Az Sermayayle Ne Tür İş Kurabilirim? Sorusuna 15 Cevap

Az Sermayayle Ne Tür İş Kurabilirim? Sorusuna 15 Cevap

Ne tür iş kurabilirim sorusu zon zamanlarda daha fazla gündemde…Covid-19 salgınıyla birlikte yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle kimi için bir çıkış, kimi için yeni bir arayış, kimi içinse ek iş arayışı doğurmuştur. Bu yazıda aranan cevaplar bir yol gösterici ve çıkış yolu olacaktır. Sorumuz “Ne tür iş kurabilirim?” Kendi işini kurmak isteyenler için fikir oluşturacak, kazançlı olup olmadığını göreceğiz. İster evden çalışarak, ister sizin olan bir dükkânda çalışarak, isterseniz de sermayesiz ne tür iş kurulabilir?

Önce tam olarak ne istediğimizi belirlememiz gerekmekte. Şöyle ki; uzun vadede, sürekli bir iş yapmak mı yoksa kısa yoldan para kazanmak m? Uzun vadede yapılacak iş geleceğe atılan önemli bir adımdır. Kısa zamanda yapılan işin getirisi saatlik günlük ve aylık olarak bakılabilir bunun da devamlılığından, geleceğinden söz etmek mümkün değildir.

Ne Tür İş Yapabilirim? Hangi İşler Para Kazandırır?

Ne tür iş yapabilirim? sorusuna cevap arıyorsanız; işte size birbirinden değişik 15 iş fikri…

1-Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, yılbaşı gibi özel günler yeni iş arayışında olanlar için oldukça karlıdır. Bu özel günleri sadece çiçekçilik olarak düşünmeyin. Günümüzde özel günlere dair hediyeler oldukça çeşitlendi. Tüm detaylarıyla farklı ve çeşidi bol ürün yelpazesinden söz ediyoruz. Elbette çiçekçilik desek de bunun dışında; eğlenceli kutular, çikolatalar, takılar, giyim, gezi turu, çeşitli oyunlar vs. Açarak örneklendirirsek; bir YouTube sayfası açıp buradan özel günlerde, kişiye özel sürpriz videolar hazırlayabilirsiniz. İnternet üzerinden perakende hediye satışları yapabilir yine internet üzerinden organizasyonlar yapabilirsiniz.

2- Günümüzde sağlıklı beslenmeye ve organik gıdalara ilgi gün geçtikçe artmakta. Bu ilgi dikkatinizi çekiyorsa, tavuk yetiştiriciliğini deneyebilirsiniz. Organik tavuk ve yumurta işi oldukça gözde bir iştir. Bilmelisiniz ki tavuk çiftlikleri günden güne büyümektedir.

İlginizi Çekebilir  Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Meslekler ve Kazançları

3- Yeni nesil anne ve babalar sağlığa çok önem veriyorlar bu hassasiyetlerini yiyeceklerden, kullandıkları eşyalara kadar önemsiyorlar. Genç anne ve babalar için yeni doğan, bebek ve çocukları mutlaka katkısız, organik ve sağlıklı olanla büyütmek istemektedirler. Hızla artan nüfusumuz göz önünde bulundurulduğunda ne tür iş yapabilirim sorusuna iyi bir cevaptır bu iş. Bebek mamaları, eşyaları, oyuncakları, takviye gıdaları, kıyafetleri gibi oldukça detaylı çok kollu bir iş alanı sunmaktadır.

4- Uzun zamandır gıdalarımız işlem gören ve kimyasal ürünlerle tat çeşitliliği yükseltilip, korunmaktadır. Bu durum ileride ciddi hastalıklara sebep olmaktadır ve bu bilindiği halde ne yapılan kontrol ve cezalar ne de toplumsal etki ile engellenememektedir. Tüm bunları düşünürsek asıl ihtiyacın sağlıklı ve organik gıdalar olduğunu görebiliriz. Sağlıklı ve organik beslenme etiketi altında detaylandırılabilir. Sağlıklı ve organik gıda üretimi, pazarlaması ve satışı.

5- Yeni iş kurma düşüncesi içinde olanlar için hem kazançlı hem de eğlenceli bir iş fırsatı! İnternet üzerinden bir servis kuruyorsunuz, servisinize üyelik şeklinde müşteriler ediniyor, müşterilerin talepleri üzerine farklı ürünleri bir kutuda toplayıp teslim ediyorsunuz. Genellikle siparişler internet oyunları, kırtasiye, şekerleme ve pastane ürünlerinden oluşmakta.

Değişik iş fikirleri! Ne tür iş kurabilirim

6- Evcil hayvan mamaları ve malzemelerinde yenilikçi fikirler her geçen gün artmakta. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da özel gıda ve gıda takviyelerinin yanı sıra kıyafetleri, oyuncakları, şekerlemeleri, yuva, ev vs. ihtiyaçları saymakla bitmek bunun için yenilikçi fikre ihtiyacınız var. Bir dükkân sahibiyseniz satış işine girebilir ya da sadece pazarlama alanında varlık gösterebilirsiniz. Fakat yenilikçi bir fikre sahipseniz üretim sizin için kazançlı olacaktır

7- Ne tür iş yapabilirim diyenler sağlıklı yemek arabası işine ne dersiniz? Yemek arabası dendiğinde akla sadece dürümcüler, pilavcılar, dönerciler gelmemeli! Yeni nesil hazır ve kolay yemek artık gurme lezzetinde! Sağlık ön plana alındığında bunu düşünmelisiniz. Glütensiz, vegan, paleo gibi hazırlanan yemek arabalarına gün geçtikçe ilgi artmakta.

İlginizi Çekebilir  Kısmi Süreli Çalışma Saatleri ve Ücretleri

8- Ne tür iş kurabilirim diyorsanız; Ülkemizde hızla ilerleyen markalaşma en çok takı sektöründe yaşanmakta. Oldukça ciddi bir pazarı bulunan takı sektörü mutlaka düşünülmeli. Kar marjı da oldukça tatmin edicidir ortalama 300 TL. bahsedilmekte. İster internet üzerinden, ister pazarlama-satış toptan üzerinden revaçta olan bir sektördür.

Ne tür iş kurulur?

9- Geleneksel kuru temizlemenin yerini, çevreye duyarlı eko temizleme almakta. Avrupa Birliği standartlarında zincir şirketler gittikçe yatırımlarını genişletmektedir. Bu alanda iş imkânı yakalamak akılcı bir yatırım çünkü geleceğin iş imkânını yaratıyor.

10- İnternet tüm eski gerçekliğimizin yerini alırken, anılarımızın da dijital ortamda sonsuza kadar kalmasını sağlıyor. Anlatmak istediğimiz sosyal medya fotoğrafçılığı. Düğün, özel günler, bebek fotoğrafçılığı gibi.

11- Yapacağınız girişim ve yatırımınızla yüzünüzün güleceği bir iş mantar yetiştiriciliği! Az sermaye ile bu işe başlayabilirsiniz. Yetiştireceğiniz mantar türünü belirleyip ne kadar yatırım yapacağınıza karar verdikten sonra sizin için karlı bir iş başlıyor demektir.

12- Ne tür iş kurabilirim diyenlere bir iş kolu daha! Oto yıkama. Gün geçtikçe artan talep, oto yıkama işinin yükselen başarısını göstermekte. Her ailede ortalama iki otomobil bulunduğunu düşünürsek bu işe yapılacak yatırımın geri dönüşü oldukça tatmin edici olacaktır.

15- Özel günler ve düğün sezonlarında yoğunluk yaşanan alanlardan birdir çiçekçilik. Yüksek kar marjıyla bu iş yatırımı düşünülmeli. Az Sermaye İle Yapılabilecek 10 İş Fikri yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın