Pek Bilinmeyen İnternetten Para Kazanma Yolları

Pek Bilinmeyen İnternetten Para Kazanma Yolları

Hayati bir önem taşıyan para kazanmak için, günümüzde pek bilinmeyen internetten para kazanma yolları dikkatleri çekmektedir. Gelişen teknoloji ile beraber bu durumun daha hızlı hayatımızda yer almasına yardımcı olmaktadır. Son yıllarda dünyada binlerce kişi internet üzerinden çok iyi paralar kazanmaktadır. Biraz özveri, disiplin, bilgi ve beceri ile herkesin internet üzerinden para kazanması mümkün olmaktadır. Pek bilinmeyen internetten para kazanma yolları şu şekilde sıralanabilir.

İnternetten para kazanmanın farklı yolları

1 – Dropshipping İle İnternetten Para Kazanmak

Herhangi bir ürün stoğu olmadan, müşteri ile satıcı arasındaki bağlantıyı internet üzerinden sağlama yoluna dropshipping denilmektedir. Son yıllarda bütün dünyada oldukça revaçta olan bu iş kolu, internet üzerinden iyi bir kazanç elde edilmesini sağlamaktadır.

Dropshipping ile internetten para kazanmak için müşterilere satış yapılabildiği gibi, ayrıca satışa sunduğunuz ürün müşteri tarafından satın alınmadıkça ürüne para ödenmemektedir. Bu yüzden bu iş kolu için herhangi bir sermaye gereksinimi bulunmamaktadır. Dropshippinge gereken en önemli şey iyi bir piyasa araştırması ve ürünü satabilecek bir sitenin olmasıdır.

2 – Affiliate Marketing İle İnternetten Para Kazanmak

Affiliate Marketing ile internetten para kazanmak oldukça iyi olabilmektedir. Affiliate Marketing’in Türkçe anlamı satış ortaklığıdır. Firmaların ürünlerinin ya da bir hizmet şeklinin tanıtımını yaparak, pazarlama işine verilen isimdir. Bu tanıtımlar ve satışlar sonucunda firmalar komisyon vermekte, böylelikle ne kadar çok satış yapılırsa, o derece iyi kazanç elde edilmektedir.

Affiliate Marketing ile satış yapabilmenin yolu, firmaların Affiliate Marketing programlarına kayıt yaptırmaktır. Bu kayıt sonucunda satmak istenilen ürünler belirlenir, bu belirleme sonucunda ise firmaların verdiği kodu, satışı gerçekleştireceğiniz site üzerine yerleştirilmesi lazımdır. Bunun sonucunda belirlenen ürünlerin sizin aracılığınız ile satışı gerçekleşince, kod sayesinde firmalara satış yaptığınız ulaşmaktadır. Bu şekilde satış yapılan ürünlerden firmalar size komisyonunuzu vermektedirler.

3 – Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak

Anket doldurarak internetten para kazanma işi yurtdışında oldukça yaygındır, ülkemizde pek bilinmese de son yıllarda bu iş vasıtası ile para kazanılmaya başlanmıştır. Bazı firmaların müşterilerinin ürünleri hakkındaki değerlendirmeleri için yaptırmış olduğu anketler olabildiği gibi, genel alışkanlıklar üzerine sosyal içerikli bir takım anketler de şu an bir iş fırsatı olarak sunulabiliyor. Bu işi alabilmek için internet üzerinden verilen iş ilanlarını araştırmak yeterli olacaktır. Yapılan anketler sonucu,  firmaların ödemeleri gerçekleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir  Girişimci bir insan ne yapar?

4 – Adsense İle İnternetten Para Kazanmak

Pek bilinmeyen internetten para kazanma yolları arasında olmamakla beraber çoğu kişinin denediği, Adsense ile internetten para kazanma yöntemi ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar bulunuyor.. Google’ın sunmuş olduğu bir hizmet olup, web sitelerine reklam verilmesini sağlayan bir uygulamadır. Adsense ile reklam verebilmek için, reklam verenler Adwords isimli bir program kullanmaktadırlar. Bu uygulamalar sayesinde, verilen reklamlar web sitelerinde yayınlanır, bunun sonucunda web sitesi sahibi, sitesinde reklamları yayınladığı için para kazanmaktadır. Reklam verenler tarafından yapılan bu ödemelerin %32’lik dilimi Google tarafından alınırken, web site sahiplerine ise %68 oranında ödemeler yapılmaktadır. Adsense ile özellikle ziyaretçi trafiği yüksek olan web site sahipleri oldukça iyi kazançlar elde etmektedirler.

5 – Youtube’dan İnternette Para Kazanmak

Youtube video sitesine özgün videolar yükleyerek, çok iyi kazançlar sağlanabilmektedir. Bunun için öncelikle Youtube platformuna üye olup, bir kanal sahibi olmanız gerekmektedir. Kanal açıldıktan sonra kendi bilgi ve becerilerinize göre özgün ve telif hakkı içermeyen videolar yükleyerek, izlenme oranlarının çokluğuna göre iyi paralar kazanılmaktadır. Kaliteli içeriklerden oluşan videolar ne kadar çok izlenirse, kazanç da o oranda daha yüksek olmaktadır. Biraz sabır ve disiplinli çalışmalar sonucunda kanalınızın çok meşhur olma şansı da bulunmaktadır.

6 – Online Ders Vererek İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternet üzerinden online ders ile para kazanmak son senelerde oldukça artan bir eylem haline gelmiştir. Bu sayede geniş bir kitleye ulaşmanın yanı sıra, çok iyi paralar da kazanılabilmektedir. Sahip olunan bilgi, beceriler ve birikimler sonucunda her türlü online dersi internet üzerinden vermek mümkündür. İnternet üzerinden yüz yüze online eğitimler verilebileceği gibi, eğitici videolar çekerek ya da özel tekli dersler verme seçenekleri bulunmaktadır.

7 – Elektronik Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Özellikle edebiyata hâkim kişilerin yapabileceği elektronik kitap, yani E-kitap yazarak internetten para kazanmak iyi bir seçenektir. Pek bilinmeyen bu iş, son yıllarda birçok kişi tarafından yapılmaya başlamıştır. E-kitap yazarak internetten para kazanabilmek için yapılacak ilk iş, ne yazılması gerektiğini bulmaktadır ya da önceden yazılmış bir eseriniz elinizde varsa bunu E-kitap haline getirmektir. E-kitap Microsoft’ta Word ile, Macbook’larda ise Pages ile yazılabilmektedir. Oluşturulan bu E-kitapları ilgili siteler aracılığı ile satışa sunulmaktadır. Bu şekilde kitaplarınız okundukça size de kazanç sağlamaya başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  En Az 3000 Kazanmak İçin Hangi Çevrimiçi İşi Yapabilirim?

8 – Buğday, Pamuk, Mısır ve Kakao Satarak İnternetten Para Kazanmak

Hepsi tarım ürünü olan buğday, pamuk, mısır ve kakao aynı zamanda finans piyasalarında alınıp, satılabilen, birer tarımsal emtia yatırım araçlarıdır. Bu tarımsal emtialarla forex ve viop gibi piyasalarda, elinizde ürün olmadan da alım satım işlemleri gerçekleşmektedir. Çok az kişinin bildiği bu yöntem sonucunda çok iyi kazançlar elde edilebilmektedir. Bu işten kazanç sağlayabilmek için, fiyat değişimlerini dikkatle takip etmek çok önemlidir. Bu tarımsal emtiaları, düşük fiyattan alıp, yüksek fiyattan satmak gerekmektedir.

9 – Twitch Kullanarak İnternetten Para Kazanma Yolları

Türkiye’de son senelerde yüzlerce kişi Twitch kullanarak para kazanmak önemli bir adım olmayı başarmıştır. Amazon’un uygulaması olan Twitch bir canlı yayın platformudur. Twitch üzerinden yapılan canlı yayınlar aracılığıyla para kazanılmaktadır. Genelde online canlı oyun oynayanların ağırlıkta olduğu Twitch’de yetenekli olunan her konuda yayın yapma olanağı bulunmaktadır. Müzik, sohbet, canlı müzik, stand up gibi birçok canlı yayın seçeneği bulunmaktadır. Twitch üzerinden canlı yayın yaparken, izleyicilerde kanalda olup sohbete katılabilmektedirler. Bu sohbet bölümdeki izleyicilerin yaptıkları bağışlar ise Twitch üzerinden iyi paralar kazanabilmeyi sağlamaktadır.

Burada en önemli olan canlı yayının kalitesinin ve içeriğinin iyi olmasıdır. Çünkü içerik ne kadar iyi ve ilgi çekici olursa, o oranda izleyici çekip, canlı yayınları izleyen seyircilerin yüksek meblağlarda bağış yapmalarını sağlayabilmektedir.

10 – Yandex Toloka İle İnternetten Para Kazanma Yolları

Yandex Toloka ile internetten para kazanmak, günümüzde pek bilinmeyen bir yöntemdir. Yandex’in gelir elde etme aracı olan Toloka’da, verilen görevlerin yerine getirilmesi ile para kazanılabilmektedir. Burada istenen görevler Toloka üzerinden, sitelerin arama sorgularının doğruluğunu denetleme, görsellerin kontrolleri, ürünlerin kategorileri ayrılması gibi benzeri işlerdir. Üstelik bu görevlerde istenilen seçilebilmektedir. Bütün görevler tamamlanınca ödüller kazanılmakta olup, bu ödüller nakite çevrilerek görevleri yapanlara böylelikle para transferleri yapılmaktadır. Ödemeler ise Yandex. Money ve Paypal gibi sistemler üzerinden olmaktadır. Yandex Toloka hem bilgisayar üzerinden, hem de cep telefonlarından kullanıma uygundur.

11 – Web Sitesi Testleri Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Userfeel ile para kazanmak için; sitesi üzerinden web sitelerinin testlerini yaparak, her web sitesi için on dolar kazanılabilmektedir. Tripadvisor, McKinsey, Four Seasons gibi isimlerle birlikte çalışan Userfeel, internette bulunan web sitelerinin testlerini, sitesine üye olan kişiler aracılığı ile yapmaktadır. İnternetteki web sitelerini dolaşarak Userfeel’in istediği şekilde kontrollerini yapmak bu işten para kazanmak için yeterli olmaktadır. Yapılan her testin en fazla 20 dakika kadar zaman aldığı bu işten, işlerin çokluğuna göre iyi kazançlar elde etmek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın