Güncel İş Fikirleri 2021
Guncel işfikirleri

Güncel İş Fikirleri 2021

Dünya hızla değişiyor. Birçok meslek tarihe karışacak. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak birde buna Covid 19 (corona) virüsü etkileri eklendi.

Özellikle yeni meslek seçiminde bulunacakların yani şimdinin çocukları ve gençlerin meslek seçimlerini çok iyi yapmaları gerekiyor. Bu makaleyi muhakkak okuyun.

Güncel İş Fikirleri 2021

Peki neler değişecek

!- Covid 19 ile hayatımızın içine giren ve artık günlük yaşamın bir parçası haline gelen maskeler sanmayın ki virüs salgınından sonra bitecek. Aksine daha gelişmiş maskeleri artık kullanıyor olabiliriz. Maske kullanımı daha da yaygın hale gelecek. Günlük hayatımızın değişmez bir parçası haline gelecek. Tekstil işine girerek maske işine girebilirsiniz.

Güncel işfikirleri

2- Eğer arabalar ilginizi çekiyor ve ilerde kendi çapımda bir araba tamircisi olurum diye bir düşünceniz varsa hemen vazgeçin. Belki de tarihe karışacak en belirgin mesleklerden birincisi diyebiliriz Oto tamirciliği için.

Elektrikli arabalar ile birlikte kimsenin böyle bir ihtiyacı olmayacak. Normal bir benzinli arabanın motorun da  20000 parça var iken Elektrikli bir arabanın motorundaki parça sayısı sadece 20, hal böyle olunca da otomatik olarak iş yapısı değişiyor, üstelik bu arabalar sadece yetkili servisler tarafında ve hatta robotlar tarafından tamir edilebilecek.

Arabamız arızalandığında yıkama servisi gibi bir servise götüreceğiz bir kahve veya çay içerken arabamız tamir edilecek. Yani benzinli ve dizel araba devri bitiyor. Tesla’nın başını çektiği değişik marka arabalar çoktan yollara çıktı. Dev araba markaları Mercedes, BMW, Wolkswagen ve Toyota gibi markalar çoktan elektrikli veya hybrid araba üretimine başladı. Araç üretim tesislerini dönüştürmeye başladılar bile.

Güncel İş Fikirleri 2021

3- Benzin istasyonları yok olacak tarihe karışacak.

Güncel İş Fikirleri 2021

4-Benzin istasyonları yerine sokak köşelerinde elektrik dağıtan sayaçlar olacaktır. Benzin istasyonları yerine elektrik şarj istasyonlarının kurulması muhtemeldir. Dünyanın gelişmiş bir çok ülkesinde çoktan başladı bile.

İlginizi Çekebilir  Elektronörofizyoloji Nedir?
Güncel İş Fikirleri 2021

5-Petrol ihtiyacı gittikçe azalıyor, daha da azalacak, iyide oluyor. Petrolden başka hiçbir üretimi olmayan ülkeler zavallı duruma düşebilirler.

Güncel İş Fikirleri 2021

6- Tesla’nın çatısına bakın Dünyanın geldiği noktayı anlarsınız. Yakında bütün evler böyle olacak. Hatta evler elektrik üretecek, tüketecek fazlasını satacak.

Güncel İş Fikirleri 2021

7- Kodak ve polaroidin başına gelenler birçok şirketin başına gelecek. Kim bilebilirdi ki kodak çökücek. Kodak fabrikasında 1998 de 170.000 kişi çalıştırıyordu ve dünyada fotoğraf kağıdının %93 ünü satıyordu. Gerisini siz düşünün. Günümüzde kimin kamerası var ki. Herkes cep telefonu ile resim çekiyor. VHS, Beta videolara, kasetlere ne oldu?

Güncel İş Fikirleri 2021

4. Endüstri devrimi başladı.

Güncel İş Fikirleri 2021

8- Robot mühendisliğini, yazılım mühendisliğini, web tasarımcısı olmayı veya bilgisayar mühendisi olmayı düşünün. Bu alanda Hindistan aldı başını gidiyor. Benim Türk kardeşimin neyi eksik? Hiçbirşey eksik değil. Biz kolay para kazanmayı seven bir milletiz ama maalesef öyle değil artık .

Kolay para yok Ne yapabilirim diye, ne iş yapabilirim diye kara kara düşünmeye gerek yok içimizde bulunduğumuz yüzyıl atılım yüzyılı. Yapılacak işler belli. Çağımızda köpek gezdirerek para kazanan hayatını idame ettiren insanlar var. Alın size kolay para! Köpek Gezdirin.

Güncel İş Fikirleri 2021

9-  Enerji sektörünü ihmal etmeyin. Özellikle yenilebilir enerji. Avrupa ülkeleri artık tarla eker gibi rüzgar türbünü kuruyorlar . İngiltere başta olmak üzere tüm Avrupa ülkeleri aldı başını gidiyor.  Neyse ki bizde de çok kötü değil az az da olsa bizde türbün kurulumu yapmaya başladık. Devletin bu konuda daha belirgin kredi vererek girişimcilerimizi cesaretlendirmesi lazım.

Güncel İş Fikirleri 2021

10- İnsansız uçak, insansız araba derken insansız gemiler yolda Amerika sahil güvenlik botları çoktandır deneme seyirleri yapıyor. Hatta Bermuda şeytan üçgeni diye adlandırdığımız alanda, yani Bermuda da çalışan 2 adet sahil güvenlik botu resmi olarak göreve başladı bile.

İlginizi Çekebilir  Para Nasıl Kazanılır -Sermayesiz veya Düşük Sermayeli İş Fikirleri
Güncel İş Fikirleri 2021

11- Blog açabilirsiniz ama farkı olsun mesela hukuk ile ilgili hukuk blogu.

Amerika da 3 tane saygı değer blog açılmış bu alanda suç yazdığınızda size alacağınız cezayı kanunlara göre veriyor. Avukatlık hatta Hakimlik bile tarihe karışabilir dikkat.

Yeni yüzyıl elektrik enerjisi etrafında şekillenecek belki her zaman öyleydi fakat şimdi yeni teknolojilerin zamanı. Bir İngiliz subayının elektrik çarpan bir balığı incelemesinin sonucunda elektrikle ilgili bakın nerelere geldik.

Peki bu balığı yiyen başka bir balık yok mu. Belki de onu inceleme zamanı şimdi.

Güncel İş Fikirleri 2021

12- Cem Yılmaz’ın dediği gibi düşünsenize Grahambel telefonu icat ettiğinde karşısında konuşacak kimse yoktu. Şimdiki telefonları bir düşünsenize. Şimdi cebimizdeler fakat yakında nerede olacaklar?

Güncel İş Fikirleri 2021

13- Karadeniz Holding şirketini biliyor musunuz Gözbebeğimiz Türk şirketi Dünyanın ilk ve tek yüzer elektrik santralı üreticisi.

Geçenlerde Linkedin de bir şirket yetkilisinin röportajını okudum. Meksika’ya ürün tanıtımı için gittiklerin de toplantıya girmeden evvel , Meksika’lı yetkililer dalga geçmişler,  Türkiye’den bir kadın geldi bize bir şeyler satmak istiyor girip hikaye dinleyelim demişler.

Toplantı bittiğinde Karadeniz Holding  2 adet proje imzalatmış. İşte akıl size buyrun.

Güncel İş Fikirleri 2021

14- Dron’u hafife almayın bu kişisel havada kalma teknolojisinin son geldiği yer değil  daha yeni başlıyor. Havada kalmak için sizde bir şeyler yapabilirsiniz belki .

Güncel İş Fikirleri 2021

Sonuç Olarak Akıllı Olun !

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın