Evden Çevrimiçi İşe Başlarken Yaptığım 5 Hata
Evden Çevrimiçi İşe Başlarken Yaptığım 5 Hata

Evden Çevrimiçi İşe Başlarken Yaptığım 5 Hata

Çevrimiçi işime evden başladığımda, aynı zamanda hem heyecan verici hem de ürkütücüydü. Her yıl çevrimiçi olarak harcanan milyarlar nedeniyle internetin bir iş kurma yeri olduğunu biliyordum. Sonuçta, potansiyel bir müşteri aynı anda yalnızca bir web sitesine bakabilir ve bu web sitesi kolayca benim olabilir, değil mi?

Bu yüzden hiçbir gerçek düşünmeden çevrimiçi işime başladım ve kısa süre sonra ilerlememi ve sonuçlarımı engelleyen bazı hatalar yaptığımı fark ettim.

1. Eylemsiz Öğrenme

Evden çevrimiçi bir iş kurmak için biraz rehberliğe ve eğitime ihtiyacım olacağını biliyordum. Ancak mevcut tüm “nasıl yapılır” videoları, raporları ve kursları karşısında bunaldım. Bu şeyler, büyük bir yardım olsa da, talimatları takip etmeyecek ve dediklerini yapmayacaksanız, hiçbir işe yaramaz. Şimdi, devam edip başka bir şey öğrenmeden önce öğrendiğim şeyleri eyleme geçiriyorum

2. Odaklanmama

Yeni çevrimiçi ev işi fırsatları, ufukta görmezden gelinmesi zor ışıklar çağırıyor olabilir. Buna “parlak nesne sendromu” diyorlar. Onunla para kazanma fikri gibi yeni bir şey görürdüm ve sonra ona zaman ve para harcayarak mevcut işimi bir kenara bırakırdım. Ancak sürekli olarak yeni çevrimiçi iş fırsatlarını satın aldığınızda ve bunları kullanma adımlarını gerçekten atmadığınızda başarılı olamazsınız. Bir şeye karar verdiğinizde, diğer seçeneklere bakmaya başlamadan önce temel işinize odaklanın.

3. Otomasyonu Kullanmama

Evden çevrimiçi bir iş yürüttüğünüzde zaman ve para sınırlıdır. İlk başta her şeyi kendim denedim. Ancak, benim için görevleri otomatikleştiren yazılıma yatırım yapmanın iyi harcanan para olduğunu öğrendim. Görevleri sizin için otomatikleştirecek birçok yazılım programı vardır. Buna e-posta pazarlaması, blog gönderileri ve sosyal medya gönderileri dahildir.

İlginizi Çekebilir  Network Marketing Nedir? Network Marketing Nasıl Yapılır?

4. Mükemmelliğin Peşinde

Hiç kimse mükemmel değildir. Ve yaptığım her şeyde mükemmel olmaya çalışıyordum. Bir hata yapsaydım, asla iyileşemeyeceğimi düşünerek günlerce başımı utanç içinde eğirdim. Ama yaptım. Ve yaptığım hataları bir öğrenme süreci olarak görmeye başladım. Her zaman bir şeyin hiç yoktan iyidir ve çevrimiçi her şeyin daha sonra geliştirilebileceğini unutmayın.

5. E-posta Olasılıkları Listesi Oluşturmama

Bu muhtemelen en büyük hatamdı. İlk günden itibaren bir e-posta listesi oluşturduğunuzdan emin olun. Her e-posta listesi bir olasılıkla başlar. Birisi web sitenize ilk kez geldiğinde, ayrılabilir ve asla geri dönmeyebilir. Dolayısıyla, e-posta adreslerini alabilirseniz, onlarla e-posta yoluyla iletişim halinde kalabilirsiniz. E-posta pazarlaması hala en etkili çevrimiçi pazarlama yöntemi olarak kabul edilmektedir.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın