Evde Sabun Paketleme İşi
evde sabun paketleme

Evde Sabun Paketleme İşi

Bu sayfadaki yazımızda evde ek iş arayan ev hanımları için bir başka ek iş fırsatını daha değerlendireceğiz. Evde sabun paketleme işinden para kazanma fikrini inceleyeceğiz. Sabun paketleme işi nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Evden sabun paketleyerek ne kadar para kazanılır?

Paketleme işleri arasında en yaygın işlerden olan sabun paketleme işi ile para kazanma hakkında detaylı bilgiler alacağız. Ek iş yapmak isteyenler için bir başka ek iş fırsatına daha yakından bakacağız.

Sabun paketleme işinin ek iş arayan ev hanımları için olduğunu söylesek de herkesin yapabileceği bir iş olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Evde boş vakti olan hemen hemen herkes yapabilir. Bütün paketleme işleri gibi sabun paketleme işi de çok kolay yapılır. Detayları yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Hemen hemen bütün paketleme işlerinde olduğu gibi sabun paketleme işinde de sistem aynı çalışır. İşin mantığı aynıdır. Sabun üretimi yapan firmalar, paketleme ihtiyacını dışarıya yaptırmayı tercih ederler. Böylelikle giderlerinde ciddi anlamda tasarruf etmiş olurlar.

Evden para kazanmak isteyenler için ise bu durum kaçırılmayacak bir iş fırsatı anlamına gelir. Yapılacak işlem son derece basit olduğundan birçok kişi paketleme işlerine yoğun ilgi gösterir. Sabun paketleme işi de ilgi gören işlerden birisidir.

Sabun üretimi yapan firma, sabunları ve paketleme için ambalajları teslim eder. İşin ne zaman teslim edileceği, ne kadar miktarda sabun paketleneceği gibi konular bütün detayları ile birlikte karşılıklı konuşulur.

Fazladan ihtiyaç duyulan malzemeler teslim edilir. Alışılmış durumların aksine olabilecek bir durum varsa bildirilir. Karşılıklı mutabakat ile çalışılır. İşin bitiminde firma tarafından ücret nakit olarak elden ödenir.

Hem firmalar, hem de sabun paketleyenler için karlı bir işleyiştir. Kazan kazan formülü sabun paketleme işi için de geçerlidir. İki taraf da kazançlıdır. Firmalar sabunların paketlemesini en az maliyetle yaptırır. Sabunları paketleyen kişiler de evden çalışarak para kazanmış olur.

İlginizi Çekebilir  Part Time Ne Demek? Part Time İş Nedir? Maaşlar Nasıl Hesaplanır?

Dikkat Edilecek Hususlar

Paketleme işleri, dolayısı ile sabun paketi işinin de yapılışı son derece kolaydır. 7’den 70’e herkes tarafından kolaylıkla yapılabilir. İşlem tek basamaktan oluşur. Verilen sabunları ambalajlarına paketlemek! Bu kadar basittir.

Fakat basit bir iş diye önemsememek olmaz. Sabun paketleyerek evden para kazanmak istiyorsanız işi küçümsemeden yapmak ve firmanın kurallarına uymak zorundasınız.

Belli başlı bazı kurallara dikkat ettikten sonra sürekli iş alabilirsiniz. Çünkü sabun paketleme işi sürekli ihtiyaç duyulan bir iştir. Firma yetkilisinin gözüne girdiğiniz vakit başka paketleme işlerini de rahatlıkla alabilirsiniz. Bu tüyoyu da vermiş olalım. Paketleme yapacakların aklının bir köşesinde bulunsun.

Şimdi de dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallara da bir göz atalım;

  • Teslim Zamanı: Firmanın sizden istediği teslim zamanını geçirmeyin. Teslimat zamanı bu işin altın kurallarındandır. İşleri zamanında teslim etmeye çalışın.
  • Yapabileceğiniz Kadar İş Alın: Çok iş almanız size hiç bir şey kazandırmaz. Yapılan iş para kazandırır. Yapamayacağınız miktarda iş almayın. Basamakları teker teker çıkmaya çalışın. İlk başlarda kendinizi test edin. Günlük paketleyeceğiniz sabun miktarından emin olarak sipariş alın.
  • Sabunlara Zarar Vermeyin: Paketleyeceğiniz sabunlar ne de olsa görünmez deyip, sabunları dikkatsizce paketlemeyin. Müşteri tarafından fark edilip, firmaya şikayet edilebilir. Bu da sizin için iş almanız konusunda sorun yaşamanıza neden olabilir.

Sabun Paketleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

sabun paketleme işi ile para kazanma
sabun paketi işi ile para kazanma

Sıra sabun paketleme işinden ne kadar para kazanılır sorusunun cevabını almaya geldi. Bu sorunun tam cevabını vermek zor. Ücretlendirme sabit değildir. Parça başına ücretlendirme yapıldığından yapılan işe göre kazanılan para miktarı da değişir.

Fakat yapabileceğiniz işe göre sabun paketi yaparak ne kadar para kazanabileceğinizi az çok kestirebilirsiniz. Şöyle ki, üç aşağı beş yukarı bir paket sabunun paketlemesi ortalama 10 kuruş olarak ücretlendirilir.

İlginizi Çekebilir  Sermayesiz Ne İş Yapabilirim? Sermayesiz Yapılacak 10 İş Fikri

Aylık 10.000 tane sabunun paketleme işi aldığımızı var sayarsak, aylık 1.000 TL kazanmış oluruz. Günlük olarak 333 tane sabunu paketlemek gerekir ki bu oldukça makul bir sayıdır.

Sıkı bir çalışma ve 3-5 kişilik bir ekip ile sabun paketi işinden aylık 4.000 – 5.000 TL gibi rakamları kazanmak hiç de zor değildir. Bu rakamlar evden yapılan işler için müthiş rakamlardır.

Sabun paketi işinin artısı ve en önemli özelliği işin sürekliliğinin olmasıdır. Birçok işte işin devamı konusunda bazı sıkıntılar çıkabilmekte. Fakat sabun paketleme işi bu tarz işlerden değildir. Sürekli tüketilen bir ihtiyaç olduğundan aynı zamanda sürekli imal edilmesi gerekir.

Bir sabun imalatı yapan firma ile anlaştıktan sonra kendinizi ispatlarsanız, devamlı olarak çalışabileceğiniz bir iş sahibi olabilirsiniz. Üstelik evden çalışma avantajı ile, kimseden emir almadan, çalışma saatlerini kendinizin belirlediği bir iş.

Herkesin hayalindeki çalışma şartlarına sahip olan bir işten söz ediyoruz.

Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Asıl önemli soru olan, sabun paketi işi veren firmaları nasıl bulurum?

İş alabilmek için ilk başvurulacak yer, sabun üretimi yapan fabrikalar olacaktır. Çevrenizde sabun fabrikası varsa iş almanız çok yüksektir. Direkt sabun fabrikası ile temasa geçerek siz de sabun paketleyerek evinizden para kazanabilirsiniz.

Çevrenizde sabun fabrikası yoksa, sabun toptan satış noktalarına başvurarak uygun iş olup olmadığını sorabilirsiniz. Ya da bu tarz işleri nasıl bulabileceğinizi sorabilirsiniz.

İkinci bakacağımız Google’dır. Çağımızın en büyük icatlarından olan internet yardımı ile artık bir çok işimizi gerçekleştirebiliyoruz. Sabun üretimi yapan firma isimlerini ve paketleme ilanı veren firmaları GOOGLE‘da aratarak da bulabilirsiniz.

sabun paketleme nasıl yapılır

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın