İş Bulmada Sağır Kişiler İçin Bir Kılavuz
İş Bulmada Sağır Kişiler İçin Bir Kılavuz

İş Bulmada Sağır Kişiler İçin Bir Kılavuz

İş bulmak asla kolay değildir. İstediğiniz bir işi aramak genellikle sabır ve sebat gerektirir ve iş arama rehberlikle daha kolay hale gelebilir. İş aramanızı olumlu ve ödüllendirici bir deneyim olarak görmek önemlidir. Aramanız sırasında bazı iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz ve pes etmemelisiniz. Aşağıda, işitme engelli veya işitme güçlüğü çeken bir iş arayan olarak iş aramanızda size yardımcı olabilecek kolay bir kılavuz bulunmaktadır.

İş ilanlarına bakma

Hoşunuza gidebilecek işleri bulmak için iş ilanlarındaki veya web sitelerindeki ilanlara bakmaya başlamalısınız. Çevrimiçi iş ararken doğru anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, iş bulmak için sosyal medya sitelerinde hashtag kullanmak günümüzde daha yaygın hale geliyor.

İş Bulmada Sağır Kişiler İçin Bir Kılavuz

Ağ kurun ve iş önerileri alın

Birçok kişi ağ oluşturma ve öneriler yoluyla işe alınır. İşlerini genellikle ağ kurarak veya şirket içinden biriyle iş fırsatları hakkında konuşarak alırlar. Bu strateji çoğunlukla tüm sektör ve büyüklükteki şirketler veya kuruluşlar için geçerlidir. İşverenler ayrıca sıklıkla tavsiyeler yoluyla insanları işe alır. Bununla birlikte, açık pazarda bir iş için rekabet etmektense, sizi tavsiye eden birinin bir işe girme şansınız daha yüksektir. Başvurabileceğiniz uygun işler için arkadaşlarınızla veya hatta şirketlerden veya kuruluşlardan çalışanlarınızla ağ kurarak başlayabilirsiniz. Belirli bir alanda çalışmak istiyorsanız, iş önerileri için o alanda halihazırda çalışan meslektaşlarınızla iletişime geçmelisiniz.

Sağır ve işitme güçlüğü çeken insanlarla çalışan istihdam programlarıyla iletişime geçin

Pek çok eyalette, iş bulma konusunda sağır ve işitme güçlüğü çeken iş arayanlarla çalışma konusunda uzmanlaşmış istihdam programları veya kariyer merkezleri vardır. Bu programlar ve merkezler, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş istihdam hizmetleri sunabilir. Bu tür hizmetler, özgeçmiş yazma, mülakat becerileri veya iş bulma konusunda size yardımcı olmanın yanı sıra ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü destek ve eğitimi içerir. Ek yardım almakla ilgileniyorsanız, size yakın bir işitme engelliler istihdam programını veya kariyer merkezini çevrimiçi arayabilir veya bir sevk için yerel sağır ve işitme güçlüğü servis merkeziniz veya ofisinizle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Part Time İş veya Kısmi Süreli İş İlanı Konuları

İş Bulmada Sağır Kişiler İçin Bir Kılavuz

Sosyal Güvenlik Geliri (SSI) veya Sosyal Güvenlik Engellilik Geliri (SSDI) alıcısıysanız ve çalışmak istiyorsanız, Sosyal Güvenlik İdaresi’nin (SSA) sağır ve işitme güçlüğüne yardımcı olmak için tasarlanmış bir ” İşe Bilet ” programı vardır. insanlar eğitim alıyor ve iş buluyor. İşe Bilet programı, Sosyal Güvenlik alıcılarına işe gitmelerine yardımcı olabilecek seçenekler sunan ücretsiz ve gönüllü bir programdır. Tavsiye için yerel SGK ofisinizle iletişime geçin.

Son sözler

İş becerilerinizi ve deneyiminizi zaman içinde geliştirmeye devam ettiğinizden emin olun, böylece kariyerinizi bir iş terfi yoluyla veya becerilerinizi arayan başka bir şirket veya kuruluşla daha iyi bir iş elde ederek ilerletebilirsiniz.

Bu kısa kılavuzun, keyif alacağınız bir iş bulmanızda size yardımcı olacağını umuyoruz.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın