Hangi Sektörde İyi Para Var En Çok Para Kazandıran 6 İş Fikri

Hangi Sektörde İyi Para Var En Çok Para Kazandıran 6 İş Fikri

Ülkemiz ve dünyada korona virüs nedeniyle ekonomik çalkantılar yaşanmakta. Ekonomik zorluk çeken herkes yeni iş arayışlarına girmektedir. Ve bu çalkantının yarattığı sıkıntıdan kurtulmak, nefes almak için yeni arayışlar içine giriyoruz. Sorumuz net: Hangi sektörde iyi para var? Cevapları bu yazıda bulacaksınız!

Kendi işinizi kurmak, çok para kazanmak için hangi sektörlerin daha güçlü olduğuna bakalım. Tutkunuz ve ihtiyacınız doğrultusunda, girişimcilik dünyasına girme vaktiniz gelmiştir belki de. En hızlı büyüyen küçük ölçekli iş fikirlerini incelemeli, hangi işe başlamalı, hangi işin bir parçası olmalı, hangi pazarların getirisi büyümekte olduğunu öğrenmek gibi birçok soru ile yola çıkıyoruz. Kazanç elde edilecek bir iş kurmak için yer alan yatırım fırsatları değerlendirip, kısa sürede para kazandıran işlerle, yeni iş kurmak isteyen girişimciler başlıktaki sorumuz ‘Hangi Sektörde İyi Para Var?’ ile ilerliyoruz.

1-     Hangi Sektörde İyi Para Var: Tavuk Yetiştiriciliği

Günümüz koşullarında ithalatın artmasıyla, gıda güvenirliği arasında ciddi bir restleşme, mücadeleden söz edebiliriz. Bunu açmak gerekirse; yerli üretici ile yurtdışından ithal edilen ürünler arasında ekonomik düşüşün yaşanmasıyla yerli üreticinin yaşadığı sıkıntıyı tahmin etmek zor olmasa gerek. Tüketici olarak bu iki faktörün arasında kalmış olmak gıda güvenirliliğine inancı kaybettiriyor. Tarım ve Orman Bakanlığı zaman zaman taklit, sahte ürünler listesi açıklamakta. Bu geniş pencereden bakıp durumu değerlendirdiğimizde hem kendi hem de ülkemizin ekonomik güvenirliğiyle birlikte gıda güvenirliğini ön plana alıp tavuk yetiştiriciliği işine ve bu işten nasıl kazanç saylayacağımıza bakabiliriz.

İlginizi Çekebilir  İnternetten Yapılabilecek En Karlı 10 İş

Hangi sektörde iyi para var dendiğinde akla gelen ilk sektörlerden biri de tavukçuluktur. Tavuk yetiştirmenin temel amacı; günlük yumurta, et elde etme. Ve fakat unutulmamalıdır ki, yetiştirilen tavukların ırkı yumurta kalitesi ve sayısında önemli etkendir. Örneklersek; Bantam neredeyse hiç yumurta vermezken, melez tavuk ırkları yılda 300 kez yumurtlarlar. Tüm yılın bereketli olması için doğru tavuk ırkını tespit etmemiz gerekiyor.

2-     Çevre Dostu İnşaat

Küresel ısınma ve çevre kirliliği ve doğa düşmanı yapılara karşı yeni bir arayışa içine giren inşaat şirketleri toplumsal sağlığı ön plana aldığı gibi yaşadığımız gezegenin doğasına da uyum sağlamayı baz alıyorlar. Çevre dostu boya, inşaat malzemeleri, güneş panel üreticileri ve dağıtıcılar vb.

Çevre ve doğa dostu binalar, yapı sektörünün parlayan yıldızı. Kış aylarında maliyeti artan enerji başta olmak üzere, tüketicinin satın alma kararını etkiler. Hangi sektörde iyi para var dendiğinde inşaat sektörü de ilk akla gelen işlerdendir. Bu sebeple iyi bir girişimci olarak yapacağınız doğa ve çevre dostu binanın bölgesi çok önemlidir. Müşteri potansiyeli hakkında bilgi edinmeli, yatırıma geçmeden önce bölgenin, ulaşım, sosyal ve kültürel alanlarını belirlemelisiniz. Yeni nesil de diyebileceğimiz bu binalara yine yeni nesil genç aileler ilgi göstermektedir. Genç anneler ve genç babalar gibi.

3-     Akıllı Ev Sistemleri

Yaşadığımız, çalıştığımız yerlerin güvenli olması önceliklerimizdendir. Birbiri ardına inşa edilen yerleşim yerleri (siteler, bloklar vs.) güvenlik ihtiyacını arttırır. Yeni iş alanı arayan ve iyi para kazanmak arayışı içinde olanlar için ideal bir iş alanı olabilir. Akıllı ev sistem ürünleri ve montajı hakkında detaylı bilgiye sahip olmalı. Akıllı ev sistemlerinin ürün aralığı geniştir. Çok odalı müzik sistemleri, akıllı yangın ve duman dedektörleri, akıllı su baskını dedektörleri, Wİfi ağları, akıllı vitrin kontrolü, akıllı termostatlar, akıllı aydınlatma, akıllı güvenlik alarmı vb.

İlginizi Çekebilir  Google Nasıl Para Kazanıyor? Ne Kadar Kazanıyor?

4- Bebek Ürünleri

Hangi sektörde iyi para var sorusuna yeni doğan ve bebek ürünlerini sayabiliriz. Ülkemizde yaklaşık bir yılda 1,6milyon bebek dünyaya gelmektedir. Üreticilerse genç ve tecrübesiz ebeveynleri hedef alırlar. Üreticiler, piyasaya sürdükleri ürün tanıtımlarında bebeğin daha zeki, mutlu, sağlıklı büyüyeceğini işaret ederler. Bebek mamaları, kıyafetleri, eşyaları, mobilyaları ve oyuncakların üretimi ve satışı en çok para kazandıran işlerdir. Araştırıp, planladığınızda işinizi stratejik yaparsanız kazançlı bir işe sahip olursunuz.

5-     E-Ticaret Yapmak

Kaliteli ürün ve garantili ürün satışlarıyla internette satış yaparak iyi paralar kazanmak mümkün. Başarılı ürünlerin ortak karakterini tespit etmekle bu işe başlayabilirsiniz. Araştırma, takip, karşılaştırma sizi istediğiniz sonuçlara götürecektir. E-Ticaret yapmak istiyorum ne satacağıma karar veremiyorum diyorsanız işte seçenekler. Konfeksiyon, organik ürünler, mobilya, spor ve sağlık takviye ürünleri, elektronik ürünler, araç donanım ve yedek parça ürünleri vb.

6-     Hangi Sektörde İyi Para Vardır: Mobil Sağlık

Dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle dikkat çeken bir alan mobil sağlık. Bu nedenle insanlar sağlıklarına çok daha dikkat etmeye başladırlar. Akıllı telefonlar için sağlık, tıp, beslenme gibi periyodik takip destek sağlayan aplikasyonlara ek, kilo verme, adet döngüsü, güvenli dönem, günlük ve haftalık kalori alımı, vücut geliştirme egzersizleri vb. geliştirirseniz aylık ve yıllık aboneliklerle iyi para kazanabilirsiniz. Hangi Sektörde İyi Para Var yazımızda sizler için 6 iş fikrini açıklamaya çalıştık. Avrupa’da Ne İş Yapılır? Hangi İşler En Çok Kazandırıyor? yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın