Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı
Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı; Para ile saadet olmaz deseler de, yine de her insan ömrü boyunca zengin olma hayali kurmaktadır. Zengin olmanın yolu çok para kazanmaktan geçse de, aslında işin püf noktası çok para kazanmanın ötesinde iyi tasarruf yapmasını bilmekten geçmektedir. Ne kadar çok para kazanılırsa kazanılsın, ele geçen para iyi değerlendirilmedikçe,  zengin olma hayalleri gerçekleşememekte ya da süresi uzamaktadır.

Bu yüzden kazanılan para oranınca tasarruf edilip, kenara bir para ayrılması birikimlerin daha çabuk çoğalmasını sağlamaktadır. Tabii ki milyoner olmanın yolu, bazı meslek dalları ile daha kolay ve çabuk olmaktadır. Şimdi sırasıyla bu meslek dallarına bir göz atalım;

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Oyunculuk

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Kısa vadede iyi para kazandıran mesleklerin en başında oyunculuk gelmektedir. Yetenek ve büyük özveri gerektiren bu meslek dalında, oldukça meşakkatli olmasına rağmen çok iyi paralar kazanmak mümkün olmaktadır.

Ülkemizde ünlü ve bu mesleğe kendini adanmış birçok iyi oyuncu bulunmaktadır. Gelecekte iyi para kazanılmasını sağlayan bu meslek dalı, ilk başlarda zorlu yollardan geçse de, sonucunda büyük paraların kısa sürede kazanılması mümkün olmaktadır.

Örnek vermek gerekirse Türkiye’nin en sevilen ve en başarılı oyuncularından olan Aras Bulut İyemli, Show Tv’de üç senedir yayınlanan sevilen dizi Çukur’da oynadığı Yamaç rolü ile bölüm başına 70.000 TL kazanmaktadır.

Bu bağlamda ünlü sanatçının aylık kazancı 280.000 TL olmaktadır. Yine aynı şekilde ATV’de yayımlanan Kuruluş Osman dizisinde oynayan Burak Özçivit ise bölüm başı ücreti olarak 200.000 TL almaktadır. Sevilen sanatçının aylık kazanç ise 800.000 TL’ye denk gelmektedir.

Doktor

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

En kutsal mesleklerden biri olan doktorluk, aynı zamanda zorlu bir eğitim sonucunda uzun vadede en iyi gelir sağlayan meslek dallarından biridir. 2020 yılı itibari ile Türkiye’de doktor maaşları, uzmanlık konularına bağlı olarak farklılık gösterse de oldukça yüksek durumda bulunmaktadır. Mesleğe yeni başlamış bir doktor maaşı 6.842 TL olurken, uzman doktorların maaşları ise ortalama olarak deneyim yıllarına da bağlı olarak 8.250 TL ile 8.750 TL arasında olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Takside Çalışmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Özel sektörde çalışan doktorların maaşları ise epey yüksek olup, özel hastanelerde göreve yeni başlayan doktor maaşları 3.000 TL ile 4.000 TL arasında olurken, özel sektörde deneyim kazanmış doktorların kazançları ise 10.000 dolara kadar ulaşabilmektedir. Aile hekim maaşları ise uzman aile hekimlerinde 9.000 TL ile 12.000 TL arasında olurken, pratisyen aile hekim maaşları ise 7.000 TL ile 9.000 TL arasında olmaktadır.

Bankacı

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

En popüler mesleklerden biri olan bankacılıkta alınan aylık maaşlar, banka personellerinin statülerine ve özel ya da kamu bankası olma durumlarına göre farklılık göstermektedir. Bankada gişe görevlisi olarak işe başlayanların aylık maaşları 2.400 TL ile 3.500 arasında, müşteri temsilcilerinin aylık maaşları 2.550 TL ile 4.100 TL arasında, banka müfettişlerinin aylık maaşları 3.600 TL ile 9.000 TL arasında olmaktadır. Banka müdürlerinin aylık maaşları 5.000 TL ile 24.000 TL arasında ve banka genel müdürlerinin maaşları ise 20.000 TL ile 100.000 TL arasında olmaktadır.

Mühendislik

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Dünyadaki en eski mesleklerden biri olan mühendislik, insanların her türlü ihtiyacını karşılamak için yapı, fen, gıda, teknik ve sosyal alanlarda uzmanlaşmış olan ve bu alanlarda hizmet veren kişilerdir. Özel sektör ve devlette görev yapan mühendis maaşları ve aynı zamanda mühendislerin uzmanlık konuları da bağlı olarak alınan maaşlar farklılık göstermektedir. Bu bağlamda özel sektörde hizmet veren mühendislerin aylık kazançları 3.000 TL ile 10.000 TL arasında olurken, devlette çalışan mühendislerin aylık kazançları ise ortalama olarak 6.000 TL olmaktadır.

Yazılımcı

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Günümüzün en gözde mesleklerinden olan yazılımcı mesleğinin, teknolojinin gelişmesine paralel olarak popülerliliği de gittikçe artmakta olup, bu alanda hizmet verenlerde gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bu alanda duyulan ihtiyaç babında iş alanları da gittikçe artış göstermektedir. Yeni mezun olan bir yazılımcı hem özel sektörde, hem de devlet kurumlarında rahatlıkla iş bulabilmektedir. Özel sektörde görev alan bir yazılımcının aylık kazancı 3.000 TL ile 30.000 TL arasında olurken, yurtdışında çalışan yazılımcıların aylık kazançları ise 87.000 ile 160.000 TL arasında olmaktadır. Devlet kurumlarında görev alan yazılımcıların aylık maaşları ise 6.000 TL ile 7.000 TL arasında olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Ofisboy Nedir? Ne İş Yapar?

Borsa Uzmanı

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Borsa uzmanı mesleği günümüzde oldukça trend olan ve en iyi kazanç sağlayan iş kollarından biri haline gelmiştir. Üniversitelerin işletme, matematik, iktisat, kamu yönetimi ve fizik mühendisliği bölümlerinden mezun olanlarda rahatlıkla bu mesleği yapabilmektedirler. Bir borsa uzmanının 2020 yılı verilerine göre aylık kazançları 3.720 TL ile 12.000 TL arasında olmaktadır. Yine bu mesleğe bağlı olarak döviz piyasası uzman yardımcısı aylık maaşları ise 2.500 ile 6.500 arasında olmaktadır.

Ürün Yöneticisi

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Son yılların en gözde mesleklerinden olan ürün yöneticisi; iş, pazarlama, veri analizi ve teknoloji bilgisi alanlarını kapsayan işlerde uzman olan kişilere verilen isimdir. Bir ürün yöneticisi, bir ürünü üretenler, bu ürünü kullananlar ve ürünü yönetenlerin herkesin ihtiyaçlarını ne kadar karşıladıkları konusunda gerekli olan çalışmaları ve analizleri yapmaktadır.

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı; En zorlu mesleklerden biri olan ürün yöneticiliği, zorluğunun getirdiği emeğe karşılıkta oldukça yüksek kazançlar kazanılmasını sağlayan mesleklerden biridir. Ürün yöneticisi başlangıç yıllık maaşları 45.000 TL ile 80.000 TL arasında olurken, deneyimli olan ürün yöneticilerinin yıllık kazançları ise 85.000 TL ile 120.000 TL arasında olmaktadır. Oldukça üst düzey olan deneyimli ürün yöneticilerinin yıllık maaş kazançları ise 130.000 TL ve bunun üstü olabilmektedir.

Avukatlık

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

En geçerli ve eski mesleklerden olan Avukatlık aynı zamanda iyi kazanç sağlayan iş kollarından biridir. Kıdemli bir avukatın aylık kazancı 3.500 TL ile 12.000 TL arasında olurken, normal bir avukatın aylık kazancı ise 2.500 TL ile 7000 TL arasında olmaktadır.

Yönetim Danışmanı

Milyoner Olmayı Sağlayan 9 Meslek Dalı

Yönetim danışmanı kuruluşların sorunlarını çözmede, büyümelerini sağlamada, iş performanslarını geliştirmelerinde yardımcı olan kişidir. Şirketlerin yapıları ile ilgili işlerde, yönetimlerinde ve stratejilerinde yardımcı olan bir meslek dalıdır. Yönetim danışmanlarının başlangıç yıllık kazançları 45.000 TL ile 60.000 TL arasında değişirken, deneyimli yönetim danışmanlarının yıllık kazançları 90.000 TL ve üst düzey yönetim danışmanların yıllık kazançları ise 225.000 TL olmaktadır.

Resimler :Pinterest

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın