Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri
oyun oynayarak para kazanma siteleri

Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri

Bir başka internetten para kazanma konusu ile beraberiz. Bu sayfamızdaki konumuz oyun oynayarak para kazanmak üzerine olacak. İnternetten oyun oynayarak para kazanma siteleri ve oyun oynayarak nasıl para kazanılır? Bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İnternet çağında yaşıyoruz. Bu tartışma konusu bile olamayacak düzeye gelmiş durumda. Haliyle internet ve bilgisayar ile para kazanma düşüncesi eskisi kadar olağan dışı gelmiyor. Eskiden ücretsiz yaptığımız şeyler teknolojinin gelişmesi ve yaşanan rekabet dolayısı ile artık para kazandırır hale geldi.

Bunlardan biri de internette oyun oynayarak para kazanma yöntemi oldu. Peki oyun oynayarak para kazanılır mı? Nasıl yapılır? Nasıl para kazanılır?

Önce bu konuları açıklığa kavuşturalım. Olaya ön yargı ile yaklaşanlara detaylarını aktaralım.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Online video oyunları oynamayı seviyorsanız, bu işten para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Oyun tutkunları için belki de tam zamanlı çalışan bir kişiden daha fazla para kazanmak pekala mümkün. (Oyun işinde iyi olanlar için)

İşte size oyun oynayarak para kazanma yöntemleri

Yeni Oyunları Test Ederek Para Kazanma

Bilgisayar oyunları sonuçta bir program ya da yazılım demektir. Oyun sektöründeki şirketler yeni oyunları piyasaya sürmeden sayısız test yaparlar. Oyunda olabilecek aksaklıkları, hataları ve eksikleri tamamlamak için oyun pazarında iyi olan kişilere oyunlarını test ettirirler.

Şayet online oyunlarda iyiyseniz yeni oyunları test ederek para kazanabilirsiniz. Oyun üreten firmalarla irtibata geçebilir, oyunları test etmek istediğinizi belirtir ve CV’nizle yapabileceklerinizi anlatırsınız.

Kabul görürseniz oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinden oyunları test ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

E-Spor İle Profesyonel Oyuncu Olarak Para Kazanın

Ülkemizde yeni yeni duyulan espor, dünyada 20 yıldan veri var olan bir sektördür. Oyun konusunda kendinizi iyi görüyorsanız bir e-spor takımına yazılabilir ve böylelikle oyun oynayarak para kazanabilirsiniz.

Takım bünyesinde maaşlı olarak çalışabilirsiniz. Yaptığınız iş ise oyun oynamak olacaktır. Yani bir başka deyişle oyun oynayarak para kazananlar kervanına katılmış olacaksınız. E-spor ile para kazanmak için oyunlarda oldukça iyi olmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  Danışmanlık Hizmeti Vermek

e spor ile para kazanmak

Twitch ve Youtube’da Oyun Videolarınızı Yayınlayarak Para Kazanın

Kendi başınıza oynadığınız oyunları kaydederek, internette Twitch ve Youtube‘da yayınlayarak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Oyun tutkunu kişilerin yöneldiği bu alana yönelebilirsiniz.

Özellikle yurtdışı kaynaklı videolar yaparsanız çok ciddi paralar kazanmanız içten bile değildir. Videolarınız ne kadar çok izlenirse o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Blog Sitesi Açarak Para Kazanın

Uzmanı olduğunuz oyun veya oyunlarla ilgili bir blog sitesi açarak bildiklerinizi bloğunuzda yayımlayabilirsiniz. Hitap ettiğiniz kitle ilgi alanınız olduğundan sektörde çok kısa sürede tanınabilirsiniz.

Bloğunuz ne kadar çok tanınırsa o kadar çok ziyaretçi alırsınız. Bu da sitenize reklam almanızı dolayısı ile para kazanmanızı sağlayacaktır.

Oyun Turnuvalarına Katılın

Sektörün önde gelen oyun şirketleri tüm dünyada yarışmacılar kabul ederek belirli zaman dilimlerinde turnuvalar düzenler. Şayet kendinizi bir oyunda çok iyi görüyorsanız bu turnuvalara katılarak para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz.

En önemlisi kendinizi tüm dünyaya gösterme şansı yakalarsınız.

Epic Games, 2019 Fornite Turnuvası düzenlemişti ve kazanan 16 yaşındaki Kyle Giersdorf, 3 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi oldu. Kyle, kendini Fortnite kralı olarak adlandıran bir yarışmacıyı yenmeyi başardı. Ve bunu 2 milyondan fazla izleyicinin önünde yaptı.

Dünyada kabul görmüş olan “Fortnite” ve “Call of Duty” gibi oyunların turnuvalarına katılabilmenin oldukça zor olduğunun altını çizmek gerekir.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Hayal Değil

Hızla değişen teknoloji ve buna bağlı artan talep doğrultusunda internet, artık para kazanılan iş modellerinden biri oldu. Youtube, Instagram, Twitch, Twitter, Pinterest ve daha niceleri…

İnternet ve bilgisayar üzerinden para kazanma siteleri ile siz de hayal ettiğiniz kazançlara ulaşabilirsiniz. Çünkü internet, herkese aradığını veren, devasa büyük ve saymakla bitiremeyeceğimiz imkanları barındıran bir dünyadır. Bu dünya pek çok insana iş ve ek gelir imkanı sunuyor.

Çok az insanla muhatap olup birinin altında çalışmak istemiyorsanız ve sevdiğiniz işi (oyun oynayarak para kazanma işini) yapmak istiyorsanız internetin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Yukarıda değinmiştik. Bu yöntemlerden en basiti Youtube’dur.

İlginizi Çekebilir  Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

YouTube’da Oyun Oynayarak Para Kazanma

YouTube, para kazanma siteleri arasında kullanıcılarına birçok seçeneği bir arada sunuyor. Bunlardan birkaçından bahsedelim.

1. YouTube’da yayınlamak üzere içerik üreterek para kazanabilirsiniz. İnsanların dikkatini çeken konularla ilgili videolar çeker, bunları da kanalınıza yüklersiniz. Her konuda video oluşturabilirsiniz.

Oyun videoları, makyaj videoları, makalelerin seslendirilmiş versiyonları, yemek tariflerinin canlı çekimi, komik videolar ve daha aklınıza ne geliyorsa iyi olduğunuz bir işi yaparak bunun videosunu çekip sisteme yüklemeniz yeterlidir.

Daha sonrasında izlenme sayınıza göre YouTube size belirli bir ücret ödüyor. Bu yöntem sitede en zor ama en çok kazandıran yöntemlerden biridir. Şayet oyun oynamada iyiyseniz oyun videoları çekerek para kazanabilirsiniz.

2. Video izlemek de para kazanma yollarından biridir. YouTube için kaliteli içerikler üretemediniz ve izlenemediniz diyelim. YouTube bu noktada kazanç kapısını kapatmıyor. YouTube Watch programına üye olarak kazanmaya devam edebilirsiniz. Tek yapacağınız şey önerilen YouTube videolarını izlemek oldukça basit bir sistem.

Oyun Oynayarak Para Kazandıran Siteler

Oyun oynayarak para kazandıran siteler için yapmanız gerekenleri yukarıda belirtmiştik. Yeni çıkan oyunların demo sürümlerinin yüklendiği, reklam alt tabanlı sitelere üye olarak işe başlayabilirsiniz. Üye olma işleminden sonra yayımlanacak oyunları deneyerek para kazanabilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazanmanın bir diğer yolu da yayımlanmış güncel ve para kazandıran oyunlar oynamak. Dünya üzerinde birçok kullanıcının oynadığı oyunlar gerçek paralar veriyor. İnternetten para kazanmak isteyen birçok kişi bu oyunları oynuyor.

Online oyunlar oynamak para kazandırır. Fakat bu oyunları çok iyi oynamanız gerekiyor. Bunun için de günün en az 6-7 saatini bilgisayar ya da mobil cihazınızın başında geçirmeniz gerekebilir.

Online olarak oyun oynayarak para kazanma yöntemi çok keyifli, maceralı ve rekabetçi bir ortamdır. Hep daha iyisini yapmak için hırslanan insanlarla doludur. Siz de bu kişilere oyunda kazandıklarınızı pazar sisteminde satarak bir gelir elde edebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz Sitelerden Bazıları Şunlardır;

  • CSGO,
  • PUBG,
  • DOTA,
  • H1Z1,
  • Payday 2
  • Team Fortres,
  • POGO,

oyun oynayarak para kazanma

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın