Amigurumi Nedir ? Evde Amigurumi Yapımı
Amigurumi Nedir

Amigurumi Nedir ? Evde Amigurumi Yapımı

Amigurumi nedir? Son dönemde en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Özellikle evden para kazanma arzusunda olanlar için muhteşem bir çözüm önerisi olan bu sanat aynı zamanda hobi olarak bile icra edilebilmektedir. Üstelik bu sanatın doğru şekilde yapılması durumunda ortaya çıkan ürünler düşünüldüğünde, yaratıcı zeka ile el becerisinin eş güdümlü olarak sanat icra ettiği görülecektir. Sanat kapsamında ortaya çıkan ürünlerin kaliteli bir dokuya sahip olması ve estetik olarak muhteşem bir görünüme sahip olması bu sanata kısa sürede çok yoğun ilgi gösterilmesinin temel sebebidir. Amigurumi nedir?

Çoğunlukla bir sanat olarak anılan Amigurumi, bir sanattan beklenebilecek her şeyi karşılamakla birlikte günümüzde para kazanmak için kullanılabilen bir yöntem haline bile dönüşmüştür. Özellikle ev hanımları ve evde bolca boş vakte sahip olan kadınlar acısından yüksek düzeyde kazanç elde etmeye büyük katkısı olan bu sanat, icra edilmesi durumunda ortaya çıkan ürünlerle de fark yaratmaktadır. Bu ürünler yumuşak dokusuyla dikkat çekiyor olmasının yani sıra yaratıcı bir zeka ile yapılmaları durumunda tasarım harikası modeller ortaya çıkabilmektedir. Bu bağlamda son dönemde oldukça yüksek düzeyde ilgi gören ve bununla birlikte hızla popüler olan Amigurumi nedir? Nasıl yapılır? Amigurumi yaparak para kazanmak mümkün müdür?

Amigurumi Nedir

Amigurumi Nedir ?

Öncelikli olarak gerçek bir sanat olan Amigurumi’nin kökenlerine ve geçmişine bakmak gereklidir.  Bu sanat her ne kadar günümüzde popüler olmuş gibi görünse de aslında bildiğinin aksine çok köklü ve kadim bir geçmişi vardır. İsminden de anlaşılacağı üzere Asya kökenli olan bu sanat ilk olarak Japonya’da icra edildiği bilinmektedir. Buna bağlı olarak Amigurumi kelimesinin kökeni de aynı ölçüde Japonca diline aittir. Sözcük en genel anlamıyla oyuncak yapma sanatı anlamına gelmektedir ve temelde iki sözcüğün bir araya gelerek oluşturduğu birleşik bir kelimedir. Amigurumi nedir?

Belirtilmiş olduğu gibi sözcük Japonca oyuncak yapımı sanatı anlamına gelmekle birlikte iki farklı kelimenin birleşerek oluşturduğu birleşik bir kelimedir ve kelimenin anlamı bugün icra edilme şekline de son derece uygundur. Bu bağlamda sözcüğü oluşturan “Ami” kelimesi Japonca örülmüş anlamına geliyor olmakla birlikte “Nuigirimi” sözcüğü ise doldurulmuş oyuncak anlamına gelmektedir. Dolayısıyla en genel olarak sanatın örülerek oyuncak yapılması işlemine karşılık geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu bağlamda bu sanatı icra etmek isteyenler acısından temel belirleyici odak noktası şüphesiz ki el becerisine bağlı bir yeteneğe sahip olunmasıdır. El becerisi yeteneğine sahip olanlar acısından Amigurumi kolaylıkla icra edilebilir bir saattir ve günümüzde kısa sürede yüksek düzeyde kazanç elde edebilmek adına da kullanılabilmektedir. Amigurumi nedir?

İlginizi Çekebilir  Uber Nedir? Über Taksi Ne Demek?
Amigurumi Nedir

Evde Amigurumi Yapımı

Amigurumi sanatının son dönemde yüksek ilgi görmesinin temel sebeplerinden biri de şüphesiz bu sanatın ev ortamında kolaylıkla icra edilebilir bir yapıya sahip olmasıdır. El becerisine sahip olan kimseler tarafından sanatın kolaylıkla icra edilmesi mümkün olmakla birlikte kısa sürede tamamlanarak ortaya muhteşem sayılabilecek ürünlerin çıkması da sanatı icra eden kimseler bakımından yüksek düzeyde motivasyon kaynağıdır. Amigurumi nedir?

Çoğunlukla sanat çocuklara yönelik ürünler ortaya çıkarılmaya müsait olsa da günümüzde aksesuar olarak yetişkinlerinde bu sanat sonucunda ortaya çıkan sanat ürünlerine ilgi gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu bağlamda ev Amigurumi yapımı için yüksek maliyet gerektiren araçlara sahip olunmasının gerekli olmaması ve sanatın kısa süre de yüksek düzeyde ilgi görmesi Bu sanat aracılığıyla kazanç elde edilebilmesine zemin hazırlamıştır. Amigurumi nedir?

Amigurumi Yapabilmek İçin Gerekli Olan Malzemeler

Kendi ellerinizle oyuncak bir bebek yapmanıza imkan tanıyan bu sanatın ev ortamında icra edilebilmesi adına yüksek maliyet içeren malzemelere de ihtiyacı yoktur. Basit malzemeler ile ortaya muhteşem oyuncak bebekle çıkarılması son derece kolaydır. Amigurumi yaparken kullanılabilecek malzemeler genel olarak şu şekildedir:

  • İnce uçlu tığ
  • Amigurumi bebek yapmak adına uygun yün
  • Talep edilen ölçüde bebeği süslemek adına kullanılabilecek aksesuarlar. (Düğme, boncuk, kumaş parçası vesaire)
  • İlmek işaretlemek için ilmek işaretleyicisi
  • Oyuncağın içini doldurmak adına elyaf

Görüleceği üzere sanatı icra ederek ortaya muhteşem oyuncak bebekler çıkarabilmek adına yüksek düzeyde harcama yapılmasına gerek yoktur. Amigurumi nedir? Kimler yapabilir?

Kimler Amigurumi Yapabilir?

Belirtilmiş olduğu gibi sanatın icra edilebilmesi adına temel faktör el becerisine sahip olunmasıdır. Dolayısıyla Amigurumi sanatı aracılığıyla oyuncak bebek ve örme oyuncaklar yapabilmek için el becerisine sahip olmak yeterlidir. Bununla birlikte yaratıcı bir zekâya sahip olunursa ortaya çıkan ürünler muhteşem olacaktır. Bu bağlamda evde bolca boş vakte sahip olan kadınlar veya ev hanımları bu sanatı kolaylıkla icra edebileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle boş vakitlerin değerlendirilmesi adına muhteşem bir hobi olan Amigurumi, para kazanmak için de bir yöntem olma özelliğine sahiptir. Amigurumi nedir? Nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir  Ev Hanımları İçin Ek Gelir Yöntemi: Evde Bez Bebek Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi Nedir, Nasıl Yapılır?

Amigurumi yapabilmek adına öncelikle olarak tığ örgü ve şık örgünün nasıl yapıldığının bilinmesi gereklidir. Bu tarz örgüleri yapmayı bilmeyenler de hemen pes etmemelidir çünkü en nihayetinde el becerisine sahipseniz hızlıca sık örgü yapımını öğrenmeniz mümkündür. Sık ve tığ orgunun nasıl yapıldığını bilenler için ise süreç üç aşamadan oluşmaktadır ve şu şekilde belirtmek mümkündür:

  • Yapılacak şekle uygun bir şekilde var olan tarifle örgüye başlanmalıdır. Burada ilmek arttırıp azaltarak oyuncağın şekillenmesi mümkün olmaktadır.
  • Örme işlemi tamamlandıktan sonra ikinci aşamada oyuncağın içi elyaf ile doldurulur.
  • Son aşama ise oyuncağın süsleme aşamasıdır ve bu noktada örnek olarak alınan oyuncağa bağlı kalınmasına gerek olmamakla birlikte özgürce küçük dokunuşlar yapılabilir.

Anlaşılacağı üzere Amigurumi sanatını icra etmek adına el becerisine sahip olmak ve yeterli düzeyde istekli olmak kafidir. Amigurumi nedir? Amigurumi kullanılarak neler yapılabilir?

Amigurumi Nedir ? Amigurumi Sanatı ile Neler Yapılabilir?

Bu sorunun en belirgin cevabi neler yapılamazdır. Piyasa üzerinde bu sanat icra edilerek yapılmış birbirine benzer pek çok oyuncak bulunuyor olduğundan daha ön plana çıkmak isteyenler yaratıcı ürünler ortaya koymalıdır. Buna en güzel örnekler birbirinden bağımsız oyuncakların bir araya getirilerek konsept yapılmasıdır. Bu bağlamda küçük hayvan oyuncakları yapılarak bir çiftlik inşa etmek bile mümkündür. Buna karşın genel olarak sanat kapsamında oyuncak bebekler, hayvanlar, ilgi çekici kahramanlar, çizgi film karakterleri ve buna benzer çok ürün yapılabilmektedir. Üstelik bu ürünlerin sanat eseri olarak icra edilmesi maksadıyla hobi olmasının yani sıra satışını yapmak da mümkündür. Bu bağlamda Amigurumi nedir? Amigurumi yaparak para kazanmak mümkün müdür?

Amigurumi Yaparak Satmak

Basta da belirtilmiş olduğu gibi kısa sürede yüksek kazanç elde edebilmek adına Amigurumi sanatının kullanılması oldukça mümkündür. Özellikle son dönemde gösterilen yüksek ilgi ile bu sanat kullanılarak ortaya çıkarılan ürünler yüksek miktarlar üzerinden satışa sunulmaktadır. Anlaşılacağı üzere yüksek düzeyde maliyete sebep olmayan Amigurumi sanatı ile yapılacak oyuncaklar yüksek fiyatlardan satılması durumunda kısa sürede son derece yüksek kâr marjı ile kazanç elde edebilmeye imkan tanımaktadır. Dolayısıyla sosyal medya araçları üzerinden satış yaparak Amigurumi sanatı ile para kazanmanız da mümkündür.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın