Sermayesiz Ne İş Yapabilirim? Sermayesiz Yapılacak 10 İş Fikri

Sermayesiz Ne İş Yapabilirim? Sermayesiz Yapılacak 10 İş Fikri

Ekonomik sıkıntılarla birlikte çıkış yolu arayanlar, sermayesiz ne iş yapabilirim diye soranlar için sermayesiz yapabilecekleri 10 iş olanağı!

1 – İnternetten para kazanmayı ilk sıraya alabiliriz, fakat küçük bir uyarı ile birlikte. İnternetten kısa zamanda size para kazandıracağı vaadinde bulunan sosyal medya reklâmlarına, internet sitelerine karşı çok dikkatli olunmalı çünkü kısa sürede on liranıza, yüz lira kazandıracaklarını söyleyip, bir nevi sanal hırsızlıklar yaşanmakta. Siber suçlar birimi bunlarla mücadele etmekte olsalar da çok dikkatli olmak gerekmektedir.

İnternet üzerinden tüketiciye yönelik yazılımlar hazırlayıp, satışı yapılabilir. Sermayesiz iş dedik lakin bunun için bilgisayarınız ve internetiniz olmalı. Hazırlanacak yazılımın için popüler olan oyun yazılımı önerilebilir.

İnternet, hayatın her alanda varlığını sürdürürken kitaplar da bir nevi rafa kalktı olarak görünmektedir. Bahsedilen kitap kokusu… Okumaya ilgi duyanların çeşitli sesli kitap sitelerine ilgi gösterdikleri aplikasyonların talep rakamlarından anlaşılmakta. Bu bağlamda sesli kitap siteleri düşünebilir. Bunu örneklendirirsek; Audible ile birlikte sesli kitap satışı kolaylaştı. Burada hesap açarak, ACX sesli kitaplar oluşturulabilir.

El becerileriniz varsa, örgü, boyama, ahşap vs ürünlerinizi sosyal medya platformaları üzerinden kendinize takipçi toplayarak satış yapabilirsiniz.

İlginç gelebilecek fakat çok kazandırmadığını da belirtmek gereken bir alan da internet üzerinden müzik dinleyerek kazanç sağlanabileceği. Bu konuyla ilgili web sitelerine üye olarak orada bulunan farklı radyoları dinleyerek puan kazanılıyor ve artan puanlar doğrultusunda para kazanabiliyorsunuz.

2- Ülkemizde her geçen gün büyüyen bir sektördür enerji sektörü. Sermayesiz ne iş yapabilirim sorusu için bir fırsat alanından bahsedeceğiz. Enerji sektöründe bulunan firmalar, pazarlama yöntemiyle bayilikler vermektedirler. Bayilik, pazarlama ile enerji firmasına getirilecek her müşteriden para kazanma yoludur. EPDK’nın aldığı kararla aylık 150 TL. fatura ödeyenler, istediklerinde farklı enerji şirketine geçebiliyorlar. Bu müşteri akışı da enerji firmalarının bayilik vererek, pazarlama yönteminin kapısını açtırıyor bu da sermayesiz iş imkânı tanıyor.

İlginizi Çekebilir  İnternet Sitesi Açarak Para Kazanma Yöntemleri

3-  Ufak sermaye ile kendinize iş kurabilirsiniz. Anneler günü, sevgililer günü, babalar günü, yılbaşı gibi özel günler için küçük hediyeler ve hediye paketleri oluşturabilir bunu Instagram, Facebook gibi sosyal medya platfomlarından satışa sunabilirsiniz.

4- Türkçeye hakim ve dil zenginse internet sitelerine yazı yazarak, içerik oluşturarak sermayesiz para kazanılabilir. makaleyazkazan.com, yazkazan.net, makalehizmeti.com,yazankazanir.net,icerikfabrikasi.com gibi siteler incelenebilir.

sermayesiz ne iş yapabilirim

Sermayesiz Ne iş Yapabilirim Devamı

5- Az sermaye ile ileriye dönük yatırım yaparak para kazanılabilir buna örnekse; Günümüzde sağlık ve sağlıklı beslenme tüm zamanlardan daha çok ilgi görmekte. Uygun koşullarda ve lokasyonda küçük bir dükkân tutarak organik çaylar, yiyecekler satılabilir.

Yeni nesil anne ve babalar, bebeklerinin doğumlarından itibaren sağlıklı yaşamı için oldukça titizler. Yeni doğan ve bebek ihtiyaçlarını giderecek, organik, sağlıklı yiyecek, giyim ve oyuncaklarını tasarlayarak satışı yapılabilir.

Ev ve iş yeri kiralama, satın alma emlak komisyoncuları taraşından yapılmakta ve bu alanda markalar oluşturmaktalar. Beşeri ilişkilerde başarılı ve iletişimde güven verenler, emlak komisyoncularıyla çalışabilirler. Satış ve kiralama karşılığında emlak komisyonun belirlediği yüzde ile komisyon almaktadırlar.

Sermayesiz ne iş yapabilirim

6- İkna kabiliyeti olanlar için teknolojinin pazarlama yöntemiyle sermayesiz iş imkânı sunmaktadır. Kariyer ve yenibiriş web sitelerinden de bu konuda faydalanmakta yarar var. Bu alanda pazarlama amaçlı yapılacak işin ürün tanıtım ve satışı olduğu unutulmamalı. Pazarlama alanındaki ürünler; oyuncaklar, telefon kılıfları, powerbanklar, elektrik tasarruf aletleri, su arıtma aleti vb.

Sermayesiz ne iş yapabilirim

7- Sermayesiz ne iş yapabilirim araştırması içinde olanlara stoksuz e-ticaret önerilebilir. Halihazırda üretim ve satış yapan firmanın ürünlerinin içeriklerini, görüntülerini edinip, satmaya çalışmak olarak açıklayabiliriz. Örneğin; bir giyim firmasının katoloğunu edinip, Facebook, İnstagram, sayfalarınızdan, Letgo, Gittigidiyor ve Sahibinden platformları üzerinden satışı yapılabilir. En çok kazandıran firmalarsa şunlardır:

İlginizi Çekebilir  Radyo Kanalı Açmak İçin Gerekenler

8-  Western Union Türkiye bulunan işbirlikçisi BPN Ödeme Kurulu A.Ş. temsilcilik vermektedir.  Dünyada 200’ün üzerinde ülkeye Western Union’la para transferi ve Türkiye’nin her bölgesine “BPN Para Transferi”yle para transferi yapan prestijli bir iş.

9- Sermayesiz ne iş yapabilirim ve evden ne iş yapabilirim sorusuna, evden mandal paketleyerek hiç de fena olmayan gelir elde edilebileceğini belirtmek gerekir. Ortalama paket başına 10 TL kazanmak mümkün.

10- Alınan eğitimle zenginleşen bir beceri söz konusuysa sermayesiz bir iş olarak özel ders verme önerilebilir. Yabancı dil, eğitim-öğretim ihtiyacını karşılayan matematik, fizik gibi derslerin dışında gitar, piyano, spor, yeme-içme (gurme) gibi alanlar olabilir. Bu işe başlayacak olanların kendilerini tanıtmak için çevrelerinin olması gibi mutlaka bir internet siteleri de olmalıdır. Açıklayıcı olması, güvenilirliği arttırır bu da daha çok para kazanma imkânı getirir. Sermayesiz ne iş yapabilirim araştırması için 10 iş fikrini sizler için araştırdık.

Bir cevap yazın