ayrıca bu işte kâr oranı da oldukça yüksektir. Çünkü ürünlerin alış fiyatları düşük, satış fiyatları çok fazla olmasa da yüksektir. Müşterinin cebini yakmayan bu fiyatlar sayesinde talep her geçen gün artmaktadır. Siz de bir işte çalışmak istiyor ama hangi işte çalışacağınızı bilmiyorsanız, size faydalı olan bu yazıları okuyup ilgi alanınızı belirleyin.

Belirlediğiniz ilgi alanında ise çalışmaya başlayıp ekonomik anlamda kendinize katkıda bulunabilir ve sevdiğiniz alanla ilgili kendinizi günden güne geliştirebilirsiniz.

13. Komisyonculuk Hizmeti

Her insan, günümüz dünyasında yaşamını idame ettirebilmek amacıyla çeşitli işlerde çalışmaktadır. Bazen bu işler geçinmek için yeterli olmadığı için bunlara ek olarak başka işler de yapılabilmektedir. Ek iş yapmak isteyen kişi, en bilgili olduğu ve sevdiği bir alana yönelmekte ve bu alanda kendini zamanla geliştirmektedir.

Böylelikle hem para kazanılmakta hem de bir alanda fazlaca bilgi sahibi olunabilmektedir. Komisyonculuk hizmeti de insanların rağbet gösterdiği alanlardan bir tanesidir.

Komisyonculuk, çeşitli ticari etkinliklere aracılık yapmakta olan insanların içinde bulunduğu bir meslek dalı olarak görünmektedir. Bu işi yapan kişi yani komisyoncu, sahip olmadığı bir ürünü satmakta ve sattığı her üründen komisyon almaktadır.

Türkiye bazında düşünüldüğünde komisyoncular daha çok oto galerilerde, meyve sebze hallerinde ve gayrimenkul işletmelerinde çalışmaktadır. Çünkü bu alanlarda komisyonculara daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Komisyonculuk hizmeti için bir sermayeye sahip olmak durumunda değilsiniz. Siz de kendinizi bu alanda yeterli görüyor ve bu işin tam da sizin ilgi alanına girdiğini düşünüyorsanız, bu işe hemen başlamalısınız. Herhangi bir sermayeye ve belgeye ihtiyaç duymayan komisyonculuk hizmeti, gelirinizi arttırabileceğiniz bir iş olarak günümüz dünyasında yerini almaktadır.

Siz de ikna kabiliyetinizin yüksek olduğunu düşünüyor ve geniş bir çevreye sahip olduğunuza inanıyorsanız hiç vakit kaybetmeden yüksek gelir elde edebileceğiniz bu işe başlamalı ve komisyonculuk hizmeti alanında zamanla deneyim kazanmalısınız.

14. Satış ve Pazarlama

Günümüz dünyasında pek çok insan, geçim sıkıntısı yaşadığı için ya yeni bir iş aramakta ya da var olan işine ek başka bir iş yapmak zorunda kalmaktadır. Birçok şeyin fiyatının arttığı bir dünyada yaşayabilmek için çalışmak, mecburidir.

Çeşitli sıkıntılar içinde olan ve başka bir iş arayan insanlar, alanında uzman oldukları ya da zamanla bu uzmanlığı kazanabilecekleri işlere yönelmektedir. Doğru iş bulunduğunda, işte başarılı olmamak mümkün değildir. Satış ve pazarlama işi de insanların rağbet gösterdiği sektörlerden bir tanesidir. Peki nedir satış ve pazarlama?

Bir kurumun satış ve pazarlama alanındaki pazar payının genişletilebilmesi, kurumlara yeni müşteri kazandırılması gibi amaçlarla faaliyet gösteren bir sektör olan satış ve pazarlama, birçok insanı kendine çekmektedir. Peki, satış ve pazarlama işini yapan insanların görevleri nelerdir? Bir kurum için neleri yerine getirmektedirler?

 • Satış ve pazarlama elemanı potansiyel tüketici/müşteri ve pazar olanaklarını araştırır.
 • Satış alanında yeni operasyon ve projeler oluşturur.
 • Tüketicinin ihtiyaçlarını bilerek onlara uygun ürün geliştirir.
 • Ev ve iş yerlerine giderek ürün tanıtımı yapar.
 • Müşterilerin fikirlerini ve taleplerini takip eder.

Satış ve pazarlama elamanı, bunlara benzer pek çok görevde bulunmaktadır. Sizin de insanlarla iletişiminiz kuvvetli ise ve bu alanda deneyim kazanabileceğinize inanıyorsanız, vakit kaybetmeden gelir elde edebileceğiniz bu işe yönelin! Yeniliğin ön planda olduğu bu sektör, size uygun bir olabilir!

15. Sanal Asistan

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte son zamanlarda insanların çalışabilecekleri sektör sayısı hızla artmaktadır. Bu dönem, insanların ekonomik anlamda çeşitli zorluklar içinde bulunduğu bir dönem olmasına rağmen, yeni yeni sektörlerin de hızlı bir şekilde artması insanlar için yeni iş olanakları sağlamaktadır.

Özellikle teknoloji ile alakalı işler, büyük bir yükselişe geçmektedir. Bu işlerden birisi de sanal asistan hizmetidir. Sanal asistan hizmeti nedir ve kimler sanal asistan olabilir?

Sanal asistan, internet ortamında hizmet veren bir çeşit asistan olarak karşımıza çıkmaktadır. İş yükü artan insanlara internet ortamında destek veren ve onların bir nevi asistanı olan bu kişiler, bir ofiste çalışmazlar ama ofisteki asistanlarla aynı işi yaparlar. Peki sanal asistanlar ne iş yapar?

 • Sanal asistanlar maillere bakar, maillere gerekiyorsa dönüş yapar.
 • Randevu ile çalına bir kişinin randevu kontrollerini ve düzenlemelerini yapar.
 • Sunum ve rapor hazırlanması gerekiyorsa bunları da sanal asistanlar yapar.
 • Kişinin adres güncellemesi yapılacaksa, bu güncellemeyi sanal asistanlar yapar.

Özetle sanal asistan, bağlı olduğu kişinin işlerini bir ofisteki asistan gibi yapmaktadır. Ofisteki asistandan tek farkı, bunların hepsini internet üzerinden yapmasıdır. Siz de bir iş arıyorsanız sanal asistanlık işini düşünebilirsiniz.

Herhangi bir zorluğu olmayan bu işin, oldukça avantajı bulunmaktadır. Eğer işlerinizde dakikseniz, insanlarla iletişiminiz kuvvetliyse ve fazlaca boş vaktiniz var ise bu iş tam size göre.

16. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Birçok insanın iş bulmaya çalıştığı günümüz dünyasında bazı sektörler, insanlara iş olanağı sağlamaktadır. Bu iş olanaklarından bir tanesi olan vergi hazırlama yardımcıları, işletmelere vergi hazırlaması konusunda çeşitli yardımlarda bulunmaktadır.

Küçük işletme sahiplerinin kısıtlı bir zamanda vergi hazırlaması gerektiğinde serbest muhasebeci mali müşavir devreye girmekte ve işletmelerin işini kolaylaştırmaktadır. Son zamanlarda rağbet gören bir sektör olan vergi hazırlama yardımcılığı, bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılmaktadır.

Vergi hesaplamaları yapmak birçok işletmenin işini oldukça zor hâle getirmektedir. Çünkü işletmeler bu işi yapacak yeterli zamana sahip olmayabilir.

Bu noktada serbest muhasebeci mali müşavir devreye girmekte ve çalıştığı kurumun vergilerinin düzenlenmesi, tüm mali işlemlerinin yapılması, finansal tahminlerin ve bütçenin hazırlanması gibi konularda destek vermektedir. Serbest muhasebeci mali müşavirin görevlerinden diğerleri şunlardır:

 • Ay sonu ve yol sonunda kapanış süreçlerini yönetir.
 • Şirketin gizliliğinin korunmasını sağlar.
 • Mali tabloların hazırlanmasını sağlar.
 • Şirketin gelir ve giderlerini ön görmeye çalışır. Bu alanda düzenlemeler yapar.
 • Finansal tutarsızlıkları gidermeye çalışır.
 • Kurum için kâr ve zarar tablosu oluşturur.
 • Kurumun yasal yükümlülüklerini takip eder.

Siz de bu alanda çalışmak istiyorsanız eğer, bu konudaki eğitimleri alabilir ve kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Teknolojinin gelişmiş bir çağda bu eğitimleri almak oldukça kolay olacaktır. Üstelik kendinizi bu alanda geliştirdikten sonra üstün deneyiminiz ile işsiz kalma sıkıntısı yaşamamış olursunuz.

17. Uzaktan İngilizce Öğretmeni / Eğitmeni

Bazı sektörler, kişilere uzaktan çalışma olanağı sunmaktadır. Bu ise pek çok insan için avantajlı bir durumdur. Çünkü uzaktan çalışmak hem konforludur hem de kişiyi iş stresinden uzaklaştırmaktadır. Üstelik bu şekilde çalışan insanların bir kısmı, ek bir iş de yapabilmektedir.

Bu sayede insanlar, ekonomik anlamda kendilerini rahatlatabilmektedir. Kişilere uzaktan çalışma fırsatı tanıyan işlerden bir tanesi de uzaktan İngilizce Öğretmeni / Eğitmeni işidir. Peki İngilizce öğretmenliği nedir?

İngilizce öğretmenliği, insanlara İngilizce öğretme temeline kurulu bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sektör, Türkiye’de birçok insanın İngilizceyi çok iyi konuşamamasından ötürü ve bu alanda kendilerini geliştirme ihtiyacı hissettikleri için oldukça rağbet görmektedir.

Birçok insan ya kendileri için ya da çocukları için özel derslere başvurmaktadır. Gün geçtikçe İngilizceden özel ders alan insanları sayısı da artmaktadır. Ayrıca özel olarak alınan derslerin ücreti de oldukça yüksektir.

Bu sebeple uzaktan İngilizce Öğretmeni / Eğitmeni olmak kişiye ciddi kazançlar sağlamaktadır.

Siz de İngilizce Öğretmenliği mezunuysanız ya da farklı bir bölüm mezunu olup İngilizce yeterlilik sertifikası aldıysanız bu işi düşünebilirsiniz. Çünkü bu iş hem uzaktan çalışma fırsatı sağlamakta hem de kişiye oldukça fazla kazanç getirmektedir.

Bitmeyecek bir sektör olduğu için de her zaman çalışma imkânı bulunmaktadır. Bu işi ana işiniz hâline getirebilir ya da var olan işinize ek olarak yapabilirsiniz.

18. SAT Öğretmeni

Pek çok insan bir işte çalışmak istemekte ama nasıl bir işte çalışması gerektiğini bilmemektedir. SAT öğretmenliği bu sorununuzu çözebilir! Amerika’da üniversite eğitimi almayı isteyen ya da yurt dışında lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversiteyi Türkiye’de okumak isteyen insanların girmesi gereken SAT sınavı, kendi sektörünü de yaratmış bulunmaktadır.

Çünkü bu sınavı geçmek isteyen insanlar, SAT Öğretmeni olarak bilinen kişilerden destek almak durumunda kalmaktadır. Pek çok insanın ekonomik anlamda rahat bir yaşantı sürmek için iş aradığı bir dönemde, SAT öğretmenliği bir sektör olarak yerini almış bulunmaktadır.

SAT sınavı, okuma ve yazma ile matematik kısmı olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Birçok öğrenciyi zorlayan bu sınav, SAT Öğretmeni sayesinde daha kolay geçilebilmektedir.

Siz de SAT Öğretmeni olarak bir kazanç elde etmek istiyorsanız, bu işi düşünebilirsiniz. Tabi bu alanda çalışabilmek için İngilizce seviyenizin ders verecek kadar iyi olması gerekmektedir. Şartları sağlamanız durumunda iyi bir gelir sağlayan bu işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu sektör de birçok insanın yurt dışında eğitim görmek istemesinden ötürü, her daim önemini koruyacaktır. Kendinizi bu alanda yetiştirirseniz eğer, kazandığınız deneyimler ile alacağınız ücret de buna paralel bir şekilde artacaktır.

Öğretmenli kabiliyetiniz varsa yani insanlara bir şeyler öğretmen konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsanız, hemen SAT Öğretmeni olup iş alanınızı belirleyebilir ve iyi bir kazanca ulaşabilirsiniz.

19. Sosyal Medya Yöneticisi

Teknoloji hızlı bir şekilde artmakta ve bu artışla birlikte sosyal medyaya olan talep de bir artış göstermektedir. Son zamanlarda pek çok insanın sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Çünkü günümüz dünyasında sosyal medya her anlamda paylaşımın yapılabildiği bir alan olarak görülmektedir.

Bu sebeple artık sosyal medya ile ilgili çeşitli iş alanları oluşmuş bulunmaktadır. Peki o halde sosyal medya yöneticisi işi nedir ve ne iş yapmaktadır?

Sosyal medya yöneticisi, bir kurumun sosyal medya hesaplarını yöneten, bu anlamda şirkete destek veren kişidir. Sosyal medyada paylaşılacak yazıların, görsellerin düzenlemesini ve planlamasını yapan sosyal medya yöneticisi, rağbet gören iş sektörlerinden bir tanesi olmaktadır.

Son zamanlarda birçok kurum artık bünyelerinde sosyal medya yöneticisi de çalıştırmakta ve bu anlamda iş ilanları bulunmaktadır. Bu alanda çalışan kişilerin çeşitli sorumlulukları bulunmaktadır:

 • Şirketin bütün sosyal medya hesaplarını yönetirsiniz.
 • Sosyal medyada bir şey paylaşılacaksa bunun için uygun görsel ve içerik oluşturursunuz.
 • Rakiplerin çalışmalarını analiz eder, çalıştığınız kurumun daha iyi bir seviyeye gelmesini saplamaya çalışırsınız.

Bu ve bunun gibi pek çok göreve sahip olan sosyal medya yöneticiliği kârlı bir iş alanı olmakla birlikte zamanla ihtiyacın daha da artacağı bir sektör hâline dönüşmektedir. Siz de sosyal medya ile ilgili her şeyi biliyor ve bu alanda kendinizi yeterli hissediyorsanız, o zaman bu iş tam size göre.

20. Google Reklam Uzmanı

Teknoloji ile bağlantılı her iş, zamanla daha da önemli hâle geldiği için birçok insan kendini bu tarz alanlarda geliştirmektedir. Aynı zamanda bu tarz işler önemli bir gelir kapısı olarak da görünmektedir.

Pek çok bu tarz alanlarda deneyim kazanabilmek için önce çeşitli eğitimler almakta daha sonra ise uygun işlerde çalışıp kendilerini geliştirmektedir. Aynı zamanda bu tarz sektörlerde çalışacak insan ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

İnsan için pek çok avantaj sağlayan bu tarz işlerden bir tanesi de Google Reklam Uzmanlığıdır.

Peki Google Reklam Uzmanlığı nedir?

Google Reklam Uzmanlığı alanı, çeşitli kurumların marka statüsüne yükselmesine yardımcı olmaktadır. Bu işi yapan kişi olan Google Reklam Uzmanı ise kurumların marka statüsü kazanması adına çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

Kurumların büyümesinde yardımcı olan Google Reklam Uzmanı, yaratıcı çözümler sunmakta ve kurumun marka bilinirliğini arttırmaktadır. Aynı zamanda güncel bilgileri daima takip etmekte ve yeni güncellemeler ile ilgili çeşitli testler geliştirmektedir.

Önemli bir alan olan ve internet var oldukça da önemini koruyacak olan bu alanda çalışmak için birçok insan kendini gerekli olduğu ölçüde geliştirmektedir.

Siz de Google Reklam Uzmanı olabilir ve kurumlara bu anlamda çeşitli desteklerde bulunabilirsiniz. Bilgisayar ve internet ile uğraşmayı seviyor ve bu alanlarda kendinizi sürekli geliştiriyorsanız, bu işi tercih edebilir ve bildiğiniz bir alanda çalışmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

21. Görsel Düzenleme / Sunum / Tasarım Sorumlusu

Günümüzde pek çok insan, görsellik konusuna oldukça ilgili olmakta ve bu sebeple kendilerine uygun iş alanlarında çalışmaktadır. Çünkü bu tarz işler, yaratıcılık istemektedir. Bu yaratıcılığa ve düzene sahip insanlar, Görsel Düzenleme / Sunum / Tasarım Sorumlusu olarak çalışabilmektedir.

Siz de yaratıcılığa sahipseniz ve görsellikle oldukça fazla ilgili iseniz Görsel Düzenleme / Sunum / Tasarım Sorumlusu olarak çalışabilir ve bildiğiniz bir işte daha da fazla deneyim kazanabilirsiniz. Peki bu alanda çalışan insanlar ne iş yapmaktadır?

Görsel Düzenleme / Sunum / Tasarım Sorumlusu, mağaza görselleri düzenleyen, müşterilerinin ilgisini arttırabilecek reklamlar oluşturan, mağazada bulunan vitrinleri daha da göz alıcı bir şekle büründüren kişidir.

Görsellik, günümüzde pek çok şeydir. Ürünlerin talep görmesinde bile etkili olan görsellik, kendi iş sahasını oluşturmuştur. Bu işte çalışan insanların belli başlı görevleri bulunmaktadır. Peki bu görevler nelerdir?

 • Ürünlerle ilgili fiyat değişiklikleri, indirimleri ve transfer gibi durumları yönetir.
 • Mağaza atmosferini müşteriye uyumlu bir hâle getirir.
 • Ürünlerin görselleri, sunumları ve tasarımlarını en iyi şekilde yapıp ürünlere olan talepleri arttırır.
 • Kolileri teslim alır ve ürünlerin kontrolünü yapar.
 • Sevkiyat aracını karşılayıp ürünlerin boşaltılmasını sağlar.
 • Ürünlerin stoklanmasını sağlar.
 • Ürünlerin mağaza içerisine uygun bir şekilde yerleştirilmesi işini gerçekleştirir.

Siz de bu ve buna benzer görevleri yapabileceğinize inanıyorsanız ve yaratıcılığa sahipseniz bu iş tam da size göre!

22. Seyahat Danışmanı

Danışmanlık hizmetleri birçok alanı kapsayan ve gittikçe de rağbet gören bir iş alanı olmaktadır. Bu alanda çalışan pek çok insan, kendini geliştirmekte ve kazandığı deneyimler ile pek çok alanda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Danışmanlık hizmeti verilebilecek pek çok alan bulunmaktadır. Bu alanlardan bir tanesi de seyahat danışmanlığıdır. Peki, seyahat danışmanı kimdir ve ne iş yapmaktadır?

Seyahat etmek isteyen insanlara, seyahat acentesinin ürününü satan kişiye seyahat danışmanı denilmektedir. Günümüzde insanlar, sıklıkla gerek yurt içine gerekse de yurt dışına seyahat etmekte ve bunun için de çeşitli acentelere başvurmaktadır.

Seyahat acentesine giden kişi, seyahat danışmanından destek alıp işlemini gerçekleştirmektedir. Birçok insanın gezmeyi sevdiği bu dönemde seyahat danışmanlarının da işi oldukça artmaktadır.

Bu sebeple çalışılabilecek iş alanlarından bir tanesi olan seyahat danışmanlığının bünyesinde çeşitli görevler bulunmaktadır. Peki seyahat danışmanı ne tür bir iş yapmaktadır?

 • Seyahat etmeyi isteyen insanların ilgisini çekebilecek yerlerin araştırmasını yapar.
 • Seyahate çıkacak olan insanların uğrayacakları yerlerin ve konaklayacakları mekânların düzenlemesini yapar.
 • Turizm acenteleri ile iletişim kurar.
 • Seyahat edecek kişilerin, özel gezi taleplerini karşılar.
 • Vize, döviz, pasaport gibi ihtiyaçları karşılar.

Seyahat danışmanlarının bunun gibi pek çok görevi bulunmaktadır. Siz de gerekli eğitimi aldıysanız, iletişim konusunda sorun yaşamıyorsanız ve planlı bir yapıya sahipseniz eğer, seyahat danışmanı olarak çalışabilir ve kendinizi bu konuda oldukça fazla geliştirebilirsiniz.

23. Açılış Sayfası Hizmeti

İnternetin kullanım alanının arttığı bir dönemde, internet ile alakalı her iş oldukça fazla rağbet görmektedir. Ayrıca rağbet gören bu işlerin ömrü de uzun olmakta, kendini bu alanlarda yetiştiren insanların işsiz kalma gibi bir sorunu olmamaktadır.

Bu sebeple iş deneyimi ile ilgili yatırımları bu sahalara yapmakta fayda bulunmaktadır. İş arayan birçok insan için oldukça makul olan açılış sayfası hizmeti, yurt dışında da oldukça rağbet gören bir iş olmaktadır. Peki, açılış sayfası nedir? Açılış sayfası hizmeti nasıl olmaktadır?

Bir bağlantıya tıklanıldığında kullanıcının karşısına çıkan ilk sayfa açılış sayfası olarak isimlendirilmektedir. Çoğu sitenin trafik kaynaklarından biri olan açılış sayfaları, oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Açılış sayfalarının bu kadar önemli olması, bu sayfaları düzenleyen birilerine de ihtiyacı arttırmış bulunmaktadır.

Açılış sayfası hizmeti ile bu sayfaların tasarımı yapılmakta ve ilgili sitenin trafiğinin artması yönünde önemli adımlardan biri atılmış bulunmaktadır. Bu sebeple oldukça önemli bir sektör olan açılış sayfası hizmeti, bu alana ilgisi olan herkesin yapabileceği bir alandır.

Siz de tasarım işinde bulunmak istiyorsanız kendinizi bu alanda geliştirip kendinizi bir gelir alanı oluşturabilirsiniz. Üstelik teknolojinin geliştiği bir ortamda bu tarz alanlar için eğitim almak da oldukça kolay. Sadece gerekli araştırmayı yapacak ve sevdiğiniz bir alanda çalışmanın mutluluğuna erişmiş olacaksınız. Bu işi yapabilirim diyorsanız, işe başlama ve deneyim kazanma vakti!

24. Konsept danışmanlığı

Birçok insan, tasarım konusunda oldukça yeteneklidir. Bu insanlar, sahip oldukları yetenekleri danışmanlık hizmeti vermek adına kullanmakta, kendilerine bir gelir kaynağı yaratmış olmakla birlikte sevdikleri ve deneyimli oldukları işi yapmaktadır. Bu, oldukça önemli bir şeydir.

Danışmanlık hizmeti, son zamanların yükselişe geçen iş alanlarından bir tanesidir. Çünkü birçok alanda insanlar çeşitli yardımlar talep etmekte ve bu durum da danışmanların önemini arttırmaktadır. Konsept danışmanlık da bu şekilde ilerleyen bir iş alanıdır.

Konsept danışmanlık, iş yerlerinin farklı konseptlere sahip olmasını sağlayan bir danışmanlık hizmetidir. Bu alana rağbet, oldukça artmaktadır. Bu işi yapan insanlar, çalışacakları kurumun ne yaptığına dair detaylı bir şekilde bilgi aldıktan sonra işlerine başlamaktadır.

Kurumla ilgili detaylıca bilgi alınmasının en önemli sebebi, işe uygun bir tasarım oluşturmaya çalışmaktır. Tasarım konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız konsept danışmanlık sizin için en uygun iş alanlarından bir tanesidir.

Birçok insan, ilgili alan ile alakalı işlerde çalışmak istemektedir. İlgilenilen alanda uzman olmak önemlidir. Sizler de konsept danışmanlık için deneyim kazanmaya başlayabilir ve daha da gelişerek bu mesleği ana mesleğiniz hâline getirebilirsiniz.

Üstelik sevdiğiniz ve istediğiniz bir alanda çalışmak sizi oldukça mutlu edecektir. Aynı zamanda işinizde yükselecek ve kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanacaksınız. Siz de bu alanda çalışmak istiyorsanız gerekli bilgileri edinin ve kısa bir süre içinde işinize başlayın.

25.Site Görevlisi

Site görevlisi, içinde bulunduğu site ile ilgili çeşitli işleri yapmakla yükümlü olan kişiye denir. Bir sitede yapılması gereken pek çok iş bulunmaktadır.

Sitedeki katların temizliği, bahçe bakımı, sitede yer alan kişilerin market ihtiyaçlarının giderilmesi vs. pek çok iş, site görevlisi tarafından yapılmaktadır. Bu alanda çalışmak isteyen insanların çeşitli sorumlulukları bulunmaktadır. O sorumlulukları şu şekilde sırlamak mümkün:

 • Site görevlisi, sitenin yöneticisini karşı sorumludur.
 • Sitede yer alan tüm yeşil alanların bakımını yapmak durumundadır.
 • Sitenin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür.
 • Site adına; gelen kargo, evrak, mektup, fatura gibi ürünleri teslim almalıdır.
 • Site yöneticisinin verdiği işleri yerine getirmelidir.
 • Site görevlisi, kat malikleri ile herhangi bir tartışma içine girmemelidir.
 • Konutlarda herhangi bir sebeple oluşabilecek olumsuzlukları kat maliklerine iletmelidir.

Bunun gibi pek çok görevin yer aldığı bu iş alanı, pek çok insanın ilgi odağı hâline gelmiştir. Siz de sorumluluk duygusuna sahip olduğunuzu düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden bu işi yapabilir ve ekonomik anlamda refah içinde olabilirsiniz.

Pek çok iş gibi çeşitli sorumlulukları bulunan bu iş alanın, çeşitli zorlukları bulunsa da pek çok avantajlı yanı da bulunmaktadır. Bu sebeple bu iş ile gelir elde edebilir ve keyifli bir yaşantı sürebilirsiniz.

Üstelik deneyim kazandıkça işinizi daha çok sevecek ve kendinizi bu alanda yetiştirip yaptığınız işin kolaylaşmasını sağlayacaksınız. Bu iş tam bana göre diyorsanız, hiç vakit kaybetmeyin!

26. Çocuk Bakıcısı

Çocukları seviyor ve onlarla daha fazla vakit mi geçirmek istiyorsunuz? O hâlde yalnız değilsiniz. Dünyadaki birçok yetişkin, çocukları çok sevmekte ve iş alanlarını oraya yönlendirmektedir. Çalışan annelerin sayısının fazla olması sebebi ile çocuk bakıcısı adında bir iş alanı oluşmuştur.

Bu iş alanı hem birçok insanı istihdam etmekte hem de çalışan annelerin işini kolaylaştırmaktadır. Peki çocuk bakıcısı kimdir ne iş yapmaktadır?

Çocuk bakıcısı, temelde çocuklarla ilgilenen kişilerdir. Çocukları uyutmak, onların yemeklerini yedirtmek, çeşitli etkinlikler düzenleyip çocukların keyifli vakitler geçirmesini sağlamak gibi görevleri bulanan çocuk bakıcıları, son zamanlarda rağbet gören iş alanlarından bir tanesi olmaktadır.

Peki bu işi yapacak olan kişilerde ne gibi özellikler bulunmalıdır?

 • Neşeli olmalı, çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlamalıdır.
 • Sorumluluk sahibi olmalı, çocukların güvenliğini her şeyden önde tutmalıdır.
 • Öğretici olmalı, çocukların bir yandan bir şeyler öğrenmesini sağlamalıdır.
 • Hassas olmalı, çocukların isteklerini ciddiye almalıdır.

Bir çocuk bakıcısında, yukarıda bahsedilen niteliklerin olması gerekmektedir. Siz de sorumluluk sahibi iseniz, öğreticilik vasfınız bulunuyorsa, her şeyden önemlisi çocukları seviyor ve onların güvenliğini her şeyden öte görüyorsanız bu iş tam da size göre. Siz de çocuk bakıcısı olabilir ve iyi bir gelir elde etme yolunda emin adımlarla yürüyebilirsiniz.

Deneyim kazandıkça daha da seveceğiniz bu iş alana başlamalı ve bu alanda kariyer basamaklarını oldukça hızlı tırmanmalısınız.

27. Emlak Danışmanı

Bazı insanlar bir işte çalışırken daha çok para kazanmak istedikleri için ek işler yapmak istemektedir ya da herhangi bir işi olmayan bir insan, oldukça fazla gelir getirecek bir bulmak istemektedir.

Yüksek gelir getiren iş alanlarından bir tanesi olan emlak danışmanlığı, rağbet gören iş sahalarından bir tanesi olmaktadır.

Emlak danışmanlığı hizmeti veren kişilere emlak danışmanı denilmektedir. Peki emlak danışmanı kimdir ve ne iş yapmaktadır? Arsa, konut, villa ve buna benzer pek çok mülkün alım, satım, kiralama gibi işlemlerini gerçekleştiren kişiler emlak danışmanı olarak çalışmaktadır.

Kişiler bu işlemleri gerçekleştirirken belli kurallara göre hareket etmektedir. Peki bu kişilerin görevleri nelerdir?

 • Müşterilerin ekonomik durumlarını tespit eder.
 • Müşterilerin mülk kiralamalarını gerçekleştirir.
 • Müşterilerle iletişim halinde olur.
 • Gayrimenkul satmak isteyen insanlarla iletişim kurar.
 • Yatırımlık-oturumluk olarak belirlenen mülklerin tespitini yapar.
 • Bu alanda oluşan değişimleri takip eder.
 • Müşterilerin ekonomik durumlarına yönelik mülklerin satışını yapar.
 • Müşterilere kaliteli bir pazarlama strateji oluşturur.

Bu ve buna benzer pek çok görevi bulunan emlak danışmanlarına talep son zamanlarda artmaktadır. Yüksek kâr getiren bir iş olan emlak danışmanlığı, refah seviyesini yükseltmek isteyen insanların yaptığı bir iş olarak görülmektedir.

Siz de bu alanda deneyim kazanmak istiyorsanız ve yüksek bir gelir elde etmek gibi bir amacınız var ise ve iletişim seviyeniz yüksek ise emlak danışmanlığı işini yapabilirsiniz.

28. Etsy’de Satış Yapın

İnternet üzerinden satış yapmak, pek çok insan için ek gelir sağlayan bir alandır. Hatta öyle ki bazı kişiler bunu ana işleri hâline getirmektedir. Hangi alanda iyi iseniz o alanda ürünlerinizi çoğaltıp satış yapabilirsiniz.

Ürünlerinizi sergileyebileceğiniz ve bu ürünlerin satışını yapabileceğiniz bir alan sunan Etsy, son zamanlarda çoğu insanın tercih ettiği sitelerden bir tanesidir. El işi ürünlerin satıldığı bu sitede mağaza açabilir ve pek çok müşteriye birden ulaşabilirsiniz.

Bu sayede pazar alanınız genişlemiş olacak ve siz de birçok kişiye ulaşma şansı yakalayacaksınız. Böylelikle ürünlerinizin satışı daha kolay bir hâle gelecektir.

Etsy’de Satış Yapın, el emeği ürünler ortaya koyan herkesin ilgisini çekmektedir. Son zamanlarda popüler olan site üzerinden birçok insan ürün satışı gerçekleştirmektedir. Uluslararası bir site olduğu için dünyanın her yerinden birçok insan, sitede yer alan ürünlere oldukça yoğun bir talep göstermektedir.

Siz de el emeği ürün ortaya koyabiliyorsanız sitede mağaza açıp satış yapmaya başlayabilirsiniz. Oldukça fazla bir kâr getirisi olan bu iş, sizin de ilginizi çekecek ve hemen bu işe başlamak isteyeceksiniz.

İyi olduğunuz bir ürünün üretimine başlayıp ürünleri çoğaltabilir ve site üzerinde açtığınız mağazaya ürünlerinizi koyup sergileyebilirsiniz. Pazar olanağının bu kadar geliş olduğu bir yerde ürünlerinizi satıp yüksek gelirler elde etmek istemez misiniz?

Siz de ürünlerinizi hazırlayıp Etsy’de Satış Yapın!

29. Ebay Satışları

Pek çok insan, evde iken çeşitli ürünler tasarlamakta ve bu ürünleri pazarlayacakları ve satacakları çeşitli ortamlar aramaktadır. İnternetin bu kadar gelişmediği dönemlerde insanlar bu ihtiyaçlarını çeşitli dükkânlar kiralayarak gidermekte idiler.

Fakat bu da fazladan bir masraf yaratmaktaydı. Çünkü dükkân için bir kira bedeli ödeyen bu insanlar, satış yapamadıkları zaman ekonomik anlamda çeşitli zorluklar yaşamaktaydı. Fakat artık böyle bir zorluğun içinde olmaya gerek yok.

Çünkü artık ürünlerin pazarlanabileceği çeşitli siteler bulunmaktadır. Bu sitelerden bir tanesi olan Ebay, kullanıcılarına çeşitli olanaklar sunmaktadır.

Ebay Satışları, son zamanlarda yoğun bir talep görmektedir. Bunda, insanların belli bir gelir elde etme ihtiyaçları rol oynamaktadır. Kolay bir şekilde ve çok fazla para harcamadan satış yapmak isteyen insanlar, bu sebeple Ebay’ı kullanmakta ve yüksek bir kâr elde etmektedirler.

Dünyanın farklı yerlerinde olan insanlar ortak bir Pazar üzerinden ürünlerini satabilmektedir. Sizler de Ebay satışları ile bir gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak hiç de zor değil. Ebay üzerinden satış yapmak istiyorsanız bir hesap açmalı ve çeşitli bilgileri doldurduktan sonra ürün bilgisi girmelisiniz.

Temel bir internet bilgisi ile bunları çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ebay satışları ile zahmetsiz bir şekilde satış yapabilecek ve kendinize uygun bir iş alanı oluşturacaksınız. Siz de hemen bir hesap açın ve ürünlerinizi bu hesap üzerinden siteye yükleyip satış yapmanın keyfini yaşayın.

30. Fiverr Konserleri

Pek çok insan, yetenekleri sayesinde oluşan ürünleri internet üzerinden satışa sunmakta ve bu sayede para kazanmaktadır. İnsanların bu alanda bir şeyler yapabilmesini sağlayan çeşitli siteler bulunmaktadır.

Bu siteler, insanların yeteneklerini sunup bu yeteneklerinden para kazanmasına olanak sağlamaktadır. Bu şekilde hizmet veren sitelerden bir tanesi de Fiverr’dir. Çeşitli alanlarda yetenek sahibi olan insanların yeteneklerini sergilemesine izin veren Fiverr, son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir.

Fiverr’e kayıt yaptıran kişi, yeteneklerini sergilemek istiyorsa eğer, satıcı konumundadır. Kişi, hangi alanlarda hizmet verebileceğini listeler hâlinde sunmaktadır. Bu listelerin yanında hizmetlerin bedelleri de bulunmaktadır. Hangi hizmetten faydalanmak istiyorsa alıcı, o hizmet için gerekli parayı ödeyerek işini rahatlıkla halleder.

Fiverr’de konser yapmak oldukça kolaydır Zaten Fiverr, kısa süreli olan konserlere odaklanmaktadır. Fiverr sayesinde siz de evinizin konforu içinde çalışabilir ve bu sayede bir gelir elde edebilirsiniz. Fiverr’de yer alan kategorilerden size uygun olanları seçip işinize başlayabilirsiniz.

Eğer site üzerinden konser vermek istiyorsanız, Fiverr konserleri tam size göre. Fiverr konserleri ile yeteneğinizi site üzerinde açtığınız hesaptan sergileyebilir ve oldukça yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak oldukça kolay.

Bilgisayarınız ve internetiniz var ise evden çalışma olanağı olan bu işte çalışabilir ve rahat bir yaşantı sürmenin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Siz de böyle bir işte çalışmak istiyorsanız hemen başlayabilir ve işin keyfine varabilirsiniz.

31. Kompozisyon Öğretmeni

Şüphesiz etkili bir retorik için önemli olan temel mesele metnin kendisidir. En doğru şekilde metin hazırlamak ve buna uygun konuşmalar yapmak için gerekli olan bazı profesyonel ipuçları vardır.

Bu detaylara dikkat edilmesi halinde konuşmacının yaptığı konuşmanın en etkili şekilde sunulması mümkündür. Böylelikle yapılan konuşmayla kitlelerin etkilenmesi ve içerik hakkında en doğru bilgilerin verilmesi en kaliteli şekilde mümkün olacaktır.

Kompozisyon öğretmeni hizmetinden faydalanarak çocukların gelişim sürecinde en doğru kelimeleri seçerek dertlerini en doğru şekilde anlatması mümkün hale gelmektedir.

Özellikle iletişimin bu denli yükselen bir ivmeyle çağın en temel gereksinimlerinden biri haline dönüşmesi ve insani ilişkiler açısından çok kritik bir yer sahip olmasından dolayı çocuklara yapılabilecek en değerli yatırım olacaktır.

Çocukların gerek yazılı gerek de sözlü olarak kendilerini en doğru şekilde ifade etmeleri şüphesiz çok kıymetlidir. Aksi durumlarda iletişim becerilerinden yoksun, iletişim kabiliyeti düşük çocuklar sosyal hayatın içerisine atılacaktır ki bu durum her anlamda olumsuzluk ifade etmektedir.

Çocukların yazılı ve sözlü iletişimde bir profesyonel gibi hareket etmesini arzu ediyorsanız, kompozisyon öğretmeni hizmeti almanız önemle tavsiye edilir. Böylelikle çocuklar sosyal hayata ve sosyal ilişkilere en doğru iletişim yöntemleriyle hazırlanmış olacaktır ve onlardan talep edilmesi durumunda en etkili kompozisyon metninin oluşturarak anlatması gereken her şeyi profesyonel olarak aktarma imkanı tanıyıp, kitleleri etkileyecek bir pozisyona gelecektir.

32. Portre Fotoğrafçısı

Günümüzde hemen hemen herkesin birer fotoğrafçıya dönüştüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Buna rağmen herkesin gerçek anlamıyla bir fotoğraf sanatçısı olması ise mümkün değildir. Buna karşın herkesin tam anlamıyla profesyonel olması da imkânsızdır.

Bu sebepten kişinin kendisini profesyonel gibi hissedip keyifli kareler yakalaması kritik bir öneme sahiptir. Portre fotoğrafçısı olarak profesyonellik vadeden bir yola girilmesi de mümkündür.

Portre fotoğrafçısı en genel anlamıyla fotoğraf tutkunu olan insanlar için vaz geçilmez ve mucizevi bir çözüm önerisi gibi görülmektedir. Elinizde tuttuğunuz kamera ya da fotoğraf makinesi ile harikalar yaratmanız mümkündür.

Bunun için en uygun açıyı bulmanız ve detayları görmeniz ve fotoğraf çekmekten keyif almanız yeterlidir. Keyifli fotoğraflar ile başlanılan fotoğrafçılık kariyerine iş sahibi olarak devam etmekte mümkündür.

Hobi olarak başlayıp profesyonel bir portre fotoğrafçısı olmak için yenilikten kaçınmayan bir yapıya sahip olarak araştırmacı ve soruşturmacı olmak yeterlidir.

Portre fotoğrafçısı olarak dünya çapında ses getiren fotoğraflar çekerek dünyanın her yerine servis edilmesi mümkündür. Özellikle günümüzde kitle iletişim araçlarının çeşitliliği düşünüldüğünde gerçek anlamıyla keyifle çekilen portre fotoğraflarının tüm dünya üzerinde etki ederek, hızlıca yayılması mümkündür.

Böylelikle hızlı bir şöhret sahibi olunup, en etkili cümlelerle ya da kompozisyonlarla ifade edilemeyecek şeyleri tek bir kare fotoğraf ile ifade etmeniz mümkünü olacaktır. Bazen tek bir kare pek çok şey anlatabilmektedir.

33. Düğün Fotoğrafçısı

Şüphesiz keyif alınan ve mutluluğun zirvede olduğu anları birileri ile paylaşmak insanın kendisini iyi hissetmesi adına çok kritik bir öneme sahiptir. Özellikle mutluluğun zirvede olduğu anlarda insanını bunu en sevdikleri ile paylaşması ve mutluluğunu yayması çok doğal bir eğilimdir.

Özellikle düğün gibi iki özel insanın mutluluğuna şahit olunan anlarda paylaşılan mutluluklar herkesçe büyük öneme sahiptir.

Özellikle böylesine mutlu bir anın, somut bir anı haline dönüşmesi fikri oldukça keyif vericidir. Düğün fotoğrafçısı tam da bu noktada gelin, damat ve bu mutluluğa şahitlik etmek isteyenlerin en keyifli anlarının yakalanmasını ve ölümsüz bir hale getirilmesine katkı sağlamaktadır.

Fotoğraf çekmekten keyif alıyorsanız ve bununla birlikte fotoğraf çekmenin, yaşanılan mutlulukları maddi bir anı haline dönüştürmenin öneminin farkındaysanız düğün fotoğrafçısı olarak hizmet vermeniz ve bunu maddi olanak haline dönüştürmeniz mümkündür.

Böylelikle keyif alınan bir iş yapılmış olmakla birlikte hem hobi hem de maddi kazanç sağlama imkanına sahip olmanız mümkündür.

Düğün fotoğrafçısı sadece düğünde gerçekleşen mutluluk anlarını ölümsüz bir hale getirmemektedir. Ayrıca düğün sonrası ve öncesinde gerçekleşecek olan fotoğraf çekimleri içinde düğün fotoğrafçısı hizmet vermektedir.

Böylelikle en mutlu anında gelin ve damadın tüm mutluluğu herkesten önce sizin ellerinizden geçerek canlılık kazanacaktır. Tüm yaratıcılık ve sanatsallık mutluluk ile birleştiğinde şüphesiz ortaya muhteşem fotoğraflar çıkacağından emin olunmalıdır.

34. Arkadaş Danışmanlığı

İletişim yöntemlerinin çeşitlilik kazandığı günümüzde profesyonel arkadaşlık ilişkileri kurarak talep edilen arkadaşlık hedefine ulaşmak mümkündür. Çoğu kimseler için sosyal ilişkiler kurmak, yapılması zor bir şey gibi görünebilmektedir.

Oysa bu durum insani bir zorunluluktur ve her insanın doğal bir hakkı olarak görülmektedir. Özellikle sanal ortamda gerçekleşen arkadaşlık ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken bazı küçük detaylar vardır ki bu detaylar küçük olmasına rağmen büyün önem arz etmektedir.

Bu detay bilgilere sahip olunması durumunda en doğru arkadaşlık ilişkisinin kurulması da mümkündür. Doğru arkadaşlık ilişkileri kurmak isteyenler adına arkadaş danışmanlığı hizmeti veren kişiler bulunmaktadır.

Arkadaş danışmanlığı hizmeti alarak en doğru ve sağlıklı arkadaşlık ilişkisi kurulması mümkündür. Böylelikle sanal ortam ya da reel dünyada kurulan arkadaşlık ilişkileri sağlam zeminlere oturarak daha etkili arkadaşlık ilişkilerinin kurulması mümkündür.

Bunula birlikte talep edilen güçlü arkadaşlıklar kurulacaktır ve en nihayetinde insanın doğal bir eğilimi olan sosyalleşme en etkili şekilde sağlanacaktır. Arkadaş danışmanlığı hizmeti veren kişilerden bu hizmeti alarak doğru bir portföy çizerek olmak istediğiniz insan haline dönüşebilmeniz mümkündür.

Nasıl arkadaşlık ilişkileri oluşturmak istiyorsanız ona uygun profesyonel öneriler ve fikirler ile cazip ve çok yönlü iletişim kurarak sosyal çevrenizi genişletip, yeni insanları en doğru şekilde tanıma imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle günümüzde etkili şekilde arkadaşlık kurmak tahmin edileceği üzere oldukça zor bir durum haline dönüşmüştür.

35. Yetişkinler İçin Metin Yazarlığı

Şüphesiz en temel insani ihtiyaçlardan biri de cinsel dürtülerin giderilmesidir. Bu durum çoğu zaman ihtiyaçtan çok zorunluluk olarak da kabul edilmektedir. Özellikle sanal dünya üzerinden bu konuda çok fazla alternatif sunulmaktadır.

Sunulan alternatifler arasında çok tercih edilen yöntemlerden biri de bu tarz metinlerdir. Özellikle yüksek hayal gücü ve kurgusallık üzerine kurulu, çoğu zaman hikaye gibi olan bu metinlerle cinsel perspektifin gelişmesi ve yön kazanması mümkündür.

Böylelikle yaratıcı bir cinsel deneyim yaşama imkanına sahip olunabilmektedir. Sanal ortamda yetişkinler için metin yazarlığı hizmeti veren bazı internet siteleri bilinmektedir. Bu siteler aracılığıyla hayal gücünüzün yüksek olduğu iddiasındaysanız özgün içerikler üretmeniz mümkündür.

Yetişkinler için metin yazarlığı yaparak para kazanabilir ve bunu profesyonel bir iş ilişki haline dönüştürebilirsiniz. İyi sayılabilecek bir cinsel bilgiye ve yeterli miktarda hayal gücüne sahip olmak yetişkinler için metin yazarlığı yapmak adına yeterlidir.

Böylelikle hem keyifli hikayeler yazarak yeni şeyler öğrenerek hayal gücünüzün daha da gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz hem de bunu yaparken para kazanabilirsiniz. Sanal ortamdan ev konforunda iş imkanı tanıyan yazarlık ile başkalarının cinsel perspektifine ışık tutarak keyifli zaman geçirmelerine katkı sağlamak ve insanları bu konuda bilgilendirmek de böylelikle mümkün bir hal kazanacaktır.

Unutulmamalıdır ki hayat, tecrübe ve bilgi paylaşıldıkça güzel bir işlev kazanmaktadır.

36. Tebrik Kartları Yazma

Şüphesiz ki mutluluğun paylaşıldığı anlarda sevdiklerimizin yanında olmak büyük öneme sahiptir. Mutlu ve özel günlerde insanlar sevdiklerinden, çevresindeki dostlarından, arkadaşlarından, eşlerinden ya da ailelerinden tebrik alma isteği duymaktadırlar.

Bu tarz durumlarda yakınlarınızın mutluluk duydukları şeyleri paylaşarak onları tebrik etmek özel bir münasebet ilişkisi olarak büyük öneme sahiptir. Unutulmadığını hissetmek kuşkusuz herkesi iyi hissettirecektir. Bu tarz tebrik mektupları ya da kartları yazma konusunda zorluk çekenler adına hizmet veren tebrik kartları yazma işi yapan kimseler olduğunu biliyor muydunuz?

Tebrik kartları yazma uygulaması gerçekleştiren kimseler sizlerden gelen talepler doğrultusunda, isteğinize en uygun kartı en etkili ve anlamlı cümlelerle doldurup, duygularınızı ve hislerinizi sevdiklerinize açıklıkla ifade etme konusunda yardımcı olacaktır.

Üstelik siz yoğun iş hayatı ve gündelik yaşam karmaşası içinde buna vakit ayıramazken en doğru şekilde ifade edilmenize de katkı sağlayacaktır. Böylelikle sevdiklerinizin en mutlu anını en güzel ve naif kelimelerle kutlayarak yanında olma imkânına sahip olacaksınız.

Doğum günü, iş terfisi, yeni iş başlangıcı, çocuk sahibi olunması veya öğretim hayatının tamamlanarak mezun olunması gibi özel tebrik gerektiren durumlarda çoğunlukla ne yazılacağı bilinememektedir ve iş içinden çıkılamaz bir hal almaya dönüşebilmektedir.

Bu tarz durumlarda neler yapabileceğinizi tebrik kartları yazma hizmeti sunan kimseler sizin adınıza en etkili ve en doğru şekilde düşünerek size en uygun tebrik etme yöntemini sizin adınıza hazır hale getirecektir.

37. WordPress Web Sitesi Danışmanı

WordPress her internet kullanıcısına internet sitesi sahibi olma imkanı tanıyan sanal bir platformdur. Özellikle son birkaç yılda gösterdiği büyük atılımla bu konuda öncü haline gelmeye başlamıştır. Genel olarak bir web sitesi sahibi olmak ve onu sürdürebilir ve en etkili şekilde geliştirmek kolay değildir. Bu konuda profesyonel birinden yardım alınmasında her daim fayda vardır.

Özellikle bileşeni ve imkan çeşitliliği çok fazla olan internet alemi küçük ipuçlarına sahiptir ve bu ipuçları herkesçe bilinememektedir. WordPress web sitesi danışmanı olarak hizmet veren kimselerden yardım alarak kişisel web sitenizi internet ortamına en uygun hale dönüştürebilirsiniz.

WordPress web sitesi danışmanı olan kimseler alanında uzman olmakla birlikte bir web sitesinin nasıl dizayn edilmesi, nasıl ve hangi şartlarda geliştirilmesi konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar.

Özellikle web sitenizin reklam anlaşmaları ya da arama motorlarında üst sırada yer alarak daha ön planda olmasını sağlamak adına bu hizmetlerin alınması kesinlikle tavsiye edilmektedir. Dolayısıyla web site uygulamalarında profesyonel birinden yardım almak sitenin tanıtılması adına kritik bir öneme sahiptir.

Arama motorlarında kullanıcıların yaptığı aramalarda kullandıkları kelimeler anahtar kelimelerdir ve bunların bilinmesi ona uygun içerik üretilmesi de kritik bir öneme sahiptir.

WordPress web sitesi danışmanı olarak hizmet veren kimselerden alacağınız hizmetle birlikte internet ortamında yapacağınız ticarete profesyonel bir dokunuş değmiş olacaktır ve böylelikle sanal ortamın en etkili şekilde kullanılması da sağlanacaktır.

38. Uber ve Lyft Sürücüsü Olmak

Yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayan Uber ve Lyft gibi taşıma hizmeti sağlayan iki dev firma günümüzde taksi taşımacılığına karşı bir alternatif olarak görülmektedir. Özellikle konfor ve rahatlık talebinde bulunanlar adına Uber ve Lyft muhteşem çözüm önerileri sunmaktadır.

Bu bağlamda sürekli olarak gelişim gösteren sektörde Uber ve Lytf sürücüsü olmak için makul seçeneklerden biri haline dönüştü. Güçlü bir taşıma alternatifi olmakla birlikte hizmet kalitesinde yakaladığı standarttan dolayı çok tercih edilen bu iki dev firma kullanıcıları tarafından her daim tam not almaktadır.

Uber ve Lyft sürücüsü olmak bir ayrıcalıktır. Özellikle büyük şehirlerde taksicilerin müşteri ile kurduğu ilişkiden fazlasıyla şikayet edildiği gözlemlenmektedir. Hizmet kalitesi bakımından çoğunlukla vasatın altında kalan klasik taksilerin aksine Uber ve Lyft birer telefon uygulaması aracılığıyla üst düzel hizmet kalitesi sunmaktadır.

Kullanıcıların her türlü konforunu sunmakla birlikte güler yüzlü hizmet prensibiyle hareket ederek, şehir içi ulaşım konusunda ikon haline dönüşmüştür.

Çoğunlukla lüks araçlarla yapılan hizmet de ön plana çıkan şey sürücülerin müşteri ile olan ilişkisi olmaktadır. Bu konuda çok titiz davranan bu iki dev firma Uber ve Lyft sürücü olmak isteyenler için öncelikli olarak ikili ilişkilerde doğru ve prensipli tavırlara sahip olanları tercih etmektedir.

39. Aracınızı Kiraya Verin

Günümüzde en çok gelişim gösteren sektörlerden biri kuşku yok ki araç kiralama sektörüdür. Özellikle vergi, bakım ve tamirat gibi maliyetlerden dolayı pek çok firma ve şirket araç kiralama yöntemini tercih etmektedir. Gelen talebin çokluğundan dolayı sektör genişleyerek büyümekte ve bazı dönemlerde hizmet veremez aşamaya kadar gelmektedir.

Pek çok araç kiralama şirketi bazı durumlarda araç talebinde bulunan müşterilerine yeterli araca sahip olmamasından dolayı karşılık verememektedir. Bu gibi durumlar için araç kiralama şirketleri bir çözüm önerisi getirmiştir.

Araç kiralama şirketlerinin bazıları araç sahiplerinden araçlarını kiralama talebinde bulunarak kiralanan araçları müşterilerine sunmayı amaçlamaktadır. Böylelikle müşteri tarafından gelen araç kiralama talebine ret cevabı verilmeyerek müşteri memnuniyetini arttırmayı hedeflemektedirler. Sizlerde aracınızın boş durması haline aracınızı kiraya verin ve böylelikle ekstra gelir imkanı sağlayın.

Özellikle kullanılmayan araçların boş boş garajda yatmasından herkes şikayetçidir. Araç kiralama firmaları her türlü sorumluluğu alarak sizin araçlarınızı kiralayıp, kendi müşterileriyle buluşturmaktadır. Bu durum içerisinde bulunan herkesin kazandığı bir durum olmakla birlikte, sonuç olarak herkes memnun olacaktır.

Aracı kiraya veren kimse boş duran aracınızı değerlendirecek, araç kiralama firması müşterine yok demeyerek olumsuz bir izlenim yaratmayacak ve en nihayetinde araç kiralayacak kişi de talebine cevap alacaktır. Bu sebepten ekstra gelir elde etmek istiyorsanız aracınızı kiraya verin.

40. Sanat Koleksiyoncusu

Bazı sanat dallarında tahmin edileceği üzere eserin canlanarak değerini bulması bazı yan etkilere sahiptir. Özellikle resim ve heykel gibi sanat dallarında eserin tam olarak anlaşılması ve hak ettiği üne kavuşması zaman almaktadır. Sanatçı hiçbir zaman para kazanma gayesi ile hareket etmediğinden eserinin maddi geliriyle de çok fazla ilgilenmemektedir.

Bu tarz durumların bazı avantajlar getirdiğini söylemek yanlış olamayacaktır. Özellikle ekstra yan gelir elde etmeyi arzu edenler için bunun bir fırsat olması kaçınılmazdır.

Özellikle üniversite gibi sanatsal faaliyetlerin yapıldığı yerlerden uygun fiyatlarla resim ya da heykel satın almak mümkündür. Ya da buralarda yapılan müzayedeler çoğunlukla kısır geçtiğinden talep hak ettiği ölçüde değildir.

Bu tarz müzayedeler sırasında bir sanat eseri sahibi olmak ve bunu ileriye dönük bir yatırım olarak düşünmek gayet makul bir seçenektir. Bu sebepten sanat koleksiyoncusu olmak sadece sanatsal bir zevk olmaktan çıkıp ticari bir meseleye dönüşebilmektedir.

Sanat koleksiyoncusu olmak istiyorsanız bunun zamana yayılacağından ve bir miktar beklemeniz gerektiğinden haberdar olmanız gerekmektedir. Henüz yeni satın almış olduğunuz sanat eserinin zaman geçtikçe gerçek değerini bulması sürece yayılmaktadır ve hemen ön görülebilir değildir.

Burada dikkat edilecek olan diğer mesele ise zamanla elinizde ki sanat eserinin beklentinin çok çok üzerinde bir değere sahip olmasıdır. Böylelikle hem sanatsal faaliyet hem de ticaret birlikte yapılmış olacaktır, bu da size ekstra kazanç anlamına gelecektir.

41. Catering İşi

Şüphesiz gelişimini devamlı sürdüren ve asla yok olması mümkün olmayan sektörlerin başında yemek sektörü gelmektedir. Artan nüfus ve istihdam olanakları ile birlikte pek çok konuda hizmet veren yemek şirketleri bazı şartlar altında müşterilerinin taleplerine uygun çözüm önerileri geliştirememektedirler.

Bazı durumlarda ise verilecek hizmet karşılığında alınacak ücretin cazip olmamasından dolayı büyük yemek şirketleri hizmet vermeyi tercih etmemektedirler.

Özellikle az sayıda personel ile çalışan dolayısıyla az hizmet talebinde bulunan müşterilerine bazı yemek firmaları hizmet götürmeyi reddetmektedir. Bu tarz durumlarda yan gelir imkanı yakalamak isteyenler adına ekstra bir gelir kapısı olabilir durumdadır.

Özellikle kadınlar evden catering işi yaparak ek gelir elde edebilir ve ev bütçesine katkı sağlayabilirler. Küçük ölçekli işlerle başlanılarak daha sonra daha büyük işler yapma imkânına sahip olmanızda mümkündür. Nerede duracağınız sizin isteğiniz ve arzunuzla doğru orantılıdır.

Catering işi yaparak ek gelir elde etmeniz mümkündür ve ayrıca büyüyerek yaptığınız işi kurumsal bir boyuta taşıyarak şirket haline bile dönüşmeniz mümkündür. Bunun için ilk hizmet vermeye başladığınız zaman müşterileriniz aracılığıyla başka müşteriler ile iletişime geçerek hizmetinizi büyütebilirsiniz.

Ayrıca sanal ortamda reklam yaparak büyümek ve daha fazla gelir elde etmekte mümkündür. Bu şekilde büyük riskler almadan büyüyerek ek gelir elde edebilirsiniz.  Ayrıca böylelikle yan giderlerden de kurtulmuş olacaksınız ve büyüme imkanınız artarak faaliyet gösterebileceksiniz.

42. Bir Uygulama Geliştirin

Çağımızda pek çok gelişmenin teknolojik imkanlar doğrultusunda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Teknolojiye dair hiçbir ilgisi olmayanların bile kolaylıkla para kazanabildiği bazı imkânların sanal ortamlar aracılığıyla vuku bulduğu bu çağda, en önemli ilerleme kat eden araçlar şüphesiz uygulamalar olmuştur.

Çoğunlukla telefon ve tabletler için geliştirilen bu uygulamaların çoğu gündelik yaşantıyı kolaylaştırmakta ve insan hayatına doğrudan etki etmektedir. Büyük şirketlerin uygulama sattığı uygulamalar aracılığıyla bu tarz uygulamaların geliştirilmesi ve satılarak ek gelir elde edilmesi de mümkündür.

Bazı büyük şirketlerin bu tarz uygulama geliştiricilerine bazı avantajlar sağladığı da bilinmektedir. Hayatı kolaylaştıran bir uygulama geliştirin ve bu uygulamayı şirketlere ya da kişisel olarak satın.

Böylelikle ek gelir elde etme imkanına sahip olacaksınız. Üstelik bunu yaparken evinizin konforundan ve kendi rahatlığınızdan da taviz vermeyeceksiniz. Rahat ve gelişim vadeden bir ek gelir imkanı için bir uygulama geliştirin.

Uygulama geliştirmek maliyet ilişkisi düşünüldüğünde hiçbir riski olmayan ticari bir atılımdır. Evden bilgisayar aracılığıyla kolaylıkla yapılmakla birlikte, teknik bilgiye sahip olmamanız durumlarında hızlıca eğitimini almanızda mümkündür.

Yazılım ve uygulama geliştirme konusunda pek çok eğitim veren kişiye ya da firmalara rastlamak mümkündür. Bu seçenekler aracılığıyla eğitim alarak bilgi sahibi olup bir uygulama geliştirebilirsiniz.

Bir uygulama geliştirin ve bununla birlikte ek gelir elde edin. Üstelik bunu yaparken hiçbir maliyet ödemeyin.

43. Sanal Haber Muhabiri

Teknolojik imkânların gelişmesiyle birlikte bilginin çok hızlı bir şekilde yayılmasının önü açılmış oldu. Bu anlamda teknolojik imkânların, internet ve sanal dünyanın sağladığı en büyük olanaklardan biri olarak da medyanın sanal ortama taşınması olarak görülmektedir.

Sanal ortama taşınan medya aracılığıyla pek çok insana medya sektöründe hizmet sunan çalışanların yaptıkları işin benzerini gündelik yaşantıda yapabilme fırsatı doğurdu. Dolayısıyla medya sektörünün bir parçası olmayı istiyorsanız buna çok uzak sayılmazsınız.

Sanal haber muhabiri olmak için herhangi bir iletişim ya da medya diplomasına sahip olmanıza gerek olmamaktadır. Haber değeri olduğunu düşündüğünüz şeyi haberleştirmeniz ve bunu haber kanallarına satmanız ya da haber kanalları için çalışıyor olmanız yeterlidir.

Pek çok firma özellikle üniversite öğrencileri için bu imkanı sağlamaktadır. Eğer evden çalışma olanağına sahip olmak istiyorsanız ve medya ile de doğrudan ilgiliyseniz size uygun bir iş olanağı yakalamak için sanal haber muhabiri olmanız tavsiye edilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Paintball Sahası Açmak Para Kazandırır Mı?

Sağladığı konforun yanı sıra sanal haber muhabiri olmanın bir başka avantajı da çok üst düzey teknik biliye sahip olmaya ihtiyaç duymamasıdır. Haber değerini taşıdığını düşündüğünüz şeyler ya da ilginç olay ve vakaları görerek bunu haberleştirebilir ya da herhangi bir tarihi andan ilginçlik keşfederek bunu haber haline getirebilirsiniz.

Böylelikle evden rahatlıkla ek kazanç elde etmiş olacaksınız. Medya şirketleri ile temasa geçerek ya da bireysel olarak bu ek gelir imkanına sahip olabilirsiniz.

44. Orijinal Bir Fikir Geliştirin

Çağımızda en ön plana çıkan şeylerden biri de fikirler olmuştur. Özellikle teknolojik alanda yaşanılan pek çok yenilikle birlikte ve bu yeniliklerin mucitlerinin başarı hikayelerinin herkesçe bilinmesiyle birlikte günümüz dünyasında orijinal fikirler büyük önem kazanmış oldu.

Her şeyin iç içe geçtiği bu dönemde orijinal bir dönemde orijinal bir fikre sahip olmak ve onun patentini almak ekstra kazanç sağlamak adına gayet makul bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

Özellikle gelişime uygun fikirlerin sonucunun nereye varacağı öngörülemediğinden elde edeceğiniz kazançla çok büyük paralara sahip olmanız bile mümkündür. Bu sebepten orijinal bir fikir geliştirin ve onun patentini alın.

Bazı durumlarda büyük firmalar patent hakkına sahip olmasanız bile orijinal olan fikrinizi satın almayı talep etmektedir. Pek çok firma bu tarz işlerle ilgilenmesi için bünyesinde departman da bulundurmaktadır fakat her zaman aynı sonucun alınması ve iş geliştirme olanaklarının sağlanması mümkün olmamaktadır.

Bu sebepten dolayı pek çok firma departman dışarıdan gelen her türlü yeniliğe açık olarak gelişimini sürdürmektedir ve yenilikçi her fikre değer vermektedir. Siz de orijinal bir fikir geliştirin ve bu fikri cömertçe ihtiyacı olan sektöre uygun bir şekilde büyük firmalara satın.

Muhteşem bir ek gelir elde etmek yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle normal yaşantınızda ki işinizden de olmadan ek kazanç sağlayabilir ve bunu büyük firmalara satabilirsiniz.

45. İsim Hakkı Satın Alın

Sektör ne olursa olsun yapılacak olan yeni girişimde, yapılan girişime uygun bir isim bulmak her zaman çok olay olmamaktadır. Hatta çoğunlukla isim hakkı taleplerinden dolayı ticaret yapmayı amaçlayan kimseler bazı problemler yaşamaktadır.

Bu problemler bazı durumlarda öylesine zorlayıcı olur ki hali hazırda var olan tabelaların bile değiştirilmesine olanak sağlar.

İsim hakkı kullanımı çağımızda büyük önem verilen bir uygulama haline dönüşmüştür. Özellikle pek çok büyük firma sektör ne olursa olsun kendisine ait bir logo ve isim hakkı tescil ettirerek kendi kullanımlarının dışında başka bir şekilde kullanılmasının önüne geçmektedir.

Bazı özel durumlarda şirket ile yapılan işin özdeşleşmesi adına şirket isimleri büyün önem arz etmektedir. Siz de ek gelir elde etmek istiyorsanız isim hakkı satın alın ve bu isim hakkı için size başvurulmasını bekleyin.

Burada isim hakkı satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Öncelikli olarak kısa vadede bir kazanç elde etmeyi beklememeniz gerekmektedir ve fırsatın ne zaman geleceğini kimse bilmemektedir.

Hal böyleyken gündelik işinizden uzaklaşmanız kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Ayrıca satın alınan isim hakkının sektörel kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir ve bir sektörle bağdaştırılabilir orijinal bir isim olmalıdır.

Böylelikle işiniz daha kolay olacaktır ve basit bir yöntemle ek gelir elde etmiş olacaksınız. Risk almadan ek gelir elde etmek istiyorsanız isim hakkı satın alın ve sonrasında bunu satın.

46. Bir pop-up Oluşturun

Gelişen sanal dünya ile birlikte ekstra gelir elde etmek isteyenler için olanaklar ve imkanlarda gelişim göstermiştir. Özellikle çağımızda sektör haline dönüşen dijital pazarlama yine dijital reklam olanaklarının da gelişmesini aynı oranda etkilemiştir.

Dolayısıyla sanal reklam olanakları artmış ve bununla beraber bu pazardan ek kazanç elde etmek isteyenlerde başka alternatifler sunmaya girişmiştir. Sanal dünyanın sektörel anlamda en çok kazanç sağlayan bölümü için reklam olanaklarının sunulduğu durumların olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Pop-up en genel anlamıyla bir internet sitesine girdiğinizde sizin insiyatifiniz dışında çıkan reklamlara denmektedir. Bu reklam kutucukları çoğunlukla bireysel olarak geliştirilmiş reklamlar olmaktadır ve ciddi bir kazanç imkanı sağlamaktadır.

En nihayetinde reklam hizmetlerine yapılan yatırım her sektörde her firma tarafından büyük oranda gerçekleşmektedir. Pazar payı böylesine büyük olunca bundan elde edilecek kazanç da aynı oranda artış göstermektedir. Eğer ek gelir elde etmek istiyorsanız bir pop-up oluşturun ve reklam alın.

Pop-up bir çeşit sanal virüs olmasına karşın yazılıma dair büyük tehlikeler içermemektedir. Bu sebepten tercih edilmesinde bir sakınca yoktur.

Dolayısıyla en iyi ek gelir elde etme yöntemlerinden biri olarak görülmektedir. Siz de ek kazanç sağlamak istiyorsanız bir pop-up oluşturun ve bunu diğer bilgisayarlara sızdırarak kazanç elde edin. Böylelikle sadece bir yazılım geliştirerek evinizden rahatça ve konforlu bir şekilde ek gelir elde etmek mümkünü olacaktır.

47. Kendi Biranızı Hazırlayın

Eğer alkol ile aranız iyi ise artan alkol fiyatlarından dolayı kendi biranızı imal etmeniz oldukça kolaydır. Çoğunlukla internet üzerinden sanal bir şekilde sahip olabileceğiniz bira kitleri ve bira yapım malzemeleri ile çok düşük fiyatlarla kendi biranızı üretmeniz mümkündür.

Sadece biraz sabır ve çok küçük maliyet gerektirmektedir. Yüksek maliyetlerden kurtulmak için kendi biranızı hazırlayın.

Kendi biranızı hazırlamanın size sunacağı tasarruf imkânlarının dışında başka avantajlar da gebe olmaktadır. Yaptığınız biraları sadece kendinize yapmak yerine bunu bir iş haline dönüştürmenizde mümkündür. Yapımı kolay olması bakımından çok fazla zamanınızı almamakla birlikte maliyeti de oldukça düşüktür.

Özellikle alkol fiyatlarında uygulanan vergilendirme ile birlikte fiyatlar yükseliş göstermiştir ve satın alınamaz noktaya kadar gelmiştir.

Çevrenizde sizin gibi alkol seven dostlarınızın olduğunu varsayacak olursak ilk olarak arkadaşlarınıza yaptığınız bu biraların tadına bakmalarını söyleyerek başlayabilirsiniz. İşinizin ehli olduğunuzdan yaptığınız biralar arkadaşlarınız tarafından oldukça beğenilecektir.

Bir sonraki sefer için zaten normal şartlar altında da satın alınması durumunda oldukça maliyetli olacak biralarınızı arkadaşlarınıza piyasanın altında bir değerden satın. Böylelikle ilk iş girişiminizi tamamlamış olacaksınız.

Bundan sonrasında ise arkadaşlarınızdan diğer arkadaşlarına bu konuda bilgi vermelerini isteyin ve sonrasında ise beklemeye başlayabilirsiniz. Büyük hızla yayılarak biralarınız herkesçe talep edilir hale gelecektir.

Ek kazanç elde etmek istiyorsanız kendi biranızı hazırlayın ve bunu arkadaşlarınız aracılığıyla satın.

48. Serbest Redaksiyon İşi

Günümüzde evden çalışma prensipleriyle hareket eden pek çok iş sektörü gelişmiştir. Çoğunlukla uzmanlık gerektiren işler olmamakla birlikte bazı durumlarda uzmanlık gerektiren işlerde sanal ortamdan karşılanacak hale gelmiş ve böylelikle alanında uzman kişiler değişik sektörlerde iş imkânına sahip olarak evden çalışma fırsatı yakalamışlardır.

Dil ve dil bilgisi konusunda hakimiyeti olan kişilerin burada avantajlı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle editörlük gibi yan ve ek gelir imkânlarının yanı sıra serbest redaksiyon işi gibi bir sektörel gelişimde olmuştur.

Dil ve dil kurallarına hakim olan kimseler tarafından çoğunlukla yapılan ve düzenleme olarak adlandırılması mümkün olan serbest redaksiyon işi evden bilgisayar aracılığıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Serbest çalışma saatlerine sahip olması bakımından tercih edilmesi oldukça büyük avantajları beraberinde getirmektedir.

İşin alınması ve teslim edilmesi her zaman sanal ortamdan olduğundan sadece iş yapılırken değil aynı zamanda iş teslimi ve alımı gibi durumlarda da evden çıkmadan çalışma imkanı tanıyan serbest redaksiyon işi sayesinde evden ek kazanç elde etmeniz mümkündür.

Serbest redaksiyon işi fiziksel olarak çoğunlukla yorucu değildir ve hatta bu tarz işleri yapmaktan keyif alıyorsanız bu sizin için bir eğlenceye bile dönüşebilmektedir. Özellikle bilgi paylaşımı sunan internet sitelerinin bu tarz işlemler yapacak kimselere sıklıkla ihtiyacı olmaktadır.

Üretilen içeriklerin düzenlenmesi ve sürekli olarak takibinin yapılması gerekmektedir. Bu sebepten serbest redaksiyon işi ile sürekli olarak ek gelir elde etme imkanına sahip olmanız mümkündür.

49. Kullanılmış Elektronik Ürün Alın ve Yenileyin

Çoğu zaman ikinci el ürün satın almak sıfır ürün almaya göre çok az maliyetinden dolayı tercih edilmektedir. Özellikle elektronik ürünlerde ikinci el satılan ürünlerin yanı sıra bazı tamir edilmeye müsait bozuk ürünler bile satılabilmektedir.

Eğer elinizin bu tarz ürünlerin tamirini yapmaya yatkın olduğunu düşünüyorsanız bunu bir iş haline dönüştürebilir ve ek kazanç elde edebilirsin. Eğer şartlar sizin için belirtildiği gibiyse kullanılmış elektronik ürün alın ve yenileyin, sonrasında ise bu ürüne uygun bir alıcı bulun.

Öncelikli olarak işe atılmak üzere olan elektronik ürünleri toplayarak başlamanız gerekmektedir. Bu tarz ürünlere ulaşmanız çok zor olmayacaktır. İnternetten ya da sosyal çevrenizden bu konuda yardım alabilirsiniz.

En önemli olan husus ise bu tarz ürünleri tamir etme konusunda yeterli bilgi, beceri ve deneyime sahip olup olmadığınızdır. Eğer gerekli kabiliyet varsa bu ürünleri hemen tamir edin ve kullanıma hazır hale getirin.

Son aşamada ise bu ürünleri satacağınız uygun alanlar bulun. Bunun için sanal ortam çok fazla imkan tanımaktadır. Bazı sosyal araçların yanı sıra pek çok internet sitesi satış yapmaya uygun mağazalara sahip olma imkanı bile sağlamaktadır.

Öte yandan buraya hiç bulaşmadan sadece sosyal medya hesaplarınızı bile kullanarak satış yapmanız mümkündür. Çok uygun fiyatlarınızdan dolayı çoğunluk sizi tercih edecektir. Kullanılmış elektronik ürün alın ve yenileyin sonrasında ise bunu satışa hazır hale getirip satın. Böylelikle ek kazanç elde etmiş olacaksınız.

50. Veri Analizi İşi

Günümüzde pek çok şirket işlevini sanal ortam üzerinden gerçekleştirerek neredeyse varlığının tamamını sanal ortam aracılığıyla sağlamaktadır.

Bu tarz şirketlerin çok fazla sayıda artış göstermesiyle birlikte evden iş imkanı tanıyan ve çoğunlukla büyük efor gerektirmeyen bazı iş olanakları ortaya çıkmış oldu. Veri analizi işi ya da bir diğer adıyla veri madenciliği tam olarak bu işlerden biri sayılabilir durumdadır.

Eğer evden çalışma imkanına sahip olmak istiyorsanız pek çok firmanın veri analizi işi için ilan verdiğini ve bu konuda çok fazla talep olduğunu görebilirsiniz.

Veri analizi işi çok üst düzey bilgi gerektirmemekle birlikte çabuk adapte olunarak hızlıca öğrenilebilecek bir iştir. Tam olarak isminde de olduğu gibi Sanal ortamdan gelen bilgilerin madenciliği yapılmaktadır.

Veri analizi çoğunlukla yararlı bilgilerin yarasız bilgilerden ayırt edilmesi anlamına gelmektedir dolayısıyla veri analizi işi yapmanız durumunda yapılacak başlıca iş bilginin ayırt edilmesi olacaktır.

Basit bir iş gibi görünse de etkileri bakımından son derece kritik bir öneme sahiptir. Çünkü ayırt edilen bu bilgiler ışığında karar alma süreci gerçekleşmektedir ve en doğru ve faydalı bilgi ile karar alma işlevinin gerçekleştirecek birime etki edilmektedir.

Çoğunlukla evden çalışma imkanı da tanıyan veri analizi işi için bazı şirketler ayrıca departman oluşturarak yapılan bu işe ne kadar önem verdiğini de göstermektedir. Yine de evden çalışma olanağı yüksek olmakla birlikte eğer ev konforunda iş hayatı talebinde bulunuyorsanız ve bu işin sizi çok yormasını istemiyorsanız part-time çalışma imkânları da sunmakla birlikte veri analizi işi tam size göredir.

51. Hurda Eşyaları Toplama ve Yeniden Satma

Hurda eşyaları toplama ve yeniden satma, herkesin aklına çöplük gibi yerlerden kullanılmaz eşyaların toplandığı ve bunların ticaretinin yapıldığı gibi bir iş olarak gelse de durum sanıldığı gibi değil. Dünyada pek çok firma, elektronik cihazlardan araba parçalarına kadar kullanmadığı ürünleri fırlatıyor.

Çoğu kişi çöp bidonlarından ya da kenara köşeye atılan parçaları toplayarak yeniden satıyor. En az asgari ücret kazandıran bu işi, yan iş olarak düşünseniz de tahmin ettiğinizden daha fazla para kazanmanız mümkündür. İster elektronik hurdaları ile isterseniz araba hurdaları ile bu sektör içerisinde var olabilirsiniz.

İlk zamanlarda asgari ücret civarında kazanabilir, zaman içerisinde kendinizi geliştirerek büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Kısacası ne kadar kazanacağınız hangi alanda bu işi yapacağınıza ve ne gibi parçalar toplayacağınıza bağlı.

Kullanılmayacak olan parçaları geri dönüşüm ile ya da birtakım tamirat ve düzenleme işleriyle kullanılabilir duruma getirebilirsiniz. Kullanılacak hâle getirdiğiniz ürünleri ihtiyacı olan kişilere satabilirsiniz.

Son zamanların gözdesi konumda olan telefon ve bilgisayar parçaları toplama işine girerek büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Teknolojik ürünler gelecek vaat eden alanlardan biri olduğu için güzel bir seçim olacaktır.

Bilgisayar ya da beyaz eşya ürünlerinin parçaları arasından sağlam olanları toplayabilir geri kalan kısımlarını ise hurdaya verebilirsiniz. Bu sayede işinize yaracak ürünleri sahip olabilir ve kullanılmayacağını düşündüğünüz parçalardan daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

52. Serbest Yazma ve Metin Yazarlığı

Freelance çalışmaya ve dijitalleşmeye uygun olan metin yazarlığı, pek çok marka ve kurumun ihtiyacı konumundadır. Web siteleri, pek çok alanda metin yazarlarına ihtiyaç duyar. Gerek freelance gerekse bir kurum aracılığıyla çalıştığınızda sizden istenecek ilk şey özgünlük.

Çalışacağınız kurum ya da bir ajansın hangi alanlarda hizmet verdiği ve hangi içeriklerin hazırlanmasını istediği hakkında bilgi edinerek bu yönde içerikler hazırlıyorsunuz. Kendi yazım ve aktarma stilinizi oluşturmanızın beklendiği bu meslek, yan bir iş arayanlar için mükemmel bir seçenek.

İlk başlayanlar ne kadar yüksek ücretlere çalışmasa da kendinizi geliştirip doğru müşterileri bulma ve markalaşma yönünde ilerlerseniz bu işten büyük paralar kazanmanız mümkündür.

Sosyal medya gönderilerinin artması ve web sitelerinin popüler olmasıyla serbest yazma ve metin yazarlığı dijitalleşme sürecine ayak uydurabildi. Tercih edilen ve istenilen bir metin yazarı olmak için belirli özelliklere ve bilgilere sahip olunmalı.

Temel olarak SEO kurallarına hâkim olma, dil bilgisinde yeterlilik ve yazım stiline sahip olma gibi özellikler metin yazarlığının yolunu açar. Yazarlık hakkında birçok eğitim programı bulmanız mümkündür. İyi ve doğru yazım stili süreci için birtakım yazarlık eğitimleri alınabilir.

İçerik yazarlığı ve editörlük eğitimleri, SEO kurallarını öğrenmek için birebirdir. Dijital ve içerik ajanslarının sunduğu freelance ve tecrübeye bağlı olarak tam zamanlı çalışma alternatiflerini değerlendirebilir ve oturduğunuz yerden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

53. Ürün Satış -Pazarlama

İnternetten para kazanma alternatifleri arasında en çok kazanç sağlayan işlerden biri olan ürün satış-pazarlama, Farmasi, Oriflame ve Avon gibi tanınmış kozmetik markalarının temel satış tekniğidir. Siz de ürün satış- pazarlama ile büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Kendini alanında kanıtlamış şirketlerden birini seçebilirsiniz. Bu şirketle ortak bir iş yürüteceğiniz için stok yapmanıza gerek kalmayacaktır. Siz sadece satış yapacaksınız ve sipariş gönderimleri ise şirket tarafından sağlanacak.

Aylık olarak alt ve üst limiti değişmekle beraber 1000 ila 2500 TL arasından değişen bir kazanç sağlayabiliyorsunuz. Gelir potansiyeli fazla olan bu iş seçeneği, internetten para kazanmak için kullanılan yöntemlerden daha yüksek kazanç sağlamaktadır.

Avantajlarından birisi de evinizden ve da bilgisayar başından çalışmanız. Blog açarak ürün tavsiyelerinizi takipçilerinizle paylaşabilir ve satışlar yapabilirsiniz. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal platformlardan üye kazanabilirsiniz.

Ayrıca e-posta listesi oluşturarak insanlara e-posta aracılığıyla ürünlerinizin tanıtımını yapmanız ve satış yapmaya ikna etmeniz mümkündür.

Ünlü firmaların satış danışmanlarını görmüşsünüzdür ve çevrenizde muhakkak böyle bir iş yapan 1 kişi vardır. Ürün satış – pazarlama işinden genel ortalama kazançlar haricinde hiç kazanmayanların olduğu gibi 20-30 bin TL kazananların olduğunu da unutmamanız gerekir.

Oturduğunuz yerden kimseyle muhatap olmadan para kazanacaksınız. Hafta içi, hafta sonu, sabah, akşam, kısacası zaman fark etmeden basit bir şekilde işlerinizi yürüteceksiniz.

54. Çevrimiçi Anketleri Doldurarak Para Kazanmak

İnternet üzerinden ek gelir isteyenlere işte fırsat! Çevrimiçi anketleri doldurmak sizi bir milyoner yapmaz ama az miktarda da olsa para kazanma fırsatı sunar. Her yıl pazar araştırması milyonlarca dolar harcayan büyük şirketler, anketleri sayesinde sizlere evinizde para kazandırıyor.

Tek yapmanız gereken şey ise reklamlar ya da ürünler hakkında fikirlerinizi belirtmek. Boş zamanlarınızda çevrimiçi anketleri doldurarak nakit para, alışveriş çeki ya da değişik ödüller kazanabilirsiniz. Herkesin yapabileceği bu basit işi evinizde, otobüste, iş yerinde ve kısacası her yerde yapmanız mümkündür.

Sadece akıllı telefon ya da bilgisayar aracılığıyla internet erişimi olan her yerde anket doldurarak para kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi anket doldurarak para kazanmak için yapmanız gereken tek şey şirketlerin web sitelerine kayıt olmak. Böylelikle kısa bir süre sonra e-mail aracılığıyla anket daveti alacaksınız. Sizin düşüncelerinizin maddi açıdan bir değeri olmadığına inanabilirsiniz.

Ancak pazar araştırmalarından elde edilen bilgiler, her işletme için çok değerli. Bu nedenle düşüncelerinizi paylaşmanız için size para ödüyorlar. 3-4 adet çevrimiçi anket doldurma sitesine kayıt olduğunuz ve haftada 2 ila 4 saat aralığında bu anketleri doldurduğunuz varsayılırsa aylık 300 ila 500 TL arasında değişen bir kazanç sağlamanız mümkündür.

Kısacası bu iş için büyük vaatlerde bulunmayan şirketler, sizden sadece dürüst bir şekilde anketleri doldurmanızı istiyor ve sonucunda sizlere ödüller kazandırıyor.

55. Airbnb Ev Sahibi

Hem ev hem de oda kiralamaya imkân tanıyan Airbnb platformu, evde olmadığınız zamanlarda evinizi ya da odalarınızı kiralamayı değerlendirerek para kazanmanızı sağlıyor. Sahip olmanız gereken tek şey seyahat severler ile paylaşabileceğiniz bir mekanınızın olması.

Airbnb ev sahibi olduğunuzda evinizin reklamını paylaşabilirsiniz ve gecelik fiyata siz karar verebilirsiniz. Hafta sonu, yaz ve kış sezonu, özel günler olarak farklı zamanlar için özel fiyatlar belirme imkânınız vardır. Ev temizliği ya da ekstra misafir gibi durumlar için önceden ek ücret belirleyebilirsiniz.

Mekanınızda müşteriye memnuniyeti sunmak için seyahat severlerinize doğru bilgiler vermek, güzel bir iletişim kurmak, temizliği önem vermek gibi konular da son derece önemlidir.

Misafirlerle Airbnb üzerinden anlaşma yapmak, internet dışı anlaşmalara kıyasla sizler için avantaj sağlar. Airbnb, konukların ücret ödememesi ya da sizi dolandırması gibi sorunların önüne geçer. Yaklaşık %3 ila %5 oranında değişen kesinti oranı vardır.

Ancak bu güvenli sistem evlerinizi ya da odalarınızı kiralamak için en doğru sistem olacaktır. Dönemsel olarak verilen fiyatları takip ederek maksimum verim sağlayabilirsiniz. Alt ve üst limitleri belirlediğinizde Airbnb sizler için en doğru fiyatları ayarlayacaktır.

Ek gelir yöntemleri arasında yer alan bu iş pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Eğer yasalar hakkında bilgi sahibi olur, eşyalarınızı güvence altına alırsanız Airbnb sizlere binlerce TL kazandırır.

56. Kişisel Fitness Eğitmeni

Kitlelere yönelik verilen fitness eğitimleri yerine, kişisel fitness eğitmeni olmak para kazandıran iş fikirleri arasında yer alıyor. Birçok kişiye eğitmen olmakla, sadece bir kişiye eğitmen olmak arasında büyük bir fark var.

Türkiye’de kişisel fitness eğitmenliğinden kazanılacak para çok az görülse de durum sanıldığı gibi değildir. Kişileri özel olarak çalıştırdığınız için çalışma zamanları içerisinde farklı kişilere de ders vermeniz mümkündür. Bu nedenle ders saati bazlı ücret aldığınız düşünülürse ne kadar çok kişiye ders verirseniz daha fazla kazançlar elde edeceksiniz.

Kendinizi kanıtlamış ve iş alanında tecrübeniz varsa yarı zamanlı olarak ek iş gibi, ya da kendinizi geliştirdiğinizde ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaştığınızda daha fazla para kazanabilirsiniz.

Büyük bir kısmının serbest çalıştığı kişisel fitness eğitmenleri, müşterileri ile beraber yaptıkları oturumlar için saat başına ücret alır. Serbest kişisel fitness eğitmenleri, saat başı 60-120 TL arası kazanç sağlayabilirken bazı yerlerde 150-300 TL arasında da para kazanabilir.

Ancak bir spor salonuna bağlı olarak çalıştığınızda aylık kazançlarınız 24 bin TL ila 36 bin TL arasında, hatta zaman içerisinde daha da yüksek olabilir. Müşterilerinizin gereksinimlerini karşılamak adına daha esnek çalışma saatleri belirlemeniz gerekir. Ancak çalışma saatleriniz spor salonuna bağlı olarak mı yoksa serbest olarak mı çalıştığınıza göre değişir.

Kısacası bu işle hem fitness tutkunuza katkıda bulunabilir hem de esnek çalışma saatleri avantajıyla büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

57. Yoga veya Meditasyon Eğitmeni

Son yıllarda popülaritesini artıran yoga ve meditasyon eğitmeni, sizin için iyi kazançlar elde edebileceğiniz işler arasında geliyor. Özel sektörde kendi yerinizi açabileceğiniz gibi yoga ve meditasyon salonlarında da bu işi yapabilirsiniz.

Günümüzde ve gelecekte iş stresinin gittikçe artacağı düşünüldüğünde yoga ve meditasyon eğitmenliğine talep artacak. Huzura ve içsel mutluluğa kavuşmak isteyen insanlara eğitimler vereceksiniz. Yoga ve meditasyon eğitmenlerinin sayısı az olmasından aylık olarak 4 bin ila 5 bin TL arasında maaş alırlar.

Ancak bu iş fikri aklınıza yatarsa kendini iş yerinizi açtığınızda kaliteli reklamlar vererek daha fazla öğrenci sayısına ulaşabilir ve bu ücretlerin daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Günümüzün stresi insanları bunaltmaya devam ederken yoga ve meditasyon daha popüler hâle geliyor. Bu açıdan eğitmenleri de pek çok kişi tarafından talep görüyor. Dolayısıyla yoga ve meditasyon eğitmeni iş fikri cazip hâle geliyor.

Eğitmen olmak adı üzerinde belirli süreçlerden geçmeyi ve bir sertifika sahibi olmayı gerektiriyor. Küçük çaplı bir araştırma yaparak yoga ve meditasyon eğitmeni olmak için istenen şartlar ve elde edilebilecek kazançlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki hem kendinizi rahatlatacağınız hem başkalarına huzur vereceğiniz, ama aynı zamanda da iyi miktarda para kazanabileceğiniz harika bir seçenek. Sertifikanızı aldıktan sonra kendi iş yerinizi açın ya da yoga salonuyla iletişim kurarak ilk adımları atın.

58. Bir Youtube Kanalı Açmak

Milyonlarca aboneye sahip olarak Youtube üzerinden para kazanma günümüzde gençler kadar orta yaşlı insanlarında iş fikirler arasında yer alıyor. Herkesin bir Youtube kanalı var ancak para kazanmak için bu kanalın aktif olarak kullanılması gerekiyor.

Yapmanız gereken şey günümüz insanlarının dikkatini çekecek içerikler oluşturmak ve abone sayısını artırmak. Bir Youtube kanalı açmak, ek iş olarak gibi gözükse de belirli konular için kanalınıza oldukça vakit ayırmanız gerekiyor. İçerik, zamanlama, beceri gibi teknikler sağlanarak büyük kazançlar edilmesi mümkün hâle geliyor.

Ayrıca videolarınızın kalitesi izleyici kitlesini etkilediği için kamera ve mikrofon gibi ekipmanlar bir miktar yatırım yapmanız gerekiyor.

Youtube İş Ortağı Programı’na kayıt olduğunuz ve Youtube kanalınızda paylaştığınız videoların 10.000 kişi tarafından izlenme barajını geçtiği taktirde para kazanma özelliğiniz aktif hâle gelir. Belirli bir konuya odaklanan bir kanal oluşturursanız, söz konusu sektördeki firmaların ilgisini çekebilir ve böylelikle sponsorlu içerikler oluşturarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Youtube’un sunduğu canlı yayın özelliğinde takipçilerinizin size bağış yapabilmesi gelirinizin artırmanız için harika bir yol. Patreon gibi platformlarda kendi bağış hesaplarınızı oluşturarak hem kendiniz hem de ekipmanlarınızı geliştirecek gelirler elde edebilirsiniz.

Kısacası bu iş fikrini ciddiye aldığınız ve doğru tekniklerle ilerlediğinizde belki bir fenomen olmasanız da kazançlar elde etmeniz mümkün. Bizden tavsiye bu ek gelir fırsatını değerlendirmek için zaman kaybetmeyen işe koyulun.

59. Çevirmen Olmak

Eğer kendi dilinizden başka bir dile sahipseniz, ek gelir elde etmek için mükemmel bir fırsat. Şu an birçok çevirmene ihtiyaç duyuluyor ve zaman zaman büyük miktarlarda para ödeniyor. Makale, kitap, film, akademik, tıbbi, hukuki gibi pek çok alanda çevirmenlik yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu alan da 50 lira kazanan da var 500 lira da. Gerçek olan şu ki, bir alt yazısı çevirisi yapan kişiyle tıbbi çeviri yapan kişinin kazancı aynı olmuyor. Hangi alanda çeviri yapacağınız, çeviri yapacağınız metnin zorluk seviyesi ve kelime sayısı gibi faktörler bu işten alacağınız para miktarını belirler.

İşin özü bu işten ne kadar kazanılacağı hakkında net bir şey söylenemez. Ücret durumu sizin hâkim olduğunuz dile ve becerilerinize bağlı.

Yeteneği ve zamanı herkes bu işi yan iş fikri olarak değerlendirebilir. Ancak çeviri yapabilmek için kendi dilinizi de iyi biliyor ve kullanıyor olmalısınız. Çevirmen olmak, freelance olarak ya da bir kuruma bağlı olarak yapabileceğiniz bir iş. Ayrıca internet üzerinden pek çok web sitesi de çevirmen kişiler arıyor.

Ücretsiz olarak yapılan deneme yazılarından sonra kabul edilirseniz düzenli işleri almanız mümkün. Çevirmenlik işinde hangi alanda çalışmak istediğinizi belirleyin. Kitap çevirileri yapmak istiyorsanız yayınevlerine ya da bir kuruluş bünyesinde çalışmak için oralara başvurun. Kendi işinizi yönetmek istiyorsanız web sitelerinden çeviri işlerine göz atın.

60. Tur Rehberi Olmak

Devamlı olarak gezmekten ve yeni yerler görmekten hoşlanan biriyseniz tur rehberi olmak hem yaparken zevk alacağınız hem de zamanla yüksek miktarda kazançlar elde edebileceğiniz bir iş. Profesyonel bir tur rehberi olabilmeniz için üniversitelerin turist rehberliği bölümünden mezun olmanız ve sonrasında ilgili alana yönelik ilgili kurumlardan sertifika almanız gerekli.

Seyahat acenteleriyle koordineli olarak çalışabilirsiniz. Seyahat acenteleri bünyesinde bu işe başladığınızda az miktarda para kazanmanız sizi bu işten uzaklaştırmasın. Çünkü zaman içerisinde kendinizi geliştirdiğinizde ve bu alanda kendinizi kanıtladığınızda iş yoğunluğu ve sezon uzunluğuna bağlı olarak yüksek miktarda kazançlar elde edebilirsiniz.

Tur rehberliği mesleğinde 20 senelik bir tecrübeye sahip olan bir kişi yıllık olarak minimum 100 bin dolar kazanıyor ve bu miktar 200 bin dolara kadar bile çıkabiliyor.

Eğer insanlarla iyi iletişim kurabileceğinizi ve tanımadığınız birinin nazını çekebileceğinizi düşünüyorsanız bu işi yapabilirsiniz. Ayrıca hayatınızın büyük bir bölümünün yollarda geçeceğini, yolculuğun üzerinizde bırakacak yorgunluk hissini, hava değişimlerine uyumlu olmanız gerektiğini unutmamanız gerekir.

Açıkçası tur rehberlerinin bir bakıma liderlik özellikleri taşıması gereklidir. Ani gelişen olumsuz durumlar karşısında tepkisiz kalır ve bir şey yapamazsanız muhtemelen seyahat acenteleri tarafından tercih edilmeyeceksiniz. Farklı yerleri görmek, değişik kültürleri tanımak, her çeşit insanla tanışmak gibi avantajlar sunan tur rehberliği işini tercih ederek hem kendinizi geliştirebilir hem de istediğiniz kazançlara sahip olabilirsiniz.

61. Müzik Eğitmenliği Yapmak

Kendiniz hali hazırda çaldığınız müzik aletini ya da müzik aletlerini başkalarına öğretecek düzeyde çalışıyorsanız müzik eğitmenliği yapmak sizin için iyi bir fırsat.

Her yaştan kişilere piyano, keman, gitar, saz ve benzeri aletler için verebileceğiniz enstrümantal eğitimin yanı sıra, müzik ve vokal eğitimi de verebilirsiniz. Tabi bu alanların sizin becerilerinize bağlı olarak değişeceğini bilmeniz gerekir.

Kişiye özel olarak eğitimler verebileceğiniz gibi gruplara da müzik becerilerini öğretebilirsiniz. Genelde öğrencilerinizin ihtiyacına yönelik olarak akşam saatlerinde ve hafta sonları çalışabilirsiniz.

Müzik eğitmenliği yaptığınız zaman kazanacağınız para miktarı ile ilgili net bilgi veremeyiz. Kazanacağınız para miktarı size ve becerilerinize bağlı.

Müzik eğitmenliği yapmak, belirli beceri ve eğitimleri gerektirmektedir. Ancak müzik aletleri ya da ses becerisi olan biriyseniz kendiniz serbest bir şekilde çalışarak tanıdıklarına belirli bir ücret karşılığında eğitimler verebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse hem öğrencisiniz hem de gitar çalıyorsunuz ve paraya mı ihtiyacınız var?

Kendinizi kanıtlamış olduğunuz yeteneğiniz olan müzik alanında yeterli bilgi ve becerinizin olduğunu düşünüyorsanız küçük yaştaki çocuklara ya da çevrenizdeki yetişkinlere temel düzeyinde müzik eğitimleri verebilirsiniz. Bu sayede hem boş zamanlarınızı iyi bir şekilde değerlendirir hem de yan iş olarak bu işi yaparak ek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Ancak üniversitelerin müzikle ilgili bölümlerinden mezun olmuş biriyseniz, bir okulda, üniversitede, konservatuarda, özel kurslarda mesleğinizi icra edebilir ve çok daha yüksek meblağda kazançlar sağlayabilirsiniz.

62. Stok Fotoğrafçılığı

Genel olarak Getty Images, Shutterstock gibi sitelerin kullanıldığı stok fotoğrafçılığı, fotoğraf çekmeyi sevenler için mükemmel bir iş fırsatı. Aklınızda gelen her türden fotoğraflar, genelde blog yazarları ve ajanslar tarafından ücret karşılığında talep edilir. Unutmamanız gerekir mi yüklediğiniz fotoğrafların yüksek kalitede ve yüksek çözünürlükte olması gerekli.

Stok sitelerinde yüklediğiniz fotoğraflar kabul edilirse, çektiğiniz fotoğraflara biraz yaratıcılık eklerseniz fotoğraflarınızın daha çok satılması ve daha çok kazanmanız mümkün. Bu işin en güzel tarafı siteye yüklediğiniz fotoğraflarınızda senelerce satıma açık olmasıdır. Dikkat etmeniz gereken nokta başkaları tarafından fark edebilecek kadar orijinal görseller yüklemeniz.

İşin özü, fotoğraflarınızla ilgili pek çok etken ne kadar kazanacağınızı etkiliyor.

Stok fotoğrafçılığı; doğa, sokak, mutluluk, aile, ev, iş ortamı, eşya ve aklınıza gelecek birçok alanda fotoğrafları içerir. Hangi tür fotoğrafların en fazla talep edildiğini bilmek, web sitelerinde ya da reklamda kolay bir şekilde kullanılabilir olmasını sağlamak ve bu şekilde bir yol izlemek mantıklı olur. Fotoğraflarınızı yüklediğiniz site koşullarına bağlı olarak her fotoğraftan belirli bir tutarda komisyon alıyorsunuz.

Fakat fotoğrafınızın boyutu ve kalitesi gibi kriterlere göre bu komisyon artabiliyor. Kısacası fotoğraflarınız satıldıkça siz de para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paralar, stok sitelerinin aracı web siteleri aracılığıyla hesabınıza yatırılır.

Eğer fotoğraflara ilgileniyorsanız ve bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız hemen araştırmaya başlayın ve fotoğraflarınızı yükleyin.

Kendinizi güncelleyin en iyi iş fikirleri size ilham verebilir!

https://www.flickr.com/photos/guncelisfikirleri/

https://www.flickr.com/people/guncelisfikirleri/

63. Ghostwriter (Hayalet Yazar)

Ghostwriting’te birisi kendisi için içerik araştırma ve oluşturma için profesyonel bir yazar tutuyor. Kısacası Ghostwriter, web sitelerinin asil kadrosunda bulunmayan içerik yazarları olarak adlandırılır. İçerik konusunda hızlı ve kaliteli ürünler üretiyorsanız bu iş tam size göre.

Alanında tecrübeli yazalar, şirketlerin marka bilincini artırmasına ve kaliteli içerik üretilmesine yardımcı olur. Gazete, dergi, e-dergiler, yayınevleri, internet siteleri gibi pek çok alanda çalışabilirsiniz. Yani sadece belli bir alanda değil pek çok alanda kendinizi geliştirmiş olmanız gerekir.

Bulunduğunuz konum itibariyle yapabileceğiniz en iyi içerikler üretmeniz iletilmesi gereken mesajlar için uygun optimizasyonları sağlamanız şirketler tarafından Ghostwriter olarak işe alınmanızı sağlar. Ghostwriter olmak kısa bir süre içerisinde yüklü miktarda para kazanmanızı sağlar.

Geniş bir çalışma portföyünüz var ise Ghostwriting sizin için ekstra bir gelir etmenin mükemmel bir yolu. Geleneksel içerik oluşturmadan daha fazla kazanacağınız kesin. Pek çok profesyonel kişi, kendileri için az çalışma gerektiren kaliteli içerikler için size para ödüyorlar.

Ancak unutmamanız gereken şey Ghostwriter olmak için işinizin kontrolünü sağlayacak bir editörün olması söz konusu olmadığı için geleneksel içerik oluşturma becerinize göre daha profesyonel anlamda bilgi ve beceriye sahip olmanız gerekir. Özel eğitim ya da sertifikaya ihtiyacınız olmayan bu iş için kendi çevrimiçi yazma portföyünüzü oluşturmanız müşterilerinizi bulmanıza yardım eder. Kısacası Ghostwriter olmak fazladan para kazanmanız için mükemmel bir seçenek.

64. Çevrimiçi Taşeronluk

İnternet teknolojilerinin geliştiği günümüzde online iş fırsatları da artıyor. Çevrimiçi taşeronluk da bunlardan biri. Alım ve satımın olabileceği her sektörde çevrimiçi taşeronluk yapabilmek mümkündür.

Online bir şekilde bir serbest sektörde bulunduğunuz zaman, vaktinizi internet üzerinden satış yapmak için harcayabilirsiniz. İşinizi başka serbest çalışan taşeronlara vererek müşteri kitlenizi genişletebilirsiniz. Bu şekilde marka bilinirliğiz artar.

Örnek vermek gerekirse müşterilerinizle yapacağınız serbest sözleşmeler için rezervasyon yapabilirsiniz. Freelance alanında yeterli düzeyde tecrübeniz varsa bir ajan kurabilirsiniz. Yüksek düzey müşterilerinizin işlerini ne kadara alıyorsanız bundan daha az miktarda olarak freelancer’lara gönderebilirsiniz.

Kısacası işi aldıktan sonra işinizi taşeronlara verebilir ve bu işten komisyon kazanabilirsiniz.

Kendi işinizin patronu olmak mı istiyorsunuz?

Günümüzde pek çok alanda insan ek işlerle bazen az miktarlarda bazen yüksek miktarlarda kazanç sağlayabilir. Çevrimiçi taşeronluk sermayeniz olmadan birkaç saat içerisinde edinebileceğiniz bir meslek. Ayrıca herhangi bir belgeye de ihtiyacınız yoktur.

Ancak para kazanmaya başlamak o kadar kolay değil. Çevrimiçi taşeronlardan iyi paralar kazanmak için geniş bir çevreye sahip olmanız gerekir. İşlerinizi hızlandırmak için kendi ofisinizi kurabilir, online satış kanallarına yönelik faaliyette bulunabilir ya da reklam yapabilirsiniz.

Kendinize bir hizmet alanı belirleyerek ve bu alanla faaliyet göstererek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Ancak yeteneklerinizi ve deneyimlerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bu iş size uygunsa hemen faaliyetlere başlayabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

65. DJ Olmak

Gece kulüplerinin, özel partilerin, mezuniyet balolarının vazgeçilmezi olan DJ’ler, müzikleri çeşitli aletlerle çalarak dinleyiciye sunar. Vaktinizi müzik dinleyerek geçirebileceğiniz ve alt yapıları oluşturabileceğiniz bir ses sistemi ile inanılmaz kazançlar sağlayan bu işin ilk adımlarını atabilirsiniz. Tek başınıza kulaklıkla yaptığınız ses denemelerini ve müzik coverları çevrenize dinleterek olumlu ya da olumsuz eleştiriler almanız size yardımcı olur.

Gece kulüplerine ya da barlara dj’lik için başvurabileceğiniz gibi yaptığınız coverları, dj setlerini, yeni bulduğunuz soundları youtube kanalı ya da sosyal medya platformlarına yükleyebilirsiniz. Dinleyici beğenisine sunduğunuz bu içerikler beğenilir ve takipçi kazanmanıza fayda sağlarlarsa bu işten harika ek gelirler elde edebilirsiniz.

Yaptığınız müziğin farkına ve özgünlüğüne inanıyorsanız neden bu iş sizin için iyi bir fırsat olmasın? Becerilerinizin bu alanda yeterli olmadığını mı düşüyorsunuz? Hemen ses mühendislerinin düzenlediği DJ’lik kurslarına katılarak kendinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Çalıştığınız yere bağlı olarak DJ’lik işinden alacağınız ödemeler de değişir. O mekâna ne kadar müşteri çekerseniz muhtemelen daha yüksek gelirler elde edersiniz. Haftada kaç gün bu işi yapacağınız da kazancınızı etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Eğer sabit mekanlarda çalışmazsanız kendi ücretinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. DJ’likten iyi paralar kazanmak istiyorsanız alanında iyi ses mühendisleri ile çalışarak alt yapınızı üst bir seviyeye çekmeniz gerekir. Böyle bir yeteneğiniz varsa hem severek yapabileceğiniz hem de iyi paralar kazanabileceğiniz bu işi kaçırmayın.

66. Evde Giysi Tadilatı ve Terzilik Yapma

Başta hanımlar olmak üzere erkeklerin de becerisi olan giysi tadilatı ve terzilik işi, ek iş fırsatları arasında yer alıyor. İhtiyacınız olan şey el becerisi ve dikiş makinesi. Eğer benim terzilik hakkında bilgim yok ama bu işi yapmak istiyorum diyorsanız halk eğitim merkezlerinin düzenlediği terzilik kurslarına katılabilirsiniz.

Evinizde çevrenizdeki kişilerin giysilerinin tadilatını yaparak ya da bir şeyler dikerek kendinize ek kazançlar sağlayabilirsiniz. İnsanların her zaman terziye uğramaya vakti olmadığı ya da bütçesi yetmediği için sizleri tercih etmesi mümkün olur. Kısacası evde giysi tadilatı ve terzilik yapma işi düzenli bir şekilde yapıldığında kişiler ciddi anlamda iyi kazançlar sağlayabilir.

İnternet üzerinden giysi tadilatı ve terzilikle ilgili kıyafet siparişi veren siteleri bularak ve makul fiyatlarda anlaşma yaparak evde giysi tadilatı ve terzilik yapmanız mümkündür. Evde giysi tadilatı ve terzilik yapma işinden ne kadar gelir elde edeceğiniz çalışma saatlerinize ve günlük olarak aldığınız siparişlere göre değişiklik gösterir.

Günlük olarak minimum bir iş aldığınızı ve bu işi 10 TL’ye yaptığınızı düşünürsek aylık olarak 300 TL civarında bir kazanç elde edersiniz. Ancak internet üzerinden yaptığı anlaşmayla evde terzilik işi yapan kişiler bu gelirin çok daha üzerinde kazanıyor. Kendinize bu konuda güveniyorsanız bu iş fırsatını kaçırmayın ve kısa sürede kendinize ek bir gelir oluşturun.

 67. “Kendin Yap” Yapmayı Öğret

Sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz alanları başka insanlara öğretmek size mükemmel bir ek gelir kazanma fırsatı sağlar. Mesela iyi bir düzeyde yazılım ve tasarım biliyorsanız bunları çevrenizdeki kişilere eğitim vermeniz mümkün. İnternet üzerinden birkaç saat süren seminerler vererek de kazanç sağlayabilirsiniz.

Ya da herhangi bir yabancı dil seviyeniz iyi mi? İngilizce, Çince, Rusça, Almanca veya herhangi bir dile sahipseniz ve başkalarına öğretebileceğinizi düşüyorsanız kazanç elde edebilirsiniz. “Kendin Yap” yapmayı öğret yollarından biri de herhangi bir müzik aleti çalmanız ve başkalarına öğretmenizdir.

Kendinize müzik aletini çalmayı öğrenmek isteyen öğrenciler bularak gelir sağlayabilirsiniz.

Deneyimli ve iyi bir sürücüyseniz acemi kişilere trafikte araba sürmeyi öğretebilirsiniz ve para kazanabilirsiniz.

Uzman olduğunuz ve eğitimini aldığınız herhangi bir alanda başkalarına eğitim vererek para kazanmak istiyorsanız bunun bir yolu da Udemy’e üst düzey eğitmen başvurusu yaparak gelir kazanabileceğiniz bir kursa açabilirsiniz.

Udemy size Payoneer ya da PayPal aracılığıyla ödeme yapar ve işlem ücreti almaz.

Ek olarak ilgi alanınız olan bir konu içeriğinde YouTube kanalı açabilir ve bilgilerinizi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Abone sayınıza ve izlenmenize bağlı olarak büyüdüğünüzde inanılmaz kazançlar elde edebilirsiniz.

Kısacası istediğiniz ve iyi olduğunuzu düşündüğünüzde bir konuda yüz yüze ya da internet üzerinden basit bir şekilde eğitimler verebilirsiniz. Ek iş olarak yapabileceğiniz bu işleri kesinlikle kaçırmayın.

68. Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

is fikri
En iyi 101 iş fikri

Ev hanımları için yemek yaparak para kazanma mükemmel yan iş fikirleri arasında yer alıyor. Yemek yapmaktan ya da pişirmekten zevk alıyorsanız bu işe girişmek mantıklı olacak. Hangi çeşit yemekler satacağınıza ve nasıl satacağınıza karar vermelisiniz.

Yemek sektöründe unlu mamuller ya da evlere yemek servisi gibi pek çok alternatif vardır. Müşterilerinizin beğenisini toplamak ve bu alanda kendinizi kanıtlamak için siparişleri en iyi şekilde hazırlamalısınız. Cafeler, dükkanlar ya da özel davetler için yemek hizmeti veren firmalarla anlaşabilirsiniz.

Ek olarak çalışan kişilere, tek yaşayan bekarlara ya da öğrencilere başvurabilirsiniz. Başlangıç olarak bu şekilde bir iş sizin için ideal olacak.

Artık ek iş, evde ek iş ne yapabilirim diye düşünmeyin yemek yapın. Yemek yapmak bile size iyi gelecek iyi iş fikri . Ancak işinizi profesyonelleştirmek ve büyütmek isterseniz internet sitelerine de başvurular yapabilirsiniz.

Evde yemek yaparak para kazanma için kendinize özel bir web sayfası oluşturarak daha fazla erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha fazla yemek siparişi alabilir ve işlerinizi büyütebilirsiniz. Evde yemek yaparak iyi kazançlar sağlamak mümkün.

Ancak yemekleri nerelere yaptığınıza ne çeşit yemek yaptığınıza ve ne sıklıkla yemek yaptığınıza göre kazanacağınız para miktarı da değişir. Her gün çevrenizdeki birinden sipariş aldığınızı düşünürsek ve bu siparişlerden 30 TL kazandığınızı düşünürsek ayda 900 TL civarında bir kazanç sağlarsınız.

Tabi zamanla daha fazla sipariş aldığınızı ve kaliteli yerlere hizmet verdiğinizi düşünürsek çok daha büyük paralar kazanabilirsiniz.

69. Bakıcılık – Bahçıvanlık Yapma

Yüksek miktarda kazançlar sağlayan bakıcılık bebek, çocuk ya da yaşlı gibi pek çok alanda yapılabiliyor. Çocuğuna bakacağınız aileyle anlaşarak kendi evinizde çalışabilirsiniz. Birçok aile çalışmasa bile evde yardımcı olması adına bakıcı tercih edebiliyor.

Bebek bakıcısı olmak için herhangi bir cinsiyet, yaş ve eğitim gibi bir şart aranmaz. Bu mesleği yapabilmeniz için hangi yaş aralığında kişiye bakacaksanız onlarla iyi bir iletişim içinde olmanız ve onları sevmeniz gerekir. Ancak bazı aileler, kendini belli alanlarda geliştirmiş ve kurslardan eğitim almış kişiler tercih edebilir.

Bakıcılık ile net bir kazanç söylemek mümkün değildir. Sizin çalıştığınız ailenin gelir seviyesine, sizin eğitiminize, çalışma şeklinize göre kazancınız değişiklik gösterir.

Bahçeli bir evde oturan kişiler bahçeleriyle ilgilenmelerini için bahçıvanlara ihtiyaç duyuyor. Yani bahçıvanlık, villa ya da köşk gibi evlerde oturanlar için vazgeçilmez bir meslek. Bahçe işleriyle ilgilenmeyi seviyorsanız ve bazı ekipmanlardan anlıyorsanız bu iş tam size göre.

Dalları budamak, çiçeklerin bakımını yapmak, toprakla uğraşmak gibi belirli işleri yapıyorsunuz. Bu işlere ilgi duyuyor ama yeteneğiniz yoksa bahçıvanlık kurslarına katılabilir ve ardından bu işe başlayabilirsiniz. Tercihinize göre yarı zamanlı, tam zamanlı ya da dönemsel olarak bu işi yapabilirsiniz.

Ne kadar kazanacağınız da belirli etkenlere göre değişir. Siz de bahçe işleriyle ilgilenmeyi seviyorsanız güzel kazançlar sağlayabileceğiniz bu iş ile ilgili başvurular yapın.

70. Serbest İçerik Pazarlaması

Serbest içerik pazarlaması evde oturduğunuz zamanda ya da boş vakitlerinizi değerlendirerek para kazanmanızı sağlayacak güzel bir iş fırsatı. Medya ekosisteminde pek çok markanın hedef kitlelerinin ilgisini çekebilecek içerikleri hazırlayabileceğinizi düşünüyor ve bu içeriklerle müşterilerin markaların ürünlerine yönelimini sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız bu seçeneği kesinlikle değerlendirin.

İçerik pazarlamasında e-kitap, e-dergi, blog, çevrimiçi haber bülteni gibi pek çok içerik türü yer alır. Ayrıca metin yazarlığı, içerik yazarlığı ya da makale yazarlığı gibi pek çok pozisyon olsa da genel olarak içerik üreticiliği ve serbest içerik pazarlaması size ek gelir elde etme fırsatı sunuyor.

İsteğinize göre boş vakitlerinizi değerlendirmek için ya da tam zamanlı çalışarak yapabileceğiniz serbest içerik pazarlaması, serbest ve özgür bir şekilde çalışacağınız bir alandır. Popüler çevrimiçi para kazanma yolları arasında yer alan bu iş ile alışveriş, e-ticaret, haber, eğitim, ürün ve hizmet tanıtım gibi pek çok konuda içerik üretebilir ve bunları satarak para kazanabilirsiniz.

Ancak iyi paralar kazanmak için kaliteli ve özgün içerikler üretmeniz şart. Bunun yanı sıra dil bilgisine hakimiyet, yazım tarzınızın olması önemli unsurlar arasında yer alıyor. Sizlere ulaşan müşterilerinizin talep ettiği konularda doğru içerikler üretmeniz gerekir.

İçeriklerinizi satabilmek için içerik satışı hizmeti veren web sitelere başvurabilir ya da bir blogla anlaşabilirsiniz. Eğer bu alanda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız hemen araştırma yapın ve işe başlayın.

71. Kitap Yazma

Kitap yazmak, günümüzde en yaygın yapılan meslekler arasında. Eğer kaleminize güveniyorsanız ve okuyuculara güzel bir şekilde hitap edebileceğinizi düşünüyorsanız, yazarlık tam size göre. Gerek ülkemizde, gerekse dünyada bulunan milyonlarca basımevi, her sene binlerce kitap basıyor ve bunlar arasında pek çok yeni yazar da bulunmakta.

Peki, kitap yazma nedir? Kitap yazmada konu, yazar tarafından belirlenir. Özellikle yeni yazarlar ana konu bulmada biraz zorlanabilse de, ilk kitaplarında en sevdikleri konular üzerinden gitmeleri önerilir. Böylece yazarlık serüvenine de daha hızlı ve başarılı bir adım atılacaktır.

Bundan sonra tüm olay örgüsü, serbest yazar olarak size kalmıştır. Serbest yazarlar, hiçbir kurum ile bağlı olmadan kitabını yazarak, yayınlayan kişilere denilmektedir.

Bugün teknolojinin gelişmesiyle, kitaplar da artık internet ortamına taşındı. Eğer kariyerinize yazar olarak devam etmek istiyorsanız, bir basımeviyle anlaşmaktan ziyade, e-kitap yazarak da para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle e-kitap yazarları için imkânların daha çok gelişmesiyle ve yazarın kendi kitabını, kendisi yayınlamasının kolaylaşmasıyla bu sektörde büyük bir artış oldu. Bu durumdan siz de faydalanarak, kendi kitabınıza sahip olma imkânını yakalayabilirsiniz.

Peki, yazdığınız bir kitaptan ne kadar kazanabilirsiniz? Yazarlar kitap ücretlerini kendileri belirlemektedir. Ortada bir basımevi ile anlaşma olmaması ve e-kitap basımı, her satışta size daha çok gelir getirecektir. Bunun için bilgisayarınızın olması yeterli.

72. Yatırım Yapmak

Ek gelir kaynağı arıyorsanız ve sakladığınız bir miktar paranız varsa, paranıza yatırım yapmak suretiyle paranızı arttırabilirsiniz. Bu durumda yatırımcı herhangi bir şey yapmadan, yapılan yatırım kendi parasını kendisini kazanmakta. Peki, paranıza nasıl yatırım yapabilirsiniz?

Paranıza yatırım yapmak için, birden fazla yöntem bulunmakta olup, bir tanesi de Bitcoin’dir. Özellikle son senelerde piyasaya çıkan ve hızlı yükselişe geçen bu seçenek, halâ popülerliğini kaybetmedi.

Günümüzde pek çok kişi, parasını Bitcoin’e yatırarak, yüksek miktarlarda gelir kazandı. Siz de doğru yatırım yaparak, hiçbir şeyle uğraşmadan yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

Yatırım yapmanın pek çok yolu mevcut. Bunlardan biri de döviz üzerine yatırım yapmak. Bu işlemde yükseleceğini tahmin ettiğiniz para birimine yatırım yaparak, yatırımınız değer kazandığında geri çekerek, büyük bir miktar kazanabilirsiniz.

Ancak para üzerine yatırım yapabilmek için, finans sektöründe bilgili olmak da gerekmekte. Eğer bu sektör üzerine bir şey bilmiyorsanız kendi paranızla kaybetmeniz büyük bir olasılık. Bu nedenle öncelikle finans sektörü üzerine bilgi sahibi edinmek ve haberleri de yakından takip etmek büyük önem taşımakta. Peki, haberler neden takip edilmeli?

Paranıza yatırım yapmak istiyorsanız, paranızın değer kazanması pek çok etmene bağlı olarak gelişir. Bunlardan bir tanesi de, küresel çapta meydana gelen durumlardır. Bu durumları takip ederek, hangi paranın değer kazanacağını daha iyi takip edebilirsiniz.

73- Proje Yatırımı Yapmak

Her ne kadar proje yatırımı yapmak, yatırım kategorisine giriyor da olsa, yatırımın iki şekli bulunmaktadır. Bunlardan biri kendi paranızla bizzat yaptığınız yatırımdır. Bunlar döviz yatırımı ve bitcoin gibi farklı çeşitlerdir.

Peki, proje yatırımı yapmak nedir? Proje yatırımı yapmak, yukarıda bahsettiğimiz durumdan yatırım şekli olarak farklılık arz eder. Burada yatırım, direk işletme ve şirketlere yapılır. Bu iş yerleri, çalıştıkları sektörde her zaman projeler bulundurmaktadır.

Bu projeler, gelecek vaat eden alanlarda planlanmaktadır. Söz konusu projeler sadece şirketin gelişmesi için değil, ülkenin geleceği adına da önem taşır. Projeleri gerçekleştirmek için, her zaman önemli tek konu vardır: yeterli maddi imkâna sahip olmak.

Şirketler bunu karşılayabilecek olmakla beraber, projelerini halka açarak, yatırım imkânı verir. Peki, burada yatırım neye göre yapılır? Eğer bir projeye yatırım yapacaksanız, başarılı sonuç almak için öncelikle söz konusu projeyi ve imkânı incelemeniz gerekir.

Yine proje konusu üzerine de bir araştırma yaparak ne olduğu, dünyada hangi konumda bulunduğu, fikrin yeni olup olmadığı gibi durumları da araştırmanız önerilir. Ardından yatırım yapmadan önce, tüm projeleri incelemeniz tavsiye edilir. Böylece hangi proje daha çok getiri sağlıyorsa ve gelecek vaat ediyorsa, yatırımınızı buna yapın.

Bundan sonra işler, normal bir yatırım sonucu gibi ilerler. Şirket yaptığı yatırımın sonucunu almaya başladıkça, yatırım yapanlar da bu durumdan faydalanır.

74- Muhasebe İşleri

Her gün küçük çapta ya da başlangıç aşamasında iş yerleri açılır. Bu yerlerde pek çok ihtiyaç olmakla beraber, bunlardan biri de muhasebe işleri üzerinedir. Günümüzde pek çok yer, artık dışarıdan çalışarak, iş yerine katkıda bulunacak çalışan almaktadır.

İş yerleri her zaman maddi bir akışa sahip olduğu için, para akışını sürekli takip etme zorunluluğu vardır. Bu nedenle muhasebe işleri her zaman canlı bir alandır.

Bu durumdan faydalanmak için, iki temel nitelik gerekir: serbest muhasebeci olma ve sayılarla arası iyi olma. Alım şartları iş yerine göre farklılık gösterebildiği için bazıları muhasebe ile ilgili bölümlerden mezuniyet isterken; bazıları muhasebe tecrübesini de yeterli bulur.

Burada tercihi eğitim durumunuz ve tecrübenize göre başvuru yapmanız gerekir. Bu alanda gerekli eğitimleri almanız da size katkı sağlar.

Serbest çalışan muhasebeciler, iş yerlerine ihtiyaca göre değişen zamanlarda hizmet sunar. Çalışma şekilleri ve koşulları tam zamanlı çalışanlardan farklı olduğu için, daha rahat bir şekilde çalışma ortamı vardır. Ancak bu durum, yapılan işin ciddiyetini de kaldırmaz.

Muhasebe işi aynı olduğu için, tüm sorumluluklar ve gereklilikleri yerine getirmeniz beklenir. Eğer serbest muhasebecilik yapıyorsanız ya da muhasebe işleri tecrübeniz varsa, yeni açılan iş yerlerini takipte kalmanız tavsiye edilir. Böylece hızlı bir şekilde harekete geçerek, kendinize ek bir gelir kaynağı bulabilirsiniz.

75- Niche Web Sitesi

İnternet, ilk piyasaya sürüldüğünde oldukça kısıtlı imkânlar bulunduruyordu. Ancak bu teknolojinin gelişmesi sadece küresel çapta bir iletişim kaynağı oluşturmakla kalmayıp, ek gelir kaynakları da meydana getirdi. Günümüzde kendi web sitesini açarak hem hobisi ile ilgilenen, hem de para kazanan pek çok kişi mevcut.

Web sitesi üzerinden para kazanma konusu oldukça geniş olmakla beraber, eğer buraya yeni adım atacaksanız niche web sitesi konusunu incelemeniz tavsiye edilir. Peki, bu kavram nedir? Niche web sitesi aslında TBM olarak da ifade edilen, tık başına maliyeti ifade eder.

Bu tür site açmak için, öncelikle internette bir araştırma yaparak, arama motorunda çok aranan; ancak rekabet oranı düşük olan kelimeleri tespit etmeniz gerekir.

Peki, niche kelimeler nasıl seçilir ve bir sınır var mıdır? Eğer bu tarz bir web sitesi açacaksanız, dilediğiniz konuda açabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, tıklama başına maliyeti yüksek kelimeleri iyi bir şekilde tespit edebilmenizdir.

Burada dikkat etmeniz gereken husus nasıl reklam alamayacağınızı bilmenizdir. Eğer yasa dışı bahis, kumar, hile sitesi ya da film ve dizi izleme sitesi açarsanız, gerek Google Adsense, gerekse diğer yerlerden reklam alamazsınız.

Bu nedenle hem Niche siteyi açtığınız alan, hem de niche kelimelerinizi yasal olması gerekir. Domain de belirlenirken, seçilen kelimeler alan adında da geçme durumundadır.

76- Araç Yıkama

Ülkemizde her gün, çok sayıda araç alınıp satılır. Bu nedenle araçlara sağlanan hizmetler, her zaman büyük önem taşır. Bu konuda oldukça ayrıntılı olmakla birlikte, bir tanesi de araç yıkama ile ilgilidir.

Araç yıkama her ne kadar kolay gibi dursa da, aslında dikkat gerektiren bir konudur. Araçların yıkanabilmesi için pek çok iş yeri kurulduğu için, sektörde her zaman rekabet vardır. Bunda öne çıkmak için gerekli iki mesele vardır: yıkama konusunu detaylandırmak ve en iyi vermek.

Peki, bunun için ne yapılabilir? Bu tür bir işletme açacaksanız; yer seçmeden önce iyi bir araştırma yapmanız tavsiye edilir. Bu sektörde en son gelişmeleri bilmek, size daha yeni ve daha iyi yıkama yapan araç-gereç almanızı sağlar.

Aynı zamanda diğer yıkama yerlerini de analiz ederek neler yapılabileceğini, eksik nelerin olduğunu bilmeniz, işletmeyi kurduğunuzda sizi daha başarılı yapar.

Tüm gereksinimleri bu temelde tespit ettikten sonra, size en uygun yeri seçmeniz gerekir. Burada geleceği de düşünerek, yeri büyük yapmanız; ileride yapacağınız yatırımlara da şimdiden yer açar.

Ancak her ne kadar tüm eksiklerin giderildiği de düşünülse, küçük ama önemli detaylar gözden kaçabilmekte veya sektördeki yeni gelişmelerle farklılıklar meydana gelebilmektedir

Bu nedenle alanı her zaman takip etmeniz; kendinizi ve işletmenizi her zaman güncel tutmanız sizi diğerlerinden öne çıkaracaktır.

77- Bakıcılık Hizmetleri

İş hayatının yoğun olduğu günümüzde, erkek-kadın ayrımı olmadan herkes çalışmaktadır. Bu durumda özellikle evli ve küçük çocuğu olan çiftler veya evde yaşlı insan bulunan kişiler zor zamanlar yaşar.

Gerek çocuklar, gerekse yaşlılar yalnız bırakılamayacağı için, ilk seçenek olarak genellikle yakın çevreden bir akraba düşünülse de, bu her zaman mümkün olmaz. Böylece insanlara tek bir seçenek kalır: bakıcılık hizmetleri almak.

Bakıcılık, çocuklara ve yaşlılara olmak üzere ikiye ayrılır. Yaş grubu farklılaştığı için bazı farklılıklar da olsa; bakıcı bakmayı üstlendiği çocuk ya da yaşlanın, belirli gün ve saatlerde hizmetini yapar.

Bu işe her zaman ihtiyaç da olsa, insanlar sevdiklerini kolay kolay tanımadıklarına terk etmemekte ve tecrübe, güvenilirlik istemektedir. Ayrıca bakıcılık için gerekli bazı belgeleri almak da büyük önem taşır. Gerekli eğitimlerden geçerseniz, bakıcılık hizmetlerini daha kolay verebilir, başvurduğunuz evlerden de olumlu sonuç alabilirsiniz.

Bakıcılıkta pek çok nitelik de gerekse, bunlardan en önemlisi sabırlı olmaktır. Ayrıca bakıcılık mesleğini sevmiyorsanız, hiç başlamamanız gerekir; çünkü işin gerekleri sevmeyen bir kişi için oldukça zordur.

Peki, bakıcılık hizmetleri nasıl alınır? Bakıcı ilanları yakın çevre ve internete verilmektedir. Bakıcı olmak isteyenler de bu nedenle ilk olarak çevresine haber vermeli, günlük olarak da internette bakıcı iş ilânlarını değerlendirmelidir. İşin tüm ayrıntıları ve saatleri, yapılan görüşmeyle belirlenecektir.

78- Halı Temizleme

Günümüzde şüphesiz her evde bulunan halılar, mekânın dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurdur. Benzer şekilde halının kirli olması, tasarım ne kadar güzel olursa olsun bir eksiklik oluşturur.

Ancak ne kadar dikkat de edilse, halıya dökülen sıvı şeyler kolayca emilip, kuruduğu için kötü bir görünüm meydana çıkarır. Diğer yandan zaman içerisinde hep kullanıldığı için kendi içerisinde de toz ve kir birikme yapar.

Bilindiği üzere her halıda, her temizlik malzemesi kullanılmaz. Yanlış bir malzeme seçimi, halının rengini kaçırıp, görüntüsünü bozacağı için geri dönülmez bir durum oluşturur.

Ayrıca evde halı temizlemek yorucu ve uzun olduğu için, çoğu kez zaman veya halı yıkanacak yer ayarlanamaz. Bu durumlarda halı temizleme iş yerleri ön plana çıkar.

Adından da anlaşılacağı üzere bu iş yerleri, temel olarak halıya odaklanır. Her evde halı olduğu ve yıkanma ihtiyacı olduğu için, sektör oldukça canlıdır. Eğer yeni bir girişim yapmak istiyorsanız, halı temizleme iyi bir seçenek olacaktır.

Ancak sektör içerisinde sert bir rekabet olduğu için; diğer işletmelerden öne geçecek bir avantajın da olması gerekir. Artık günümüzde çoğu temizleme iş yeri aynı metotları kullandığı için, bunu takip ederseniz onların arasından sıyrılmak hiç de kolay olmayacaktır.

Bu nedenle sektörü araştırarak neler yapılabileceğini tespit ederseniz, kurulduğu andan itibaren başarılı bir işletme elde edebilirsiniz.

79- Ev Temizliği

İş koşulları, bulunduğumuz çağda büyük bir değişikliğe maruz kaldı. Bunun bir sonucu olarak insanlar uzun saatler çalışmak zorunda. Bu pek çok dezavantajı beraberinde getirmekle birlikte, bunlardan biri de ev temizliği.

Herkesin aşina olduğu üzere evler, temizlendikten kısa süre sonra dağılmaya ve kirlenmeye başlamakta. Bu nedenle çalışanlar veya evi kendi temizleme imkânı bulamayanlar, çoğu kez evi temizlemesi için bir kişi işe almakta.

Gerek ev sahibi, gerekse evi temizleyecek kişi olsun ilk olarak yakın çevresine haber vermekte, onlar aracılığıyla bir kişi bulmakta. Bu nedenle bu işe talip olanların da çevrelerinden başlaması tavsiye edilmektedir.

İnternet günümüzde pek çok imkân sunmaktadır. Bunlardan biri de iş ilanlarıyla ilgilidir. İnternette bulunduğunuz şehirde mevcut iş ilanlarına bakarak, ev temizliği ilanları bulabilirsiniz.

Ardından belirtilen adrese giderek, görüşme yapabilirsiniz. Bu konuşma esnasında sizden beklenenlerin ne olduğu, evde hangi işleri nasıl yapacağınız, eğer sürekli bir işse hangi günler çalışacağınız gibi durumlar kararlaştırılacaktır.

Bundan sonra işin tanımı her ne kadar kolay da olsa; ev temizliği zor olduğu için, temizliği sevmeniz de en önemli şarttır.

Eğer evde kullanacağınız bazı temizlik araçları varsa ve bunların nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız, hızlı bir şekilde kullanımı öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer ek iş arıyorsanız ve temizlikle de aranız iyiyse, bu iş kesinlikle göz atmanız gereken konulardandır.

80- Çocuk Bakımı

Anne babalar çeşitli nedenlerden dolayı, çocukları evde yalnız bırakabilmektedir. Bu esnada çocukların başına pek çok kaza gelebileceği için, hiçbir zaman yalnız kalmaları istenmemektedir. Eğer anne-babanın herhangi bir akrabası da çocuğa bakamıyorsa, bu konuda tek çözüm çocuğun bakımını üstlenecek bir kişi olmaktadır.

Eğer kendinize ek iş arıyorsanız ve çocuklarla aranız iyiyse,  çocuk bakımı yapabileceğiniz işler arasındadır. Böylece hem ek bir gelir elde ederken, eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz. Peki, bu iş nasıl bulunabilir?

Eğer çocuk bakımı yapmak istiyorsanız, öncelikle yakın çevrenize haber vermeniz önerilir. Özellikle büyük bir şehirde ikamet ediyorsanız, böyle bir işi bulmak da daha kolay olacaktır.

Bununla da sınırlı kalmayarak, internetten gerekli siteleri takip ederek, çocuk bakımı hakkında ilânları takip etmeniz önerilir.

Böyle bir iş bulduktan sonra, geriye anne-baba ile konuşmak kalmaktadır. Size sevdikleri çocuklarını bırakacakları için, size her şeyden önce güvenilirlik bekleyeceklerdir.

Ancak çocuk bakımı her ne kadar eğlenceli olabilse de; en büyük zorluklardan biridir. Eğer çocuklarla aranız iyi değilse veya sabırlı biri değilseniz, ek iş olarak tavsiye edilmemektedir.

Çocuk bakımı esnasında üstleneceğiniz işlerin detayı, sizinle yapılan görüşmede belirlenecektir. Hangi saatler ve günler eve geleceğiniz, dışarı çıkarıp çıkarmayacağınız gibi konular size söylenecektir. Eğer kullanmanız gereken araç ve gereçler varsa, bunlar da size belirtilecek, kullanımı da gösterilecektir.

81- Bilgisayar Onarımı

Geçtiğimiz yüzyılın sonlarına doğru geliştirilen bilgisayarlar, büyük bir teknolojik gelişim yaşamış; günümüzde hayatlarımızda yeri doldurulmaz bir konuma ulaşmıştır. Hemen hemen tüm iş yerlerinde ve evlerde bulunan bilgisayarlar, pek çok işi daha kolay bir hale getirmektedir.

Ancak elektronik bir aygıt olan bilgisayarlar, çabucak bozulabilmekte. Bu durumda büyük bir aksaklık meydana geldiği için, önemli kayıplar bile söz konusu olmakta.

Bu durumlarda bilgisayarların ana teknik servisleri her ne kadar mevcut da olsa; eğer bilgisayarın garantisi yoksa ya da 1-2 hafta gibi bekleme lüksü bulunmuyorsa, tek çözüm bilgisayar onarımı yapan iş yerleri ya da bilgisayar teknisyenlerine gitmek.

Eğer kendinize ek bir gelir kaynağı arıyorsanız ve bilgisayarın her kelimesinden anlıyorsanız, bilgisayar onarımı ele alabileceğiniz seçenekler arasındadır.

Bilgisayar onarımı yapmak istiyorsanız evlere giderek hizmet verebileceğiniz gibi, bir iş yeri açarak çalışma şansınız da bulunmaktadır. Bilgisayarlar öneminden hiçbir şey kaybetmediği ve gelişmeye de devam edeceği için, sektör her zaman canlıdır.

Eğer işinizi ne kadar iyi yapıyorsanız ve bilgisayar sahipleri sizden ne kadar memnun kalıyorsa, size gelecek işler de o kadar artacak, kazancınız da katlanarak devam edecektir. Burada ihtiyacınız olan şeyler de oldukça basittir.

Bir bilgisayarınız olması ve bilgisayar onarımı yapabileceğiniz temel araç-gereçlerinizin olması, sizin için yeterli olacaktır. Böylece kendi işinizi başlatabilir, kazanç elde edebilirsiniz.

82- Modelleme

İş dünyasına her gün, çok sayıda marka girmektedir. Bu nedenle her iş sektörü, yükselebilmek için her dakika canlı bir rekabet içerisinde. Bu rekabetin farklı yöntemleri olmakla beraber; tüm markalar yükselebilmek için insanların aklında kalıcı olma zorunluluğunu bulundurmakta.

Bunun için mevcut olan seçeneklerden biri de şirketin ve markanın modellemesinin yapılması. Peki, modelleme nedir ve ne işe yaramaktadır?

Modelleme çok fazla konuda yapılıyor olmakla beraber, bunlardan bir tanesi de markalar ve şirketler ile ilgili. Özellikle yeni kurulan şirketler veya yeni bir marka sunan firmalar, kendilerini ve ürünlerini en iyi şekilde anlatabilecek bir model aramakta. Bu esnada devreye tasarımcılar girmektedir.

Tasarımcılar, çoğunlukla kendilerinden istenen modellemeyi karmaşık bir şekilde yapmaz. Zira modeller, insanların aklında kolay kalabilen ve hemen ilgili şirketin akla geleceği vaziyette olmalıdır. Ancak burada kararı şirket yöneticileri verdiği için, model de onların arzusuna göre şekillenebilmekte.

Eğer tasarımcıysanız ya da bu konuda kendinize güveniyorsanız, modelleme ek iş olarak yapabileceğiniz seçeneklerdendir. Bu işi yaparken tasarladığınız modelin kullanımda olmaması, büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenle iyi düşünmeniz, özgün olmanız, piyasayı araştırarak yaptığınız modelin kullanımda olup, olmadığınız büyük önem taşımaktadır. Peki, bu iş nasıl bulunur?

Eğer modelleme yapmak istiyorsanız, ilanların firma ve şirketler tarafından, internete verildiğini bilmelisiniz. Bunlara başvuru yapıp, görüşmeleri yaptıktan sonra kabul edilebilirsiniz.

83- Bilgisayar Eğitimi

Bilişim Teknolojileri, günümüzde gelecek vaat eden sektörler arasındadır. Günümüzde her iş yerinde bulunan ve derslerin bile online olarak, internet üzerinden işlenmeye başladığı günümüzde gençlerin ve büyüklerin bilgisayar öğrenmeleri, en önemli konu haline gelmiştir.

Örnek olarak uzaktan eğitime girecek birinci sınıf öğrencisi bir çocuğun eğitime girebilmesi için, velisinin bilgisayar kullanmasını bilmesi gerekmektedir.

Bu durumda bilgisayar eğitimi, büyük bir önem taşımaktadır. Bu eğitimi verebilmek için, gerekli belgelerin de mevcut olması gerekmektedir. Bu belgeleri edinmek için gerekli kurslara katılarak, başarı ile tamamlamak lazımdır.

Eğer kendinize yapabilecek bir iş arıyorsanız ve bilgisayardan da anlıyorsanız, bu iş sizi yormayacağı için seçilebilecek konular arasındadır. Peki, bilgisayar eğitimi verilirken hangi konular öğretilmektedir?

Eğitimde en temel konulardan başlanılmaktadır. Bunlar bilgisayarın bileşenleri, nasıl açılıp kapandığı, bilgisayarda hangi programların olduğu ve nasıl kullanıldıkları gibi meselelerdir.

Örnek olarak bu eğitim esnasında Microsoft Office programlarının nasıl kullanılacağı da detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Bu sayede Microsoft Word’ün, Microsoft Powerpoint’in ve diğer office programları, katılımcılara detayları ile beraber gösterilmektedir.

Bilgisayar çok karmaşık ve uzun bir konu olduğu için, bilgisayar eğitiminde konulara sadece başlangıç yapılarak, her insanın bilgisayar hakkında bilmesi gereken temel öğeler ele alınmaktadır. Eğer bilgisayar eğitimi vermek istiyorsanız, bunun için gerekli belgeleri edinerek, ilgili kurum ve kuruluşlara başvurunuzu yapabilirsiniz.

84- Müşteri Hizmetleri

Günümüzde iletişim kurmak, büyük bir kolaylık hâlini almıştır. Bunun sonuçlarından bir tanesi de büyük markalar ve operatörler gibi yerler de insanlara daha kolay ulaşmasıdır.

Operatörler ya da internet sağlayıcıları gibi kurumlar, insanlara pek çok modern konuda hizmet verir. Bu hizmetler kullanıcıya ulaştıktan sonra, zaman içerisinde çeşitli sorunlar veya aksaklıklar oluşur. Bu tarz firmaların binlerle ya da milyonlarla ifade edilebilecek müşterisi olduğu için, müşteri hizmetleri adında bir destek hattı da bulunur.

Bu hatta görev alanlar, insanların ilgili hizmette hangi sorunları yaşadığını dinleyerek, bunu çözmeye çalışır. Bu durum teknik destekten, marka hakkında çeşitli sorulara kadar uzar. Eğer insanlarla aranız iyiyse, bu konu güzel bir seçenektir.

Bu iş ilgili firmadan yapılabileceği gibi; evden de yapılabilir. Müşteri hizmetleri her zaman çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duyduğu için, gerekli ilanlar internette vardır. Bunlara başvuru yapıldıktan belirli gün sonra, size dönüş yapılır.

Ardından müşteri hizmetleri hakkında bir eğitime tabi tutularak, ardından eğitimde anlatılan konulardan sınava girilir. Tüm bu aşamalar başarıyla tamamlanırsa, müşteri hizmetleri bünyesinde işe başlayabilirsiniz. Eğer evde çalışmak istiyorsanız, bu konuda isteğinizi önceden bildirmeniz şarttır.

Bu durumun ayarlanması gerektiği için, geç bilgi verirseniz bu mümkün olmayabilir. Evde çalışmanız kabul edilmişse size işte kullanacağınız tüm ekipmanlar sağlanır. Bundan sonra çalışma saatlerinde evinizde oturarak, çalışmaya başlayabilirsiniz.

85- Köpek Bakımı

Hayvanlar, insanların en büyük dostudur. Bu sebeple pek çok insan evinde kedi, köpek, kuş ve balık gibi hayvanlar beslemektedir. Bu hayvanlardan her birinin ayrı bakımı vardır.

Evcil hayvan sahipleri hangi hayvanın bakımını üstlenmişse, onun tüm ihtiyaçlarını giderir. Eğer bu hayvan köpekse onun beslenmesi, tuvalet ihtiyacı, oyun gereksinimi ve gezdirilmesi gibi konularla ilgilenir.

Ancak evcil hayvan sahibi çalışıyorsa ya da evden dışarı çıkacak durumda değilse, büyük bir problem oluşur. Zira her hayvan gibi köpekler de, ilgiye ihtiyaç duyar.

Özellikle köpekler sosyal bir canlı oldukları için, mutlaka her gün dışarı çıkarılmak ister. Sahipleri genellikle aynı saatlerde köpekleri ile gezintiye çıktığı için, bu durum hayvanları da koşullar ve saat geldiğinde sahibinin yanına gider.

Burada sahibi dolu da olsa, bu köpek gezdirmenin önüne geçmez.

Burada devreye köpeği dışarı çıkartarak, gezdirebilecek insanlar girmektedir. Eğer hayvanlarla aranız iyiyse ve köpekler favorinizse, bu sizin için mükemmel bir ek gelir olacaktır.

Burada yapacağınız konu oldukça basittir: Dışarıda köpeğe göz kulak olarak, zarar gelmesini önlemek ve onunla dışarıda sosyalleşmek. Eğer köpeğin çok sevdiği bir oyuncağı varsa bunu da alarak, onunla güzel oyunlar oynayabilir, bir yandan eğlenirken para kazanabilirsiniz.

Eğer internete verilen güncel ilanları incelerseniz, köpek bakımı isteyen kişiler bulabilirsiniz. Konu hakkındaki detaylar, köpek sahibi tarafından verilecektir.

86- Emlâk Danışmanı

Gayrimenkul, geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemini korumaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile bu sektörde de gelişmeler yaşanmaya başlamıştır. Böylece gelecekte de sektörün önemini koruyacağı tahmin edilmektedir.

Emlâk satımı üzerine pek çok konu vardır. Bunlardan bir tanesi de satışı gerçekleştiren emlâk danışmanı üzerinedir. Eğer satış konusunda kendinize güveniyorsanız, ikna kabiliyetiniz varsa ve konuşma ile aranız iyiyse, bu size göre bir meslektir.

Emlâk sektörüne her zaman talep olduğu için, emlak danışmanı ilanları da internette her zaman canlıdır. Peki, emlâk danışmanı ne yapar?

Bu kişiler, bir gayrimenkulü incelemek isteyen kişilere hem rehberlik eden, hem de satış için ikna eden kişidir. Her zaman potansiyel müşteri ile yan yana oldukları için kendilerine, giyimlerine ve kelimelerine dikkat etmelilerdir.

Ancak buna ek olarak, bazı mesleki gereklilikler de mevcuttur. Gayrimenkul çok geniş bir konu olduğu için, sektör üzerinde engin bir bilgiye sahip olmak gerekir. Benzer olarak gerekli olan eğitimleri de almak, daha başarılı bir danışman olmanızı sağlayacaktır.

Eğer belirli bir bölge üzerinde çalışıyorsanız bölgeyi, ekonomisini ve piyasasını bilmeniz de önem taşımaktadır. Gayrimenkulü gezen kişiler bu konularda size detaylı soru soracağı için, size yöneltilen tüm sorulara başarıyla yanıtlamanız şarttır.

Burada konuşma yeteneğiniz ve ikna kabiliyetinizi de devreye sokarak; potansiyel müşterilerinizi gerçek bir müşteri yapabilir, pek çok satış gerçekleştirebilirsiniz.

87- Özel Mobilya

Ev düzerken öncelikle dikkat edilen tek konu vardır: mobilyalar. Markalar her ne kadar çeşitli renk ve modellerde mobilyaları kullanıcılara takdim de etse, özellikle kadınlar ayrıntılara daha fazla dikkat eder. Bu nedenle göze çarpan ve beğenilen mobilya bulmak, oldukça zordur.

Eğer tasarım anlayışınıza ve hayal gücünüze güveniyorsanız ve mobilyacılık-marangozluk gibi işleri de seviyorsanız; bu niteliklerinizi birleştirerek, özel mobilya yapımına başlayarak, yüksek miktarda kazanç elde edebilirsiniz. Zira kendiniz çalışacağınız ve özel tasarımlar yapacağınız için, kazanacağınız miktar da yüksek olacaktır.

Bu işi yapmak için özel yer açabilir veya evinizde atölye tarzı kullanabileceğiniz bir mekân varsa, burada çalışabilirsiniz. Hem yakınlarınıza, hem de internete ilan verdikten sonra tüm müşteriler size kadar gelecektir.

Bundan sonra tüm yapmanız gereken, ne istediklerini güzelce dinlemek, arzu ve isteklerinin farkına varmak. Ardından bu çerçevede bir plan yapmanız gerekir. Bu planı müşterinize onaylattıktan sonra, yapım aşaması gelir.

Bu oldukça zaman alabilen bir konu da olsa, mümkün olan en büyük hızla çalışmanız tavsiye edilir. Tabi burada dikkatli olmanız ve detaylara dikkat etmeniz, gerekli kumaşları istenen renkte temin edebilmeniz büyük önem taşır.

Özel mobilya sektöründe iş alındıktan sonra, belirli bir gün kararlaştırılır. Eğer sektöre başarılı bir giriş yapmak ve büyük kazanç sağlamak istiyorsanız, son teslim gününe dikkat etmeniz önerilir.

88- Ev Yapımı Takılar

Kadınlar, görünüşlerine her zaman önem verir. Günlük giyim, özel günlerde giyim, spor giyim, yazlık ve kışlık giyim gibi konular onlar için her zaman önemlidir. Bunun kadar da önemli bir diğer konu, kombini yakalayabilmektir. Her ne kadar giysiler mükemmel bir kombin oluştursa da, ayakkabı ve takılar olmadan giyim her zaman eksik kalır.

Bu nedenle kadınlar, takı ve aksesuar seçimine büyük önem verir. Saatlerini kendilerine en iyi takıyı bulmak için ayırabilir ve bunları farklı giysilerle beraber deneyebilir. Bu durum, meseleyi başlı başına bir canlı bir sektör yaptığı için takı üzerine yoğunlaşan çok sayıda iş yeri vardır.

Ancak tüm takılar genellikle benzer olduğu için, özgün bir takı bulabilmek kadınlar için büyük sorundur. Eğer hayal gücünüze güveniyorsanız ve takılarla uğraşmayı seviyorsanız, ev yapımı takılar yaparak, bir kazanç elde edebilirsiniz. Bu konuda ne kadar kazanacağınız tamamen size kalmıştır.

Eğer ev yapımı takılar kaliteli olmuşsa ve kadınlar tarafından beğeni ile karşılanmışsa, müşteriniz sizi arkadaşlarına da anlatacağı için sizi tercih etmeye gelen kişiler de artacaktır.

Her ne kadar küçük miktarlar da olsa, eğer gün içerisinde çok sayıda ziyaretçi alırsanız ay sonunda büyük bir kazanç elde edebilirsiniz.

Ev yapımı takılar tasarlayabilmek için her zaman kendinizi güncel tutmanız ve güncel tasarımlara göz atmanız oldukça önemlidir.

89- İnternet Uygulamaları

en iyi is fikri
is fikri

İnternet uygulamaları, para kazanmak için günümüzde en çok kullanılan araçlardandır. Her ne kadar internet ilk günlerinde oldukça kısıtlı seçenekler sunsa da, artık pek çok işlem 1-2 dakika içinde internetten üzerinden, evden bile çıkmadan yapılabilmektedir.

Artık evden çıkmadan para kazanmak isteyenler için de internet, güzel bir seçenektir. Peki, internet uygulamaları ile nasıl para kazanılır?

Bunun cevaplarından bir tanesi anket çözmek, yani soru cevaplamaktır. Günümüzde bazı internet siteleri ve uygulamalar, sizlere çeşitli konularda sorular yönelterek, bunun karşılığında belirli bir miktar para verir.

Burada her site ve uygulamanın gerek kullanım koşulları, gerekse ne kadar para verdikleri değiştiği için, teker teker araştırılmalıdır.

İnternet üzerinden reklam tıklayarak da para kazanılmaktadır. Burada tek yaptığınız, reklamlara tıklayarak, karşılığında bir gelir kazanmaktır. Bunun için genellikle siteye üye olmanız ya da uygulamaya kaydolmanız aranır.

İlginizi Çekebilir  Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri

Bundan sonra size tavsiye edilen sistemi iyi anlamanız, kullanım şartları ve koşullarını okumanızdır. Bu sayede tüm kuralları öğrenebilir, herhangi bir mağduriyeti de yaşanmadan önleyerek, zorluk çekmeden gelir sağlayabilirsiniz.

Bu durum, aynı şekilde video izlemek için de geçerlidir. Eğer video izlemeyi seviyorsanız, gerek bilgisayar, gerekse cep telefonu üzerinden kolaylıkla katılım sağlayabileceğiniz bu uygulama; aynı reklam tıklayarak para kazanma mantığı ile çalışmaktadır.

Böylece her gün farklı videolar izleyebilir, eğlenceli dakikalar geçirirken gelir elde edebilirsiniz.

90- Gayrimenkul Değerleme

İnşaat sektörü geliştikçe, gayrimenkul de orantılı şekilde ilerler, çünkü bu ikisi arasında ayrılmaz bir bağ vardır. Gayrimenkul sektörü bu şekilde genişledikçe, yeni ihtiyaçlar da doğmuştur. Bunlardan biri de gayrimenkul değerleme olarak bilinmektedir.

Gayrimenkul değerleme, özellikle son yıllarda inşaat sektörünün hızlı bir yükseliş göstermesi ile ön plana çıktı. Bu meslek uzmanlık gerektiren bir meslek olduğu için, kendinizi ilgili alanlarda yetiştirmiş olmanız gerekli.

Gayrimenkul değerleme, adından da anlaşıldığı gibi konut, bina, arsa ve arazi gibi gayrimenkullere bir değer biçme işidir.

Burada uzman kişi, satılması planlanan yere gelerek, fiyat tespitini yapmaktadır. Bu kişiler sadece emlâk satıcıları için değil, bir yeri almak isteyenler tarafından da önemlidir.

Gayrimenkul uzmanları; finans matematiği, tapı mevzuatı ve imar mevzuatını iyi şekilde bilmelidir. Ayrıca inşaat projelerini iyi bir şekilde analiz etmek ve gayrimenkul piyasası üzerine fikir yürütebilmek de önemlidir.

Bu kişiler bir gayrimenkulün alım-satım işlemlerinde ve ipoteğe dayalı kredi işlemlerinde çalışmakla beraber; eğer gayrimenkul ile ilgili bir dava söz konusu olursa bilirkişi olarak görüş vermektedir.

Herhangi bir gayrimenkul alacak kişinin de satın alımda tapu işlemleri ve belediye gibi konularda herhangi bir sorunun olup olmadığını öğrenmek için de bu uzmanlara başvurabilir. Yine bir yeri almak isteyen kişiler de yanında bir gayrimenkul değerleme uzmanını alarak, fiyat belirlemesi yaptırabilir.

91- Konu Mankenliği

Hem erkeklerin, hem de kadınların yapabileceği bir meslek olan konu mankenliği, reklam sektörü ile yakından ilgilidir. Her firma ve marka, reklamını en iyi şekilde yaparak, kazancını arttırmak ister. Bu konuda pek çok seçenek olsa da konu mankenleri de bunlar arasındadır. Peki, konu mankenliği nedir?

Bir erkek olarak saçlarınıza ve sakalınıza çok güveniyorsanız, erkekler için olan saç ve sakal bakım ürünleri hakkında bir tanıtım yapmayı düşünebilirsiniz. Bu konuda ilgili markaların temsilcileri ile iletişime geçerseniz ve markaya katkı sağlayabileceğinizi gösterirseniz; sakallarınız üzerinden gelir kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tabi burada markanın reklamını iyi yapmanız ve markanın satışlarını arttırmanız da büyük önem arz eder.

El bakımına ve saç bakımına önem veren bir kadınsanız ve güzel ellere, dolgun saçlara sahipseniz siz de bunları kazanca döndürebilirsiniz. Bu konuda kadınlar için el bakımı ürünleri sunan firmalar ile iletişim kurarak, onların reklamını yapmayı teklif edebilirsiniz.

Benzer olarak saç bakım ürünlerinin de reklamını alabilirsiniz. Burada da markaları, ürün satışını arttırabileceğinize yönelik ikna etmeniz önemlidir.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, reklamını yaptığınız ürünü tanıtmak için güzel bir yöntem bulmaktır. Tabi bu arada insanları ikna edebilmek için sakallarınızın, saçlarınızın ve ellerinizin her zaman bakımlı olması ve ilgi uyandırması şarttır. Eğer kişisel bakım yapmaktan zevk alıyorsanız, bu şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

92. Web sitesi üzerinden e-ticaret

Günümüzde internetin önemi her geçen gün artıyor. Bu nedenle değişen dünyaya ayak uydurabilmek için internet üzerinden yapılabilecek işlere bakmak büyük bir avantaj sağlıyor. İnsanların özellikle internet üzerinden alışveriş yapmaya yönelmesi, ticaret ile ilgilenenler için dikkat edilmesi gereken bir nokta.

İnternet üzerinden satış yapmak, daha fazla kişiye ulaşmayı sağlaması ve yenilikçi bir yöntem olmasının yanında daha birçok farklı avantajı barındır. Bunlardan biri de mağazalara ödenecek kiralardan kurtulmaktır.

Kira ödeme derdinden kurtularak daha fazla kâr etmek mümkün hale gelir.  İnternet üzerinden satış yalnızca büyük işletmeler için de geçerli değildir. Küçük bir işletme hayali olanlar, işletmesini daha çok müşteriye ulaştırmak isteyenler veya daha kısıtlı bir satış yapma imkanı olanlar için e-ticaret uygundur.

Gerekli niteliklere sahipseniz ek iş olarak ya da tam zamanlı olarak çalışabileceğiniz bu yöntemi doğru bir şekilde kullanarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak ne satacağınız konusunda iyi düşünerek karar vermeniz önemli. Seçtiğiniz ürünlerin ilgi çekici ve faydalı olması daha çok talep görmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle gündemi, ihtiyaçları ve trendleri takip ederek en uygun ürünleri seçmeniz önemlidir.

Web sitesi üzerinden ticaret yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise gereli zamanın ayrılıp ayrılamayacağıdır. Ek iş olarak web sitesi üzerinden satış yapmak oldukça avantajlı olsa da bunun için vakit ayırmak gerekir. Disiplinli bir şekilde düzenli olarak neredeyse her gün bu iş ile ilgilenmek gerektiğinden zamanlamanın iyi yapılması önemlidir.

Eğer gerekli motivasyona, zamana ve vizyona sahipseniz; günümüzün yükselen işlerinden olan web sitesi üzerinden e-ticaret ile iyi miktarda kazanç elde edebilirsiniz.

93. Mobil çamaşırhane hizmeti

Son yıllarda hemen hemen her iş mobil üzerinden gerçekleştirilir hale geldi. Marketten ve mağazalardan ürün sipariş etmek, yemek söylemek gibi birçok seçenek için çeşitli uygulamalar mevcut. Durum böyle olunca evin en yorucu işlerinden olan çamaşır yıkama ve kurulamanın da internet üzerinden halledilmesine yönelik ilgi arttı.

Hayatın yorucu temposu içerisinde, insanlar, ev işlerine vakit ayırmaktansa günün stresini atacakları aktiviteler ile ilgilenmeye başladılar. Bu nedenle özellikle yalnız yaşayan ve yoğun çalışma hayatına sahip kişiler tarafından, ev işlerinin kolayca halledilebilmesini sağlayan seçenekler vazgeçilmez bir hal almış durumda. Durum böyle olunca çamaşırhane hizmetleri de birçok kişi için gelir kapısı haline geldi.

Herkesin yakınında bir kuru temizleme dükkanı olmadığından, daha uzaktaki yerlere kolayca ulaşabilmeyi sağlayan mobil seçenekler ortaya çıktı. Mobil çamaşırhane hizmetleri sayesinde çamaşırları uzak yerlere taşıma derdi bitmiş durumda.

İnternet kullanımının artmasıyla beraber tüm işlerin daha hızlı, daha kolay halledilme ihtiyacının söz konusu olması nedeniyle çamaşır konusunu da internet üzerinden çözmek isteyen çok sayıda kişi bulunuyor. Ücretin, nerede yapılacağının tek tıkla tercih edilebilmesi büyük bir kolaylık sağlıyor.

Ülkemizde birçok kişi için artık normal maaş yetmediğinden ek işlerde çalışmak zorunluluk haline gelmiş durumda. Bu nedenle yoğun bir ilgiye sahip mobil çamaşırhane hizmeti, ek iş olarak değerlendirmek için oldukça mantıklı. Böylece işinizden arta kalan vakitlerde kazancınızı kuru temizleme işiyle kolayca arttırabilirsiniz.

94. Atık toplama işi

Çağımızın en önemli sorunlarından biri, bilinçsizce etrafa bırakılan çöpler… Hemen hemen gidilen her yerdeki güzelliklerin atıklar ile bozulduğuna şahit olunuyor. Bu nedenle doğa, gün geçtikçe kirleniyor. Doğru adımların atılmaması ve toplumun bilinçlenmemesi durumunda dünya için büyük bir tehlike söz konusu.

Dünyanın geleceği için farkındalığın arttırılması gereken meselelerin başında çevre kirliliği geliyor. Yemek artıkları, şişeler, kağıtlar ve daha nicesi doğanın yapısını bozuyor. Özellikle plastikler gibi çok uzun süreler toprağa karışmayan atıklar ciddi bir tehlike yaratıyor.

Eğitimin artması ve daha bilinçli bir nesle ulaşılması, bu sorunun çözüleceğini düşündürse de günümüzde hala ciddi bir değişim görülmüyor.

Çevre kirliliğine engel olmanın yanında birçok firma için atıklar büyük bir önem taşıyor. Geri dönüştürülecek ürünler için bu tür atıklara ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle de atık toplama işi her geçen gün artan bir ilgiye sahip.

Ek bir iş yaparken dünyaya fayda sağlamak istiyorsanız atık toplama işi tam size göre. Belli niteliklerin aranmadığı bu iş için öncelikle hangi yöntemi uygulayacağınızı kararlaştırmanız gerekiyor.

Bu işe özel bir firma açmak daha çok zaman alan ve tam zamanlı çalışılması gereken bir seçenek olacağından seyyar toplayıcılık yapmak çok daha uygun bir seçenek olacaktır.

Firmalarla anlaşıp düzenli bir şekilde atık toplama ile kazancınızı arttırabilirsiniz. Yalnızca bu işi yaparak bile geçimini sağlayan kişiler bulunmaktadır. Kendi düzeninize uygun olarak ayarlayacağınız bu iş sayesinde ek iş yaparken dünyayı daha yaşanılır hale getirebilirsiniz.

95. Noter olmak

Birçok yasal işlemi halledebilmek için notere başvurulur. Hemen hemen herkesin en azından bir kere uğradığı noter, en çok ihtiyaç duyulan işler için gereklidir.

Bir kamu hizmeti olan noterlik, hukuki açıdan birçok işlemin gerçekleştirilmesi için tek seçenektir. Bu nedenle çoğu kişi noterliğe ilgi duymakta ve nasıl noter olunur? sorusuna cevap aramaktadır.

Noter olmak kolay bir iş değildir, ciddiyet gerektirir. Bu nedenle herkesin noter olması söz konusu olamaz. Noter olmak isteyen kişilerin belli kriterleri karşılıyor olması gerekir.

Bunlardan ilki Hukuk Fakültesi mezunu olmaktır. Lisans eğitimini bu fakültede tamamlamamış kişilerin noter olması mümkün olmaz.

Hukuk Fakültesi mezunu olmak da noter olmak için yeterli değildir. Mezuniyet sonrasında bu işi yapmak isteyen kişilerin noterlik belgesi alması gerekir.

Adalet Bakanlığı tarafından verilen bu belgeyi alabilmek için gerekli şartlar bulunur. Belli evraklara ihtiyaç duyulmasının yanında avukatlık stajı yapılmış olması, bu şartlardandır. Belgeyi aldıktan sonra münhal bulunan noterlik ilanları takip edilmesi gerekmektedir.

Noter olmak istenmesinin temel nedenleri, yüksek kazanç sağlaması ve oldukça önemli işlerin halledilmesini sağlayan saygın bir iş olmasıdır.

Gerekli kriterleri sağlıyor iseniz noter olmak son derece doğru bir seçim olacaktır. Eğer titizlikle işlerinizi yapabilecek, sorumluluk sahibi ve çalışkan bir kişi olduğunuzu düşünüyorsanız noter olmayı mutlaka düşünmelisiniz.

Çalışma sahası çok geniş olan bu iş, hukuk fakültesi mezunu olduktan sonra kendisini avukatlık ve savcılığa yakın hissetmeyenler için en iyi seçeneklerden biridir.

96. Düğün Planlaması

Düğün, her çift için en unutulmaz anların yaşanmasını sağlar. Bu nedenle düğün konusundaki her detaya ayrı bir özen gösterilir. Hayatta bir kere gerçekleşecek olan bu olay, büyük bir dikkat gerektirir. Fotoğraflara bakarken gülümsenerek hatırlanması için hoş ve eğlenceli bir ortam sağlanması önemlidir.

Durum böyle olduğu için evlenecek birçok çift düğün planlaması için yardım almayı gerekli görür. Bu şekilde düğün telaşı içerisinde düğünün detaylarına ek zaman harcayarak yorgun düşülmesinin önüne geçilir. Dolayısıyla düğün organizatörlerine olan ilgi her geçen gün artmaktadır.

Düğün organizatörlüğü yapmak isteyen kişilerin belli niteliklere sahip olması gerekir. Doğru zamanlama ile ek iş olarak da yapılabilecek olan bu iş için özel bir eğitim almak zorunlu değildir. Bu işi yapabilmek için insanları iyi anlayan biri olmak mühimdir.

Hayatlarının en heyecanlı anlarını yaşayan çiftlerin düğünden ne beklediklerini iyi analiz etmek ve buna en uygun seçenekleri bulmak önemlidir. Ayrıca bu işi yapacak kişilerin ofislerini iyi dekore etmesi de talebin artmasına sebep olur. Zevkli kişiliğin ince detaylara yansıtılması, evli çiftlerin düğünlerinin en güzel şekilde yapılacağına dair güvenlerini arttıran bir detaydır.

Eğer düğün planlaması yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikle yakın çevrenizden evlenen kişiler ile görüşebilirsiniz.

Yakın çevrenizin düğünlerini en ince detaya kadar hazırlayıp bu düğüne ait fotoğrafları paylaşacağınız bir sosyal medya hesabı açmanız, sizi öne çıkarır. Böylece insanların en mutlu anlarını renklendirecek güzel bir işe sahip olursunuz.

97. Etkinlik ve parti planlaması

İnsanlar hayatının birçok alanında çeşitli aktivitelere özel ilgi gösterilmesi gerekir. Seminer, fuar, parti, konferans, lansman gibi etkinlikler her detayına dikkat edilmesi gereken faaliyetlerden bazılarıdır.

Bu tür etkinlikler genelde yoğun çalışma hayatına sahip kişilerce gerçekleştirilir. Bu nedenle detayları planlamaya ayıracak vaktin bulunmasında zorlanılır. Böyle zamanlarda etkinliklerin planlanacağı kişilere ihtiyaç duyulur.

Bunun yanında insanların eğlenmesini ve güzel vakit geçirmesini sağlayan partiler, doğum günleri ve diğer özel günler için de doğru kişilerden yardım almaya ihtiyaç duyulur.

Dikkatle hazırlanan bu etkinlikler çok daha etkili ve unutulmaz hale gelebilir. Bu nedenle tüm süreçlerin iyi planlanması önemlidir.

Organizasyonların bütün aşamalarının beklendiği ve istenildiği gibi gerçekleştirilmesini sağlayan etkinlik ve parti planlaması sorumluları, birçok farklı sorumluluğa sahiptir.

Beklentilerin tümüyle anlaşılması için detaylı bir görüşme yapılması, belirlenen bütçeye uygun olarak etkinliğe en uygun mekanın seçilmesi ve detayların özenle ayarlanması bunlardan bazılarıdır.

Bu işin güzel yanlarından biri ise tam zamanlı çalışılmak zorunda olunmamasıdır. İşten arta kalan vakitler bu düzenlemeleri yapmak için yetiyorsa ek para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Bu iş için de önce yakın çevrenin etkinlikleri planlanarak tecrübe edinilebilir.

Böylece o etkinlikten memnun kalan kişiler de size başvurur. Ayrıca daha rahat bir şekilde yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz. Eğer ek iş ile para kazanmak isteyen ve etkinlikler konusunda gerekli düzenlemeleri yapabileceğine inanan biri iseniz etkinlik ve parti planlaması tam size göre.

98. Kişisel aşçı olmak

Yoğun çalışma hayatına sahip olan kişilerin zorlandığı bir diğer konu ise yemek yapmak… Dışarıdan yemek sipariş etmek sıkça tercih edilen bir seçenek olsa da çalışan kişiler çoğu zaman ev yemeklerine büyük bir özlem duyar.

Hem sağlık açısından hem de lezzet açısından ev yemekleri birçok kişi için, fast food ile beslenmekten çok tercih edilir. Durum böyle olsa da yemek yapmaya harcanacak emek ve zaman bulunamayabilir. Bazı kişiler için de özlenen tatlara, kendi çabaları ile ulaşabilecekleri becerilerinin olmaması ev yemekleri konusunda sorun yaratır.

Bu nedenle çalışma hayatından yemek yapmaya ayıracak vakit bulamayan kişiler için ev yemekleri satan dükkanlar ve internet siteleri popüler hale gelmiştir.

Böylece aranan lezzetlere kolayca ulaşılması mümkün olur. Özellikle sosyal medyada kendi yemeklerini satarak para kazanan birçok kişi söz konusudur.

Bu kişiler paylaştıkları ağız sulandıran görseller ile yoğun bir talep görürler. Sağlıklı ve lezzetli yemekler yapan bir kişisel aşçı olmak için ise el lezzetinin ve becerinin olmasından başka bir kriter bulunmaz.

Eğer yaptığınız yemekler lezzetleri ile konuşuluyor ise ek iş olarak aşçılık yapmayı tercih edebilirsiniz. Eğer çevrenizde yemek pişirmeye vakit bulamayan kişiler var ise bu işe öncelikle onlardan başlayabilirsiniz.

Ayrıca yemeklerinizi satabileceğiniz internet sitelerine başvurarak ya da sosyal medya hesaplarından güzel yemeklerinizin fotoğraflarını paylaşarak kişisel aşçılık yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

99. Evcil hayvan bakıcılığı

Evcil hayvanlar insanların en iyi dostudur. Adeta bir evlat haline gelen bu özel varlıkların bakımına özen gösterilmesi gerekir. Birbirinden farklı yapılara sahip olan evcil hayvanlar, farklı ihtiyaçlara sahiptirler.

Örneğin bir köpek sahiplenen kişiler, köpeklerin düzenli olarak gezdirilmesi gerektiğini bilerek hareket etmelidirler. Aksi takdirde bu tatlı hayvanlar hırçınlaşarak evin her köşesini dağıtabilir. Ayrıca çıkan seslerden ötürü komşular da rahatsız olabilir. Bu gibi nedenlerden dolayı yalnızca mama bırakmak ile hayvan bakmak mümkün olmamaktadır.

İnsanlar çalışma hayatı nedeniyle günlerinin çoğunu iş yerlerinde geçirmektedirler. Sabah gidilen ve akşam dönülen işlerden sonra da evcil hayvanlara vakit ayırmak oldukça zor olmaktadır.

Ayrıca uzun saatler yalnız bırakılan hayvanların arada bir kontrol edilmesi de gerekmektedir. Bu nedenle evde olunmayan zamanlarda hayvan dostlarına bakabilecek birine ihtiyaç duyarlar. İşte böyle zamanlarda evcil hayvan bakıcıları kişilerin yardımına koşar.

Gün içerisinde evcil hayvanların ihtiyaçlarının karşılayan, onlarla çeşitli aktiviteler yapan, yürüyüşe çıkaran ve ilgi alaka gösteren evcil hayvan bakıcıları; günümüzde en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biri haline gelmiştir.

Hayvanlar ile vakit geçirmeyi seven ve işten sonra onlara kaliteli vakit ayırabilecek biri iseniz evcil hayvan bakıcılığı size en uygun iş olacaktır. Birbirinden tatlı hayvanlar ile zaman geçirerek ruhen rahatlamanıza da sebep olacak evcil hayvan bakıcılığı, hayvan sever kişiler için oldukça iyi bir tercih.

100. Evcil hayvan bakımı

Yoğun bir ilgi ve alakaya ihtiyaç duyan evcil hayvanlar, hayatta sahip olunan en değerli varlıklardandır. Bu nedenle onlara yeterli önemin gösterilmesi gerekir. İş öncesinde ve iş sonrasında yemek ile su vermek, evcil hayvan bakımı için yeterli değildir.

Hayatın yoğun temposu içerisinde ise fazlasına vakit ayırmak oldukça zor olabilmektedir. Bu nedenle birçok kişi için evcil hayvanlara gerekli özenin gösterilmesi oldukça yorucudur. Evcil hayvanlara gereken özeni gösterecek güvenilir kişilere ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Evcil hayvan bakımı dikkat gerektiren bir iş olarak birçok kişi tarafından talep görmektedir. Hayvanların gezdirilmesi, temizlenmesi, beslenmesi ve onlar ile çeşitli oyunlar oynanması için evcil hayvanlara bakacak kişiler aranır. Böylece ofiste geçirilen vakitlerde hayvan dostların sağlığı, güvenliği ve mutluluğundan emin olmak mümkün olur.

Eğer evcil hayvan bakımı konusunda bilgi sahibi iseniz ve bu değerli varlıklara yeterli emek ve zamanı ayırabileceğinizi düşünüyorsanız evcil hayvan bakıcılığı yapmayı düşünebilirsiniz. Bu iş yalnızca tam zamanlı çalışmayı gerektirmediğinden, ek kazanca ihtiyaç duyuyorsanız evcil hayvan bakımı ile ilgilenmeyi düşünebilirsiniz.

Çok özel bilgiler gerektirmeyen ve çoğu zaman zorlayıcı olmayan bu meslek, işten geldiğinizde yapabileceğiniz eğlenceli bir aktivite olarak da düşünülebilir. Hayvanlar ile vakit geçirmek, iş stresini üzerinizden atmanızı ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayabilir. Eğer evcil hayvan bakımı konusunda fikir sahibi iseniz mutlaka bu işi değerlendirin.

101. Havuz temizleme işi

Havuzlu bir ev herkesin hayallerinden biridir. Evin havuzunda vakit geçirmek oldukça keyifli bir aktivite olarak dikkat çeker. Her güzel durumun ise belli zorlukları bulunur. Havuz açısından ise temizlik yorucu olabilmektedir. Bu nedenle havuzu olan kişiler, havuzlarını kendileri temizlemek yerine, başka birinden yardım almaya ihtiyaç duyarlar.

Havuz yalnızca evlerde de bulunmaz. Sitelerde, otellerde ve daha birçok mekanda havuz bulunur. Özellikle böyle toplu kullanıma açık yerlerde havuz temizliği çok daha önemlidir. Hijyenik açıdan tercih sebebi olunması için düzenli olarak havuzları temizletmek gerekir.

Havuz sularını temiz tutabilmek için klor ve brom gibi çeşitli kimyasallar kullanılır. Yine de bunların kullanımı kısıtlı bir hijyenik ortam yaratmaktadır. En iyi ürünler, en etkili temizleyici kimyasallar kullanılsa bile böcekler ve yapraklar gibi nesnelerin havuzdan yok edilmesi mümkün olmaz. Dolayısıyla havuz temizliği, sanıldığından daha detaylı bir uygulama gerektirir.

Tüm bu nedenlerden dolayı havuz temizleme işi yoğun bir talep görmektedir. Akılda daha çok güzel vakit geçirilen anları düşündüren havuzlar, herhangi bir soruna yol açmamaları için iyi bir şekilde pisliklerden arındırılmalıdır. Bu işi yapacak kişiler için ise havuz temizleme konusunda bilgi sahibi olmaları ve işini titizlikle yapmaları dışında bir kıstas aranmaz.

Temizlik yapmaktan keyif alanlardan iseniz havuz temizleme işi sizin için en doğru seçim olabilir. Ek iş olarak da yapılabilen bu iş sayesinde işinizden arta kalan zamanları verimli bir şekilde değerlendirerek kazancınızı arttırabilirsiniz.

OLAAAAA 101 iş fikri dedik ama baktıkki çok daha fazla var sizinle paylaşalım istedik. Ne yapabilirimki dediğinizi duyar gibi oldum, Sizlerde bizimle iş fikirlerinizi payalaşabilirsiniz.

Haydi Devam Edelim.

102. Amazon Üzerinden Özel Etiketleme Yapma ve Satış Ürünleri

Amazon, son zamanların en büyün teknoloji devleri arasında yer almaya devam etmektedir. Aynı zamanda, doğru iş fikirlerine sahipseniz ve bunları gerçekleştirmek istiyorsanız;

Amazon, herkesin para kazanabileceği ve aynı zamanda da ticaret yapabilme becerilerini de geliştirebileceği oldukça büyük bir platformdur. Ancak her işte olduğu gibi, amazon üzerinden para kazanabilmeniz için de, oldukça çalışmanız ve efor sarf etmeniz gerekmektedir.

Bu yüzden de, konu ile alakalı birçok araştırma yapmanız oldukça önemli bir faktördür. Mesela, markanızı ekleyebilmek için; saat çeşitleri, anahtarlıklar ve kupa gibi ürünleri satın almanız gerekecektir.

Aynı zamanda da, size özel etikete sahip ürünler üzerinden para kazanmak, oldukça zor ve meşakkatli bir iş olacaktır. Bu yüzden de bu konuda başarılı olabilmek için çok çalışmanız ve araştırmalar yapmanız gerekecektir.

Satış yaptığınız ya da yapmak istediğiniz ürünler üzerinden para kazanmak için ise; satış yapma becerilerinizi ve kendi belirlemiş olduğunuz stratejilerinizi de geliştirmeniz gerekmektedir. Tüm bunları yapabilmek için ise; epeyce yol kat etmeniz ve sabırlı olmanız gerekecektir.

Aynı zamanda, satış yapmak için gerekli becerilere sahip olmak istiyorsanız; profesyonel kişilerden yardım alabilmeniz de mümkün olacaktır.

Tüm bu aşamaları gerçekleştirdikten ve kendinizi konu hakkında geliştirdikten sonra ise; herkesin bildiği ve dünyaca ünlü bir platform olan, Amazon üzerinden rahatlıkla satış yapmaya başlamanız mümkün olacaktır.

103- TeeSpring’de Satış Yapmak

Tişört boyamak, çoğu insan için oldukça eğlenceli ve sevilen bir aktivite haline gelmiş, aynı zamanda da her yaş grubunun da severek yaptığı bir iştir. Peki, tişört boyamanın size para da kazandırabilecek bir aktivite olduğunu biliyor muydunuz?

Eğer bilmiyorsanız öğrenmenizde fayda var demektir. Çünkü günümüzde birçok insan, bu yol vesilesiyle rahatlıkla para kazanmaya ve yeni işler kurmaya da devam etmektedir. TeeSpring’de satış yapabilmeniz için, öncelikli olarak; kendi mağazanızı kurmanız gerekmektedir.

Mağaza kurulumunuzu gerçekleştirdikten sonra ise; kendi tasarım ürünlerinizi kolaylıkla sitenize yükleyebilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak ürünlerin, tamamen kendi tasarımınız olması ve kopya olmaması oldukça önemli bir faktördür. Tişört boyayarak; hem oldukça eğlenebilir, hem de geniş hayal gücünüzü kullanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İnsanlar artık alışveriş sitelerinden değil, özel tasarım ürünleri satan yerlerden alışveriş yapmaktan daha çok keyif almaktadır. Sizde bu eğilimi, karlı bir işe dönüştürme fırsatına sahip olmak istiyorsanız; derhal kendinize bir TeeSpring mağazası oluşturabilirsiniz.

Mağazanızı açtıktan sonra ise; kendinizi ve satış stratejinizi geliştirebilmek adına, oldukça çalışmanız gerekecektir. TeeSpring’te iyi bir kitleye ulaşmak istiyorsanız ise; ürünlerinizin günlük giyilebilecek tişörtler olmasına ve özgün bir tarza sahip olmasına, ekstra bir özen göstermeniz gerekebilir.

Aynı zamanda, ürün çeşitliliğinizin fazla oluşu da, sizi mutlaka bir adım ileriye taşıyacaktır. Tüm bu durumları dikkate aldığınız takdirde, bu alanda oldukça güzel karlar elde edebilmeniz ise; oldukça mümkün olacaktır.

104- Toplulukların Önünde Konuşma Yapma

Eğer konuşmaktan ve kendinizi bu şekilde ifade etmekten hoşlanan bir bireyseniz, bu iş için en doğru kişisiniz demektir. Çoğu kişinin geveze diye nitelendirdiği insanlar, konuşma yetenekleri sayesinde; oldukça kolay para kazanabiliyor.

Sizde, topluluk önünde konuşabilme ve kendini düzgün ifade edebilme yeteneğine sahipseniz; bu iş sayesinde büyük karlar elde edebilirsiniz. Şimdilerde, mesleklerine devam etmekte olan; yazar, doktor, mühendis, öğretmen, avukat, bilim adamı, zanaatkârlar ve daha birçok meslek grubuna sahip olan insan, boş vakitlerinde bu işi yaparak ek gelir elde etmeye devam etmektedir.

Aynı zamanda saydığımız bu meslek gruplarında öğrenci olan kişiler, ya da iş arayan ve aynı zamanda kendini bu alanda geliştirmiş herkes, bu meslek grubuna başvuruda bulunabilmektedir.

Topluluk önünde konuşulan yerler ve sebepler ise;  oldukça çeşitlidirler. Bu yerler, örnek vermek gerekirse; bir markanın tanıtımı, bazı seminerler ve yapılması gereken sunumlar olabilir.

Bu mesleği yapabilmek için ise; diksiyonunuzun düzgün olması oldukça önemlidir. Kendinizi iyi ifade etmeniz, kelimeleri düzgün ve anlaşılır bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde bu işte başarılı olamazsınız. Fakat kendinizi bu yönde geliştirip, topluluk önünde konuşmak ve ek gelir elde etmek gibi bir düşünceniz varsa; bu iş sizin için, getirisi oldukça fazla olan, aynı zamanda da kolay bir iş olacaktır. Henüz bu iş ile alakalı bir tecrübeye sahip değilseniz ise; diksiyon kursları alarak kendinizi geliştirmeniz oldukça mümkün olacaktır.

 105-Bahçe Çalışma Hizmetleri Vermek

Hemen hemen bütün ev sahiplerinin ve iş yeri sahiplerinin kendine ait; eğilimli çimleri mevcut durumdadır. Bu mülklere sahip kişiler ise; gerek konu ile yetersizliklerinden ötürü gerekse, yoğun iş temposundan ötürü, sahip oldukları bahçelerle ilgilenemezler ve onlara yeterli bakımı yapamazlar.

Bu ihmalsizlik yüzünden ise;  oldukça güzel ve yeşil bahçeler harap olur ve maalesef kullanılmayacak bir hale gelir. Bazı bahçe sahibi kişiler ise; bu durumu mümkün mertebede engelleyebilmek için ise; bazı kişilere ihtiyaç duymaktadır. Eğer bahçe düzenleme ve bakımı konusunda uzmansanız; bu işin size getirisi oldukça fazla olacaktır.

Aynı zamanda, örnek vermek gerekirse;  çoğu peyzaj mimari, bu bölümü okuyan ya da yeni mezun kişiler bahçe hizmetleri vermeye devam etmektedir. Bu iş ise; hem onların gelecekteki hayatı için bir tecrübe, aynı zamanda da; para kazanıp hayatlarını devam ettirebilmek için oldukça iyi bir şans olarak değerlendirilebilmektedir.

Bu işi yapabilmeniz için ise; illa gerekli üniversite bölümlerinden mezun olmanıza gerek yoktur. Daha önce bu alanda çalıştıysanız ve gerekli ekipmana sahipseniz, kolaylıkla bahçe bakımı yapabilir ve yeterli hizmetleri vererek ek gelir elde edebilirsiniz.

Hatta bahçe hizmetlerinden başka bir işte çalışmıyorsanız ve bu işi bir hobi olarak görüyorsanız; bahçe hizmetleri işini kendi mesleğiniz haline getirerek de rahatlıkla para kazanmanız ve bu işten de fazlasıyla keyif almanız, oldukça mümkün olacaktır.

106- Üniversite Danışmanlığı Vermek

Üniversite danışmanlığı vermek, dünyanın neresine giderseniz gidin oldukça sevilen ve tutulan bir iş tarzı olmuştur. Çünkü üniversite öğrencileri; gerek tecrübesizlikleri gerekse danışmanlık alması gerektiğini düşündüğü konular vesilesiyle bu kişilere oldukça fazla ihtiyaç duymaktadır.

Üniversite danışmanlığı hizmetini, isterseniz okuduğunuz sürecin tamamında, isterseniz de; sadece tez yazdığınız ve ihtiyaç duyduğunuz zaman zarflarında alabilirsiniz. Üniversite danışmanlığı hizmetinin içeriğinde yapmanız gerekenler ise; hizmet vereceğiniz kişinin, okuduğu bölümden mezun olmanız ve bu konular hakkında yeterli donanımlara sahip kişiler olmanız gerekmektedir.

Bu özelliklere sahip değilseniz; üniversite danışmanlığı verebilmeniz mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda, üniversite danışmanlığının da birbirinden farklı alanları mevcuttur. Bu alanlar ise şu şekilde sıralanmıştır; örneğin, sadece üniversitede olduğu sürede değil, öğrencilere hazırlanma aşamasında olduğu senelerde de; danışmanlık verebilmeniz oldukça mümkün olacaktır.

Başka bir üniversite danışmanlığı ise; öğrencinin bütün programını dizayn etmek olacaktır. Örneğin; finansal durumunu planlamak, gittiği kursları faaliyetleri, girmek zorunda olduğu dersleri planlayarak danışmanlık verdiğiniz kişiye yardımcı olacaktır.

Bu meslek grubuna dâhil olarak ise; oldukça güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Bu işin çalışma aralıkları ise; sizden nasıl bir danışmanlık istendiğine göre değişmektedir. Danışmanlıklarınız, en az 3 ay en fazla ise; 4 yıl olarak değişiklik gösterebilir. Fakat bu sayılar, kişilerin arzularına göre daha fazla azalabilir yada daha fazlada artabilme özelliklere sahiptir.

107- El Yapımı Giyim ve Giysi Satışları

Şimdilerin en fazla iş yapan sektörleri kuşkusuz olarak; tekstil sektörleri olmuştur. Bu meslek gruplarına ise; evde kendiniz özel tasarımlar yaparak dahil olmanız oldukça kolay ve karlı işler olacaktır.

Şimdilerde birçok insan, evlerinde kendileri giysiler tasarlayarak para kazanmaya devam etmektedir. Özellikle de; dikim konusunda tecrübeli kişilerseniz; özel tasarım ürünler yaparak, oldukça yüksek meblağlar kazanmanız mümkün olacaktır.

Çoğu kadın, erkek ve çocuk; cinsiyet fark etmeksizin, özel günlerinde kendileri için özel tasarlanmış olan  ürünlere sahip olmak isterler. Bu durum ise; ancak kendilerine özgü dikilen kıyafetler sayesinde mümkün olacaktır. Sizler ise bu işi; kumaş sipariş ederek, rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bazı müşteriler ise; kıyafetlerinin kumaşlarını kendileri seçmektedir. Size ise; sadece dilimi kalır. Bu durum ise; size daha da kolaylık sağlar. Çünkü bu sayede, hem maliyetiniz azalır hem de işiniz daha da kolaylaşır.

Özel siparişlerin yanında, kendi tasarladığınız kıyafetleri; amazon üzerinden yada bazı e-ticaret sitelerinden satarak da para kazanmanız oldukça mümkün olacaktır. Eğer modaya ilgisi olan bir kişiyseniz; bu iş fırsatları sayesinde, hem hayalleriniz gerçek olacak hem de kendinizi idare edecek miktarda paraya sahip olmanız da mümkün olacaktır.

Hatta işinizde kendinizi daha fazla geliştirirseniz, kazandığınız para miktarı da buna bağlı olarak; doğru orantıda çoğalacaktır. Bu işi doğru ve eksiksiz yapabilmek için ise,  sabretmeniz ve çok çalışmanız en önemli unsurlardan bir tanesi olmuştur.

108- Antika Yenileme İşlemi

Antikalar, birçok evin en önemli ve en gözde parçalarından bir tanesi olmuştur. Fakat eski ve yıpranmış durumda olanlar, sahip oldukları şatafatı yitirirler. Bu önemli ve güzel antikalara sahip kişiler ise; bu durumu çözebilmek için; antika yenileme işlemini yapabilecek ustalara ihtiyaç duyarlar.

Maalesef antika pazarları, günümüzde eskiden olduğu kadar fazla değil. Fakat az sayıda da olsa, antika meraklıları ve bu ürünleri evlerinde muhafaza etmekte olan insanlar hala bulunmaktadır.

Antika yenileyici kişilerin ise; bu eski ve unutulmuş parçaları yenileme gibi bir gücünüz varsa, sektörden yüksek meblağlar kazanma olasılığı hala vardır. Hatta şuanda, bu sektörden eskiye oranla daha fazla para kazanabilmeniz de mümkündür.

Bunun sebebi ise; sektörde oluşan düşüştür. Antika yenileme ve temizleme işlemini yapan kişilerin günden güne azalması; bu işi eskiye oranla daha önemli kılmıştır. İnsanlar sahip oldukları değerli parçaları, ne pahasına olursa olsun temizletmek ve yeniletmek istemektedir.

Onlar için, parçalarının eski görünümüne sahip olması paha biçilmez bir değerdir. Bu yüzden de, çoğu antika meraklısı insan; istenilen bütün meblağları da ödemeye de oldukça hazır bir durumdadır.

Sizler ise; böyle bir beceriye sahipseniz, bu krizi oldukça büyük bir fırsata çevirebilirsiniz. Eğer işinizde başarılı olur ve ürünleri eski haline getirip müşterilerinizi memnun ederseniz; bu sektörden oldukça yüksek ve değerli paralar da kazanabilirsiniz.

109- Dans Eğitmenliği Yapmak

Son zamanların en çok tutan ve sevilen meslek gruplarından bir tanesi de; kuşkusuz olarak, dans eğitmenliği olmuştur. Çoğu spor salonun da vazgeçilmezi haline gelen dans seansları, en sık tercih edilen spor aktivitelerinden de biri olmuştur.

Dansların ise birçok çeşidi vardır. Örneğin; zumba şuanda en rövanşta olan dans türlerinden bir tanesi olmuştur. Zumba eğitmenliği yaparak; hem kişilere kilo verdirip, hem spor yaptırıp, hem de keyifli bir vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda, dans eğitmenliğini; yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak da yapabilirsiniz. Yani, bir meslek grubuna sahipseniz, fakat dans alanında yeteneğiniz varsa; bu meslek sizin için, oldukça faydalı bir ek gelir olacaktır.

Dans eğitmenliğini ise; birçok yerde yapabilmeniz mümkün olacaktır. Eğitmenlik verdiğiniz dans türüne göre, çalıştığınız alanlar ve yerler de değişiklik gösterebilmektedir.

Örneğin; spor salonlarında çalışabilirsiniz ya da toplanılmış bir ekip olduğu zaman evlere de gidebilirsiniz. Aynı zamanda da, bazı okullar; dans konusunda özel hocaya ihtiyaç duymaktadır. Modern dans ya da hiphop türlerinde eğitmenlik verme yeteneğiniz varsa; ayrıca açılmış olan kuruluşlar olacaktır.

Bu kurslarda çalışırken ise; günlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.  Dans konusunda yeteneğiniz varsa, ve bu yeteneğinizi geliştirdiyseniz; bu alanda dersler vermek, sizler için oldukça faydalı olacaktır. Güzel bir ek gelir elde etmenizi sağlayacak olan dans kurslarının; iş alanları da oldukça fazladır. Bu sayede; iş bulma konusunda da sorun yaşamayacaksınızdır.

110- Seslendirme Yeteneği

Seslendirme yapmak, son zamanların en rövanşta olan online mesleklerinden bir tanesidir. Seslendirme yapmanın en sık tercih edilmesinin sebebi ise; işe gitmeden, evden rahatlıkla yapılabilecek bir meslek oluşudur.

Çoğu insan, genel olarak da öğrenciler; derslerinin yanında ya da çalıştıkları işin yanında, kazandıkları para miktarını çoğaltabilmek için bu işlere başvuruda bulunmaktadır.

Seslendirme ise; birçok alanda yapılabilir ve birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden bir tanesi ise; kuşkusuz olarak , dijital platformda tasarlanan filmler ve animasyonların seslendirmeleri olmuştur.

Özellikle de animasyonların çekiminde ihtiyaç duyulan bu kişilere, youtube kanalı olan kişiler de sıklıkla ihtiyaç duymaktadır. Dijital platformda iş yapan birçok kişi, seslerini ve diksiyonlarını beğenmediklerinden ötürü; hazırlamış oldukları içerikleri, bir başkasının sesiyle paylaşmaktadır.

Bu durum ise; ek gelir elde etmek isteyen kişilerin oldukça işine yarar ve para kazanmalarını sağlar. Seslendirme yaparak para kazanmak, sadece bunlarla da sınırlı kalmamıştır. Sizden okunmasını istenen şiirleri seslendirebilir, çocuklara dinlendirmek üzere okunacak olan masalları seslendirebilir ya da oyunlarda seslendirme yapabilirsiniz.

Bu işe alıştıktan ve kendinizi geliştirdikten sonra ise; kazanmış olduğunuz ücretler de fazlalaşacaktır. Bu işi yalnızca ek iş değil, profesyonel olarak yapan kişiler de vardır. Konu hakkında gerekli tecrübeye ve yeteneğe sahip olduktan sonra ise; sizde bu kişilerden bir tanesi olabilirsiniz.

Bu işte profesyonelleştiğiniz zaman ise; hayatınızı sürdürebilecek miktarda para kazanmanız da oldukça mümkün olacaktır.

111- Araba Alımı ve Satımı Yapmak

Genel olarak, hiçbir iş belli bir miktarda sermaye olmadan yapılması mümkün değildir. Bu yüzden de insanlar; kendiişlerini kurmaktan oldukça çekinirler. Fakat araba alım satım yapmak, sermayesiz olduğu için; oldukça sık tercih edilen meslek gruplarından bir tanesidir.

Araba alım satım işlemini yaparak, geçimini sağlayan hatta kazandığı paralarla kendine iş yeri açan ve geçimini sürdüren de birçok insan bulunmaktadır. Özellikle de erkekler, arabaya olan tutkunluklarını mesleğe çevirme konusunda oldukça başarılıdırlar.

Araba alım satımında, satın aldığınız bir arabayı; hasarlı yerlerini yaptırarak daha yüksek miktarlara satıp büyük karlar elde edebilirsiniz.

Arabaların fiyatları da artan enflasyon miktarına göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda; doların hızlı artışının da dolar üzerinde oldukça büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu durumda sizin yapmanız gerekenler ise; bu süreçleri iyi takip etmek olacaktır.

Çünkü bunlar gibi olası durumlarda, aldığınız arabaları iki katına satarak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sadece alım satış işlemleri değil, takas yapıp sonra takas yaptığınız arabayı satarak da yüksek meblağlara ulaşabilirsiniz.

Eğer ticari bir zekâya sahipseniz; araba alım satım işlemleri size oldukça büyük paralar kazandıracaktır. Aynı zamanda araba alımı ve satımı yaparken, birine bağlı olarak çalışmıyor oluşunuz da; işinizi kolaylaştırıp daha rahat bir şekilde faaliyete geçebilmenizi sağlayacaktır.

112- Enstrüman Çalmak ve Enstrüman Dersi Vermek

Müzik herkesin sahip olamadığı ve oldukça nadide bulunan yeteneklerden bir tanesi olmuştur. Bu yeteneğinizi kullanarak ise; kendinize birçok iş kapısı açabilirsiniz. Örneğin; müziğin hangi alanında yetenekliyseniz, o alanda özel dersler vererek para kazanma imkânınıza sahip olabilirsiniz.

Bu mecradan kazanacağınız para yöntemleri, sadece bununla da sınırlı kalmamıştır. Aynı zamanda, bazı kafelerde, mekânlarda ya da organizasyonlar da müzik aleti çalarak ya da şarkılar söyleyerek oldukça kolay bir şekilde para kazanabilmeniz mümkün olacaktır.

Bu sektörden kazanacağınız para ise; çalışacağınız yerin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bu işten bir günde oldukça yüksek meblağlar kazanmanız da mümkün olacaktır.

Bu yüzden de, konservatuvar öğrencileri ve aynı zamanda da enstrüman çalma ve şarkı söyleme gibi, bu yeteneklere sahip kişiler, müzik sektörüne atılmaya devam etmektedirler.

Eğer kafelerde , mekanlarda yada organizasyonlarda şarkı söylemek veya enstrüman çalmak yaşam standartlarınıza ters geliyorsa; yalnızca özel ders vererek hayatınızı sürdürmeniz de oldukça mümkün olacaktır.

Aynı zamanda bu dersleri, dilerseniz; belli bir kuruma bağlı olarak, dilerseniz de; kendiniz özel olarak verebilirsiniz. Bu sektörden kazanacağınız para miktarı ise; gün içerisinde, haftada, ya da ayda (sizin maaş sisteminize göre değişiklik göstermektedir) ne kadar çalışmış olduğunuza göre değişiklikler gösterebilmektedir.

İşinizde ilerleyip daha fazla ders vermeye başlarsanız, kazancınız da buna bağlı olarak artış gösterecektir.

113- Nikâh Şekeri Paketlemek

Özellikle ev hanımları için Hem evde kalıp hem de meslek sahibi olmak isteyen herkes; bu işlerden en az bir tanesine başvuruda bulunmaktadır.

Nikâh şekeri paketlemek ise; oldukça kolay ve tasarım yönü kuvvetli bir iş olmuştur. Genel olarak düğün yapmak ve evlenmek isteyen kişiler, bazı organizasyon firmalarına başvurmaktadırlar.

Onlar da, gerekli aparatları evlerine gönderebilecekleri kişilerle anlaşarak; işlerini kolaylaştırmaktadırlar. Bu işlere başvuruda bulunduktan sonra; aynı yerde oturuyorsanız evinize, değilseniz ise de; kargo yoluyla bulunduğunuz yere, nikâh şekerleri gönderilmektedir.

Gerekli aparatlar elinize geçtikten sonra ise; yapmanız gereken tek şey ise;  kişilerin seçtiği tasarımlara göre; nikâh şekerlerini paketlemek ve aldığınız şekilde yetkili firmalara geri göndermek olacaktır.

Nikâh şekeri paketleme işi; getirisi çok yüksek bir iş değildir fakat. Bu işte profesyonelleştiğiniz ve kendinizi geliştirdiğiniz zaman, gerekli aparatları alarak, birine bağlı olmadan kendi başınıza da yapabileceğiniz bir iş olmuştur. Eğer bu meslekte kendinizi geliştirdiğinizi ve başarılı olabileceğinize inanıyorsanız; kazancınız oldukça yüksek olacaktır.

114- Özel Ders Vermek

Özel ders vermek, yetenekli olduğunuz ya da uzmanı olduğunuz her alanda yapabileceğiniz bi iştir. Özellikle de; çoğu ana derslerin bölümünü okuyan öğrenciler ya da mesleğine devam etmekte olan öğretmenler, özel ders vermeye de devam etmektedir.

Hatta geçimini yalnızca özel ders vererek sağlayan birçok öğretmen de bulunmaktadır. Çünkü özel derslerin saat başı ücretleri gün geçtikçe zamlanmaya da devam etmektedir.  Bu durum da, aldığınız maaşların daha fazla olmasını ve katlanmasını sağlar.

Örneğin; 1 saat verilen bir dersin ücretinin 100 TL olduğunu baz alırsak ve günde 5 kişiye özel ders verdiğinizi düşünürsek; günlük 500 TL kazanmış olursunuz. Bu fiyat, haftalık olarak; 2500 TL, aylık olarak ise; 10.000 TL civarını bulmaktadır. Bu fiyatlar ise; özellikle de bir öğrenci için oldukça iyi meblağlardır.

Özel ders öğretmenliği, yalnızca özel derslerden de oluşmamaktadır. Bu dersleri, spor ya da müzik alanlarında verebilmeniz de mümkün olacaktır. Özellikle de özel müzik kursları, son zamanlarda daha da meşhur olmaya başlamıştır.

Sizde müziğin herhangi bir alanında yetenekliyseniz; özel müzik kurslarından bir tanesine başvurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda enstrüman kurslarını, öğrencilerinizin evine giderek, yada gerekli metaryallere sahipseniz; kendi evinizde de ders verebilirsiniz.

Birine ya da bir kuruma bağlı olmadan verdiğiniz dersler ise; size daha çok para kazandıracak ve öğrencinizin de sizin de daha fazla verim alabilmesini sağlayacaktır.

115- Özel Spor Hocalığı Yapmak

Spor yapmak, herkes tarafından sevilen ve en sık tercih edilen aktivitelerden bir tanesi olmuştur. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, herkesin tercih etmekte olduğu bu aktiveden, para kazanmanız ise; oldukça kolaydır.

Eğer sporun herhangi bir dalında yeteneğiniz varsa,  para kazanmanız oldukça kolay olacaktır. Özellikle de, besyo öğrencileri; bu işi sıklıkla yapmaktadırlar.

Spor salonuna gitmekte olan birçok insan;  vücudunuzu daha iyi geliştirmek, kilo almak yada kilo verebilmek için; özel hocalara ihtiyaç duyarlar ve saat başı ücret öderler.

Bu dersleri; basketbol, voleybol, yüzmecardio gibi birçok alanda verebilirsiniz. Bu seçim, yalnızca sizin yetenekli olduğunuz alana bağlıdır. Aralarından en sık tercih edilen grup ise; kuşkusuz fitness olmuştur.

Vücut şekillendirme konusunda günden güne meşhur olan bütün aktiviteler oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Bu yüzden de özel hocalar eşliğinde yapılması daha doğru görülmektedir. Bu işe başladığınız zaman ise; kazanacağınız para miktarı oldukça fazla olacaktır.

Günde 2 saat spor yapmakta olan 5 tane öğrenciniz olduğunu farz edersek ve bunların saat başı fiyatını, 100 tl olarak baz alırsak; günlük 1000 TL gibi miktarlar kazanabilirsiniz. Fakat bu paradan, bağlı olduğunuz spor salonu da bir miktar alacaktır.

Buna rağmen, kazandığınız ücret günden güne çoğalacak ve aynı zamanda, sizin kendinizi geliştirmenize de oldukça yardımcı olacaktır.

116- Alan Kiralama

Eğer belirli bir mal varlığınız var ise; alan kiralama işi, size çok büyük paralar kazandırabilecek. Niteliklere sahiptir. Özellikle de son zamanlarda, fazlasıyla popüler bir hale gelen; partiler, düğün organizasyonları, nişan, kına geceleri yada doğum günleri mekanlarda yada güzel tasarımlı alanlarda yapılmaktadır.

Bu alanlar ise; birçok çeşitte olabilir. Örneğin evinizi, faaliyette olmayan dükkânınızı, teknenizi ya da istediğiniz herhangi bir mal varlığınızı günübirlik kiraya vererek para kazanabilirsiniz. Kiralama yapacağınız miktarlar ise; oldukça yüksek olacaktır.

Bu yüzden, ekstra bir iş yapmanıza bile gerek kalmayacaktır. Hatta dilerseniz, isteğinize bağlı olarak; bir organizasyon şirketiyle çalışabilir ve mekânda yapılacak organizasyonun gidişatını da ele alabilirsiniz.

Fakat böyle bir işe kalkışmak istemiyorsanız; yalnızca alanınızı kiraya vererek geri kalan işleri, kiralama yapan müşterinize devredebilir siniz.

Bu ise başladığınız andan itibaren, zaman gerekmeksizin para kazanmaya başlamanız da oldukça mümkün olacaktır. İşe başlarken, yeniden bir yatırım yapmıyor oluşunuz da işin avantajları arasındadır.

Zaten sahip olduğunuz, fakat kullanmadığınız alanlardan evlerden yada depo gibi yerlerden kazandığınız sıcak para her zaman daha fazla işinize yarayacak ve aynı zamanda da kazancınızı iki katına çıkarmanıza oldukça yardımcı olacaktır.

Bu işi yapabilmek için ise; gerekli organizasyon firmalarıyla anlaşma yapmanız ya da gazetelere dergilere ilanlar vermeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ise; hiçbir şey yapmadan yalnızca evinizde oturarak yada mevcut işinize devam ederek para kazanmanız mümkün olacaktır.

117- Çiçek Tasarımı Yapmak

Adı basit gibi görünse de, getirisi oldukça yüksek olan bu meslek sıklıkla tercih edilmektedir. Sevgililer günü, düğünler, kına geceleri, nişanlar, yıldönümleri gibi günlerde  hanımlara alınan ve en sık tercih edilen hediyelerden bir tanesi, kuşkusuz; çiçektir.

Çiçekler, bütün kadınların sevdiği ve kendisine alındığında mutlu olduğu hediyelerden bir tanesi olmuştur. Çiçek tasarımı ise; evde oturduğunuz yerden rahatlıkla yapabileceğiniz şeylerden bir tanesi olmuştur.

Aynı zamanda bu işi yaparken, çeşitli yerlerle de, anlaşma yapabilmeniz mümkün olacaktır. Örneğin, anlaşma yapacağınız yerler arasında;  gelinlikçiler, organizasyon firmaları yada bazı siteler bulunmaktadır.

Bu kişiler, sizlere gerekli materyalleri gönderir ve sizlerden istedikleri tasarımları yapmanızı beklerler.

Özellikle de, ev hanımları ya da çalışmayan kişiler, evlerinde bu işi rahatlıkla yapabilirler. Fakat sizler bu işi birilerine ya da bir kuruluşa bağlı olarak da yapmayabilirsiniz.

Gerekli malzemeleri alarak, kendi çiçek tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Bu tasarımları yaptıktan sonra ise; kendinize bir sayfa açarak satışa sunmanız oldukça yeterli olacaktır. Fakat böyle bir planınız ya da imkânınız varsa, oldukça sabırlı olmanız gerekmektedir.

Çünkü satış yapabilmek için, önce sayfanızın gelişmesi ve ünlenmesi gerekmektedir. Bu meşakkatli duruma girişmek istemiyorsanız ise; hazır yerlerle çalışmanız sizin için daha doğru olacaktır.

Kazancınız malzeme almadığınız için, kendi işinizde kazanacağınız fiyatlarla hemen hemen aynı miktarda olacaktır. Bu yüzden, belirli şirket gruplarıyla çalışıyor olmanız daha doğru bir tercih olacaktır.

118- Hayat ve Kariyer Koçluğu Yapmak

Bazı insanlar, hayat ve iş yoğunluklarından dolayı günlük planlamalarını doğru şekilde yapamazlar. Bazen de, tecrübesizlerinden dolayı hayatlarını şekillendirmekte zorluk çeken kişiler, hayat koçlarına ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu kişiler, alanında uzman ve başvuruda bulunan kişileri doğru bir şekilde yönlendirecek nitelikte olmalıdırlar. Özellikle de; kariyer koçluğu yapan kişiler, başvuruda bulunan kişinin mesleği konusunda gerekli tecrübeye ve donanıma sahip olması gerekmektedir.

Kariyer koçları sayesinde insanlar, mesleklerine ve çalışma hayatlarına nasıl bir yön vermesi gerektiğine karar verirler ve o alanda çalışmaya başlarlar. Bu yüzden kariyer koçlarının vereceği tavsiyeler, oldukça önemli ve değerli olacaktır.

Hayat koçları ise; hayatın her alanında, kendilerine başvuru yapan kişilere yardımcı olurlar ve onlara karşı bir sorumluluk hissederler. Hayat koçları, kişilerin günlük hayattaki aktivitelerine, yemek yeme düzenlerine, sporlarına ve benzeri aktivitelerine dair düzenlemeler yaparlar.

Bu düzenlemelerin yapılma sebebi ise; kişinin yaşam kalitesini ve standartlarını düzeltmek olacaktır. Aynı zamanda, hayat koçları sayesinde planlı bir şekilde yaşamlarını sürdüren insanlar, yaptığı her şeyden daha fazla verim almaya başlayacaktırlar.

Bu meslek grubunda ise; kişilerin her gün yanında olacağınız ve oldukça yüksek bir efor sarf edeceğiniz kazanacağınız ücretler de oldukça fazla miktarda olacaktır.

Bu yüzden çalışma saatlerinizin fazla oluşu, o kadarda önemli bir durum olmayacaktır. Hatta çoğu zaman, eğlenceli aktivitelere katılma imkânını yakalama şansı da bulacaksınızdır.

119- Araç Reklamcılığı

Araç reklamcılığı özellikle de; erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen meslek gruplarından bir tanesi olmuştur. Bu mesleğin getirisi de götürüsü kadar oldukça fazladır.

Bu mesleğe başladıysanız; sermayenizin de belli bir miktara gelmiş olması sizin için faydalı olacaktır. İşe başladıktan sonra ise; kuşkusuz, verdiğiniz paradan daha fazlasını alabilmeniz mümkün olacaktır.

Hem arabanızın olması hem de kendi sahip olduğunuz araba üzerinden para kazanıyor olmak, herkese oldukça cazip gelen bir fikir olmuştur. Bu sektör üzerinden para kazanabilmek için ise, fiziksel yada kişisel bir emek sarf etmenize gerek kalmayacaktır.

Elbette sizlerde, günlük hayatınıza yolda yürürken, üzerinde çeşitli reklamlar olan arabalarla karşılaşmışsınızdır. Çoğunuz ise bu arabaları; belirli şirketler için çalışan arabalar zannetmişsinizdir. Fakat aslında durum hiçte öyle değildir. Bu arabalar genellikle kişinin kendi arabalarıdır.

Arabanıza reklam vererek para kazanmak için ise; mutlaka bir ajansa yada reklam şirketine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Başvurduğunuz ajanslar ya da şirketler ise; size bazı şartlar sunacaktır. Eğer onların size sunmuş olduğu şartları karşılayabilecek niteliğe sahipseniz ise; aracınıza reklam verebilir ve kendi arabanız üzerinden rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Bu işi ilerlettikçe, kazandığınız para miktarınız da ona göre artacaktır. Aynı zamanda bu işi yaparken çalışma hayatınız da oldukça kolay bir hal alacaktır. Çünkü fazla yorulmanıza gerek kalmayacaktır. Araba kullanmayı bilen ve aynı zamanda da, ehliyet sahibi olan bütün kişiler; cinsiyet fark etmeksizin bu mesleği rahatlıkla yapabilmektedir.

120- Resim Yapmak

Hobilerinizi, para kazanacağınız bir aktivite haline getirmeye ne dersiniz? Kim hayır derki. Resim yapması, oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Fakat güzel yapıldığı zaman herkesin beğenisi kazanan ve almak için de yarışılan bir sanat türü olmuştur.

Evde kendi yapmış olduğunuz; karakalem, yağlıboya, akrilik boya ya da suluboya kullandığınız resimler; çoğu insanın evine, dükkanına ya da sevdiklerine hediye vermek amaçları almak ve sahip olmak türden olabilir. Bu yüzden, bu yeteneğinizi, kendinize saklamak yerine ticarete dökebilirsiniz.

Bunu nasıl yapacağınız konusuna değinecek olursak ise; resimlerinizi satışa sunmanın birçok farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni ise; kuşkusuz sergi açarak resimleri satışa sunmak olmuştur.

Sergi açmak ise; pekte kolay bir iş değildir. Aksine oldukça meşakkatli ve zordur. Bunu başarabilmek için, öncelikle; elinizde en az 10 tane hazır resmin bulunması gerekmektedir.

Sonrasında ise; resimlerinizi sergilemek üzere, bir mekân tutacak maddi güce sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra ise; çevrenize haber verip , etrafa da davetiyeler göndererek serginizi açabilirsiniz.

Bu yolu tercih etmek istemiyorsanız ise; yapmış olduğunuz resimleri, sosyal medyadan sergileyebilirsiniz. Bu şekilde resimlerinizi satabilmek için ise; oldukça sabırlı olmanız gerekmektedir.

Çünkü tanınmanız ve yapmış olduğunuz resimlerin duyulması biraz zaman alacaktır. Bunun için ise; sosyal medyaya reklam vermeniz yeterli olabilir. Fakat sayfanızı zaman geçtikçe paylaşımlarınızda kendiniz de geliştirebilirsiniz.

121-  T-shirt Baskı İşi

İnternet üzerinden t-shirt satışı yapmak isteyen girişimcilerin, bilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Kendi t-shirtlerinizi üretebileceğiniz mümkün olduğu gibi, birçok perakendeciyle anlaşarak da , tişört satışlarınıza rahatlıkla başlamanız mümkün olacaktır.

İnternet üzerinden satış yapmaya karar verdiyseniz; ilk önce ne tarz tişörtler satmak istediğinizi de belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin; tişörtlerinizin üzerine eğlenceli ve ilham veren baskıları ilave etmeniz, daha da çok tercih edilmenize sebep olacaktır.

Aynı zamanda müşterilerinizin size özel olarak vereceği siparişleri baz alarak fa üretimler yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bu baskıları yapabilmek için ise; mutlaka bir serigrafi baskı şirketiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bu sayede, yeni kurmuş olduğunuz işletmede, tasarruf etme şansını yakalamanız da oldukça mümkün olacaktır. Tişörtlerinize baskı uygulamadan önce ise; mutlaka ucuz ve toptan bir yerden, beyaz tişörtler almanız işinize yarayacaktır.

Bu tişörtlerin üzerinde ise; sizin kendinize ait bir etiketinizin olması, işletmenizin daha da ünlü bir hale gelmesini sağlayacaktır. Daha sonrasında ise; tişörtlerinizi nerede satmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Bu ürünleri hem online olarak yada pazar yerlerde satabilmeniz mümkün olacaktır.

Hatta kendinizi geliştirdiğiniz ve aynı zamanda, satışlarınızı fazlalaştırdığınız zaman; kendi özel butiğinizi açmanız da mümkün olacaktır. Gün geçtikçe daha fazla para kazanmanızı sağlayacak olan bu meslek, hem eğlenceli hem de tamamen kendi tasarımlarınızı ve hayal dünyanızı ürünlerinizin üzerine geçirebileceğiniz bir meslektir.

122- Mevsimlik Süslemeler Yapmak

Evde süslemeler yaparak para kazanmak oldukça kolay fakat sabır gerektiren bir iştir. Aynı zamanda bu işte en önemli faktörlerden bir tanesi de; işinizi severek yapıyor oluşunuzdur.

Örneğin; cam boyama, ahşap boyama vb. birçok faaliyeti severek yapmazsanız bu işten oldukça sıkılabilir hatta bıkabilirsiniz. Fakat boyalarla ve bu tarz eşyalarla aranız iyiyse, mevsimlik süsleme işinde hem eğlenebilir hem de kendinizi fazlasıyla geliştirebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz mevsimlik süslemeler, birçok alanda kullanılabilmektedir. Örneğin; organizasyonlar için yapılan süslemeler; son zamanlarda oldukça rövanşa geçmişlerdir. Özellikle de; yaş ve kış düğünlerinde yapılmakta olan süslemeler, birbirlerinden oldukça farklı olmaktadır.

Bu düğünleri organize eden kişiler ise; süslemeleri yapması için, bazı kişilere başvururlar. Bu kişilerden biri de siz olarak oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Genel olarak bu işe yeni başlayan herkes, bir şirkete ya da organizasyon firmasına bağlı olarak çalışmaktadır.

Fakat siz bireysel olarak çalışmak istiyorsanız; bunun için biraz bekleyip para kazanmanız daha doğru olacaktır. Sonrasında ise; kendi organizasyon şirketinizi ya da firmanızı kurarak mesleğinize devam etmeniz mümkün olacaktır.

Aynı zamanda bu işleri, sosyal medya sayfaları açarak yapmanız da mümkündür. Birkaç satış yaptıktan sonra, müşteriler siz hiçbir şey yapmadan kendiliğinden sizi tercih etmeye başlayacaktır. Bu durum ise; oldukça işinizi kolaylaştıracak ve aynı zamanda, müşterilerinizin beğenisini kazanmanıza da yardımcı olacaktır.

123-Profesyonel Örgütlenme

İ
Türkiye’nin en iyi iş fikri

Profesyonel örgütlenme, ne kadar fazla duyulmayan bir iş olsa da, getirisi oldukça kuvvetli bir iş olmuştur. Aynı zamanda; düzen seven ve bunu kendi yaratacak vakit aralığına sahip olmayan bütün kadınlar, bu sisteme başvurmaktadır.

Profesyonel örgütlenme; tamamen sizin ve eşyalarınızın düzenini baz alarak, hayatınızı kolaylaştırmaya yönelik tasarlanmış bir sistemdir. Fakat bir yandan da oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Çünkü bu düzenlemeleri yaparken, her şeyi kuralarına uygun ve doğru bir şekilde yapmanız gerekecektir.

Evin, işyerinin ya da okulun düzenlemelerini yaparken, yer sahibinin istediği düzenleme tarzında yapmazsanız işinizde problem yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda; bu işi yapmak gibi bir düşünceniz varsa, yetkili şirketlere başvuruda bulunmanız sizin için oldukça yeterli olacaktır, onlar; sizi ihtiyaç sahibi kişilere yönlendirecektir.

Özellikle de; günlük hayatın yoğunluğundan sıkılmış ve dağınıklığın getirdiği strese inanan her birey, bu tarz bir organizatöre ihtiyaç duymaktadır. Siz bu mesleği yaparak, yalnızca dağınıkları ve pislikleri ortadan kaldırmakla kalmayacak; hizmet ettiğiniz kişilerin daha sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmesine de katkı sağlayacaksınızdır.

Bu işte adınız duyulmaya başlandıktan ve kendiniz geliştirmeye başladıktan sonra ise; müşteriler sizi kendiliğinden bulmaya ve çağırmaya başlayacaktır. Bu sayede; mesleğinizde ün kazanmış ve başarınızı ilan etmiş olacaksınızdır. Bu kadar yorulmanızın yanında, kazandığınız paralar da buna değecek nitelikte olacaktır. Bu sayede de, geçiminizi sağlayabilmek için; yalnızca, profesyonel örgütlenme işini yapmanız sizin için yeterli olacaktır.

124- Evde Takı Yapmak

Çoğu insanın hobisi olan ve evde televizyon karşısında yaptığı takılar, birçok insana oldukça yüksek meblağlar kazandırmaktadır. Maliyeti az olan, fakat emeği oldukça büyük olan bu takılar, hem kadınlar hem erkekler hem de çocuklar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Eğer takı yapmak gibi bir yeteneğiniz var ise; bunu birçok alanda değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Bunlardan bir tanesi; sosyal medya platformları üzerinden, satış yapmakta olan kişilerle anlaşmak olacaktır.

Bu kişilerle iletişime geçtiğiniz zaman, sizlere gerekli takı aparatlarını ve malzemelerini gönderirler. Sonrasında ise; size belirli bir vakit verip, o süre zarfında sizden takıları göndermenizi isterler. Yaptığınız her takı için ise; ücret alırsınız. Fakat bu ücretler, yaptığınız takının cinsine göre de değişiklik göstermektedir.

Örneğin; kolye yapmak, küpe yapımına göre daha zor bir iştir. Bu yüzden takıların fiyatlandırması da, buna göre olacaktır. Bu işten kazanacağınız para ise; haftalık ya da aylık olarak yaptığınız takıların cinsine ve miktarına göre de değişiklikler gösterecektir.

Evde takı yapma yeteneğine sahipseniz; bu işi illa birine bağlı olarak yapmanız da gerekmektedir. Kendi e-ticaret sitenizi ya da sosyal medya platformunuzu kurarak da, takılarınızı satmaya başlayabilirsiniz. Bu işin için, ilk başlarda tek başınıza çalışmanız yeterli olacaktır.

Siteniz geliştiğinde ve satış miktarlarınız yükseldiğinde ise; takı yapımında yetenekli kişilerle de çalışmaya başlayabilirsiniz. Kendiniz geliştirdiğiniz zaman; kazandığınız paralar da çoğalacaktır. Hatta bu şekilde başlayarak, kendine ait dükkân açan birçok insan da bulunmaktadır.

125- Pencere Temizleme İşi Yapmak

Herkes evde oturmak yerine bir şeylerle uğraşarak para kazanmak ister. Cam temizleme işi ise; birçok ev hanımının ya da çalışmak isteyen insanın tercih ettiği mesleklerden bir tanesi olmuştur. Bu işi yapabilmek için; bedensel. Yeterliliğe sahip olmanız oldukça önemli bir faktördür.

Eğer fiziksel bir sağlık problemine sahipseniz; bu işi yapmanız mümkün olmayacaktır. Bu işi meslek olarak seçmenizin, en güzel tarafı ise; herhangi bir risk almayacak olmanızdır. Bu işte başarısız olursanız, kaybedeceğiniz bir şey bulunmamaktadır.

Fakat bu işte başarılı olabilirseniz, kazancınız oldukça yüksek olacaktır. Hatta bir süreden sonra; siz iş istemeden insanlar size gelerek yardım talep edeceklerdir. Bu sayede ise; hiç bir şekilde işsiz kalmayacaksınız.

Cam temizleme işinde, belirli teknikler ve uygulanan yöntemler bulunmaktadır. Genel olarak cam temizleme işi yapan insanlar; anlaşma yaparak çalışmalarını sürdürmektedirler. Anlaşılan yerler ise; genellikle, alışveriş merkezleri olmuştur.

Alışveriş merkezlerinde birçok. Mağaza ve bu mağazaların da cami vardır. Mağaza sahipleri ise; vitrinleriniz temiz görünmesi için canlarını düzenli olarak temizlediler ve bu iş içinde mutlaka birilerine ihtiyaç duyarlar.  Alışveriş merkezlerinin yanında, kuyumcular da cam temizleyen kişilere oldukça ihtiyaç duyarlar.

Yakınında kuyumcuların olduğu bir çarşı varsa, oraya gittiğiniz zaman mutlaka birkaç kişiyle anlaşma yapmanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda, birçok otel kendi personellerinin haricinde cam silmesi için, birilerine ihtiyaç duymaktadır.

Yani bu işin, çalışabilecek birçok alanı vardır. Aynı zamanda getirisi de günden güne yükselen cam silme işi, meslek sahibi olmayan kişiler için oldukça mantıklı bir alternatif olmuştur.

126- Organizasyon Yapmak

Dünyanın her yerinde, en sık tercih edilen ve rövanşa geçmiş mesleklerden bir tanesi de, kuşkusuz; organizasyon yapmak olmuştur. Bu meslek grubu sayesinde, hem eğlenip hem de para kazanmanız mümkün olacaktır.

Eğlenmeyi seven ve özel günlerini partiler vererek kutlamak isteyen birçok insan, organizasyon şirketlerine başvurmaktadır. Organizasyon işi yapmanız için ise; belli bir sermayeye sahip olmanız gerekecektir. Örneğin; anlaşma yaptığınız ve devamlı kullanabileceğiniz bir mekânın olması, sizin için oldukça önemli olacaktır.

Bu mekânlar; ev, tekne, bahçe gibi kapalı ya da açık alanlarda olabilmektedir. Yapacağınız süslemelerin malzemelerini ise; kendiniz kullanmanız gerekecektir. Fakat bu süsleme malzemeleri; organizasyon için almış olduğunuz paranın içinde size verilmiş bir şekilde olacaktır.

Bu yüzden kazandığınız para, harcadığınız paraya göre çok daha yüksek olacaktır. Bu işi yapmak için, bir mekâna sahipseniz, bu işi yapmanız daha da kolaylaşacak ve maliyeti de oldukça düşecektir. Ufak bir sermaye bir varsa; bu işe yatırım yaparak yüksek miktarda para kazanmanız mümkün olacaktır.

Aynı zamanda da, İşiniz büyüdükçe, organizasyonlarda müzik ve yemek vererek, kazandığınız para miktarını daha da yükseltebilirsiniz. Bu organizasyonların nedeni ise; çeşitlilik gösterebilir.

Örneğin; düğün, nişan, doğum günü, sevgililer günü, evlilik teklifi gibi organizasyonlara ev sahipliği yapabilirsiniz. Bu çeşitliliklerden dolayı ise; her organizasyonun konseptini farklı bir şekilde ayarlamanız gerekecektir.

127- Geri Dönüşüm İşi Yapmak

Geri dönüşüm işine başvurmak, yalnızca para kazanmak için değil; doğanın temizlenmesi için de oldukça mantıklı ve güzel bir iştir. Söyleyince ne kadar şaşırtıcı gelse de, bu işi yaparak; oldukça yüksek paralar kazanmanız mümkün olacaktır.

Sokağa çıktığınız zaman gördüğünüz plastik kapların, günün birinde para kazanmanızı ağlayabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Hiç sanmıyorum. Fakat şimdi öğrenmiş oldunuz.

Plastik ya da geri dönüşümü sağlanabilecek ürünleri atmayarak ve aynı zamanda da toplayarak birçok şey yapabilirsiniz.  Aynı zamanda, cep telefonu vs. gibi aletlerin geri dönüşümlerini da yapabilmeniz oldukça mümkündür.

Fakat bu işlemler, oldukça zordur ve de bir hayli zamanınızı almaktadır.

Bu yüzden; geri dönüşüm işine girişmeden önce iyi düşünmeniz gerekmektedir.

Bu iş için, harcamanız gereken maliyetler ise; yapacağınız işin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Büyük bir oluşuma girmek istiyorsanız ise; mutlaka kendinize bir yer tutmanız gerekecektir.

Aynı zamanda, bu işe başladıysanız; kâğıtların geri dönüşümünü de yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bu aletleri ve araç gereçleri toplamak için ise, küçük el ilanları verebilirsiniz. Bu sayede; geri dönüştürebileceğiniz ürün çeşitliliği de tahmininizden de daha fazla bir miktarda olacaktır.

Ürünlerinizin ne kadar fazla olursa, büyümeye o kadar yaklaşırsınız demektir. Bu işi büyüttüğünüzde ise; kendi dönüşüm fabrikanızı kurarak, oldukça yüksek meblağlar kazanabilmeniz mümkün olacaktır. Bunun için ise; sadece sabretmeniz gerekmektedir.

128- İşletmeler İçin Çöp Toplama

Dışarıda vakit geçirmeyi ve kirlenmeyi seviyorsanız; işletmeler için çöp toplama fikri kulağınıza oldukça hoş gelecektir. Bazı işletmeler, günlük atıklarını ve çöplerini toplamaları için bazı kişilere ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle de; büyük işletmelerde bu gereksinim her geçen gün artmaktadır.

Ellerinize eldivenlerinizi geçirip, maskelerinizi takıp otellerin yada başka büyük kuruluşların günlük olarak çıkardığı, aynı zamanda da; otel odalarında bırakıp gittikleri çöpleri toplamanın, ne kadar büyük bir kazanç getirdiğini daha önce duymuş muydunuz?

Duymadıysanız artık harekete geçebilirsiniz demektir. Çünkü bu işte, hem gerekli sağlık önlemlerini alıyorsunuz, hem de oldukça güzel miktarda para kazanıyorsunuz. Bu durum ise; özellikle de iş arayan gençlerin oldukça hoşuna gitmektedir.

Günlük olarak temizlik yaptıran işletmelerden bir tanesi de, kuşkusuz, otoparklar olmuştur. İnsanlar arabalarını park ederken yada, park yerlerinden çıkarken; elinde biriktirdiği çöpleri yada fişleri hiç düşünmeden yere atmaktadır.

Siz ise, bu çöpleri toplayarak; hem para kazanabilir hem de doğanın bu denli kirlenmesini engelleyebilirsiniz.

Çöp toplama elamanına en çok ihtiyaç duyan sektörlerden bir tanesi de; açık alanda kurulum yapan kafe işletmeleridir. Çünkü burada, etrafın açık olmasından dolayı, yere çöp atma durumu oldukça fazla gündeme gelmektedir.

Aynı zamanda, bu işi kafe gibi işletmelerde yaparsanız; yorulma riskiniz de azalacaktır. Çünkü kafeler, oteller kadar kalabalık değildir ve temizlenmesi de diğerlerine göre daha kolaydır.

129- Özgeçmişleri Yazma ve Düzenleme

Günlük olarak iş başvurusunda bulunan herkes, özgeçmişlerinin kaliteli ve düzenli içerikler olmasına oldukça önem verirler. Bunun sebebi ise; işe alınacağınız yerde, cv kalitenizin yüksek olmasını istemeleridir.

Günümüzde iş bulmak ne kadar meşakkatli bir işlemse, özgeçmiş hazırlamakta o kadar zor bir iş olmuştur.  Bu yüzden de, bu işi profesyonel olarak yapan kişilere teslim etmek herkes için en doğrusu olacaktır.

Aynı zamanda özgeçmişler Türkçe yazıldıktan sonra; başvuru yapacağınız yerlere göre, farklı dillere de çevrilebilir. Eğer siz özgeçmiş yazma ve aynı zamanda da çevirme işini yapabilecek niteliklere sahip kişilerseniz, kazancınız da buna göre fazlasıyla artacaktır.

Çünkü özgeçmişi, farklı dillere çeviren oldukça az kişi bulunmaktadır. Fakat bu işi yapabilmek için, öncelikli olarak; çok çalışmanız gerekmektedir.

Kendi özgeçmişiniz üzerinde bazı pratikler yaparak bu işlere başlamanız mümkün olacaktır. Daha sonrasında ise; çevrenizdeki kişilerin, arkadaşlarınızın, ailenizin, yakınlarınızın, komşularınızın özgeçmişlerinizi ve cv örneklerini yeniden inceleyerek bir düzenlemede bulunabilirsiniz.

Bu sayede, meslekte kendinizi geliştirmeniz oldukça kolay olacaktır. Özgeçmiş ve cv düzenleme işine alıştıktan sonra ise; bu işi yapan bazı yazı firmalarına ve şirketlerine başvurmanız sizin için yeterli olacaktır.

Onlar, özgeçmiş yazma ve düzenleme isteğiyle gelen kişileri size rahatlıkla yönlendirecektir. Sonrasında ise; bu işi freelancer olarak devam ettirerek profesyonel bir hale gelebilir aynı zamanda da para kazanabilirsiniz.

130- Bir Chrome Uzantısı Oluşturmak

İnternet, her mecrada bize oldukça para kazandırabilir bir platform olmuştur. Günümüzde de birçok insan, internet üzerinden para kazanarak hayatını devam ettirmektedir. Şimdilerde ise; chrome uzantısı oluşturmak ve bu sayede para kazanabilmek oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Bu işi yapmak için ise; bilgisayar ve internet işlerinden yeteri miktarda anlıyor olmanız, sizin için yeterli olacaktır. İşleminizi başlarıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde ise; kazandığınız para harcadığınız vakte değecek bir nitelikte olacaktır.

Google Chrome alışveriş yaparken, size en iyi ve rövanşta olan siteyi sunmaktadır. Bu durum ise; yalnızca tasarlanmış olan uzantılarla mümkün olacaktır. Bu işe başlamak için ise; öncelikli olarak sizin için uygun gördüğünüz, markaya ve uzantınıza karar vermeniz gerekmektedir.

Uzantınızı oluşturduktan sonra ise; mutlaka bu uzantıyı bir teste tabi tutmanız gerekmektedir. Sonrasında ise; eğer istiyorsanız, kendinize ait bir uygulama koleksiyonu oluşturmanız mümkün olacaktır.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ise; uzantınızı Chrome web mağazalarında rahatlıkla yayınlayabilmeniz oldukça mümkün olacaktır. Sonrasında işleriniz devam etmesi ve sorunsuz yürümesi için, uzantınızı iyi bir şekilde yönetmeniz gerekmektedir.

Eğer bu yönetim konusunda yeterli başarıyı yakalayabilirseniz, hiçbir şey yapmadan yani en azından fiziksel olarak yorulmadan; oldukça yüksek paralar kazanmanız mümkün olacaktır.

Buradan kazanacağınız para, hangi uzantıyı seçtiğinize ve tıklanma sayınıza göre de oldukça büyük değişiklikler gösterebilmektedir. Bu yüzden uzantınızı hazırlarken de iyi düşünmeniz gerekmektedir.

131- Küçük İşletme ve Pazarlama Danışmanı

Pazarlama danışmanlığı deneyiminiz varsa, oldukça kolay yapabileceğiniz ve getirisi en yüksek olan meslek gruplarından bir tanesi de; küçük işletme ve pazarlama danışmanlığı olmuştur. Bu meslek, hem eğlenceli hem de size getirisi yüksek bir alana sahiptir.

Özellikle de; SEO alanında tecrübe sahibiyseniz, işiniz normaline göre daha da kolaylaşacaktır. Bu işe başladığınızda, sizden beklenecek şey; muhakkak ürünü iyi pazarlayabilmeniz ve reklamını doğru bir şekilde yapabilmeniz olacaktır. Bu yüzden de, dil ve vücut dili becerilerinizin oldukça kuvvetli olması gerekmektedir.

Sahip olduğunuz bu becerileri ise; küçük bir işletme pazarlaması olarak düşünürseniz işinizden daha da verim alabilmeniz mümkün kılınacaktır. Bulunduğunuz işletmede ise; SEO alanında uzmanlaşabilirseniz, daha da müşteri çekmeniz kolaylaşacaktır.

SEO uyumlu yazılara, arama motorunda en üst sıralarda görünmek hemen hemen bütün işletmelerin isteyeceği şeylerden bir tanesi olmuştur.

Bunu sağlamak ise, sizin elinizdedir. Bu işi hakkını vererek düzenli bir şekilde yaparsanız, kazancınız da buna bağlı olarak fazlasıyla artış gösterecektir. Bu işe yeni başlarken ise; küçük bir işletme topluluğuyla başlamanız, sizin için her zaman daha iyi olacaktır.

Onların beğenisi kazanmak ve istedikleri performansı yerine getirdiğiniz takdirde, alanınızda olan başarınız da giderek artacak ve başka işlere sahip olmanız da kolaylaşacaktır. Bu işte devamlı ve düzenli bir şekilde ilerlediğiniz takdirde ise; kazançlarınız da buna göre, doğru orantıda yükselecektir.

132- Spor Takımlarında Antrenörlük Yapmak

Eğer sporla ilgilenmeyi seviyor ve kendinize ve fiziksel becerilerinize de bu konuda hala güveniyorsanız; bu iş sizin için kaçınılmaz bir fırsat olacaktır. Sevdiğin sporu ve oyunu oynamak ne kadar zevkli bir aktiviteyse, bu oyunu yönetmek ve aksiyondan uzak kalmamak da o kadar eğlenceli bir aktivitedir.

O yüzden, spor oyunlarına ilgili bir kişiyseniz; bu mesleği tercih ederek, hem para kazanabilir hem de fazlasıyla eğlenebilirsiniz. Hatta fiziksel gücünüze güveniyorsanız; kendi bilgilerinizi de tazeleyerek sporunuzu yapmaya devam edebilirsiniz.

Aynı zamanda bu işi yaparken; sevdiğiniz sporla ilgili birçok yeni beceri keşfetme şansını da yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda spor antrenörlüğünü birden fazla takımda da yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Bu yüzden bu işten elde edeceğiniz kazanç, yalnızca tek bir takım sayesinde olmayacaktır.

Bu durum ise; sizin daha fazla para kazanmanızı ve daha da motive bir şekilde çalışmanızı sağlayacaktır. Bu işi bulmak için ise; başvurabileceğiniz yerlerin sayısı oldukça fazla olacaktır.

Örneğin; antrenörlük yapabilmek için; okullara yada özel kurslara başvuruda bulunmanız sizin için oldukça yeterli olacaktır. Fakat birkaç grubun birleşip talep ettiği hocalar da bulunmaktadır. Ekstra olarak bu şekilde de çalışabilmeniz mümkündür.

Aynı zamanda kendi isteğinize göre, bazı yerlerde yarı zamanlı koçluk ve antrenörlük yapabilmeniz de mümkün olacaktır.  Bu sizin fiziksel yorgunluğunuza ve tercihlerinize göre değişiklikler gösterebilmektedir.

133- Eğlence Amaçlı Spor Oyunlarının Resmi Yapılması

Sporun her türlüsü eğlenceli ve güzel değil midir? Bence kesinlikle öyledir. Bu oyunların; herkes tarafından gelinebilecek bir yerde yapılması, oldukça hoş ve eğlenceli bir aktivite olabilecek niteliktedir.

Okullarda sınıflar arasında yapılan; futbol maçları, basketbol turnuvaları, voleybol maçları, tenis turnuvaları, yüzme yarışmaları ve daha birçok aktivite, herkesin izleyebileceği bir yerde yapılsa oldukça hoş ve eğlenceli dakikalar yaşanabilir.

Bu müsabakaları resmiyete dönüştürerek para kazanmak oldukça kolay olacaktır. Bu yarışların yapılabilmesi için, gerekli halı sahayı kiralamanız sizin için yeterli olabilir. Müşteri bulabilmek için; özel kurslarla, kolejlerle ya da normal okullarıyla anlaşmalar yapmanız gerekmektedir.

Bu müsabakalar ise; okul izin verdiği süreçte ve aynı zamanda resmi belgeler tamamlandığı takdirde yılın her zamanında yapılabilmektedir. Oldukça eğlenceli olan bu aktiviteler, hafta sonunu çocuklarıyla geçirmek isteyen ailelerin de oldukça hoşuna gidebilecek özelliktedir.

Bu yüzden bu mesleği tercih ederek;  hem para kazanabilir, hem çocukları mutlu edebilir, hem de yoğun iş temposuna sahip olan ailelerin hafta sonlarını çocuklarıyla güzel bir şekilde değerlendirmesini sağlayabilirsiniz. Bu işten kazancınız ise; yapmış olduğunuz maçların miktarına göre de değişiklik göstermektedir.

Eğer maçların yapılacağı yeri kiralamadan sağlayabilecek imkâna sahipseniz, işiniz daha da kolaylaşacak kazancınız daha da yükselecektir.

Eğer kendinize ait bir yeriniz yoksa da; kazancınız yüksek olursa kendi alanınızı satın alabilmeniz de, mümkün bir hale gelebilir.

134- Yarı Zamanlı Taşıyıcılık Yapmak

Yarı zamanlı taşıyıcılık yapmak kulağa tuhaf gelse de, oldukça mantıklı ve kolay bir meslek olmuştur. Günlük hayatta aşırı yoğun kişiler, kişisel eşyalarını ve iş dosyalarını taşımakta oldukça güçlük çekerler. Bazen bu taşımacılık sistemine ihtiyaç duyan kişilerden bazıları ise; fiziksel problemi olan kişiler olmuştur.

Bu mesleği yapabilmek için ise; bazı şirket toplulukları vardır. Buralara başvuruda bulunarak yarı zamanlı ya da tam zamanlı taşımacılık yaparak geçiminizi sağlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Aynı zamanda bu işi,  üçüncü bir ele sahip olmak isteyen ve yoğun bir iş temposuna sahip olan, iş insanları sayesinde; kimi zaman arabayla yapmanız da mümkün olacaktır. Bu durum, hizmet verdiğiniz kişinin nasıl bir meslek grubuna sahip olduğu ya da gün içerisinde nerelere gittiğine göre değişiklikler göstermektedir.

Fakat bu işin, genel olarak araba yoluyla yapılıyor olması; sizin daha da işinize gelecektir. Çünkü bu sayede gün içerisinde daha az yorulur ve hizmetinize göre daha fazla para kazanmış olursunuz. Aynı zamanda, bu taşıyıcılık sektörünün de oldukça zor alanları vardır.

Örneğin; ev taşımacılığı esnasında, eşyaları yukarı taşıyacak kişilerden bir tanesi olmak istiyorsanız;  evet, kazancınız fazla olacaktır fakat yükünüz de oldukça ağır olacaktır.

Bu yüzen bu mesleğe kendinizi dâhil etmeden önce, fiziksel bir rahatsızlığınızın olup olmadığından iyice emin olmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda kendinize güvenmiyor iseniz; bu iş yerlerine hiç başvuruda bulunmamanız gerekmektedir.

Kaynakça:

Resimler pixabay dan alınmıştır.  pixabay.com

İçerik: Tüm dünyadaki internet kaynakları incelenerek , kendi tecrübemizin eklenmesinden ortaya çıkmıştır.

BİLDİĞİNİZ BAŞKA İŞ FİKRİ VARSA YORUM BIRAKARAK BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın