Simit Sarayı Bayilik Alma Şartları Neler?
simit-sarayi-bayilik-alma-sartlari

Simit Sarayı Bayilik Alma Şartları Neler?

Popüler kafe kültürünün Türkiye’de ki önemli işletmelerinden biri olan Simit Sarayı, yüksek kar marjıyla iyi kazandıran markalar arasında yer alıyor. Simit Sarayı bayilik alma şartları hakkında detaylara değindiğimiz bu yazıda, aynı zaman işletme hakkında farklı detaylara da yer verdik.

Türkiye’de simit kültürünün yeri de dikkate alındığında, doğrudan kafe tarzı bir konsept üzerinden çay ve simit ikilisinin muhteşem bir geri dönüşümü olacağını tahmin edebilirsiniz. Bunun yanında işletmede satılan diğer ürünlerde, kar oranını artırmak için bir hayli ideal ürünlerden oluşuyor.

Kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan ve bütün bayileri dikkate alındığında günlük 500 milyondan fazla insana hitap eden Simit Sarayı bayilik alma şartları ise, oldukça kolaydır. girişimcisine uzun vadede ciddi kazanç bırakacak işlerden biri olan Simit Sarayı bayiliği ile ne kazanırım? Sorusunu soranlara da, ayrıntılarıyla cevap verdik.

Simit Sarayı Bayilik Alma Şartları

Simit Sarayı bayilik başvuru şartları aşağıdaki gibi olup, bu şartları sağlayan ve kabul eden yatırımcıların birçoğu bayilik alabilmektedir. Ancak marka bazı durumlarda, bayilik vermeme hakkını da gizli tutmaktadır.

  • Yatırım maliyetini karşılayacak bütçeye sahip olmak, doğal şartlardan biridir. yatırım maliyetinin miktarı, işletmenin açılacağı şehir ve buradaki konumuna göre değişmektedir.
  • Bayinin aylık kazancından, isim hakkı sebebiyle %3 pay alınmaktadır.
  • Yıllık %2 oranı kadar, yıllık ciro üzerinden reklam ödemesi yapılmalıdır.
  • Marka tarafından izin verilen ürünler dışında, Simit Sarayı merkezinden izin alınmadan herhangi bir ürün satışı yapmak yasaktır.
  • İş esnasında çalışan kişilerin takı ve diğer aksesuarlarını çıkarması, ön şartlar arasında yer almaktadır.
  • Açılacak ya da açılan işletmenin genel hijyen kurallarına sahip olduğu gibi, çalışanlar için maske ve eldiven gibi koruma malzemelerinin de temin edilme şartı bulunmaktadır.
İlginizi Çekebilir  Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Genel şartlar bunlar olup, bu sayılanlar dışında Simit Sarayı bayilik konsepti bulunmaktadır. toplam 3 farklı konseptten oluşan Simit Sarayı bayiliği, konuma göre farklılık gösteren konseptlerde bayilik vermektedir.

simit-sarayi-bayilik-alma-sartlari
simit-sarayi-bayilik-alma-sartlari

Simit Sarayı Bayilik Konseptleri Nelerdir?

Alışveriş Merkezi Konsepti

Alışveriş Mağazalarının giriş kısmında 8 metre ön genişliğe sahip 120 m2 ve üzeri kapalı alan ve bunun yanında 3 metre tavan yüksekliği şartı AVM konsepti için aranmaktadır. Ayrıca AVM konseptinde, minimum 30 metrekare teras veya bahçe zorunluluğu bulunmasıdır. Bu konseptin fiziki özellikleri dışında, AVM içerisinde soğuk hava deposu bulunma şartı da yer almaktadır.

Cadde Konsepti

8 metre ön genişliği bulunan ve minimum 150 m2 kapalı alana sahip cadde konseptinde de, yine tavan yüksekliği 3 metre olmalıdır. Yine 30 m2 teras ve bahçe şartının da, cadde konseptinde sağlanması gerekir.

Kiosk Konsepti

Daha çok terminal binaları, metro istasyonları, benzinlikler ve farklı alışveriş merkezleri içinde yer alabilecek konsepttir. 20 m2 yerleşim alanına sahip olacak şekilde hazırlanan kiosk konseptinde, servise açık minimum 3 farklı cephenin bulunması da aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Su ve elektrik gibi diğer alt yapı ihtiyaçlarının da, doğal olarak her bayi için gerekli olduğu gibi kiosk konseptli bayiler için de gerekli olduğunu hemen belirtelim.

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Simit Sarayı normal bayiliklerden farklı olarak, tek mağaza bayiliği, çok mağaza bayiliği ve bölge bayiliği şeklinde çalışmaktadır.

Tek Mağaza Bayiliği: Diğer mağazaların yer aldığı konuma yakın olarak verilen, klasik bayilik şeklidir.

Çok Mağaza Bayiliği: Simit Sarayı bayilik başvurusu için sunulan seçeneklerden olan çok mağaza bayiliği ise, şirket tarafından o bölgeye özel olarak sunulan bayiliğin hepsinin alınması şeklindedir.

Bölge Bayiliği: Bu bayilik tipinde ise, şirket ülkede, şehirde ya da bölgedeki tüm bayilik haklarını, tek kişiye vermektedir.

İlginizi Çekebilir  Az Sermayeyle Bayilik Veren Firmalar - 6 Firma

Bu bayilik tiplerinden hangisini tercih ederseniz edin, kazancınız mutlaka olacaktır. ancak bizim bu yazımıza konu olan bayilik tipi tek mağaza yani normal bayilik olduğu için, devamında da o şekilde anlatım yapacağız.

simit-sarayi-bayilik-alma-sartlari
simit-sarayi-bayilik-alma-sartlari

Simit Sarayı Bayilik Maliyetleri Ne Kadar?

Firmanın sunduğu imkanlar ve konseptler çerçevesinde, kesin bir maliyetten bahsetmek söz konusu değildir. ancak bir aralık verilebilecek olsa da, yine bu makas aralığının arası bir hayli açık olacaktır.

Çeşitli etkenlere bağlı olarak 60 bin ile 500 bin TL arasında bir rakamdan bahsedilmektedir. Bu fark ise bayiliğin açılacağı yere, konuma bağlı yapılacak iç tasarım ve farklı etkenlere göre değişmektedir.

Simit Sarayı Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Bayilik alma şartlarının yanı sıra, Simit Sarayı Bayiliği ne kadar kazandırır? Sorusunun cevabı da, en fazla merak edilenlerden biridir. Bu soruya, net cevap vermek tıpkı maliyet konusunda olduğu gibi oldukça zordur.

Bayiliğin bulunacağı konum, bu cevap için büyük önem taşımaktadır. Buna göre aylık 8 bin ile 50 bin gibi rakamlardan ve hatta bazı konumlara bağlı olarak çok daha üzerinden bahsedildiği bilinmektedir.

Az Sermayeyle Bayilik Veren 6 Firma Başlığı altında, düşük sermayeyle karlı bayilik fırsatı sunan 6 firma hakkında bilgi verdik.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın