Facebook’tan Para Kazanma Yolları. Para Kazandıran 7 Yöntem.
facebook ile para kazanmak

Facebook’tan Para Kazanma Yolları. Para Kazandıran 7 Yöntem.

Bu yazımızda Facebook’tan para kazanma yöntemleri üzerinde duracağız. Facebook, hala dünyanın en büyük sosyal medya platformu özelliğini hala sürdürüyor.

Birçok kişi Facebook’u bireysel paylaşımlar için kullansa da facebook’tan para kazanmak da mümkündür.

Facebook’tan para kazandıran 7 yöntemi anlatmaya çalışacağız. Facebook ile nasıl para kazanılır? En çok kazandıran yöntemler nelerdir? Facebook’tan kimler para kazanabilir? Facebook üzerinden para kazanmak için neler yapılmalı? Bunlara benzer soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook’un eski popülaritesini yitirdiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Facebook hala dünyanın bir numaralı sosyal içerik platformudur. Dünya üzerinde toplam 2 milyar aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Bu sayıya her gün on binlerce yeni kullanıcı ekleniyor.

Her yıl dünyada en çok arananlar listesinde Google ve Youtube ile birlikte ilk üç sırayı Facebook paylaşıyor. Bu kadar çok kullanıcısı olan bir platform, herkes için bulunmaz bir potansiyel müşteri kaynağıdır.

Küçük işletmeler ve bireysel kullanıcılar için bu kullanıcı bolluğunu paraya çevirmek kaçınılmaz olmuştur. Küçük işletmeler büyük şirketlerle rekabet edebilmek için Facebook’un nimetlerinden faydalanırlar.

Doğru kullanıldığı takdirde çok az maliyetle maksimum müşteri sayısına ulaşabilirler.

Bu sayfamızda hem işletmeler hem de bireysel kullanıcılar için facebook’tan para kazanma yollarını derledik.

Facebook’ta en çok para kazanabileceğiniz 7 yöntemi listeledik. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak siz de facebook’tan para kazanabilirsiniz.

Facebook’tan Para Kazanma Yolları

Bir işletme hesabı ile değil her zaman kullandığınız sıradan, kişisel facebook hesabınız ile para kazanabileceğiniz yöntemleri öğrenelim.

Yani herkesin yapabileceği, basit para kazanma yollarını inceleyelim. İşin detaylarını öğrendiğinizde Facebook’tan para kazanmak hayal değil!

Facebook’un en büyük özelliği, içerisinde bir çok uygulamanın bulunması. Bunlara örnek verecek olursak bir sayfa oluşturarak kitlenizi yaratabilirsiniz.

Yeri geldiğinde bu kitleye satışlar yapabilirsiniz. İlan vererek alışveriş yapabilirsiniz.

Web siteniz için bir sayfa hazırlayıp, yazılarınızı düzenli aralıklarla paylaşarak günlük belirli ziyaretçi sayısını otomatik oluşturabilirsiniz. Kısa kısa facebook ile para kazanma yollarına değinelim.

Facebook’ta Para Kazandıran 7 Yöntem

facebooktan nasıl para kazanılır
facebooktan nasıl para kazanılır
  1. Marketplace’de Satış Yaparak Para Kazanmak

Yukarıda örnekler arasında ilan vererek satış yapabileceğinizden bahsettik.

İlginizi Çekebilir  Evde Para Kazanmak İçin En İyi ve En Kolay Çevrimiçi İş Nedir?

Facebook Marketplace, Facebook’un ilan verebileceğiniz özelliğidir. Tıpkı Letgo, Sahibinden.com gibi satmak istediğiniz her türlü ürünü burada satışa sunabilirsiniz.

Diğer platformlardan ucuza satın aldığınız bir ürünü Marketplace’da üzerine koyarak satış ilanı verebilirsiniz.

Facebook algoritmaları satış ilanı verdiğiniz ürün ile ilgilenen kişilere sizin ilanınızı gösterir. Facebook’un Marketplace özelliği, Facebook para kazanma yolları arasında sık kullanılan bir yöntemdir.

  1. Sayfa Oluşturarak Para Kazanma

Facebook’un özelliklerinden birisi de sayfa oluşturmaktır. İlgi alanınıza göre bir facebook sayfası oluşturarak, bu sayfa üzerinden satışlar yapabilirsiniz. Sayfanızı beğenen kişi sayısı ne kadar çok ise para kazanma olasılığınız o kadar fazladır.

Sayfanıza reklam alarak, başka sitelerden tanıtım yazısı alarak para kazanabilirsiniz. Ancak burada önemli bir husus var. O da Facebook sayfası ile para kazanmak için sayfanızın takipçi sayısı fazla olmalıdır.

Fazla olmalıdır derken en az 25.000 takipçi sayısına ulaşmalısınız. Yüz binlerle ifade eden takipçi sayısına ulaşan Facebook sayfaları ile çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

  1. Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Yaparak Para Kazanmak

İnternetten en çok para kazanma yöntemlerinden birisi de satış ortaklığı diğer adı ile affiliate marketing yöntemi ile para kazanmaktır.

Facebook sayfanızda satış ortağı olduğunuz platformun size özel affiliate linkini paylaşarak para kazanmanız içten bile değildir.

Sayfanızın ilgi alanına göre satış yapan affiliate ağlarından birisine kayıt olun. Size özel affiliate linkini Facebook sayfanızda paylaşın. Gönderdiğiniz kişilerin her satışından komisyon kazanın.

Türkiye’de Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) veren siteler ve firmaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Bu platformlardan birine kayıt olmak yeterli olacaktır.

  1. E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanma Yöntemi

E-Kitap satışı ile para kazanmak için öncelikle bir e-kitap yazmanız gerekir. Ya da hali hazırda yayınlanmış bir e-kitaba satış ortağı olarak satıştan komisyon alarak para kazanabilirsiniz.

Tanıtımını yapacağınız e-kitap hakkında detaylı bir sayfa hazırlayın. Bu sayfaya kendi e-kitabınız için ise “satın al” linki ekleyin. Başkasına ait bir e-kitabın tanıtımını yapacaksanız, size ait affiliate linkini ekleyerek sayfanızı takip edenlerle paylaşın.

Uzmanlık alanınıza göre bir e-kitap yazabilirsiniz. Kendinize ait bir e-kitap satışı ile daha çok kazanırsınız. Başkasına ait e-kitaplardan sadece size verilen komisyon üzerinden kazanç elde edersiniz.

  1. Web sitesine Ziyaretçi Çekerek Para Kazanma

Web site sahipleri için facebook, web sitesine ziyaretçi çekmek için en etkili yöntemlerden birisidir. Web sitenizin Facebook sayfası üzerinden en son eklenen yazıları paylaşın.

İlginizi Çekebilir  Nasıl Youtuber Olunur?

Bu paylaşımlardan Facebook sayfanızın beğeni sayısına bağlı olarak günlük düzenli sayıda ziyaretçi çekebilirsiniz.

Web sitenizin konusuna yakın sayfalarda sitenizin içeriklerini paylaşın. Her paylaşım siteniz için onlarca belki de yüzlerce ziyaretçi çekecek demektir.

Ziyaretçi demek web siteniz üzerinden para kazanmak demek. AdSense reklamlarına tıklayacak potansiyel müşteri, satış sayfalarınızda alış veriş yapacak ve para kazandıracak müşteri demektir.

Facebook’tan websitesine ziyaretçi çekerek para kazanabilmek için bir web site sahibi olmanız gerektiğini söylemeye gerek yok sanırım.

Detaylı bilgileri “İnternet sitesinden nasıl para kazanılır?” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

  1. Youtube Kanalına Ziyaretçi Çekerek Para Kazanın

Youtube kanalınız varsa Facebook üzerinden kanalınıza ziyaretçi çekebilirsiniz. Youtube videolarınızı facebook’ta paylaşarak daha fazla izlenme sayısına ulaşabilirsiniz.

Aynı web siteleri gibi Youtube’da videonuz ne kadar çok izlenirse kazancınız buna bağlı olarak artacaktır.

  1. Sayfanızın Satışını Yaparak Para Kazanın

Niş bir alanda bir sayfa oluşturdunuz. Hatırı sayılır beğeni ve takipçi sayısına ulaştınız. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile para kazanabileceğiniz gibi facebook sayfanızı satarak da para kazanabilirsiniz.

On binlerle ifade edilen niş bir sayfayı güzel paralarla satabilirsiniz. R10.net, wmaraci, iyinet, sahibinden gibi sitelerde alış veriş ilanı verebilirsiniz. Belirlediğiniz ücret karşılığında veya açık arttırma yöntemi ile an fazla ücreti veren kişiye sayfanızı satabilirsiniz.

Fakat sayfanızdan para kazanmaya başladıysanız hali hazırda para kazandıran sayfayı satmak pek mantıklı olmaz. Sayfanızı satmak yerine daha fazla takipçi sayısına odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Altın yumurtlayan tavuğu kesmenin bir mantığı yok. Facebook sayfanızı sayfanız üzerinden geri dönüşler yoksa satmanızı öneririz.

Kimler Facebook’tan Para Kazanabilir?

Facebook hesabı olan herkes facebook’tan para kazanabilir. Fakat her facebook hesabı olan facebook’tan para kazanamayabilir. Facebook’tan para kazanmak için işin inceliklerini öğrenmek ve doğru yöntemleri uygulamak gerekir.

Biz bu sayfamızda facebook’tan para kazanma yolları üzerinde durduk. Detaylı olarak değil de yüzeysel olarak facebook üzerinden para kazandıran yöntemleri inceledik.

İlerleyen zamanlarda her yöntemin detaylarını ele almaya çalışacağız. Bizi takip etmeye devam edin. Sosyal medya hesaplarımızdan takipçimiz olun, en son eklenen, güncel iş fikirleri ve para kazanma yollarından ilk siz haberdar olun!

facebooktan para kazanma yolları
facebooktan para kazanma yolları

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın