Türkiye’deki Yeni İş Kolları Nelerdir? Gelecek Vadeden İş Fikirleri!

Türkiye’deki Yeni İş Kolları Nelerdir? Gelecek Vadeden İş Fikirleri!

Türkiye’de ve dünyada denenmeyen pek çok iş alanı bulunuyor. Sektörlerin değişmesi ve internet üzerinden alışverişlerin yapılması ile birlikte iş alanları teknoloji üzerinden oluşmuştur. Sektörler artık internet sistemine göre geliştirilmektedir. Geleceğe yönelik iş kurmak isteyenler yeni iş kolları nelerdir? Gelecek vadeden iş fikirleri hakkında araştırma yapıyor ve gelişmiş teknolojiden yararlanarak iş fikirleri üretilmektedir.

Dünyada enerji ve teknoloji alanlarının gelişmesi ile birlikte yepyeni trendler ortaya çıkıyor. Gelecek vadeden iş fikirleri ve Türkiye’deki yeni iş kolları nelerdir araştırılıyor. Param olsa şu alana yatırım yaparım diyerek araştırılan konular da her geçen gün artıyor.

Türkiye’deki yeni iş kolları oluşturmak için dünya üzerinde ortaya çıkan farklı alanlara yönelmek gerekiyor. 5-10 yıl içinde trend olacak iş fikirleri yazımızın içeriğinde sizlere sağlanıyor. Hem dünya ekonomisine mevcut durumda hem de gelecekte teknolojinin etkisiyle meydana gelebileceğini göz önünde tutarak iş kurabilirsiniz. Böylece sektörlerde daha kalıcı ve daha kendinizi geliştirebilen bir yapıya da sahip olursunuz. İşte gelecek vaat eden o iş kolları…

Yeni İş Kolları Fikirleri

Farklı sektörlerde yapabileceğiniz meslekler;

Veri Analizi İşi

Önümüzdeki yıllarda trend olacak ve bugün de iyi bir yöntem olan veri analizi 5-10 yıl içinde en çok dikkat çekecek ilk kolları arasında yer alıyor. Pek çok şirket rakipleri ve kendileri hakkında büyük veritabanlarına ulaşıp bu verilerden bir anlam elde etmeye çalışmaktadır. 3D pazarlama ve piyasa araştırması için yapılan veri analizinin yakın tarihlerde çok daha önemli bir yeri olacak. Bu nedenle denenebilecek en mantıklı meslekler arasında yer alıyor. Yeni iş kolları nelerdir araştırmamızı yaparken karşınızda muhakkak bu iş alanı çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir  Google Nasıl Para Kazanıyor? Ne Kadar Kazanıyor?

Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar mühendisliği özellikle son yıllarda büyük bir öneme sahiptir. Yeni iş kolları arasında yer almamasına rağmen gelecekte de önemini hiç kaybetmeyecek olan bu iş takip edilmelidir. Yazılım işi en fazla Hindistan’da ve Çin’de düşük maliyetlere yaptırılıyor. Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirmiş ve bu alanda hakim olan kişilere ihtiyaç bulunuyor. Finans ve yatırım alanında güvenilir, çağdaş yöntemler sağlayacak başarılı mühendisler aranıyor. Eğitiminizi bu alanda yaptığınızda ve kendinizi bu alanda geliştirdiğiniz de ciddi kazançlar elde edebilecek bir işe dahil olmuş olursunuz.

Asteroit Madenciliği

Pek çok kişinin bu zamana kadar ismini bile duymadığı bilim kurgu olarak algılanan bir kavram olsa da madencilik sektörü artık giderek gelişiyor. Dünyada maden kaynaklarının azalması ile birlikte uzay taşlarından ve ufak gezegenlerden de maden çıkarmak için çalışmaların yapılacağı günler yakın. Yeni iş fikri ve yeni iş kolları nelerdir sorusuna verilebilecek cevaplar arasında bu işte yer almaktadır. Pek çok girişimcinin makul ve eğitim gördüğü bu iş kısa sürede hayata geçirilecek gibi görünüyor. Siz de kariyeriniz için bu alanı tercih ederseniz kısa sürede elde edeceğiniz başarılarla ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz.

Organ Üretimi

Dünyada pek çok organ üretimi oluşturulmakta ve giderek bu iş yaygınlaşmaktadır. Türkiye’de ithal ürünler kullanılıyor. Bu nedenle Türkiye’de yeni iş kolları nelerdir araştırmasını yaparken bu alan karşınıza çıkabilir ve alan için yapacak olduğunuz araştırma sonucunda alacağınız tecrübe ve deneyimle birlikte kısa sürede bu işten ciddi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz. Global olarak düşünebileceğiniz gelecek vaat eden işler arasında yer alan bu iş için ABD’nin pek çok eyaletinde bu alanda çalışabilecek teknolojiye sahip merkezler oluşturulmuştur. Bu nedenle

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurmak

Globalleşen meslekler arasında yer alan elektrikli araç şarj istasyonları giderek yaygınlaşıyor. Türkiye’de henüz yaygın olarak kullanılmıyor olsa da dünyanın pek çok ülkesinde elektrikli şarj istasyonları oluşturuldu ve hizmet vermeye başladı. Araçlara şarj özelliği bulunan bu istasyonlardan Nissan’ın üretmiş olduğu araçlar kullanılıyor. Sergilenmeden tüketilmiş olan bu araçlara talep oldukça fazla ve giderek Türkiye’de de yaygınlaşması bekleniyor. Bu nedenle yeni iş kolları nelerdir araştırması yapanlar için önerilebilecek işkolu arasında bu grupta yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Türkiye’deki ve Dünyadaki En Yüksek Ücretli İşler Hangileri? 

Veterinerlik

Veterinerlik uzun yıllardır bilinen bir meslek olmasına rağmen önemini hiç kaybetmeyecek alanlardan biri olduğu görülmektedir. Veterinerlik mesleği 2020 yılında % 36 daha fazla ihtiyaç duyulan meslek dalı olarak belirlenmiştir. Türkiye’de yeni iş kolları nelerdir araştırmasında veterinerlik alanı dikkatleri çekiyor ve petshop gibi yerlerinde çoğalması ile birlikte veteriner sayısının da artırılması gerekiyor. Az Sermaye İle Yapılabilecek 10 İş Fikri yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın