Evde Paketleme İşleri Nasıl Yapılır?
paketleme işleri nasıl yapılır

Evde Paketleme İşleri Nasıl Yapılır?

Evden para kazanmak isteyenler için evde paketleme işleri yapılabilecek en ideal işler arasında ilk sırada yer alır. Özellikle ek iş yapmak isteyen ev hanımları için uygun olan paketleme işleri, yapılması kolay fakat iş bulma olanakları kısıtlı işlerden birisidir.

Bu yüzden evde paketleme işi bulanlar şanslı sayılabilir. Evde paketleme işleri nasıl yapılır başlıklı bu sayfamızda sistemin nasıl işlediğini, işin çalışma mantığını kavramaya çalışacağız. Çünkü hemen hemen bütün paketleme işlerinin işleyişi aynı sayılabilir.

Daha önce spesifik olarak paketleme işlerinin bazılarının yapılışlarını ele aldığımız bir kaç sayfamız olmuştu. Daha detaylı bilgi almak isteyenler bu sayfalarımıza da bir göz atabilir. Daha önce yer verdiğimiz başlıca konular nelerdi bir hatırlayacak olursak;

Paketleme İşleri Nasıl Yapılır? Sistem Nasıl İşler?

Hemen hemen bütün paketleme işlerinin çalışma mantığı aynı sayılır. Paketlemesini yapacağınız iş için detaylı açıklamalar anlaştığınız firma tarafından size bildirilir.

Fakat genel itibari ile evde paketleme işi, üretilen ürün size ayrı parçalar halinde verilir. Siz de bu parçaları birleştirerek ürünün satış yapılacak haline getirirsiniz.

İşlem bu kadar basittir. Giriş bölümünde dediğimiz gibi evde paketleme yapmak oldukça kolaydır. Paketleme işi veren firmaları bulmak zordur.

paketleme işi nasıl yapılır
paketleme işi nasıl yapılır

Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Paketleme işi veren firmaları bulmak işin en zor kısmıdır. Bu yüzden evde paketleme yapacağınız ürün için üretim yapan fabrikalarla bire bir görüşmek gerekir. İnternette iş ilanları sitelerinde evlere paketleme işi veren firmalar olsa da çok nadir bulunur.

İlginizi Çekebilir  Mobbing Nedir?

Bu yüzden her ne paketlemesi yapacaksanız bunun üretimini yapan firmalarla görüşmelisiniz. Paketleme işleri için büyük şehirlerde yaşayan kişiler kırsal kesimdekilere kıyasla daha şanslıdır. Büyük şehirlerde paketleme ihtiyacı duyan fabrika bulmak daha kolaydır.

Yakınınızda bir üretim tesisi bulunuyorsa insan kaynakları departmanına başvuru yaparak şansınızı deneyebilirsiniz. Şansınız yaver gider ve evlere paketleme işi veren bir firma bulursanız işi düzgün yaptığınız taktirde sürekli bir iş bulmuş olabilirsiniz.

Evlere paketleme işleri veren firmaları bulmak için internetin nimetlerinden de yararlanabilirsiniz. kariyet.net, yenibiris.com, sahibinden.com, tr.indeed.com gibi Türkiye’nin belli başlı iş arama sitelerinden paketleme iş ilanları veren firmaların ilanlarını takip edebilirsiniz.

Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Bundan sonrası için paketleme işlerini bulmuş olanlar için devam ediyoruz. Paketleme işlerinde dikkat edilecek belli başlı kurallara dikkat etmek gerekir. Bu kurallar sizin için önemli olmayabilir. Fakat karşı taraf için yani işveren firma için son derece önemlidir.

Paketleme işlerini sürekli yapmak isteyenler bu kurallara dikkat etmelidir. Evde paketleme işlerinde dikkat edilecek belli başlı kurallar nelerdir? Şimdi de bunları inceleyelim.

  1. İşleri Zamanında Teslim Etmek: Almış olduğunuz işin teslim süresini karşı tarafın istediği sürede teslim etmelisiniz. Size paketleme işini veren ve evde para kazanma fırsatı tanıyan firmaların siparişlerini geciktirmek bir daha iş alamamanız anlamına gelebilir.
  2. İstenilen Miktarda Teslimat Yapmalısınız: Size paketleme işi veren firmalar paketlemenizi istedikleri ürünün zamanını ve miktarını bildirir. Zamanı gelince sizinle iletişime geçer. Zamanlama ve teslimat miktarı evde paketleme işleri için hayati öneme sahiptir. Çünkü üretici firma satacağı ürünü karşı tarafa sizin teslim edeceğiniz miktara göre bildirir. Eksik teslim edilen ürün firmalar için büyük sorun demektir. Bu da sizin için de sorun anlamına gelebilir. Bu yüzden bu kuralı göz ardı etmemelisiniz.
  3. İşi Kaliteli Yapmak: Paketleme işleri veren firmaların dikkat ettiği en önemli noktalardan birisi de paketleme işinin düzgün yapılıp yapılmadığıdır. Paketlemesini yapacağınız ürünü düzgün bir şekilde paketlemek uymanız gereken altın kurallardan birisi olacaktır. Ne kadar kaliteli iş yaparsanız bir sonraki seferde iş alma olasılığınız yükselecektir. Gelişi güzel yapılan işler bir sonraki işin başkaları tarafından yapılacağı anlamına gelebilir.
İlginizi Çekebilir  Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Başlıca Paketleme İşleri Nelerdir?

Yazımızın giriş bölümünde belirtmiştik. Evde paketleme işleri nasıl yapılır başlığı altında paketleme işinin çalışma mantığını belirtmiştik. Üretimi ayrı yapılan ürünleri tek bütün halinde üreticiye teslim ederek yapılır. Bu ürünlere bir kaç örnek verelim.

Ne tür ürünlerin paketlemesini yapabiliriz. Bu konuda da bilgi sahibi olalım…

Kürdan paketleme: Binlerce kürdanı sayıları belirtilen miktarlarda kutularına paketleyerek yapılır. Genelde 50’li, 100’lü ve 250’li kutular halinde paketlemeniz istenir.

Mum Paketleme: Evde mum paketleme işi diğer paketleme işlerine nazaran tek işlem gerektiren bir iş modelidir. Üretilen mumları ambalajına uygun şekilde kutulamak gerekir. Yapılışı son derece kolaydır.

Plastik Bardak Paketlemesi: Üretilen bardakları sayılarına göre iç içe geçirip dış kısmını naylon ile kaplama işlemidir. Plastik bardak paketleme işi için geniş bir alanda çalışmak gerekir.

Çorap Paketleme: Çorap paketleme işinde yapılacak işlem basit olmakla birlikte titiz çalışmak gerekir. Hata yapma şansı diğer paketleme işlerine kıyasla yüksek olabilir. Çorapların çiftlerini karıştırmamak ve numaralarına göre etiketlerini düzgün yapıştırmak gerekir.

Kalem Montajı: Kalem üreten firmaların ayrı ayrı ürettikleri kalem parçalarının montajını yaparak yapılan bir iştir. 3-4 parçayı teker teker montajlayarak yapılır.

evde paketleme işleri
evde paketleme işleri

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın