Evden Çalışma Kılavuzu
Evden Çalışma Kılavuzu: Kariyer Olarak Serbest Çalışmayı Seçme

Evden Çalışma Kılavuzu

Sadece kendi hedefinize ulaşmak için zamanınızı, paranızı ve çabanızı riske atmayı denediniz mi? Muhtemelen bazılarımız bunu yaptı ama yine de istediğimiz sonucu alamadık. Hepimiz yolculuk yapabileceğimizi ve Tanrı’nın verdiği yaşam armağanının tadını çıkarabileceğimizi hayal ederiz. Sevdiklerimizle daha çok vakit paylaşıp keyifli anlar yaşasak güzel olmaz mı? Evet, şu anda ne düşündüğünüzü biliyorum. Bir gün hayallerinizin sonunda gerçek olacağına dair heves ve kararlılık.

Ülkemizde şu an itibariyle yoksulluk hala görünür durumda. Birçok aile işsizlik nedeniyle açlık çekiyor. Yüksek rekabet gücü nedeniyle mesleğini yapamayan mezunlar var. Her gün sadece ofislerimize ulaşmak için trafikte sıkıntı çekiyoruz. Bunlar, bir kenara bırakmayı göze alamayacağımız durumlar. Ama biz Filipinliler cesur bir yürek ve bilge içgüdülerle doğarız. Yani, sadece hayatta kalmak için birçok strateji uygulandı.

Belki bazıları internette “nasıl hızlı para kazanılır” veya “çevrimiçi nasıl para kazanılır” diye arama yapmaya çalıştı. Ve tahmin et ne oldu? Bu da sizi onların sözde “serbest çalışmaya” götürür. Evden çalışma olarak da bilinir. BusinessDictionary’a göre, serbest çalışma, çeşitli şirketler için sözleşme temelinde çalışmak anlamına gelir. Serbest meslek sahibi olarak yararlanabileceğiniz bazı faydalar vardır.

Evden Çalışma Kılavuzu: Kariyer Olarak Serbest Çalışmayı Seçme

Serbest Çalışmanın Faydaları

Ofis Köleliğinden Ücretsiz

Nihayet, ofis işinden geleneksel çalışmanın dışına çıkabilirsiniz. Evinizin rahatlığında çalışabilirsiniz. Çalışan olarak bizi boğan kurallardan muaf.

Öz yönetim

Evden çalışıyorsanız zamanınızı daha iyi yönetebilirsiniz. İş ve aile için dengeli bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Sağlık Kontrolü

Müşterilerle uzaktan ilgilendiğiniz için hastalanma olasılığınız azalır. Her gün trafikle uğraşmak ya da ülkemizde hızla değişen hava ile yüzleşmek zorunda değilsiniz.

Daha Yüksek Maaş Oranı

Çoğumuz işi maaş üzerinden değerlendiriyoruz. Serbest çalışma ile, ailenizin yanı sıra istenen ihtiyaçlara sahip bir kişi olarak size fayda sağlayabilecek dolarlar kazanabilirsiniz.

Aşık değil misin? Ek gelir için yarı zamanlı olarak serbest çalışmaya başlayabilir veya bunu tam zamanlı bir fırsat haline getirebilirsiniz. Ama önce, yeni seçilen kariyere kendinizi nasıl hazırladığınız hakkında düşünmelisiniz.

İlginizi Çekebilir  2021’de Yapılabilecek 21 Muhteşem Küçük İşletme Fikri

Serbest Çalışmaya Hazırlık

Yatırım Yapın

Daha önce de belirtildiği gibi, bu iş için paranızı ve çabanızı riske atmalısınız. Bilgisayar ve güvenilir internet bir zorunluluktur. Sonunda size fayda sağlayacaktır, sadece hedeflerinizin ne olduğunu hatırlayın.

İngilizce Dil Becerilerini Geliştirin

Müşteriler, iyi sözlü ve yazılı İngilizce becerilerine sahip bir kişiye ihtiyaç duyar. Daha büyük kelime haznesi için bir sözlük satın alabilirsiniz. Kitap okumaya ve Hollywood filmleri izlemeye çalışın. Dilbilginizin farkında olmak da önemlidir, bu yüzden onu geride bırakmayın.

Kendinizi Hazırlayın

Burada yeni şeyler veya yeni bilgilerle karşılaşabilirsiniz. Açık fikirli olmalısın ve keşfetmeye çalışmalısın. Öğrenme ebedidir, bu yüzden kendinizi her zaman hazırlayın.

Sahip Olması Gereken Beceriler

Örneğin, BPO şirketlerinde çalışanlar zaten müşteri hizmeti sağlama becerisine sahiptir. Bu nedenle, müşterilerle çalışacağınız için beceriler veya uzmanlık çok önemlidir. Unutmayın, işi yaparken güven, güven ve iyi ilişkiler inşa eder.

En düşük maliyetle yeni beceriler öğrenmek ister misiniz? Sizi bir profesyonel olarak geliştirebilecek kursu deneyimleyin. Upwork’te en çok oy alan serbest çalışan bir Koç eklendi. Akademinin ürünlerinden biriydim. “Bir fırsatı beklemeyin. Onu yaratın.”

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın