Güncel İş Fikirleri Trambolin Parkı Açmak
Trambolin parkı açmak

Güncel İş Fikirleri Trambolin Parkı Açmak

Çelik malzeme ile imal edilmiş, etrafı güvenliği sağlayan koruma ağları ile çevrili, çelik yaylarla ara bağlantıları sağlanmış olan, spor ve eğlence amaçlı kullanılan zıplamalı alanlarına trambolin parkı adı verilmektedir. İlk olarak 1910 yılında tasarlanan trambolin parklar, kare ya da yuvarlak ve farklı her yaşa uygun olan tasarımlardan oluşmaktadır.

Trambolin parkları kullanmak zayıflamaya yardımcı olduğu gibi, aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırarak vücudun rahatlamasını sağlamaktadır.

İç ve dış mekânlara kurulabilen trambolin parklar, her türlü hava koşuluna, güneş ışınlarına, darbelere ve zıplamalara karşı dayanıklı ve güvenlik olarak yüksek standartlara sahip olarak üretilmektedirler.

Düşük sermaye ile iyi kazanç getiren iş kollarından biri olan trambolin parkı açmak, son yıllarda oldukça popüler olmuş durumdadır.  Sayıları gittikçe artan trambolin parklarının açılması Türkiye’nin her yerinde olmaktadır.

Özellikle son on yılda artış gösteren trambolin parkları ilk başlarda çocuklar için kurulsa da, şimdi her yaştan olan kişilerin deneyip, sevdiği bir aktivite olmayı başarmış durumdadır.

Trambolin parkı okullarda, açık alanlarda, alışveriş merkezlerinde, parklarda, spor salonlarında ve uygun olan her yerde modüler yapıya sahip olmaları nedeniyle kolaylıkla kurulabilmektedir.

Aynı ekipmanlarla, farklı yerlerde trambolin parkını kurmak her zaman mümkün olmaktadır. İstenilen ölçülerde kurulabilen trambolin parkları büyük alanlarda kurulabildiği gibi, alanı küçük olan yerlerde de istenen boyutlarda kurulabilmektedir.

Son yıllarda tüm dünyada kullanımı oldukça artan trambolin parkları, 2000 yılı Yaz Olimpiyatları’nda resmi spor dalı olarak seçilmesi ile beraber, bu sporu yapanların sayısı da oldukça büyük artış göstermiş bulunmaktadır.

Trambolin yapmak sağlık açısından da oldukça yararlı bir spor olup, eğlenceli olması nedeniyle de, birçok insanın yapmayı tercih ettiği gözde sporlardan biri haline gelmiştir.

Bazı trambolin park işletmelerinde, spor hocaları denetimde zayıflama amaçlı trambolin kullananlarda son yıllarda büyük artış göstermiştir. Trambolin parklarda günde 10 dakika geçirmek dahi, insan vücudu için sağlık açısında büyük faydalar sağlamaktadır.

Trambolin Parkı İşine Nasıl Başlanır?

Trambolin parkı açmak

Trambolin parkı işine girmeden önce bazı noktalara dikkat etmek büyük önem taşımaktadır. İşin başında bir takım planlamaları iyi yapmak, işin baştan iyi olmasını ve iyi kazançlar elde edilmesinde büyük etken olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Freelance Ne Demek?

Bunun için bu planlamada yer alması gerekenler şu şekilde sıralamaktadır. Öncelikli olarak ne tür bir trambolin parkı kurulacağına karar verilmesi gerekmektedir.

Daha sonra ise bu parkın nerede kurulacağı önemli olmaktadır. Bu aşamadan sonra gerekli olan ekipmanların temini gelmektedir.

Bu ekipmanlar için öncelikle iyi bir piyasa araştırması yapılması yerinde olacaktır. Daha sonra ise gerekli olan resmi izinlerin ve resmi işlemlerin neler olduğunun tespiti gerekmektedir. Tüm bunların sonucunda, gerekli olan sermayenin ortaya çıkması söz konusu olacaktır.

Bu hesaplamaların sonucunda ise kurulacak olan trambolin işinin nasıl pazarlanacağı konusunun irdelenmesi lazımdır.

Çevrede bulunan rakiplerin de araştırılması ve buna göre kurulacak trambolin parkının yerinin seçilmesi, işin geleceği açısından isabetli bir karar olacaktır.

Trambolin parkı işi kurmak için bu işi önceden yapmış ya da halen yapmakta olan, bu sektörde yer almış birisiyle konuşmakta oldukça yararlı olacaktır.

Bu sayede işi kurmadan önce maddi zarar veya zaman kaybı yaşatacak olan bazı hatalar daha ilk başta fark edilmiş olacaktır. Bu sektörde yer almış birinin tecrübeleri ve bilgileri her zaman iyi yönde gösterici olacaktır.

Hazır halde olan bir trambolin parkını devir almak, daha iyi şartların oluşmasını sağlıyorsa, birçok yönden avantajlı olabilmektedir. Çünkü var olan bir parkın belli bir müşteri kapasitesi ve kazancı olacağı için, sıfırdan kurulan bir trambolin parkına göre daha işin başında çok kazanç elde edilmesini sağlayacaktır.

Aynı zamanda hazır olan bir trambolin parkında teknik olarak hiç bir eksiklik olmayıp, gerekli olan ekipmanların hazır olması da büyük avantaj olmaktadır. Üstelik var olan bir işi almak, her zaman yeni bir işi oluşturmaktan daha karlı olabilmektedir.

Trambolin parkı açmanın bir diğer yolu da, bayilik alarak bu işe girişmek olmaktadır. Bu sayede bayiliğin verdiği avantajlarda, kurulan işte daha çok kazanç elde edilmesini sağlayacaktır. Örnek bir işletme için hilltown trambolin parkı na gidebilirsiniz.

Trambolin Parkı Açma Maliyeti ve Kazancı Ne Kadardır?

Trambolin parkı açma maliyeti kurulacak olan parkın büyüklüğüne ve açılacak olan bölgenin ya da şehrin konuma göre farklılık göstermektedir. Bu nedenlerden dolayı trambolin parkı açmanın yaklaşık olarak maliyeti 30.000 TL ile 80.000 TL arasında olmaktadır. Trambolin parkından kazanılacak olan gelir ise yaklaşık olarak aylık 10.000 TL ile 25.000 TL arasındadır.

Trambolin Parkı Açmanın Riskleri Nelerdir?

Trambolin yapısı gereği riskler taşıyan bir fiziksel aktivite olduğu için, gerekli olan güvenlik önlemlerinin mutlaka eksiksiz olarak yerine getirilmesi, üzücü olabilecek sonuçların doğmaması için gerekli olan önemli bir noktadır.

İlginizi Çekebilir  Instagram'da Butik Açmak Para Kazandırır Mı?

Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta ise, işin sağlığı açısından trambolin parkını açmadan önce gerekli olan bütün sigortaların yaptırılması gerekmektedir.

Aynı zamanda açılacak olan trambolin parkının, kurulacak olan limited şirket üzerinden açılması ilerde doğabilecek bazı sorunlara karşı, kişisel varlığı korumak için iyi bir önlem olacaktır.

Trambolin parkı açmak

Trambolin Parkı Açmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Trambolin parkı açmak için en önemli hususlardan birisi, parkın açılacak yerin analizinin çok iyi şekilde yapılmasıdır.

Özellikle denize kıyısı bulunan yazlık yerlerde açılacak olan bu tarz işletmeler daha iyi gelir getirmektedir. Bunun dışında büyük şehirlerde açılacak olan trambolin parkları da iyi gelir elde edilmesini sağlamaktadır.  

Yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde açılan trambolin parkları her zaman en iyi seçenek olmaktadır.

Trambolin parkını açmadan önce dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta da, belediyeden gerekli olan izinlerin alınması gerekliliğidir. Aksi durumlarda izin almadan açılan trambolin parkının ceza yemesi mümkün olacaktır.

Trambolin parkı açmadan önce alınması gereken bütün güvenlik önlemlerinde alınması gerekmektedir. Bu yüzden müşterileri kazalardan ve olası yaralanmalardan korumak için, ekipmanların etrafının tümüyle yumuşak tabanlı bir zeminden oluşturulmasına dikkat edilmelidir.  

Buna bağlı olarak gerekli olan bütün güvenlik kalkanlarının da eksiksiz olarak kullanılması lazımdır.

Trambolin Parkın Teknik Özellikleri Nelerdir?

Trambolin parklar farklı tasarımlar ve özelliklere sahip trambolinlerden oluşan mekânlara verilen isim olmaktadır. Çelik malzemelerden, kaliteli plastiklerden üretilen trambolin parklar, üreticiler tarafından alıcılarının isteklerine göre özel olarak da üretilebilmektedirler.

Güvenli bir trambolin parka sahip olmak için en son teknolojilere uygun olarak kaliteli malzemelerden oluşan ekipmanların seçilmesi gerekmektedir. Trambolin parkı oluşturan ekipmanların TS ve CE standartlarına uygun olarak üretilmiş olmalarına dikkat etmek lazımdır.

Aynı zamanda koruyucu PVC kaplamadan üretilen ekipmanların, yüksek kaliteli ve koruyucu olması da ilerde oluşabilecek istenmeyen kazaları önlemede büyük etken olacaktır.

Trambolin parkın güvenliğini sağlayan ağlarında UV katkılı olmasına ve aralarında 3 cm ile 4 cm arasında boşluk bulunmasına dikkat etmek lazımdır. Bu güvenlik ağlarının, aynı zamanda güneşe dayanıklı malzemelerden oluşması ve örgü sistemlerinin en son teknolojilere uygun olarak imal edilmiş olması da, güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın