Evde Mandal Paketleme İşi Nasıl Yapılır? Mandal Paketleyerek Para Kazanma
evde mandal paketleme nasıl yapılır

Evde Mandal Paketleme İşi Nasıl Yapılır? Mandal Paketleyerek Para Kazanma

Evden yapılabilen ek gelir imkanlarını değerlendirmeye devam ediyoruz. Ek iş arayanlar için evden yapabilecekleri ek iş fikirlerine evde mandal paketleme işi ile devam ediyoruz. Bu sayfamızda evden mandal paketleyerek para kazanma hakkında bilgiler alacağız.

Evde mandal paketleme nasıl yapılır? Mandal paketleme işi veren firmalar nasıl bulunur? Mandal montajı yaparak ne kadar para kazanılır? Bir başka deyişle evde mandal paketleme işi ne kadar kazandırır? Cevap arayacağımız başlıca sorular bu şekilde olacak.

Ev hanımları için en ideal ek iş fikirleri arasında yer alan paketleme işleri oldukça revaçta. Bütün paketleme işlerinde olduğu gibi mandal paketleme işinde de firmalar genelde ev hanımlarını tercih ediyorlar. Bu da ev hanımları için bulunmaz bir ek kazanç kapısı haline geliyor.

Diğer paketleme işlerini de incelemek isterseniz “Ek İş Fikirleri” kategorisinde evden yapılan bir çok paketleme işlerini bulabilirsiniz. İlgili konu hakkında detaylı açıklamaları, nasıl yapıldıklarını, ne kadar para kazanılabileceği hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Biz bu sayfamızda evde ek iş olarak yapılabilen bir başka ek iş fırsatını, evde mandal paketleme işinin detaylarını ele alacağız.

Mandal Paketleme Nasıl Yapılır?

Bütün paketleme işlerinde olduğu gibi mandal paketleme işinde de sistem aynı şekilde işler. Size verilen parçaları birleştirerek bir bütünü oluşturmak. İş oldukça basit, yapılışı oldukça kolaydır.

Mandal üretimi yapan firmalar, parçaları ayrı ayrı üretirler. Montajını da dışarıya insan eliyle yaptırırlar. Mandal paketleme işi de aynı sistem üzerine kurulu çalışır. Mandal üreten firmalar ahşap veya plastik mandal parçalarını ve metal yay sitemini ayrı ayrı üretir.

Birleştirme işi için yeterli makine olmadığından bunu insan eliyle yaptırırlar. Fazladan işçi çalıştırmak firmalara ek yük getireceğinden mandal montajını yaptırmak için ek iş arayan kişilere baş vururlar.

İlginizi Çekebilir  Nasıl Para Kazanılır - Para Kazanma Yöntemleri

Firmalar için bu giderlerin yüzde 70, yüzde 80 oranında düşmesi anlamına gelir. Çünkü bir firma sırf mandalları paketlemek için en az 2-3 kişi istihdam etmek zorundadır. Bu da firmaya yaklaşık aylık 10.000 TL’ye yakın (İşçilerin maaşları, sgk, servis, yemek vs) ilave ücrete mal olur.

2020 yılına göre bir asgari ücretli işçinin işverene maliyetinin yaklaşık 3.500 TL olduğunu düşünürsek firmalar bu işten daha çok karlı çıkar.

Ev hanımları da evde mandal paketleyerek para kazanır. İki taraf için de kazan kazan kuralı evde mandal montajlama işi için de geçerlidir diyebiliriz.

Evde Mandal Paketi İşi Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

mandal paketleme
mandal paketleme

Ek iş olarak evde mandal paketlemek, mandal paketleme işi veren firmaları bulmaktan daha kolaydır. Hemen hemen bütün paketleme işlerinde olduğu gibi mandal paketlemesi işinde de iş veren firmaları bulmak kolay değildir. Bu tür firmalar ilan verme ihtiyacı bile duymayabilirler.

Çünkü işe talep oldukça fazla olduğundan çok çabuk mandal paketleyecek kişileri bulabilirler. Eğer siz de mandal paketi işini yapmak istiyorsanız bu iş için çabalamanız gerekebilir.

Mandal imalatını plastik veya temizlik malzemeleri üretimi yapan firmalar yapar. Yaşadığınız bölgede plastik üretimi yapan firma varsa birebir insan kaynakları departmanına başvuru yapmak daha sağlıklı olacaktır.

İşi ekip olarak yapmak ve başvuru esnasında bunu belirtmek size avantaj sağlar. Çünkü bu tür üretim yapan firmalar tek seferde on binlerce adet mandal üretirler. Kısa zamanda bunların paketlenmesini ister. Tek başına bu işin altından kalkmak zor olabilir.

İşi zamanında teslim etmek paketleme işlerinde altın kuraldır. Zamanında teslim edilmeyen işler, hem sizin için hem de firmalar için sorun teşkil edebilir. Bu kuralı göz önünde bulundurmalı, buna göre sipariş almalısınız.

İlginizi Çekebilir  Freelance Ne Demek?

Tabii mandal montajı yaptıracak bir firma bulacak kadar şanslıysanız. Türkiye’de maalesef bu tür işlerin ilanlarını bulmak oldukça zor. Kendi çabalarınız ile bulmak gerekir.

İşkur‘un internet sitesinden zaman zaman evde mandal paketleme işi veren firmaların ilanları yayınlansa da size yakın bölgede bir ilana rastlamak oldukça güç. Bu yüzden bizzat kendiniz plastik ve temizlik malzemeleri üreten firmalara başvuru yaparak şansınızı arttırabilirsiniz.

Mandal Montajı Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

evde mandal paketleme işi
evde mandal paketleme işi

Giriş bölümünde evde mandal paketi işi ne kadar para kazandırır sorusunun cevabını da vereceğimizi söylemiştik. Fakat araştırmalarımız sonucunda mandal paketi işi veren firmaların ilanlarına rastlayamadık. Hiçbir ilan sitesinde mandal paketi ilanları bulamadık.

Dolayısı ile mandal paketi işinden ne kadar para kazanılır sorusuna tam cevap veremiyoruz. Sitemizi sürekli takip eden ziyaretçilerimiz bilir, güncel iş fikirleri olarak ziyaretçilerimize en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyoruz.

Bir işten ne kadar para kazanılacağını hesaplarken en gerçekçi rakamları baz alıyoruz. Mandal montajı ile ne kadar para kazanılır araması yaparken bir şey dikkatimizi çekti. Sizinle paylaşmak isteriz…

Benzer bazı diğer sitelerde evde mandal paketleme fiyatları için bazı rakamlar verilmiş. Örneğin mandal başı 5 – 10 kuruş arası veren firmalar da var. Kilo hesabı çalışan ve 1 kilosunu 10 TL’ye yaptıran firmalar da var şeklinde!

Açıkçası bu rakamlar bize gerçekçi gelmedi!

Çünkü bir mandalın perakende satış fiyatını hesaplarsak ortalama 15 kuruşa denk geliyor. 15 kuruşa perakende satılan bir mandal için firmalar sadece montajı için 10 kuruş öder mi? Bu bize düşündürücü geldi.

Bu yüzden eğer evde mandal paketleme işi veren bir firma bulursanız, önce fiyat konusunu görüşmenizi tavsiye ederiz.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın