İnternetten Yatırımsız Para Kazandıran Siteler 2021
para kazandıran siteler

İnternetten Yatırımsız Para Kazandıran Siteler 2021

2020 yılı şartlarında artık internetten para kazanmak hayal olmaktan çıktı. İnternetten Para Kazandıran Siteler denilince Eskilerde internet üzerinden para kazanma fikri insanlara aldatıcı geliyordu ama artık iş ciddi boyutlara vardığından birçok kişi hayatını internetten para kazanır oldu. Gençlerimizin çoğu youtuber olma hayalleri kuruyor.

Youtube, internetten ve bilgisayar başında para kazanma yöntemlerinden sadece bir tanesi. Youtube harici daha birçok internet sitesinden para kazanılabilir.

Bu sayfamızda bu siteleri inceleyeceğiz. İnternet üzerinden, yatırımsız para kazandıran siteler 2020 listesi ile karşınızda olacağız.

İnternetten Para Kazandıran Siteler

Sürekli değişen ve gelişen dünya şartları ile insan ihtiyaçları da buna başlı olarak sürekli artıyor. Bireylerin ihtiyaçları çoğalırken alım gücünün düşmesi sebebi ile artık ek iş arayışları oldukça artmıştır.

Ek iş arayan ya da evinin rahatlığında para kazanmak isteyen kişiler tarafından farklı para kazanma yolları aranmaya başladı.

İnternetin evlerimizin vazgeçilmezi olması sebebi ile internetten para kazanmak isteyen kişilerin sayısı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Kimisi ek iş olarak kimisi tam zamanlı olarak internetten para kazanabilir olmuştur.

Peki, evden dışarı çıkmadan herhangi bir patrona ve ofis ortamına bağlı kalmadan nasıl çalışabiliriz?

Bunun yanıtı internet dünyasında çok geniş bir dünyayı aralıyor. Değişik yollardan internet ortamında para kazandıran siteler nelerdir? Hep birlikte inceleyelim.

Para Kazandıran Siteler 2020

Para Kazandıran Anket Siteleri

Anket siteleri, internet aracılığı ile para kazanmak isteyen kişilerin karşısına çıkabilecek ilk alternatiflerden biridir.

İnternetten para kazanma ile ilgili arama yapan kişilerin karşısına mutlaka anket doldurarak para kazanma siteleri çıkmıştır.  Anket siteleri anket şirketlerine aracılık eden sitelerdir.

İnternet sitelerinden para kazanmak isteyen kişilerin kesinlikle düşünebileceği işlerden biridir ve oldukça basit bir çalışma sistemi vardır.

Reklam verenlerin ya da pazar araştırması yapan kişilerin üye olduğu ya da anket verdiği siteler bulunmaktadır.

Reklam veren ya da araştırma yapan kişiler belirli bir ücret karşılığı bu sitelere anket verirler. Bu siteler de üye olan kullanıcılarına mail yolu ile anketleri iletir.

Gelen anketleri cevaplayıp gönderdiğinizde şirketin sizin için belirlediği bir ücreti hak etmiş olursunuz.

Genellikle yurtdışı menşeili olması ve dolar ile ödeme yapması sebebiyle güzel kazandıran işlerdendir. Ancak Türkiye için anket kısıtlaması olduğunun altını çizelim.

2020 yılı itibari ile anket doldurarak para kazandıran siteler:

 • Pay İyo
 • Toluna
 • Market Agent
 • Fikir Pazarı
 • My Survey
 • Panel Station
 • JTN Panel
 • Mobrog

Yukarıdaki siteler üzerinden anket doldurarak güvenli şekilde para kazanabilirsiniz.

Reklam İzleyerek Para Kazanma Siteleri

Anket doldurma işinden sonra internet üzerinde en çok bulabileceğiniz iş imkanlarından biri de reklam izleyerek para kazandıran sitelerdir. Aynı anket sistemli siteler gibi çalışırlar.

İlginizi Çekebilir  Altın Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kayıt olduğunuz sitelere daha önce verilen reklamları izleyerek para kazanmanızı sağlayan bir sistemdir.

Siteyi düzenli aralıklarla ziyaret ederek o gün içerisinde verilen reklamlara tıklayarak o reklamı izlemeniz ile işlem tamamlanmış olur. Para kazandıran siteler içerisinde kolaylıkla para kazanabileceğiniz yöntemler arasında en öndedir.

Site size belirlediği ücreti tıkladığınız reklam başına olmak üzere hesabınıza yatırır. Her reklam hemen hemen farklı fiyatlar ile yayımlanır.

Reklam izleyerek para kazanma siteleri, internetten para kazanma yolları ile yapacağınız aramalarda karşınıza en çok çıkan siteler arasında yer alır. Bu hizmeti veren birçok güvenilir yerli ve yabancı site bulabilirsiniz. Bu sitelerden en çok kullanılan siteler şunlardır;

reklam izleyerek para kazanma siteleri
reklam izleyerek para kazandıran siteler
 • Neobux,
 • Ysense (Eski adı ile ClixSense)
 • Super Pay,
 • Cash Crate,
 • Indox Dollar,
 • Cash Fiesta,
 • Kale,
 • Reklam Ticareti,
 • Banners APP,
 • Zannet

Bu gibi siteler ve uygulamalar ile internet üzerinden reklam izleyerek para kazanmak mümkündür. Günlük birkaç saat ayırarak ek gelir elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Freelancer Siteleri

İnterneti kullanarak para kazanabileceğiniz bir başka platform da freelancer siteleri üzerinden para kazanma yönetimidir. Ancak freelancer sitelerinden para kazanmak için belli bir yeteneğinizin olması gerekir.

Örneğin; web site işlerinden anlıyorsanız firma ve/veya kişisel siteler kurabilirsiniz. Yazarlık yeteneğiniz var ise makale yazarlığı, blog yazarlığı ve içerik üretimi yaparak para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Çeviri yapmaya yetecek düzeyde yabancı diliniz varsa çeviri yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Freelancer siteleri ile para kazanabilmek için yapmanız gereken tek şey ilgili sitelere üye olmak ve yeteneğinize göre bir ilan oluşturmak. Ardından ilanınıza cevap verecek müşteri beklemek.

Türkiye’de Freelancer Olarak Para Kazandıran Siteler

Aslına bakacak olursak internetten para kazandıran siteler bunlarla sınırlı değildir. 2020 yılı şartlarında artık her şeyin internete taşındığı dönemlerdeyiz.

İnternet üzerinden daha birçok platform aracılığı ile para kazanabilmek mümkündür. Bütün bu yöntemleri tek tek ele almaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin!

para kazandıran freelancer siteleri Türkiye
para kazandıran siteler freelancer siteleri Türkiye

Otonom ne anlama geliyor? – benim için ne ifade ediyor

Serbest SEO veya web tabanlı SEO, günümüzde internetteki en popüler nişlerden biridir. 

Gelecek vadeden bir SEO uzmanı iseniz, bu terimin ne anlama geldiği ve işletmeniz için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekecektir.

İnternet, pazarlama işletmelerinin çok popüler bir yöntemi haline geliyor. Bunun bir nedeni, şirketlerin ve işletmelerin artık ürünlerini pazarlamalarına yardımcı olmaya istekli serbest çalışanlardan yararlanabilmesidir. 

Böyle bir işi olmayan ama yaptıkları işte iyi olan insanlardır. İşletmeler bu serbest çalışanlara hizmetleri karşılığında para ödüyor ve hatta bazen işlerinin reklamını yapmaları için onlara para ödüyor.

İlginizi Çekebilir  Steward Ne Demek? Ne İş Yapar?

Bu tür bir çalışma, herhangi bir işletme sahibinin işini daha geniş bir kapsamda genişletmesine izin verir. Bunu yaparak, karlarını artırabilir ve sundukları ürün ve hizmet türlerine aşina olmayan kişilere ulaşabilirler.

Serbest çalışma yoluyla yapılabilecek birkaç farklı iş türü vardır. En popüler serbest işler, bloglarda ve web sitelerinde içerik yazmayı ve düzenlemeyi içerir. 

Bazı SEO uzmanları, diğer şirketler için makaleler ve blog yazıları yazmak için de bilgi ve deneyimlerini kullanır.

Serbest yazarlar ayrıca web geliştirme veya web tasarımı da yaparlar. Web geliştiricileri, siteyi daha dinamik hale getirmek için kullanılan HTML kodunu içeren web siteleri oluşturur. Web tasarımcıları, web sayfaları içeren ve genellikle animasyon, ses veya video içeren web siteleri oluşturur.

Bazı serbest çalışanlar, serbest yazarlara kendi web sitelerinde yayınlayabilecekleri makaleler ve yazılar da sağlar. Yazdıklarıyla ilgilenen müşterileri olduğunda genellikle gönderileri dağıtarak ve ücretler kazanarak para kazanıyorlar.

İnternette serbest çalışan siteleri kolayca bulabilirsiniz ve bu firmalarla çalışmaya başlamadan önce şartlar ve koşulları dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. 

Örneğin, bazı serbest çalışanlar aynı anda birden fazla site için yazabilir ve birden fazla site için makale yazamayabilir. Bu, proje numarası için değil, yalnızca proje için ödeme alacağınız anlamına gelir.

 Yalnızca proje numarası ile ödeme alırsanız, üzerinde çalışmanız gereken yalnızca birkaç projeniz olacaktır.

Bulunması zor olan bazı serbest işler var. Başarıyla yapabileceğiniz serbest işleri bulmak zaman ve araştırma gerektirebilir, ancak itibarınızı ve gelirinizi artırabileceği için çabaya değer olacaktır.

Serbest çalışma bulmanın en iyi yollarından bazıları çevrimiçi forumlara ve forumlara katılmaktır. Aynı sektöre veya nişe ait olan bu insan grupları, size nasıl iş bulacağınız konusunda tavsiye ve bilgi verebilir. 

Bu forumları ve ilan tahtalarını Google gibi arama motorlarını kullanarak da bulabilirsiniz.

Serbest bir iş bulmak için, yazması kolay ve çok fazla teknik bilgi gerektirmeyen bir şey seçmek önemlidir. Teknoloji veya yazılım hakkında yazan bir iş arıyorsanız, satabileceğiniz kısa bir e-kitap veya e-kitap yazmayı düşünebilirsiniz.

Serbest yazarlar, internette başka birçok serbest meslek de bulabilirler. 

Serbest işlerin çoğu çevrimiçi olarak mevcuttur ve bu, yeni işletmelerde çalışmak için zaman veya para eksikliği nedeniyle çevrimdışı dünyada çalışmaya zorlanan insanlar için harika bir haberdir.

Serbest yazma işleri arıyorsanız, üzerinde çalışabileceğiniz birçok serbest yazma kategorisi olduğunu unutmamak önemlidir. 

Web siteleri, bloglar, haber bültenleri ve hatta işletmeler için makaleler yazılabilir. En iyi yanı, becerileriniz ve deneyimleriniz için size ödeme yapmaya istekli birçok şirket olması.

İşletmeler için makaleler yazarken, okuyucularınızın satın almak isteyeceği ürünler ve hizmetler hakkında yazdığınızdan emin olmak için belirli bir pazar veya niş için yazdığınızdan emin olmak istersiniz.

 Yazı yazma konusunda bilgi bulmak için iyi bir yer İnternet’tir. Bu konuda size yardımcı olacak birçok kaynak var.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın