Instagram’da Butik Açmak Para Kazandırır Mı?

Instagram’da Butik Açmak Para Kazandırır Mı?

Instagram sosyal medya araçlarından bir tanesidir ve bu uygulamayı kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Instagram’da butik açmak para kazandırır mı bu konuda araştırma yaptıktan sonra kısaca Instagram’da butik açmak için yapmanız gerekenlerin ne olduğunu araştırarak harekete geçebilirsiniz. Satışa başlayacağınız bir e-ticaret fikri olan Instagram’da satış yapmak son dönemin en aktif platformlarından biri olması sebebiyle tercih edilebilmektedir. Instagram’da butik açabilmek için giyim ürünlerini satmak üzere açacağınız bir platformda sizlere yön verecek bir kişiden destek alabilirsiniz. Instagram’da ne satılır? Hangi tür ürünler daha rahat satılabilir şeklinde bir arayış yaptıktan sonra Instagram’da butik açmak fikrine daha karlı ve mantıklı bakabilirsiniz.

Ek iş yapmak veya yapmış olduğunuz işten sıkılıp yeni bir iş arayışı içerisine girmektedir. Pek çok kişiyi sosyal ağlar üzerinden ekleyerek para kazanma şansı oluşturmak mümkündür. Instagram’da butik açmak bu yöntemlerden yalnızca biridir. İlk olarak yapmanız gereken Instagram hesabı oluşturma işlemidir. Bu hesap standart bir profil hesabı yerine ticari bir hesap olmalıdır ve bu hesabı açmak için form bulunmuyor. Standart bir hesap açmak için Instagram’a giriş yapabilir ve mail adresini üzerinden hesap açabilirsiniz.

Hesabın adını butiğinize uygun bir şekilde ve dikkat çekici bir isim olarak yapmanız en dikkat etmeniz gereken nokta olacaktır. Instagram’da butik açmak istiyorum diyorsanız Instagram’da butik açabilmek için yapılması gereken işlemleri araştırmanız gerekiyor. Bu satışlardan elde edilen kârın vergisi verilmeli mi? Instagram’dan butik açmak yasal mı? Bu tür soruları da aklınıza getirmeniz de fayda bulunuyor. Dikkat çekici bir isimle birlikte butik açarak satış yapılacak ürünlere karar verebilirsiniz.

Instagram’da bir hesap oluşturduktan sonra profil resminizi de dikkat çekici bir resim yapmalısınız. Öyle bir seçim oluşturmalısınız ki insanların size güvenmesi ve sizden ürün satın alması mümkün hale gelsin. Özellikle sabit bir telefon numarası belirtmeniz de irtibat için güvenilir bir site olduğunuzun göstergesi olacaktır. Bu araştırmalardan ve işlemlerden sonra artık butiğiniz satış için hazır hale gelecek. Ancak satılacak ürünler konusunda karar vermenizi ve ödeme konusunda da güven sağlayacak bir işlem yöntemi geliştirmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Neden girişimci olmak istiyorum?

Instagram’da Butik Açmak Ve Satılacak Ürünlere Karar Vermek…

Instagram üzerinden satış yapmak için öncelikli olarak hesap açmanız gerekiyor. Satabileceğiniz ürünleri ihtiyacınız elbette ki bu dönemde bulunacak ürünleri uygun fiyat ile temin edebilmek için toptan mağazaları gezmeniz gerekmektedir. Her şehirde toptancı siteleri bulunmaktadır ve hatta şehir dışından da sizin için uygun tarz ve modellerdeki ürünleri getirebilmeniz mümkün olacaktır. Bu işlemleri kısa bir arayış sonrasında gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç internet araması ile ülkenin tüm şehirlerindeki toptancıların telefon numarasını bulabilir ve ürün katalogları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu artık günümüzde en basit işlemler arasında yer alıyor. Ancak Instagram’da butik açmak ve satılacak ürünlere karar vermek hangi tarz ve model ürünleri sitenizde satmaya başlayacağınızı kararlaştırmanız da büyük bir önem taşımaktadır. Bu noktada kar marjı yüksek ürünlere yönelmeniz ve toplumun her kesimine hitap edecek tarzda ürünleri kullanmanız sizlere avantaj sağlayacaktır.

Instagram’da butik açmak

Instagram’da butik açmak için butiğiniz de satmak istediğiniz ürünlere karar vermeniz gerekiyor. Ancak bu aşamada biraz araştırmacı olun ve çok acele etmeyin. Çünkü en iyi teklifleri bulmak ve en fazla kar marjı elde edebileceğiniz ürünlere yönelmek sizler için büyük bir avantaj oluşturur. Instagram’da satacak olduğunuz ürünleri teminini gerçekleştirirken kesinlikle çok fazla sayıda ürün siparişi vermemelisiniz ve stok yapmamalısınız. Çünkü her şey istediğiniz gibi yolunda gitmeyebilir. Bu şartlarda bu durum zararınıza olabilir. Her üründen yalnızca birkaç tane almak stratejik bir yaklaşım olarak sizlere avantaj sağlayacaktır.

Instagram’da Takipçi Sayınızı Arttırmak…

Stratejik bir şekilde ilerleyişini sürdürürken Instagram’da takipçi edinmeniz gerekiyor. Instagram’da butiğinizi oluşturup ürünlerinizi yeteri kadar stokladıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli konu 20 veya 30 videoya ulaştıktan sonra Instagram’da takipçi sayınızı daha arttırmak olacaktır. Çünkü insanların sizlere güvenmesi için çok daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor olmanız imajı oluşturulmalıdır. Bunun için takipçi edinmek kar marjınızı arttıracak ve müşteri potansiyelinizinde yükselmesini sağlayacaktır. Instagram’da butik açmak kolay bir işlem olsa da yapmanız gereken gelişim adımları bulunmaktadır. Instagram’dan butik açmak ile ilgili pek çok konuyu halledip hiç müşteri sahibi olmamak karşılaşabileceğiniz bir durum olacaktır. Ancak potansiyel müşteriniz oluşabilmesi için dikkat etmeniz gereken iki farklı yöntem bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Yemek Yaparak Para Kazanmak

Bu yöntemlerden biri doğrudan Instagram’a reklam vermek ve ürün potansiyelinizi müşteriler tarafından görünmesini sağlamak olacaktır. Bu en çok tercih edilen ve en fazla önerilen yöntem olurken reklam maliyetinizi siparişlerinizden çıkarabilmeniz mümkün olacaktır. Reklamları sürekli olarak vermeye devam etmeniz sizin kaliteli olduğunuzu düşünmelerini sağlayacaktır.

Instagram’da butik açmak fikrini güçlendirmek için yapmanız gereken ikinci yöntem ise takipçisi olan sayfalarda reklamınızın çıkmasıdır. Bu yol ilkine göre risk taşıyor olabilir. Çünkü bu hesap sahipleri ödemeyi peşin almaktadır ve müşteri garantisi de vermemektedir. Yani bin lira gibi bir reklam gideri karşılığında hiç sipariş alamayabilirsiniz. Ancak ilk başlarda takipçi kitlesi daha düşük olan ve reklam maliyeti de düşük olan sayfaları deneyebilirsiniz.

Instagram’da Butik Açmak Karlı mı?

Instagram’da butik açmak en potansiyel ve karlı işlerden bir tanesidir. Takipçi sayınızı yükseltebildiğiniz sürece hiç reklamınız olmasa bile ciddi karlar elde edebilirsiniz. Düzenli olarak sayfanızda paylaşımlar yapmanız ve dikkat çekici ürünler stoklarlayabilmeniz karınızın artmasını sağlar. Instagram‘da butik açabilmek için stoklamış olduğunuz ürünlerin kar marjınının %40 civarında olması gerekmektedir. Böylece mağazaya göre daha düşük maliyetlerin söz konusu olması nedeniyle bu kar marjının da üzerine çıkabilmek mümkün olacaktır.

Instagram’da butik açmak sizlere sandığınızdan daha fazla kazanç sağlayabilir. Instagram’da butik açımı karlı mı araştırmasını yaparken toptancınızdan satın alacak olduğunuz ürünün maliyetine kadar pek çok şeyi hesaplamak zorundasınız. Bu nedenle de bu konuda titiz davranmalısınız.

Bir cevap yazın