Esnafa Kredi Ne Zaman Verilecek?
Esnafa Kredi desteği

Esnafa Kredi Ne Zaman Verilecek?

Pandemi sürecini en zor geçiren kesim şüphesiz esnaflar, Başkan Recep Tayyip Erdoğan kısa süre önce esnafa verilecek destekler ve yasaklarla alakalı önemli açıklamalar yaptı. Esnafa kredi desteği ne zaman verilecek? Esnafa hibe, kira ve KDV destekleri hakkında son gelişmeleri aktaralım.

Esnafa Kredi Ne Zaman Verilecek? Esnafa Hibe, Kira ve KDV Desteği

3 ayda 5 milyar lira destek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklama da 3 aylık süreçte esnafa 5 milyar lira destek verileceğini açıkladı. Kira desteğinin yanı sıra esnafa ayda 1000 TL de destek ödemesi yapılacağı açıklandı.

Esnafa hibe, kira ve KDV desteği

İş yeri kira olan esnafa da destek var. Büyükşehirde esnaf olan vatandaşa 3 ay süreyle 750 lira diğer şehirlerde yaşayanlara ise 500 lira destek verilecek.  Yapılacak kira desteğinden toplamda 1 milyon 239 bin 438 esnaf yararlanacak.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan koron virüs döneminde iş kaybı yaşayan esnaflara destekleri açıkladı. Kira hibe desteği ve aylık bin lira destek kimlere verilecek açıklandı.  Taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi olan ve dükkanı kira olanlar verilen esnaf kira hibe desteğinden yararlanacak.

Esnafa Kredi Ne Zaman Verilecek? Esnafa Hibe, Kira ve KDV Desteği

Stopaj İndirimi 1 Haziran’a Kadar Uzatıldı

Stopaj indirimi hali hazırda uygulanıyordu ancak bu uygulama 2021 yılı Haziran ayına kadar uzatıldı. Yüzde 18 KDV farkı da yüzde 8’e indirildi. Stopaj indirimi ile alakalı detaylarda belli oldu. Daha önce yılsonuna kadar uzatılan yüzde 10’luk stopaj indirimleri, 1 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı. Yüzde 20 olan stopaj değeri yüzde 10 olarak alınacak.

Destek Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

İlginizi Çekebilir  Para Nasıl Kazanılır? Kripto Para, Udemy, Twitch ve Dahası

Başkan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarla destek paketlerini ve desteklerden kimlerin yararlanacağını açıklamıştı. Yapılan açıklama sonrasında gözler bu destek paketlerinin ne zaman hak sahiplerine verileceği oldu.

Destek ödemeleri yeni yılın hemen başında verilmeye başlanacak. Hak sahiplerinin hesaplarına yapılacak ödemeler her ay düzenli şekilde olacak ve esnaf azda olsa nefes alacak.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

This Post Has 3 Comments

 1. zaman haber

  krediye ihtiyacımız olduğu bu zaman da kredi verilmesi çok iyi olur.

  1. kağan

   Sizinle hem fikriz . Bu yazıyı sosyal medya da paylaşarak bir platform oluşturabiliriz. Bu konuda katkınız bekliyoruz. Belki sesimizi bir duyan olur.

 2. zaman haber

  bizi kimse dinlemez hem daha önce denedim kendimi zor kurtardım halkı alelen kışkırtmaktan şunu üzülerek söylüyorum hakkını aramak yasak.

Bir cevap yazın