Turkcell Bayiliği Nasıl Alınır?

Turkcell Bayiliği Nasıl Alınır?

Turkcell bayiliği nasıl alınır sorusu bu sektöre adım atmak isteyenlerin sıkça araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere Turkcell vermiş olduğu hizmetler ve müşteri memnuniyetleri ile en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

Bu sebeple bayi sahibi olmak isteyen girişimciler bu markanın onlara yüksek miktarda gelir getireceğini düşünmektedir.

Turkcell Bayiliği

Turkcell Bayiliği Nasıl Alınır?

Turkcell bayisi sahibi olarak hem kendi işinizin patronu olabilir hem de yüksek oranda kâr sağlayabilirsiniz. Turkcell, Türkiye’nin en büyük 3 GSM operatörlerinden biri olarak 33 milyon aboneye sahip bir GSM şirketidir. Bu sebeple bu işe adım atmak isteyenler Turkcell bayilerinde hareketliliğin daha fazla olacağını düşünerek bu amaçla adım atmayı tercih ediyorlar.

Turkcell Bayilik Yapıları Nelerdir?

2 farklı türde Turkcell bayilik yapısı bulunmaktadır. İlk olarak Turkcell alt bayilikler karşımıza çıkmaktadır ve diğer bayilik türü ise ana bayiliklerdir. Alt bayilik tercih ederseniz ana bayiliğe kıyasla daha az zorlanacaksınız. Aynı zamanda Turkcell alt bayi sahibi olmak demek diğer operatörlere ait cihazları ve ürünleri de satmak demektir.

Ancak Turkcell ana bayilerin getirisi alt bayiliklere oranla çok daha fazladır. Turkcell ana bayilikler verdikleri hizmete göre kendi aralarında 3’e ayrılmaktadır:
• Turkcell Shop
• Turkcell İletişim Merkezi
• Turkcell Extra bu üç bayiliklerin adıdır.
Bayilik konusunda bir diğer önemli konu ise, Turkcell bayilerinden hangisini alırsanız alın mutlaka bir bankayı teminat olarak göstermeniz gerekmektedir.

Nasıl Bir Yerde Turkcell Bayiliği Alınmalıdır?

Nasıl bir yerde Turkcell bayiliği alınmalıdır konusu hem hizmetlerinizin genişliği açısından hem de elde etmek istediğiniz kâr oranı bakımından önemli bir noktadır.

İlginizi Çekebilir  Damacana Su Bayiliği Veren Firmalar 2020

Eğer uygun bir noktada bayi sahibi olmazsanız sabit ödemelerini yapmakta bile zorlanabilirsiniz. Sabit ödemeler ise faturalar ve eleman maaşları olarak adlandırılabilir.

Bayi almak istediğiniz yerler mutlaka işlek bir cadde üzerinde olmalıdır. İnsanların çok geçtiği konumlarda ilgi odağı olma olasılığınız da artacaktır. Ayrıca tercih edebileceğiniz bir diğer konum da hastane veya okul çevreleri de olabilmektedir.

Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta da vardır. Tercih edeceğiniz konumda çok fazla Turkcell bayisi olmamasına özen gösterin. Aksi takdirde insanlar tarafından beklediğiniz ilgiyi göremeyebilirsiniz.

Turkcell Alt Bayilik Nasıl Alınır?

Turkcell alt bayilik almak diğer bayiliklerden biraz farklıdır. Öncelikle size uygun bir iş yeri seçersiniz ve bu iş yerinize uygun bir bayi koduna sahip olursunuz. Bu kod sayesinde diğer operatörlerin ürünlerini de satabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz.
Satış rakamlarınızın yüksek olması ileriki dönemlerde yapacağınız başvurular için önem taşımaktadır.

Eğer yeterli miktarda satış yapılmışsa bu sizin ana bayilik almanızı daha da kolaylaştırıyor.

Turkcell Bayilik Ne Kadara Mâl Olur?

Turkcell bayilik başvurusu maliyeti her başvuran birey için farklılık göstermektedir. Bayiliğin bulunacağı konum, hangi tür bayilik adına hizmet verileceği, bayilerin müşterilere vereceği hizmet türü gibi bayilik maliyetini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır.

Eğer büyük bir şehirde veya oldukça kalabalık bir cadde üzerinde bayilik açmak istiyorsanız yaklaşık 500 bin TL’yi cebinizden çıkarmanız gerekmektedir.

Bu ücrete mağazada yapılacak dekor da dâhildir. Kullanılacak malzemeler, aydınlatmalar, yer döşemeleri gibi birçok maliyetli konu Turkcell tarafından karşılanacaktır.

Bir bayilik kurmak için harcadığınız bu miktarı tekrar elde etmeniz ise imkânsız değildir. Bayinizde verilecek olan hizmet, yapacağınız satışlar ve mağazada çalışan elemanların performansı sizin ne kadar kazanacağınızı etkileyen unsurlardır. Ayrıca bayide telefon satışı veya telefon aksesuar satışı yaparak da kâr oranınızı artırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz