Ofisboy (Ofis Elemanı) Nedir? Ne İş Yapar?

İnternetteki hemen hemen bütün iş arama sitelerinde ofisboy diğer adı ile ofis elemanı iş ilanları sık sık karşımıza çıkıyor. Peki ofisboy nedir? Bir diğer adıyla ofis elemanı ne demek? Ne iş yapar? Görevleri ve sorumlulukları nelerdir?

Ofis boy maaşları ne kadardır? Ofisboy ne demek? Tam olarak ne iş yapar bu ofisboylar? İş ilanları nasıl bulunur? Bu sayfamızda cevap arayacağımız başlıca sorular bunlar olacak.

Kısacası ofisboy yani ofis elemanı işinin görev tanımını yapacağız.

Bir başka meslek incelemelerine ofisboyluk mesleğini ele alarak devam edeceğiz.

İş ilanları sitelerinde sık sık karşılaştığımız ofisboyluk nedir? Ofis elemanlığı ne demektir? Bu sayfamızda detaylı şekilde incelemeye çalışacağız.

Bir başka iş kolunu daha tanıyacağız. Yeni iş fikirleri almaya devam edeceğiz.

Ofisboy Nedir? Diğer Adıyla Ofis Elemanı Ne Demek?

Aslına bakılırsa işin tanımı adında kendini gösteriyor. Ofis işlerinde yapılması gereken belli başlı görevleri yapan kişilere ofisboy yani ofis elemanı denir.

Ofisboylar, firmalar için hayati öneme sahiptir. İş yerlerinin tabiri caizse eli ayağı konumundadırlar. Basit gibi görünen çok önemli görevler yaparlar.

İş yerindeki işlerin yürümesinde önemli paya sahiptir.

Ofis elemanları, bir iş yerinde joker görevi görür.

Ofisboyların birçok konuda bilgi sahibi olması istenir. Departmanlar arası iletişimi sağlar. İşlerin hızlı şekilde yürümesi için çalışır.

Gelen misafirleri karşılamak, ağırlamak ve uğurlamak sorumlulukları arasındadır.

Aynı şekilde gelen kişilerle ilgilenmek, içecek ikramları, ofisin temizlik işleri ofis elamanlarının yapması gereken görevlerin başında yer alır.

Ayrıca dışarıdaki işlere de ofisboylar koşturmak zorundadır. Banka işleri, dışarıya gidecek veya dışarıdan gelecek evraklar için ofis elamanları görevlendirilir.

Bu yüzden ofis elemanı ilanı veren firmalar, genellikle en az B sınıfı ehliyeti olan kişileri seçmeye çalışır. Ofisboy olarak çalışmak isteyenlere bu dip notu da düşelim.

Kariyer basamaklarının ilk basamağını oluşturur. Bu yüzden genelde 18-25 yaş arası genç erkekler için ideal bir iş modelidir.

Kendini geliştiren ofis elemanları, kariyer basamaklarını hızla çıkabilir.

Bir ofis elemanı iş ilanı görerek işe başlayan üst düzey yöneticilerin sayısı bir hayli fazladır.

Ofis Elemanı Ne İş Yapar? Ofisboy Görevleri Nelerdir?

Ofis elemanı (ofisboy), Sadece kendi iş yerindeki iletişimi sağlamakla sorumlu değildir. Ayrıca çalıştığı iş yeri ile ilişkili olan diğer firmalarla olan iletişimi de sağlar.

Ofis araç ve gereçlerini çok iyi kullanmasını bilmelidir.

Faks, fotokopi, yazıcı, bilgisayar gibi belli başlı ofis araçlarını kullanmasını bilmeli, bu araçları kullanarak verilen görevleri yerine getirebilmelidir.

İş yerine gelen kargolardan ve gidecek kargoların gönderilmesinden de ofis elemanı sorumludur. Gelen kargoyu ilgili yöneticiye veya departmana iletir.

Yoğun iş temposuna ayak uydurmalı, görünümüne özen göstermelidir.

Yazılı ve sözlü olarak insan ilişkileri iyi olmalıdır. Doğrudan insanlarla muhatap olacağından konuşmalarına dikkat etmelidir.

Ofis elemanı diğer adı ile ofisboy nedir? Ne demektir? Ofisboy ne iş yapar? gibi sorularının cevabı bu şekilde verilir.

Dikkat ettiniz mi bilmiyoruz, sanki orta düzey bir yöneticinin sahip olması gereken özellikleri saydık. Bu da bu işin ne kadar önemli olduğunun göstergesi olsa gerek…

Peki bu kadar vasıf aranılan ofis elemanları ne kadar maaş alır? Bu konuyu da detaylı şekilde araştırdık. Açıkçası karşılaştığımız sonuçlar biraz şaşırtıcı geldi.

Ofisboy Maaşları, Ofis Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Bu kadar çok iş yapan ve kalifiyeli bir eleman, ne kadar maaş almalıdır? Asıl sorulması gereken soru bu olmalıydı.

Devlet kurumlarında çalışan ofis elemanları şanslı sayılır.

Bütün devlet kurumları ofis elemanı maaşı için tatmin edici bir ücret verir.

Fakat özel sektörde çalışan ofisboy maaşları için aynı şey söylemek zordur. Özel sektörde çalışan ofisboy maaşları tamamen iş yeri sahibinin inisiyatifine bırakılmıştır.

2020 yılı rakamları baz alındığında ofis elemanlığı maaşları, 3.000 TL ile 3.500 TL aralığında gidip geldiğini görüyoruz. 4.000 TL maaş alan bir ofisboy şanslı demektir.

Fakat birçok iş yeri bu rakamın çok altında maaş verir.

Genel itibari ile ofisboy (ofis elemanı) maaşı ile yaptıkları işi karşılaştırdığımızda emeklerinin tam karşılığını aldıkları pek söylenemez. Büyük, kurumsal firmalarda çalışanlar hariç tabii…

Ofis Elemanı İş İlanları Nasıl Bulunur?

ofisboy nedir ne iş yapar - Ofisboy (Ofis Elemanı) Nedir? Ne İş Yapar?
ofisboy nedir ne iş yapar

Şimdi de ofis elemanı iş ilanları nasıl bulunur bu konuya da inceleyelim.

Yavaş yavaş ofisboy nedir? Ofis elemanı ne demektir? Ne iş yaparlar? Görevleri ve sorumluluklarına değindiğimiz bu sayfamıza son verelim.

Giriş bölümünde iş ilanları sitelerinde ofisboy iş ilanlarına sık sık rastladığımızı söylemiştik. Dolayısı ile bakacağımız ilk yer, internetteki iş ilanları siteleri olacak.

Google’da “ofisboy iş ilanları”, “ofis elemanı iş ilanı” gibi aramalar yaparak ofis elemanı arayan firmaların ilanlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Aramanın başına veya sonuna bulunduğunuz ilin adını yazarsanız, bulunduğunuz bölgede ilan veren iş yerlerine rastlayabilirsiniz.

Ofis Elemanı (Ofisboy) İş İlanlarının Yer Aldığı Belli Başlı İlan Siteleri:

kariyer.net
yenibiris.com
tr.indeed.com
eleman.net
secretcv.com

Ofisboy (Ofis elemanı) iş ilanları başlıca bu sitelerde bulabileceğiniz gibi daha birçok yerlerde de ofis elemanı arayan firmaların ilanlarına ulaşmanız mümkün.

İnternette ofisboy arayan firmalar bir hayli fazla görünüyor.

Son Söz: Alternatif İşler Değerlendirilebilir!

Umarız bu sayfamızda ofisboy, ofis elemanı işi ile ilgili aradıklarınızı buldunuz. Merak edilen başlıca konuları bu sayfamızda açıklamaya çalıştık.

Son olarak güncel iş fikirleri ailesi olarak ofisboyluk işini yapmayı düşünenler için fikrimizi de paylaşmak istiyoruz. Fakat bu fikir sadece bizim kendi görüşümüz.

Her işte olduğu gibi ofisboyluk işi de göreceli bir kavramdır.

Biz, ofis elemanlarının yaptığı iş ile aldığı maaş arasında dengesizlik olduğunu tespit ettik. Eğer imkanınız var ise alternatif işlere yönelmenizi tavsiye edebiliriz. Dediğimiz gibi bu sadece bizim düşüncemiz.

Ofisboy için alternatif olarak ilk sırada bellboy, vale, garsonluk gibi işleri önerebiliriz. Üstelik bu işlerin ekstra kazançları oldukça yüksek!

Daha önce bellboy nedir? Vale ne iş yapar? Garson görevleri nelerdir? gibi sayfalarla bu meslekleri yakından tanımıştık.

O yazılarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz. Zira bellboyların kazancının aylık 7.500,00 (YEDİ BİN BEŞ YÜZ) Türk Lirasına çıkabildiğini, valelerin maaşlarının 5.000 TL altına kolay kolay düşmediklerini gözlemlemiştik. Bir göz atın deriz…

ofis elemanı ne demek - Ofisboy (Ofis Elemanı) Nedir? Ne İş Yapar?
ofis elemanı ne demek

İlgili Aramalar: ofisboy nedir, ne iş yapar, ofis elemanı ne demek, ne kadar maaş alır, görevleri nelerdir, iş ilanları nasıl bulunur,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!