ALTIN 492,05
DOLAR 8,0431
EURO 9,5019
BIST 1.177
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21 °C
Sisli

Pasif Gelir Nedir? 2020’nin Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

Pasif Gelir Nedir? 2020’nin Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde birçok iş kolu ve farklı kazanma yöntemleri bulunmaktadır. Para kazanma yöntemleri ve gelir çeşitleri arasında en merak edilen sorulardan birisi ise ‘’Pasif gelir nedir?’’ sorusudur. Pasif gelir, minimum çaba harcanıp, otomatik olarak kazanılan gelir olarak nitelendirilmektedir.

Bunun tam tersi olarak aktif gelir ise doğrudan zaman ve emek harcayarak gelir sağlanması demektir. Kişinin talebine ve iş koluna bağlı olarak isterse saat üzerinden, isterse de maaşlı olarak kazanılmaktadır.

İçindekiler

Pasif Gelir Nedir ve Pasif Gelir Örnekleri Nelerdir?

Pasif gelir bir üstte bahsettiğimiz gibi minimum emek ve zaman harcayıp otomatik olarak düzenli bir gelir sağlanması olarak nitelendirilmektedir. Yani herhangi bir pasif gelire sahip olunması durumunda, iş sahibi uyuyor olsa dahi para kazanmaya devam etmektedir.

Yani düzenli ve sürekli bir para akışı bulunmaktadır. ‘’Pasif gelir nedir?’’ sorusunun cevaplarından birisi de bu şekildedir.

Günümüzde pasif gelirin getirdiği konfor ve rahatlığından kaynaklı birçok birey pasif geliri tercih etmektedir. Keza gün geçtikçe bu alana olan talep ve oluşan iş kolları genişlemeye devam etmektedir. Pasif gelir kazanmak isteyen bireyler için çeşitli örnekler şu şekildedir:

pasif gelir nedir fotografcilik 240x300 - Pasif Gelir Nedir? 2020'nin Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

pasif gelir nedir

Stok Fotoğrafçılığı

Stok fotoğrafçılığı günümüz de sıklıkla yapılan pasif gelir noktalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Stok fotoğrafçılığını biraz detaylandırmak gerekirse; herhangi bir ürün, nesne, canlı ve manzara gibi birçok noktanın fotoğraflarını çekip, bunu ücret karşılığında satarak gelir sağlamayı hedefleyen meslektir.

Stok fotoğrafçılığından neyin fotoğrafını çekeceğiniz önemsizdir. İstediğiniz her şeyin fotoğrafını çekebilirsiniz.

Çekilen fotoğraflar birçok global stok sitesine yüklenir. Bu site üzerinden de düzenli olarak Dolar bazlı olarak satış gerçekleşir. Bu sayede de fotoğrafı çeken kişi kendisine pasif gelir sağlar.

Yani fotoğrafçı 2 yıl önce çektiği bir fotoğraf, yıllarca birçok kez satılabilme ihtimali bulunmaktadır. Fotoğrafçı herhangi bir iş yapmasına gerek yoktur, emek harcamadan otomatik olarak para kazanmaya devam edecektir. Bundan kaynaklı olarak Stok fotoğrafçılığı en hızlı ve en basit pasif gelir yaratma alanlarından birisidir.

Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı son dönemlerde trendini bir miktar düşürse de birçok kişinin pasif gelir noktalarından birisidir. Blog yazarlığı; herhangi bir alan üzerine çeşitli düşünce, eleştiri ve analiz yazılarını yazıp, blog sitesine yükleyerek para kazanan kişidir. Blog sitelerinin para kazanma mantığı; siteye giren kullanıcı ile orantılıdır.

Örneğin blog sitesine yüklenmiş yazının konusu ‘’Türkiye’deki en güzel şehirler neresidir?’’ diye olsun. Herhangi bir internet kullanıcısı da tarayıcı üzerinden bu kelimeleri arattığında blog yazarının sitesi çıkacaktır. Kullanıcı siteye girmesiyle birlikte blog yazarı para kazanır.

Eğer ki kullanıcı sayısı daha da yükselirse, yazar daha fazla para kazanacaktır. Blog yazarlığı da güçlü bir şekilde kullanıldığında güçlü bir pasif gelir yaratma alanlarından birisidir. Sizler yazıyı yazdıktan sonra bloga yüklersiniz. Sonrasında sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz. O sırada da kullanıcılar sitenize girerek, sizlere gelir sağlarlar.

Kitap Yazmak

Kitap yazmak pasif gelir yaratma noktasında en zorlu olan alanlardan birisidir. Bu zorluğa rağmen günümüzde oldukça fazla talep bulunmaktadır. Kitap yazarak pasif gelir yaratmak mümkündür. Yazarların para kazanma noktalar; yazdıkları kitapların her baskısında, kendisine de yayınevi tarafından para ödenmesidir.

Keza aynı yayınevinden yazılan kitap için telif ücreti de almaktadır. Yazılan kitap ne kadar çok baskıya giderse, yazar o kadar fazla para kazanacaktır. Keza pasif gelir noktasından ziyade, toplumdaki saygınlık noktasında da oldukça avantajlıdır.

Aktif Gelir ile Pasif Gelir Arasında Fark Nedir?

En çok merak edilen sorulardan biriside ‘’Aktif ile pasif gelir arasındaki fark nedir?’’ sorudur. Günümüzde para kazanmak isteyen, ticarete atılmak isteyen birçok kişi bu alanları araştırarak fikir sahibi olmaktadır. Akif gelir ve pasif gelir arasındaki farkı şu şekilde listeleyebiliriz:

– Aktif gelirde zaman ve emeğe orantıyla para kazanılmaktadır. Yani birey, çalıştığı kadar para kazanır. Pasif gelire bakıldığında ise geçmişte harcadığı emekten kaynaklı olarak zaman yayılan bir şekilde para kazanır. Yani pasif gelirde herhangi bir işlem yapmadan da para kazanılırken, aktif gelirde tamamen yapılan işe orantılı olarak para kazanılır.

– Aktif gelir biraz daha zorlayıcı iş koşullarına sahip olunarak kazanılabilmektedir. Pasif gelir de ise minimum emek söz konusudur.

– Aktif gelir ve pasif gelir kazandıkları para noktasında da farklıklar göstermektedir. Pasif gelir de kazanılacak veya alınacak maaş nettir. Ancak pasif gelirde böyle bir durum pek söz konusu değildir. Bazı dönemler çok fazla kazanabilirken, bazı dönemlerde de çok daha az kazanabilmek mümkündür.

Genel olarak pasif gelir ve aktif gelir arasındaki fark bu şekildedir. Elbette iş koşullarının baz alınması durumunda bu liste biraz daha uzatılabilmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak bakılınca da pasif gelir, aktif gelire nazaran çok daha avantajlı bir para kazanma noktasında yer almaktadır.

Pasif Gelir Elde Etmenin En İyi Yolları Nelerdir?

‘’Pasif gelir nedir?’’ sorusu merak edildiği kadar bu gelirin nasıl elde edileceği de oldukça sorulmaktadır. Pasif gelir elde etmenin geniş yolları bulunmaktadır. Bu gelire örnek olarak yüzlerce meslek, yüzlerce alan bulunmaktadır. Ancak önemli olan nokta bireyin hangi alanı gerçekleştirip, hangi alanı gerçekleştiremeyeceğidir.

Bireyin uzman olduğu veya yatkın olduğu bir alan üzerinden pasife gelir noktasında araştırma yapması çok daha sağlıklı olacaktır. Pasif gelir elde etmenin yollarının biraz daha detaylandırmak ve madde, madde anlatmak gerekirse;

Dünyayı takip etmek

Pasif gelir kazanmak için dünyayı, ticaretleri ve sektörleri takip etmeniz gerekmektedir. Çünkü pasif gelir sağlamanın ilk yolu bilgiye orantılı olarak hareket etmektir. Bu yüzden bu noktalara göre hareket edilmesi gerekmektedir.

Çevrimiçi İşlere Yönelmek

Dijital dünya pasif gelir yaratma noktasında oldukça önemli bir alandır. Çevrimiçi olarak yapılacak olan girişimlerden birisinde görev alabilir veya yeni bir girişim oluşturabilirsiniz. Bu sayede ekstra gelir alanları ve pasif gelir yaratabilirsiniz. Elbette yapılacak olan işlemler, gerçekleşecek olan girişim noktasında gelir farkları gibi birçok durum olması muhtemeldir.

Uzmanlık Alanları

Hakim olduğunuz ve uzman olduğunuz alanlar üzerinden pasif gelir yaratmayı düşünebilirsiniz. Örneğin arabalara hakimseniz araç kiralama işine girebilirsiniz. Günümüzde araç kiralama da verimli pasif gelir yollarından birisidir. Uzmanlık alanlarınıza göre şekillenmeniz sizlere başarılı bir ticareti getirmesinin yanı sıra geniş geliri de getirmesi mümkündür.

Yatırım Yapmak

Pasif gelir yaratma noktasında yatırım yapmak da oldukça önemlidir. Keza şu an bile herhangi bir pasif gelir yaratma için bir işlem yaptığınızda ister, istemez çeşitli giderleriniz olacaktır. Elbette bu giderler seçilen işe göre farklılık göstermesi muhtemeldir.

Ancak yatırımınızı planlı ve mantıklı bir şekilde yaptığınız takdirde güçlü bir pasif gelir yaratabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse herhangi bir işyerine yatırım noktasında ortak olabilirsiniz. Sadece ortak olduğunuz için para kazanmaya başlarsınız.

Herhangi bir işlem yapmaya veya iş yapmaya gerek olmaz. Elbette yatırım yapacağınız sektörü ve işi doğru tahlil etmeniz gerekir. Aksi takdirde oluşacak tablolardan memnun kalmamanız oldukça muhtemeldir.

pasif gelir nedir blog 300x300 - Pasif Gelir Nedir? 2020'nin Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

pasif gelir nedir

Çevrimiçi Pasif Gelir Elde Etmenin En İyi Yolu Nedir?

Pasif gelir yaratmak için çevrimiçi işlemler yapmak ve dijital dünya üzerinden hareket etmek oldukça mantıklı bir fikirdir. Günümüzde pasif gelir alanlarına bakıldığında bunların büyük bir kısmı çevrimiçi işlerin olduğunu söyleyebiliriz.

Dijital dünyanın geniş olmasının en büyük avantajlarından birisi de ‘’pasif gelir nedir?’’ sorusunu soran kişilere yeni yatırımlara erişebilmesini sağlamaktır. Genel olarak çevrimiçi olarak, dijital dünya üzerinden para kazanabilecek işlere erişebilmenin yolları şu şekildedir:

Uygulama Geliştirmek

Uygulamalar son 5 yıldır, akıllı cihazların oldukça gelişmesinden kaynaklı olarak oldukça talep edilen dijital ürünler arasında yer almaktadır. Her geçen gün büyüyen ve talep noktasında da artış gösteren uygulamalar üzerinden pasif gelir yaratmak oldukça mümkündür. Geliştirilecek olan uygulama İOS ve GOOGLE PLAY üzerinden kullanıcısına sunularak yüksek paralar kazanabilmek mümkündür.

Geliştirdiğiniz uygulama sizlerden minimum ilgi istemesi de oldukça önemlidir. Bu noktada da yazılım dilini bilmiyorsanız, profesyonel destek alabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde de binlere varan paraları kazanabilmek oldukça mümkündür.

pasif gelir nedir web 300x200 - Pasif Gelir Nedir? 2020'nin Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

pasif gelir nedir

Web Sitesi Kurmak

Web sitesi kurarak da pasif gelir elde edebilmeniz mümkündür. Ancak kurulacak olan web sitenin ana fikri ve içerikler tamamen özgün olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kuracağınız web sitesi ortalama olarak 6 ila 12 ay içerisinde sizlere elle tutulur gelirler getirmeye başlayacaktır.

Web adresiniz üzerinden kazandığınız paralar ile sitenizin geliştirilmesi ve güncel olması için bir editör ile anlaşabilirsiniz. Bu sayede siteniz hem aktif olur, hem de yatırımınızda yemiş olmazsınız. Keza siteniz 1. Yılını tamamlandığında da daha yüksek gelirleri getirmesi ve sizlerin hiçbir şey yapmadan para kazanmanız mümkündür.

Web sitesi geliri en iyi pasif gelir nedir? sorusuna örnektedir.

pasif gelir nedir youtube 300x200 - Pasif Gelir Nedir? 2020'nin Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

pasif gelir nedir

Video Çekmek

Video çekerek pasif gelir yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, günümüzde video çekip, çekilen videonun telif haklarından da para kazanan birçok video sanatçısı bulunmaktadır. Bilindiği gibi Youtube gibi birçok mecranın gelişmesi ve dijital video içeriklerinin çoğalmasından kaynaklı yeni ve özgün video ihtiyacı doğmuştur.

Bu ihtiyacın kapatılması içinde çeşitli video sanatçıları, videolar çekerek platformlar üzerinden satışa sunmaktadır. Sizlerde herhangi bir video çekip, platformlar üzerinden satışa sunabilir ve kendiniz için pasif bir gelir yaratabilirsiniz.

Unutmayın videonuz 1 kere değil, yüzlerce kez satılabilmektedir. Yani düzenli bir gelirin oluşması oldukça mümkündür. Youtube’dan para kazanmak en iyi pasif gelir nedir? soruna örnektedir.

Pasif Gelir Elde Etmek İçin En İyi Yatırımlar Nelerdir?

‘’Pasif gelir nedir? Pasif gelir yatırımları nelerdir?’’ soruları, yeni bir girişimde bulunmak isteyen ve pasif gelir noktasında bilgi sahibi olmak isteyen birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Pasif gelir beraberinde getirdiği eşsiz avantajları, konforları ve kazanılan paranın miktarı noktasında oldukça çekici gelmektedir.

Ancak bilindiği gibi her işte olduğu gibi pasif gelir sağlarken de bir miktar para harcayabilmeniz mümkündür. Keza yatırımınızı biraz daha yüksek tutuyorsanız, direk yatırımınız ile birlikte kendinize pasif gelir sağlayabilirsiniz.

Yani siz yatırımınızı yaparsınız ve gerçekleştirdiğiniz yatırımının organizasyonu sizlere düzenli para öder. Bazı durumlarda da gerçekleşen organizasyondan hisse sahibi olursunuz. Elbette ki hisse sahibi olmak sizlere gelir noktasında daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Günümüzde birçok girişimci girişimleri ve projeleri için yatırımcı aramaktadır. Yatırımcıyı bulduğunda da ise hızlıca projesini gerçekleştirerek para kazanmaktadır. Elbette ki bu projeler çok değişkendir. Dijital platformlar üzerinden tutun ki, herhangi bir işyeri açmasına kadar değişebilmektedir. En iyi yatırımlar ise şu şekilde listeleyebiliriz:

Araç Alım / Kiralama

Araç alımı yaparak da pasif gelir yaratabilmek mümkündür. Son dönemlerde araçlara olan talepten faydalanabilir ve hızlıca araç alıp kiralayabilirsiniz. Araç kiralama işlemlerinde yüksek paralar kazanabilmek mümkündür. Keza herhangi bir kaybınız olmayacaktır. En kötü durumda elinizdeki araçları satarak başka projelerle ilgilenebilirsiniz.

Borsa

Borsaya yatırım yapmak bazı noktalarda riskli olsa da oldukça yükse para kazanabilmek ve pasif gelir yaratabilecek alanlardan birisidir. Borsa yatırımlarınızı gerçekleştirirken mutlaka uzman danışmanlardan destek almayı unutmayın.

Faiz

Bilindiği gibi günümüzdeki birçok kamu ve özel bankalar yatırdığınız paralara özel faiz vermektedir. Yani sizlerin 200 bin lira paranızın olduğunu varsayalım. Bu parayı gidip, anlaşmalı olarak bankaya yatırmanızın durumunda. Banka sizlere aylık düzenli para ödeyecektir ve paranızı kullanacaktır. Elbette anlaşma sırasında bankaya yatırdığınız 200 bin lirayı bir süre istemeyeceğinizi belirttiğinizi unutmayın.

Uygulama / Oyun

Dijital dünyada yatırım yapmayı düşünüyorsanız uygulama ve oyun üzerine yatırım yapabiliriniz. Günümüzde en fazla tutan dijital ürünlerin bu ikisi olduğunu unutmamanızda fayda var.

Pasif Gelir Elde Etmenin En Kolay 5 Yolu Nedir?

Pasif gelir elde etmek günümüzdeki birçok bireyin istediği şeylerin arasında yer almaktadır. Yaratılacak olan pasif gelir sayesinde yüksek fiyatlar üzerinde para kazanabilmek ve yaşamınızı dilediğiniz gibi yaşamak oldukça mümkündür. Pasif gelirin getirdiği konfor ise birçok kişiyi oldukça cezp etmektedir. Bu yüzden günümüzde birçok kişi en kolay yollardan pasif gelir elde etmeyi hedeflemektedir. Genel olarak pasif gelir elde edilebilecek en kolay 5 yol şu şekildedir:

Video Çekip Satmak

Video çekerek pasif gelir elde etmek oldukça mümkündür. En kolay pasif gelirleri noktasında da yer aldığını söyleyebiliriz. İlk olarak video çekebilmeniz için iyi bir kameraya veya iyi bir telefona ihtiyacınız vardır. Bilindiği gibi günümüzdeki telefonların kaliteli video / fotoğraf çekmesinden kaynaklı herhangi bir makineye ihtiyaç yoktur. Çektiğiniz videoları çeşitli platformlara yükleyebilir ve oradan satışa sunabilirsiniz.

UDEMY Üzerinden Ders Verin

UDEMY online video eğitiminin verildiği bir platformdur. Herhangi bir alan üzerinden bir şey öğrenmek isteyen kişi, platformdaki video eğitimleri satın alır. Bu sayede eğitmen de para kazanır. UDEMY son dönemlerin en hızlı ve en kolay pasif gelirini yaratan noktalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Sizlerde uzman olduğunu alanlar üzerinden eğitim videoları çekerek UDEMY üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Youtube Yayıncısı Olmak

Youtube yayıncısı olarak yüksek miktarlarda para kazanabilmeniz oldukça mümkündür. Üstelik kanalınızın mantığını oluşturduktan sonra pek ilgilenmenize dahi gerek yok. Arada bir video çekip yükleyerek binlerce lira kazanabilmek mümkündür.

pasif gelir nedir e kitap 300x200 - Pasif Gelir Nedir? 2020'nin Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

pasif gelir nedir e-kitap

Kitap Yazmak

Kitap yazmak bazı noktalarda oldukça zorlayıcı olsa da genel anlamda yüksek pasif gelirler sağlayan bir alan olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak kısa bir online eğitim alarak kitabınızı yazabilir ve yayıneviyle anlaşabilirsiniz. Sizler yıllar önce yazdığınız kitabın her baskısında para kazanmaya devam edeceksiniz.

Fotoğraf Çekip Satmak

Fotoğraf çekip satmak, video çekip satmaktan pek farksız değildir. Dilediğiniz gibi fotoğraflar çekebilir ve bunları hızlıca satmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak etrafınızda olan ve insanların satın alabileceği fotoğrafları çekmeye başlayın.

Sonrasında online eğitimlerden ders alın ve profesyonel olmaya doğru Çalışırken pasif gelir elde etmenin bazı yolları nelerdir yol alın. Bu sırada çektiğiniz fotoğrafların satılması için platformları yüklemeye koyulun. Zaten çektiğiniz fotoğraflar sizlere düzenli bir pasif gelir sağlayacaktır. Bu sırada doyasıya istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı satabileceğiniz bir adres: https://pixabay.com/tr/

Çalışırken Pasif Gelir Elde Etmenin Bazı Yolları Nelerdir?

Çalışırken pasif gelir elde etmek günümüzde oldukça mümkündür. Keza Türkiye’de ‘’Pasif gelir nedir?’’ diye araştırma yapan bireylerin, büyük bir kısmı aynı zamanda hali hazırda bir işyerinde çalışmaktadır.

Herhangi bir yerden aktif gelire sahip olurken, pasif gelire de sahip olmak; birey için büyük bir avantajdır. Çünkü pasif gelir; hangi dönem ne kadar kazandırıp, kazandırmayacağı belli değildir. Bundan kaynaklı olarak ekonomik sorunlar çekilebilmektedir.

Aktif gelire sahip olunması durumunda herhangi bir ekonomik zorluğa girmek pek mümkün değildir. Bu şekilde gerçekleşen bir planlamada pasif gelir ile birikim yapmak veya yeni yatırımlar yapabilmek mümkündür. Çalışırken pasif gelir elde etmenin bazı yollarını şu şekilde listeleyebiliriz:

Altın

Altın almak ortalama bir pasif gelir yaratmak için oldukça mümkündür. Ancak birkaç adet altın alarak, pasif gelir yaratmak imkansızdır. Yüklü bir miktarda altında satın alınmalı ve bunu köşede bekletmeli. Bu sayede altının oranın yükselmesiyle birlikte sizlerde yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Uygulamaları

Çalışırken pasif gelir elde etmenin zorlu bir noktası da zaman sıkıntısının olmasıdır. Bu yüzden başka bir yerden dahi çalışırken online platformlar üzerinden para kazanabilmek gayet mümkündür. Pasif gelir yaratabilmek için çeşitli sosyal medya hesapları açın ve hesapları aktif tutun.

Sayfanız bir miktar büyüdükten sonra düzenli reklam almaya başlayın. Reklamlarınızı aldıktan sonra komisyon usulü birisiyle anlaşın ve sizlere gelen pasif gelirin bir kısmını çalışana verin. Ve sizlerde istediğiniz gibi yaşamınızı sürün.

Yatırım

Aktif gelire sahip olan birey yatırım noktasından biraz daha rahat olabilmektedir. Birey biriktirdiği veya temin edeceği parayı yatırım olarak kullanabilir. Bu sayede aktif gelirli işine devam ederken gerçekleştirdiği yatırım sayesinde ekstra pasif gelir yaratmış olur.

Pasif Gelir Elde Etmenin En Hızlı ve En Güvenli Yolu Nedir?

Türkiye’de yaşayan birçok insan hızlı bir şekilde daha fazla para kazanma ve pasif gelir yaratma noktasında araştırmalar yapmaktadır. Yapılacak olan araştırmaların ilk sırasında da ‘’Pasif gelir nedir?’’ bulunmaktadır. Şimdiye kadar pasif gelirin ne olup, ne olmadığı hakkında fikir sahibi olan birçok birey, pasif gelirin sağlanmasının zaman ile orantılı olduğunu bilmektedir.

Yatırım noktasında geniş konforlara sahip olunması durumunda pasif gelir bir miktar daha hızlanacaktır. Ancak genel itibari ile ağır bir süreç olduğunu unutmamakta fayda var. Genel olarak en hızlı ve en güvenli yol ile pasif gelir elde edebileceğiniz alanlar şu şekildedir:

Sessiz Ortak

Yatırım noktasında konfora sahipseniz sessiz ortak olarak pasif gelir yaratabilirsiniz. Hali hazırda işleyen ve işlemeye yakın olan bir işyerine ortak olun. İşyerinin artışa geçmesiyle birlikte sizlerde pasif gelir yaratabilirsiniz. Elbette sessiz ortak olmanın bazı riskli yanları bulunaktadır.

Risklerinizi azaltmak için WORTHY ve STREET SHARES gibi uygulamalara yatırım yapabiliriniz. Sessiz ortak mantığıyla aynı şekilde çalışan uygulamalar, yatırımcılara kesin çözümler ve geri dönüşler sunuyor.

ETSY Üzerinden Dijital Dosya Satma

ETSY son zamanlarda ev dekoru hakkında fikir almak ve tasarımları satın almak için sıklıkla kullanılan platformlar arasında yer alıyor.

Platformun çalışma mantığı şu şekilde; tasarımlarınızı gerçekleştirip platforma yüklersiniz, dosyalarınızın almak isteyen kişi para telif ücretini siteye öder. Sitede ücreti size transfer eder. Bu sayede 1 tasarım yaparak yüzlerce kez satıp, yüksek ücretlerde pasif gelir yaratmak oldukça mümkündür.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na Yatırım Yapın

Direk olarak gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak ile ilgili kaygılarınız varsa daha güvenli işlemleri gerçekleştirmeniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile işbirliği içerisinde olabilirsiniz.

Buraya gerçekleştireceğiniz yatırımlarınız sizlere hızlı bir şekilde geri dönecek ve pasif gelir yaratmış olursunuz. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı üzerinden gerçekleştireceğiniz yatırımlar minimum 500 dolardır.

Az Yatırımla En İyi Pasif Gelir Fırsatları Nelerdir?

Az yatırım yaparak pasif gelir yaratmak günümüzdeki en çok rağbet gören noktalardan birisidir. İnsanların zorlu iş koşulları, ekonomik sorunları ve tek düze yaşamlarından sıkılmış olmalarından kaynaklı pasif gelir kazanarak rahatlamak istemektedirler. Bundan kaynaklı olarak en yatırım ile en iyi pasif gelir fırsatlarını merak etmektedirler.

İlk olarak minimum yatırım ile en iyi pasif gelir fırsatları günümüzdeki birçok kişini aynı taleplerinden kaynaklı bazı durumlarda zorlayıcı olmaktadır. Bilindiği gibi az bir yatırım ile pasif gelir yaratılması düşünülüyorsa; dijital dünyada işlem yapılması gerekmektedir.

Aksi durumda pasif gelirin elde edilmesi pek mümkün değildir. Ancak genel olarak minimum yatırım ile maksimum pasif gelir yaratabilmek için örnekler şu şekildedir:

– Müzik Lisanslama

Müzik lisanslama tıpkı fotoğraf ve video gibi işlemektedir. Sizler ürettiğiniz müziğin lisansını alıp bunu ücret karşılığı olarak satarsınız. Müziğin nasıl üretileceği ise tamamen size bağlıdır. İsterseniz elektronik bir müzik oluşturun, isterseniz enstrümanlar ile oluşturabilirsiniz.

Unutmayın her geçen gün Youtube ve Podcast’lerin sayısı hızla artıyor. Müzikleri kullanacak kişiler ise para vereye hazır bireyler.

E- Kitap Yazmak

E- Kitap yazmak, normal kitap yazarlığından hemen, hemen farksız olduğunu söyleyebiliriz. E- kitapların tek farkı dijital ortamda satılıyor ve okunuyor olmasıdır. Diğer kitaplar ise tamamen baskı ile okuyucusuna sunulmaktadır. Sizlerde e- kitap yazarak pasif gelir yaratabilirsiniz.

Çeşitli platformlar üzerinden yazdığınız e- kitabı yükleyebilir ve satışa sunabiliriz. Siz uyurken dahi kitabınız satın alındığında para kazanacaksınız. En önemlisi de maddi olarak herhangi bir yatırımınız olmayacaktır.

Satış Ortaklığı

Affilate pazarlama bir ürün üzerinden komisyon almak için herhangi bir şirket ile ortaklık oluşturma yöntemi olarak adlandırılmaktadır. Bu gelir sayesinde bloglar, web siteleri ve platformlar üzerinden en iyi sonuçlara erişebilmek mümkündür.

Belki okumak istersiniz:  https://www.quora.com/q/startupera/Earn-1000-by-Amazon-Affiliate-program-without-any-investment-for-beginners

Yatırım noktasında gayet iyi olmasının yanı sıra uzun bir zaman dilimine ihtiyaç olabilmektedir. Ancak planlı, programlı bir temelin oluşturulması durumunda başarılı bir şekilde sonuç vereceği bilinmektedir.

Daha Az Yatırımla Nasıl Pasif Gelir Yaratırım?

Yukarıda minimum yatırım ile nasıl pasif gelir yaratılacağını ve pasif gelir örnekleri hakkında bilgiler verdik. Şimdi de bundan çok daha az yani olabilecek en az yatırım ile gerçekleşebilecek pasif gelirler hakkında örnekler ve bilgiler vereceğiz. İlk olarak pasif gelir yaratmak başlı, başına yatırım isteyen bir süreçtir.

‘’Pasif gelir nedir?’’ diye araştırma yapan birçok kişi karşısına çıkan onlarca pasif gelir işlerinin az veya çok yatırım istediklerini görmüştür. Az yatırım ile pasif gelir yaratmak da gayet mümkündür.

Ancak sıfır ücret ile pasif gelir yaratabilmenin pek mümkün olmadığını bilmenizde fayda var. Genel olarak daha az yatırımla yaratabilecek pasif gelir işleri şu şekildedir:

– Tasarım Tişörtleri

Hayal gücünüze güveniyor ve tasarım işleriyle aranız iyiyse bu iş size göre olabilir. Cafe Press ve benzeri birçok siteler tişörtler üzerine özel tasarım öğeleri kullanma olanaklarını sağlamaktadır.

Buradan yaratacağınız tasarımlar ile popüler hale gelebilir ve tasarımlarınızın satılmasından kaynaklı, telif üzerinden para kazanırsınız. Tasarım işlemlerine Amazon’un dahi girdiğini unutmamak da fayda var. Sektör hızla büyüyor ve sizlerde hızla yer alarak pasif gelir elde edebilirsiniz.

– Kitap Seslendirmesi

Sesinize ve diksiyonunuza biraz güveniyorsanız; kitap seslendirerek kendiniz için pasif gelir yaratabilirsiniz. Bilindiği gibi son yıllarda kitap seslendirmeleri oldukça yaygınlaşmaya başladı. Birçok platform doğdu ve bu platformlar üzerinden seslendirmelere yaparak para kazanan birçok kişi vardır.

Kitap seslendirmesi de yaparak, her satış başına para kazanabilmeniz mümkündür. Ücret noktasında tam netlik yoktur ancak sektörün yeni olmasından kaynaklı pasif gelir yaratmak isteyenler direk girmesi gereken alanlardandır.

Yazılım

Yazılım biliyorsanız hızlıca pasif gelir yaratabilirsiniz. Bilindiği gibi dijital bir çağın içerisinde ve sürekli teknoloji ürünlerinin içerisinde yaşıyoruz. Haliyle bu ürünlerin yaratıcısı ve planlayıcı bulunmaktadır. Yazılımcılarda bu noktada yer almaktadır.

Yapacağınız yazılımların patentini üzerinize alabilirsiniz. Ve yazılımınızın her kullanımın ekstra para alırsınız. Pasif gelir yaratmak için tercih edilebilecek bir alandır. Ücret olarak da çok yüklü olduğunu söyleyebiliriz.

Neden Pasif Gelir Oluşturmalısınız?

Pasif gelir oluşturmak bireye çeşitli konfor alanlarını, özgürlüğü ve dilediği gibi yaşam koşullarını getirebilmektedir. Bundan kaynaklı olarak da birçok insan pasif gelir elde ederek yaşamlarını geçirmek istemektedir. Zaman, yaşamda sahip olunan en değerli noktalardan birisidir.

Paranın ve emeğin geri dönüşleri olabilirken, zamanın geri dönüşü mümkün değildir. Ve bireyin zamanını istediği gibi geçirmesi, uzun saatler süren iş koşullarında çalışmıyor olması ve tamamen özgür bir şekilde yaşıyor olmasının gerekliliği pasif gelir yaratmaktadır. Pasif gelire sahip olan birey ekonomik koşulları, ekonomik kaygıları düşünmez ve yaşamı istediği gibi geçirir.

Dilediğiniz Gibi Yaşamak İçin

Pasif gelir yaratmak ve bu gelire sahip olmak isteyen kişilerin dert yandığı diğer bir nokta, aktif gelir noktalarının oldukça zorlu, yorucu ve zamanı yiyen koşulların olmasıdır.

Bilindiği gibi günümüzde minimum çalışma 8 saat olarak kurgulanmıştır. Keza bazı iş koşulları 8 saatin çok daha üzerinde olabilmektedir. Bu koşullarda çalışmak istemeyen kişiler, hızlıca ‘’Pasif gelir nedir?’’ sorusunu cevabını aramaya koyulmaktadırlar.

Pasif gelire sahip olunabilmesi ve gelir seviyesinin ortalama olması durumunda bireyin herhangi bir zorlu iş koşulunda çalışmasına gerek olmayacaktır. Bundan kaynaklı olarak dilediği şekilde yaşamını devam ettirebilir veya yatırımlar gerçekleştirerek gelirini ikiye katlayabilmektedir.

Bunun gibi birçok örnek sayesinde pasif gelire sahip olan birey, konforlu bir yaşama sahip olmaktadır.

Daha Özgür Olmak İçin

Pasif gelir oluşturmanın önemli ve güzel bir diğer önemli detayı ise herhangi bir iş saatinin olmamasıdır. Yani bireyin talebine ve koşullara bir miktar ayak uydurarak program yapmasıyla herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Bunun yanı sıra herhangi bir yaptırım gücü olmayan, emir vermeyen ve patron – işçi ilişkisinin olmamasıdır.

Yani kişi sosyal hayatına devam ederken, gezerken ve hatta uyurken bile para kazanabilmektedir.

Bu avantajlar, günümüzde milyonlarca insanın istediğini rahatlıkla söyleyebilmemiz mümkünüdür. Keza doğru planlama, doğru strateji ile hareket edilmesi durumunda pasif gelir yaratmak, sanıldığını aksine zor değildir.

Ancak hangi sektör üzerinden, hangi alanlar üzerinde girişimin yapılacağı da önemli kriterler arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Öğrenciler İçin Pasif Gelir Oluşturma Teknikleri Nelerdir?

Pasif gelire en ihtiyacı olan kişiler şüphesiz öğrencilerden oluşmaktadır. Öğrenciler bir yandan okul ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken bir yandan da ekonomik kaygıların içerisine girmektedir. Ancak öğrencilerinde pasif gelir elde edebileceği birçok nokta bulunmaktadır.

Eğer ki doğru ve planlı bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi durumunda öğrenciler pasif geliri rahatlıkla elde edebileceklerdir.

Bu sayede çeşitli ihtiyaçlarını rahatlıkla sağlayabileceklerdir. Genç öğrencilerin dijital dünya ile olan bağları güçlü olmasından kaynaklı çevrimiçi alanlar üzerinden pasif gelir yaratmak çok daha verimli olacaktır.

Ayrıca diğer pasif gelirlere nazaran daha kolay olabilmektedir. Genel olarak öğrenciler için pasif gelir oluşturma teknikleri şu şekilde olduğunu söyleyebiliriz:

– Ders Notları Satma

Öğrencilerin aralarında oldukça popüler olan ders notlarını paylaşma koşulu pasif gelire dönüştürülmektedir. Ankara’da işletme okuyan bireyin ders notlar, Diyarbakır’da işletme okuyan bireyin ihtiyacı olabilmektedir. Bunları da ücretli bir şekilde satabilmek mümkündür. Çeşitli platformlar üzerine notları yüklenilmesi durumunda kısa bir süre içerisinde satılması ve öğrenciye pasif gelir yaratılması gayet mümkündür.

– Müzik Yapmak

Öğrencilerin büyük bir kısmı müzik yapabilme yeteneğine sahiptirler. Müzik yaparak da pasif gelir yaratabilmek gayet mümkündür. Bilindiği gibi Youtube, Soundcloud ve Spotify gibi platformlar profesyonel – amatör fark etmeksizin dinlenme başına ücret ödemektedir.

Ayrıca platformlara müziklerinizi yüklemek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Müzikle aranız iyiyse şarklılar besteleyebilir ve platformlara yükleyerek pasif gelir elde edebilirsiniz.

– Vektör Görseller

Vektör görseller üreterek yüksek paralar kazanabilmek gayet mümkündür. Zekanıza, hayal gücünüze ve kaleminize bir miktar güveniyorsanız hızlıca vektör görseller üretebilir ve bunları çeşitli platformlar üzerinden satabilirsiniz. Elbette vektör görseller bazı noktalarda zorlayıcı olabilmektedir.

Ancak öğrencilere hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabilecek alanlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uygulama Oluşturularak Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı pasif gelir elde etmek için araştırmalara yaparak ‘’Pasif gelir nedir?’’ sorusunu sormaktadır. Bu sayede birçok cevaba erişebilmek mümkündür.

Keza pasif gelirin nasıl elde edilebileceğine dair araştırma yapıldığı takdirde birçok kişinin fark ettiği bir detay da şu şekildedir; günümüzde pasif gelirlerin büyük bir kısmı dijital platformlar, çevrimiçi uygulamalar sayesinde gerçekleşmektedir.

Bundan kaynaklı olarak birçok kişi dijital alanlar üzerinden pasif gelir yaramayı hedeflemektedir. Dijital platformlar üzerinden yaratılacak alanların içerisinde uygulama oluşturarak da pasif gelir yaratmak gayet mümkündür. Herhangi bir uygulama yaparak İOS ve ANDROİD işletim sistemleri telefonların mağazalarına yükleyebilir ve hızla para kazanabilirsiniz.

Uygulama oluşturarak para kazanmanın ve pasif bir gelir sağlamanın çeşitli koşulları bulunmaktadır. Yani sanıldığının aksine o kadar basit ve yatırımsız işlemler değildir. İlk olarak ihtiyacınız olan nokta; özgün ve tutacak bir fikir.

Her uygulama tutmayabilir, ilgi görmeyebilir bundan kaynaklı da egale olabilir. Bunun önüne geçmek için insanların merak ettiği ve ilgi duyabileceği alanlar üzerinden bir uygulama fikrinin oluşması gerekir.

Bu fikir tamamen sizlerin zekasına ve kapasitesine kalmıştır. Keza fikrinizi oluşturduğunuz ve planlamayı kafanızda belirttiğiniz noktada plan, program ve tasarım oluşturmanız gerekmektedir.

Dijital bir uygulama, kullanıcısının huzuruna sunulmadan önce yapılması gereken birçok işlem bulunmaktadır. İlk olarak uygulamanın oluşturabilmesi için bir yazılımcı ile anlaşmanız gerekir. Anlaşacağınız yazılımcıya yaratmak istediğiniz tüm detayları yazılı ve sözlü olarak anlatmanız gerekir.

Ancak kendinizi bu noktada doğru ifade ettiğinize emin olmanızda fayda var. Aksi takdirde ortaya çıkan sonuçlardan memnun olmayabilirsiniz. Bunların yanı sıra çeşitli giderleriniz olacaktır.

Sizler yazılım bilmiyorsanız yazılım ile anlaşarak hareket edeceğiniz için ekstra ücretler ödeyeceksiniz. Elbette ödeyeceğiniz ücret, uygulamanın ihtiyaçları ve yazılımcının başarısına orantılı olarak değişecektir.

Ancak ortalama bir uygulama ve e ortalama yetkinlikteki bir yazılımcı ile anlaşmak dahi bazen külfetli bir yatırım ihtiyacı olabilmektedir. Elbette ki bu detayları yazılımcı ile paylaşmak ve anlaşmaya varabilmek de oldukça mümkündür. Uygulamanız piyasaya sürülünce de uygulamanın aktifliğine para kazanırsınız.

Bir IOS Uygulaması İyi Bir Pasif Gelir Kaynağı Olabilir Mi?

Dijital platformlar ile pasif gelir yaratmak isteyen bireylerin en merak ettiği noktalardan birisi de ne kadar pasif gelir elde edebileceğidir. İnternet üzerinden yapılan ‘’Pasif gelir nedir?’’ araştırmalarında birçok kez hangi işlerden ne kadar gelir sağlanabileceği bilgisi verilmektedir.

Durumları biraz daha detaylandırmak ve doğru bilgi akışını sağlayabilmek adına İOS uygulaması ile ne kadar pasif gelir kaynağı yaratabilir? Sorusunun cevabını sizlerle paylaşalım.

Genel olarak IOS uygulamaları yüksek miktarda pasif gelir kaynağı sağlayabilmektedir. Ancak tüm uygulamalar için aynı şeyi söyleyebilmek pek mümkün değildir. Bilindiği gibi bir uygulamanın yüksek miktarlar üzerinden gelir sağlamasının ilk noktası; ne kadar indirildiği, ne kadar aktif olduğu ve ne kadar popüler olduğu gibi detaylar bulunmaktadır.

Bundan kaynaklı olarak uygulamanın aktif kullanılması, sağlanacak olan pasif gelirin ne kadar olabileceğine dair bilgi vermektedir. Bu detaylara göre hareket etmek çok daha sağlıklı olacaktır.

Bu yüzden pasif gelir noktasında sorun yaşamak istemiyorsanız, güçlü bir fikir ile piyasaya girin. Bunu sağladığınız takdirde yüksek miktarlar da pasif gelir kaynağı yaratabilmek gayet mümkündür.

Genel olarak bir IOS uygulaması ile pasif gelir elde edip bu gelirle de yaşamınızı sürdürebilmeniz mümkündür. Ayrıca yarattığınız uygulamanın içerisinde ‘’uygulama içi satın al’’ özelliklerinin bulunması durumunda kazancınız çok daha yüksek noktaya gelebilecektir.

Yani birçok IOS uygulaması güçlü bir pasif gelir sağlayabilmektedir. Elbette ki tüm İOS uygulamaları yüksek gelirler üzerinden pasif gelir sağlamaktadır. Bu yüzden ‘’İOS uygulaması yaparak, pasif gelir yaratırım’’ düşüncesinde olmamakta fayda var.

Olması gereken ‘’güçlü, özgün ve başarılı bir uygulama yaparsam insanların dikkatini çekebilirim. Bu sayede de pasif gelir elde edebilirim’’ düşüncesinin olması gerekmektedir.

Bu disiplin ve bu çalışma mantığıyla hareket edilmesi durumunda gayet olumlu sonuçlar alabilmeniz mümkündür. Elbette bu süreç içerisinde zaman ihtiyacınızın olduğunu unutmamakta fayda var.

pasif gelir nedir uygulama 300x200 - Pasif Gelir Nedir? 2020'nin Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

pasif gelir nedir

Android (işletim sistemi) Android Uygulamalarıyla Nasıl Pasif Gelir Elde Edebilirim?

Android günümüz dünyasında en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Halk arasında yoğun bir kullanıma sahip olmasının sebebi ise neredeyse yüzlerce farklı telefon modelinin işletim sistemi olmasıdır. İOS (Apple) göre çok daha fazla kullanılmaktadır. Android işletim sistemine talebin fazla olması beraberinde farklı fikirleri de getirmektedir.

‘’Pasif gelir nedir? Pasif gelir nasıl elde edilir?’’ diye soran birçok kişinin aklına gelen planlardan birisi de Android sistemi için uygulama yapılarak para kazanılıp, kazanılamayacağıdır.

Teknik olarak böyle bir şey mümkündür. Uygulama oluşturup, Google Play üzerinden satışa sunabilir veya indirime açık bir hale getirebilirsiniz. Bu işlemler sayesinde de pasif gelir elde edebilirsiniz.

Google Play üzerinden pasif gelir sağlayan binlerce uygulama bulunmaktadır. Ancak önemli bir detay göz ardı edilmemelidir.

Kazanılan tüm pasif gelirlerin sayısı farklıdır. Yani her uygulama farklı ücretler kazanmaktadır. Bir üstte bahsettiğimiz gibi ‘’bir uygulamanın ne kadar indirildiği, ne kadar aktif olduğu ve ne denli popüler olduğu gibi detaylar kazanılan parayla orantılıdır.’’ Eğer ki uygulamanız aktif ise pasif gelir noktasında herhangi bir sorun yaşamamanız oldukça muhtemeldir.

İndirme işlemleri ve aktiflik azsa para kazanmak imkansızdır. Bundan kaynaklı olarak kaliteli uygulamaları piyasaya sürmeye ve bir miktar yatırım yapmayı göze almalısınız. Bunların gerçekleştirdiğiniz takdirde yüksek ücretler üzerinden pasif gelir yaratabilmek gayet mümkündür. Aksi durumda beklenenler olmayacaktır.

Android ve İOS fark etmeksizin tüm uygulamaların ortak para kazanma adresleri ‘’Adsense’’ olarak geçmektedir. Adsense, Google’ye bağlı olan bir reklam hizmetidir. Örneğin sizler uygulamanızı tasarladınız ve kullanıcının huzuruna sundunuz. Uygulamanız indirildi ve aktifliği artmaya başlıyor. Bu sırada da Google Adsense üzerinden başvuru sağlarsınız.

Reklam başvurunuz onaylandığı takdirde uygulama ile entegre edilir. Sonrasında da uygulamanıza girecek olan herkesin göreceği reklamların başına sizlere para kazanabilirsiniz. Elbette uygulamanızda bulunan reklamlara tıklanması durumunda daha fazla para kazanırsınız.

Bunlar gibi birçok detay bulunmaktadır. Doğru fikir, doğru pratiklik ve doğru reklam sizlerin yaşamını idame ettirecek kadar düzenli pasif gelir sağlayacaktır. Keza günümüzde binlerce insan bu şekilde yaşamaktadır.

Emlak’ta Pasif Gelir Elde Etmenin En İyi Yolu Nedir?

Pasif gelir yaratmanın riski en az olan noktalarından birisi de emlak üzerinden bir gelir elde etmektedir. Bilindiği gibi Gayrimenkul sektörü her zaman aktif olan ve her zaman talebin yüksek olduğu bir alandır

Pasif gelir elde etmek isteyen birçok insan da emlak üzerine yatırım yapabilir, planlama yapabilir ve gelir sağlayabilmektedir.

Türkiye’de binlere yatırımcının gayrimenkul üzerine yatırım yaptığını unutmamakta fayda var. Keza gün geçtikçe de büyüyen bu sektör, doğru ve zamanında yatırım yapan yatırımcılara yüksek gelirler sağlayabilmektedir. Genel olarak gayrimenkul üzerinden pasif gelir elde etmenin yolları şu şekildedir:

Ev Satın Almak

Ev satın almak en klasik gayrimenkul yatırımlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzdeki birçok yatırımcı gelir noktasında fayda sağlayacak bölgeleri tahlil edip oradan ev satın almaktadır. Alınan evde yapılması gereken işlemler bulunuyorsa onları yerine getirip, kiraya vermektedir.

Bir evin kiraya verilmesi durumunda herhangi bir işlem yapılmadan direk pasif gelir yaratılmış olmaktadır. Gayrimenkul alanında en hızlı, en sağlıklı ve riskin en az olduğu yatırımlardan birisi de satın alıp, kiraya vermektedir. Evin konumuna, evin kalitesine ve eşyalı olup, olmaması göre değişen faktörler ile evin kira bedeli belirlenmektedir.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na Yatırım Yapmak

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na yatırım yaparak da kendinize pasif gelir yaratabilirsiniz. GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) günümüzde gayrimenkul üzerine yatırım yapılacak güvenilir, stressiz ve sorunsuz alanlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğru bir planlama ile risk oranlarınızı da minimum yapabilirsiniz.
Genel olarak gayrimenkul üzerine yapılacak yatırımlar bu şekildedir.

Gayrimenkul her zaman aktif, talebin fazla olduğu ve zararın düşük olduğu bir sektör olmasından kaynaklı rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Elbette doğru bir strateji, doğru bir plana da ihtiyaç vardır.

Ev Kiralayarak Pasif Gelir Elde Edebilir Miyim?

Aktif gelirin getirdiği zorluklar, iş stresi ve bunlar gibi birçok detay günümüzdeki insanları pasif gelire yöneltmiştir. Bundan kaynaklı olarak birçok kişi ‘’Pasif gelir nedir? Pasif gelir nasıl kazanılır?’’ gibi soruların cevaplarını aramaktadır.

Bilindiği gibi pasif gelir yaratmanın alanları, kişiye göre değişebilmektedir. Kişinin yatırım gücünün olması takdirinde ciddi bir avantaja sahip olarak ön plana çıkmaktadır.

Bireyin yatırım noktasında kısıtlı olması durumunda da biraz daha dezavantaja sahip olmasını sağlayacaktır. Elbette yatırıma sahip olan birey, doğru hamleleri gerçekleştirmesi durumunda hızla pasif gelir yaratabilecektir.

Gayrimenkul üzerine yatırım yapmak isteyen bireyler, ev kiralayarak pasif gelir elde edebilmektedirler. İlk olarak belirlenen semt ve bölgede bir ev satın alarak işe koyulabilir.

Satın olacak olan evin gerekli tadilat işlemi yapılır. Ardından hızla evi kiralayabilir ve bu sayede pasif gelir yaratabilmektedir.

Türkiye’deki birçok yatırımcının da kendilerine bu şekilde pasif gelir sağladıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Elbette yatırım olanağınızın daha geniş olması durumunda; birkaç ev daha satın alarak pasif gelirinizi hızla arttırabilirsiniz. Satın aldığınız evlerde gerçekleştirdiğiniz yatırım ortalama olarak 8 – 12 yıl içerisinde kendisini amorti edecektir. Elbette evi farklı fiyatlar üzerinden satarak da kazanacağınız parayı katlayabilirsiniz.

Satın alacağınız ev veya evler sayesinde kendinize yüksek bir pasif gelir alanı yaratabileceğinizi söyleyebiliriz. Elbette ki uygulayacağınız stratejiler ve detaylar ile birlikte kazanacağınız pasif gelir daha fazla yükselebilmesi de mümkündür.

İlk olarak satın alacağınız evin konumunu biraz daha nezih bir bölgeden alabilirsiniz. Bu sayede evin satışında, kiralamasında yüksek fiyatlar üzerinden gerçekleşebilecektir.

Evinizin eşyalı olması da kirayı önemli bir noktada etkilediğini unutmamakta fayda var. Veya direk kendiniz bir müteahhit ile anlaşarak yeni apartman veya müstakil bir ev yapabilirsiniz.

Elbette bu durum da daha fazla zaman, daha fazla stres ve daha fazla masrafın söz konusu olması da mümkün olabilmektedir. Her halükarda ev kiralamak, pasif gelir yaratma noktasında akıllıca bir seçenektir.

Oda Kiralayarak Pasif Gelir Elde Edebilir Miyim?

Pasif gelir elde etmenin birçok yolu bulunmaktadır. Bilindiği gibi gayrimenkul da pasif gelir yaratma seçeneklerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gayrimenkul yatırımları yaparak pasif gelir yaratmak, ekonomik olarak belirli bir konfora sahip, yatırım gücü olan bireylerin yapabileceği bir işlemdir.

Bundan kaynaklı olarak yatırımı minimum olan veya yatırım noktasında sorun yaşayan kişilerin yapabilmesi pek mümkün değildir. Ancak pasif geliri gayrimenkul üzerinden yaratmak isteyen bireyler; kendi yaşam alanı olan evinin odasını kiralayabilmektedir.

Bilindiği gibi günümüzdeki birçok insan çeşitli durumlardan kaynaklı şehir değiştirebilmektedir. Bir iş görüşmesi, tatil veya herhangi bir sebepten kaynaklı olabilmektedir. Şehir değiştiren bireyler otellerin çok pahalı olması ve birkaç günlük bir ihtiyaç olmasından kaynaklı ev kiralamamaktadırlar. Bu sırada da sizler dahil olabilir ve odanızı birkaç günlüğüne kiralayabilirsiniz.

Evinin odasını kiralayarak pasif gelir yaratan birçok kişi bulunmaktadır. Ancak dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunmaktadır. Sonuçta evinizin sizlerin meskenidir.

Bu yüzden her evinize gelen kişiye kabul etmemek gerekir. Odaya ihtiyacı olan ve oda kiralamak isteyen kişileri bulabileceğiniz birçok online platform bulunmaktadır. Bu platformlara üye olabilir ve birçok kişiyle iletişime geçerek evinizin odasını kiralayabilirsiniz. Ev kiralarken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir:

Güvenilir Bireyleri Tercih Edin

Odaya ihtiyacı olan bireyleri, evinize davet ederken dikkat etmelisiniz. İlk olarak hangi platform üzerinden iletişime geçtiyseniz; daha önce onunla aynı evde kalan ve odasında kalan kişilerin yorumlarına bakabilirsiniz. Birçok uygulamada bu özellik bulunmaktadır.

Uygun Fiyat

Evinize gelecek olan bireyler, otel odalarının pahalı olmasından kaynaklı herhangi bir oda kiralamayı tercih ettiklerini unutmayın. Bu yüzden odanızı olabilecek minimum fiyat üzerinden tutabilirsiniz. Bu sayede insanların sizleri tercih etmesi daha da mümkün olacaktır.

Kurallar

Her evin belirli kuralı veya kuralları da bulunmaktadır. Bazı evlerde sigara içmemektedir, bazı evlerde ses yapmamaktadır vs. bunları da karşı tarafa en başta belirtmeli ve kuralları kabul ettiği takdirde eve gelmesini talep etmelisiniz.

Aksi durumda istemediğiniz durumların yaşanması ve gereksiz zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Genel olarak bu kriterler içerisine hareket ettiğiniz takdirde pasif gelir elde edebilirisiniz.

Kripto Para Birimi Aracılığıyla Pasif Bir Gelir Elde Etmenin Yollarından Bazıları Nelerdir?

Kripto para, çağımızın paralarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Gün geçtikçe değeri artıyor yavaş, yavaş birçok işletme kripto paralar üzerinden ödemelerini ve işlemlerini gerçekleştiriyor.

Kripto paralar arasında en popüler olan şüphesiz Bitcoin’dir. Ancak Kripto paraların çeşidi oldukça geniştir ve birçok farklı para birimi bulunmaktadır. Ayrıca bu para birimlerinin değerleri de farklıdır.

Kripto para günümüzde yapabileceğimiz en güzel pasif gelirleri arasında bulunmaktadır. Keza ‘’Pasif gelir nedir ve pasif gelir nasıl yaratılır?’’ araştırmalarımız sırasınca Kripto para ile yapılacak birçok işleme rastladık. Genel olarak kripto para üzerinden kazanılacak pasif gelirler şu şekildedir:

Madencilik

Bitcoin üzerinden pasif gelir nedir? Pasif gelir yaratmanın en önemli avantajlarından birisi de madenciliktir. Kripto parayla madencilik yapmak gayet bir iş olduğu için en çok tercih edilen işlemlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Madencilik yapmak için ihtiyacınız olan tek şey donanımlı bir bilgisayardır.

Bilgisayarınızı gerekli programları indirip, çalıştırıyorsunuz. Bunlar dışında herhangi bir işlem yapmıyorsa, program bilgisayarınızı maden gibi kullanarak gerekli veriyi transfer ediyor. Madencilikte en çok parayı, donanımı en güçlü olan bilgisayarlar kazanıyor. Bundan kaynaklı olarak yatırımınızı bilgisayarınıza yapabilirsiniz.

Kripto Para Hisseciliği

Kripto para hisseciliği; parayı satın alıp elinizde tutmak ve ilerleyen dönemlerde üzerine yüksek kâr koyarak satmaktır. Tabii bunların arasında en önemlisi ise paranızı elinizde tuttuğunuz sürece hisse kazanıyorsunuz.

Kripto para üzerinden pasif gelir yaratmak için oldukça tutarlı fikirlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bir miktar yatırıma ihtiyacınız bulunmaktadır. Yatırım olanaklarını çözümlemeniz durumunda pasif gelir sahibi olabilirsiniz.

Kripto Para Üzerinden Borç Verme

Bitcoin kullanıyorsanız veya alıp elinizde tutuyorsanız bir başkasına borç vererek kazancınızı katlayabilirsiniz. Çeşitli P2P (eşler arası) ağlar kullanarak Bitcoin paralarınızı bir başkasına borç olarak verebilirsiniz.

Genellikle borcunuzu geri alırken %10 gibi bir kâr da sağlayabiliyorsunuz. Yine de bilindiği gibi kripto paralar resmi mevkiler tarafından denetlenmemektedir. Bu yüzden kime borç verdiğinizi tam tahlil etmeniz oldukça önemlidir.

YouTube Kanalından Nasıl Pasif Gelir Elde Ederim?

Pasif gelir nedir? dendiğinde akla ilk Youtube gelir. YouTube günümüzün en çok kullanılan video izleme platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Her gün milyonlarca insan YouTube erişim sağlayarak çeşitli videolar izliyor. Ancak YouTube profesyonel olarak çekilen yüz binlerce videolar ile dolu.

Peki, bunları kimlerin çektiğini ve neden çektiğini daha önce merak etmiş miydiniz? Sizler gibi pasif gelir yaratmak isteyen insanların büyük bir kısmı YouTube yayıncılığı yaparak para kazanmaya başlamıştır.

Evet, YouTube üzerinden para kazanabilmek hatta aktif gelire sahip bireylerden kat ve kat fazla para kazanabilmek mümkündür. Ancak yapılması gereken ve dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır.

Oyunu kurallarına göre oynarsanız, YouTube yüksek bir pasif gelir elde edebileceğinizi platform olacaktır. Genel olarak pasif gelir elde edebileceğiniz noktalar şu şekildedir:

Kanal İmajı ve Çizgisi

YouTube giren binlerce insan ne yaptığını bilmeden onlarca video çekip, yüklemektedir. Sonrasında da ilgiyi görmediklerinde işe tam başlamadan bırakırlar. İlk dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi kanal imajınızı ve çizginizi doğru belirlemeniz.

Örneğin kanalınız müzik üzerineyse sadece müzik ile alakalı video olmalıdır veya Spor üzerine bir kanalınız bulunuyorsa sadece Spor ile ilgili videolar olmalıdır. Yani her telden çalmamak gerekir. Bu sayede kanalın imajı ve çizgisi hem izleyici, hem de sizin için oluşur.

İçerik

YouTube’daki en önemli video izlenme kriterlerinden birisi de şüphesiz içeriktir. Herhangi bir içerik bir videonun izlenmesinde veya izlenmemesinde oldukça etkileyicidir. Bu yüzden kaliteli, güncel ve özgün içerikler üretmeyi hedefleyin. İlk başlarda zorlanabilirsiniz ancak ilerleyen zamanlarda çok daha başarılı içerikleri rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Video ve Ses Kalitesi

YouTube algoritması Video ve Ses kalitesini puanlamaktadır. Bu puanlamanın ardından da sizleri yeni kullanıcıları önermekte veya önermemektedir.

Bunun yanı sıra video izleyicisinin de sizlerin videosunu izlemesi ve keyifli zaman geçirmesi için video – ses kalitesi oldukça mühimdir. Bu detaya dikkat etmeniz, elinizden geldiği kadar başarılı işleri ortaya koymalısınız.

Bunların yanı sıra çeşitli video montajlarına teorik ve pratik olarak hakim olmak sizlere artı sağlayacaktır.

Hisse Senetleriyle Nasıl Pasif Gelir Elde Edebilirim?

Sermaye sahibi şirketlerin pasif gelir elde etmek için başvurduğu en etkili yollardan biri hisse senetlerine yatırım yapmaktır. Hisse senetlerinden gelir etmenin yollarından önce ‘pasif gelir nedir?’ sorusuna açıklık getirmek gerekir. Pasif gelir basitçe minimum çaba ile para kazanma şeklidir.

Daha önce gerekli yatırım veya enerji harcanmış olup, zaman içerisinde otomatik bir şekilde para kazanma yolu olan pasif gelirin elde edilebilmesi birçok sektör veya işleyiş içinde mümkün olabilmektedir.

Hisse Senetleriyle Pasif Gelir Elde Etme

Borsada bulunan hisse senetlerine yatırım yapma ve bunun karşılığında pasif gelir elde etme oldukça alışıldık bir kazanç türüdür.

Yatırımcının, gerekli yatırımı yaparak yıllar içinde düzenli bir pasif gelir elde etme yoluna girdiği hisse senetleri; yatırımlar açısından iki temel başlık altında incelenebilir. Bu iki ana başlıktan biri ‘büyüme odaklı yatırım yapılan hisse senetleri’ bir diğeri ise ‘temettü odaklı yatırım yapılan hisse senetleri’ olmaktadır.

Büyüme Odaklı Yatırım Yapılan Hisse Senetleriyle Pasif Gelir Elde Etme

Büyüme odaklı hisse senetleri, büyüme odaklı şirketlere yapılan yatırım ile açıklanabilir. Henüz temel yatırımlarını yeni yapmış olan veya yapmakta olan şirketlerin hızlıca büyüyebileceği düşünülerek yapılan hisse senetleri yatırımlarına büyüme odaklı yatırım denir.

Bu gibi şirketlerin kurulma ve büyüme aşamasında sermaye sahiplerinin, sözü geçen şirketlere yaptığı yatırımın karşılığında yıllar içinde elde etme şansı olduğu gelire ise pasif gelir denmektedir.

Kısaca sermaye sahibi kişiler; büyüyeceğini düşündüğü bu şirketlere hisse senetleriyle borsada yatırım yapar ve bu şirketlerin büyüyüp kazanmasıyla da kendileri de kazanca geçerler.

Temettü Odaklı Yatırım Yapılan Hisse Senetleriyle Pasif Gelir Elde Etme

İşleyişi oturmuş ve mevcut gelirini arttırmaya çalışan şirketlerin başvurduğu hisse senetleriyle pasif gelir elde etme yoluna ise temettü odaklı yatırım denir.

Temettü odaklı yatırımda, sermaye sahibi şirketlerin sermaye vererek ortak olduğu şirketin karını paylaşması mantığı vardır. Yıllar içinde büyümeye devam etse de etmese de, sermaye ile ortak olunan şirketin karı temettü odaklı hisse senetleriyle pasif gelir yolunu açmaktadır.

Affiliate Marketing İle Nasıl Pasif Gelir Elde Edebilirsiniz?

Pasif gelir elde etmek isteyenlerin en çok başvurduğu çalışma şekillerinden biri affiliate marketing Türkçe karşılığı ‘satış ortaklığı’ olmaktadır. Affiliate marketing çalışma mantığında bir ortaklık ve bu ortaklık neticesinde kazançtan pay alma vardır.

Üretici (tüccar) dediğimiz kişi veya kurum tarafından ortaya atılan yeni bir fikir veya çıkarılan yeni bir ürünün ortak (yayınlayıcı) tarafından müşteriye pazarlanması ile yapılan satışlar neticesinde ortak kişiye komisyon ödenir.

Ortak dediğimiz kişi ürünü dijital ortamlarda yeterli düzeyde reklam ile parlatarak satışın gerçekleşmesini sağlar ve bu satıştan pay alır.

Affiliate Marketing Hangi Kurumlar İle Yapılır?

‘Pasif gelir nedir?’ diye soran kullanıcılar için ilk tercihlerden biri olan Affiliate Marketing’de belirgin bir sektörden bahsetmek mümkün değildir. Kişinin ürünü tanıtabilme ve müşteriye karşı parlatabilme yeteneğine bağlı olmakla birlikte, tanıtılan ürün alanında bilgi sahibi olmasıyla da etkili olabilmektedir.

Örneğin; müzik ile uğraşan bir kişinin doğal olarak müzik enstrümanlarına karşı bilgi ve birikimi etkili olacaktır. Bahsi geçen kişi büyük bir firma ile anlaşarak ürünlerin reklamını yapıp ve bu reklamlar neticesinde firmaya müşteri göndermekle komisyon alabilir.

Bu kişi affiliate marketing çalışma sisteminde müzik marketi ile ortak olarak ürün satışlarından komisyon elde edebilir.

Affiliate Marketing’in Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Her işte veya sektörde olduğu gibi, Affiliate Marketing’de de pasif gelir elde etmenin avantaj ve dezavantajları olabilmektedir. Affiliate marketingde avantajlardan biri envanter, depo, sermaye vb. koşulların oluşmasına gerek yoktur.

Ortaklık kurulan şirket ile yapılan anlaşma neticesinde ürünün reklamının yapılması ve parlatılması asıl önemli noktadır. Yine kargo ve ürünün iadesi ile ilgilenmek ortağın işi değildir ve bu büyük bir avantaj olmaktadır. En büyük avantaj ise uyurken bile para kazanılabilir olmasıdır.

Bazı dezavantajlı kısımlarına bakacak olursak; ürünün müşteriler tarafından kabul görmesi ve belli bir sayıya ulaşması zaman gerektirebilmektedir. Dezavantaj olmasa da internet pazarcılığında rakibiniz çoktur ve bu konuda gerçekten iyi olmalısınız.

Bir diğer dezavantaj ise ortak olduğunuz şirketin sizden belli bir satış yapmanızı istemesi ve ancak bu durumda ödeme yapabileceklerini söylemeleridir.

Blog Yazarak Nasıl Pasif Bir Gelir (veya herhangi bir gelir) Yaratırsınız?

Dijital dünyanın getirdiği en büyük nimetlerden birisi de blog yazarlığıdır. Günümüzde binlerce insan blog yazarlığı yaparak pasif gelir yaratmışlardır.

aratılan pasif gelirler sayesinde de diledikleri gibi yaşam sürebilmektedirler. Sizlerin de kalemiyle arası biraz iyiyse ve yazmayı seviyorsanız; blog yazarak pasif gelir elde edebilirsiniz. ‘’Pasif gelir nedir?’’ sorusunun cevabını her aradığımızda karşımıza çıkan blog yazarlığını biraz daha detaylandıralım; blog tıpkı bir web adresi gibi olan ancak Google’nin kendisinin oluşturduğu bir nevi dijital günlüktür.

Dijital günlük olmasının yanı sıra içerik üretilebilecek bir alandır. Dünyanın her yerinde birçok insan blogları üzerinden içerikler üretmekte ve kendilerine pasif gelir yaratmaktadırlar.

Blog yazarlığı yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar bulunmaktadır. Bu detayları doğru, etkileyici ve disiplinli bir şekilde yapmanız durumunda kazancınız oldukça artacaktır.

Etkileyici Alan Adı

Etkileyici alan adına sahip olmanız bloğunuzu akılda kalıcı yapacaktır. Bu yüzden bu detaya dikkat etmenizde fayda var. Daha akılda kalıcı ve daha jenerik isimler üzerinde kafa yormanız gerekir.

Kaliteli Tasarım

Evet, blog adresinizde ağırlıklı olarak metin içerikleri üreteceksiniz. Ancak görselliğin kaliteli olması durumunda kullanıcı adresinize tekrar gelecektir. Bu da sizler için oldukça avantajlı olacaktır. Bu yüzden tasarımı önemseyip ona göre hareket etmenizde fayda var.

Nitelik ve Alan

Blog adresinizin ne üzerine olduğuna doğru bir şekilde karar vermelisiniz. Herhangi bir kısıtlamanız bulunmuyor. Teknoloji, Sanat, Bilim, Teknoloji, Sağlık, Finans gibi birçok alan bulunmaktadır. Blog adresinizin mantığını kurmalı ve hangi alan üzerine hizmet ediyorsa ona göre içerik üretmelisiniz.

Kaliteli İçerik

İçeriklerinizin kaliteli olması neredeyse bir blog sitesindeki en önemli detaydır. İçeriğinizin kaliteli olmasına önem vermelisiniz. Metinlerinizin konusunun özgün olmasına dikkat etmeniz ve okuyucuyu sürüklemesine dikkat etmelisiniz. Bu sayede kullanıcı adresinizde daha fazla zaman geçirecektir. Daha fazla zaman geçirmesi ise sizlere gelir sağlayacaktır.

E-Kitap Yazarak Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Aranız kitaplarla, kalemlerle ve hikayeler ile iyiyse kendinize güçlü ve yıllarca sürecek bir pasif gelir yaratabilirsiniz. Online olarak ‘’Pasif gelir nedir?’’ sorusunu herhangi bir tarayıcıdan aradığımızda karşımıza ‘’E- kitap yazarlığı’’ çıkmaktadır. E- kitap yazarlığı, bildiğimiz yazarlık ile aynıdır. Yazarın bilinci, hikayesi ve yapmak istediği detaylar tamamen aynı olduğunu söyleyebiliriz.

E- kitap yazarlığı ve bildiğimi yazarlık arasındaki tek fark; kitapların kullanıcıya sunuş biçimleridir. E- kitaplar çeşitli dijital platformlar üzerinden temin edilip, aynı şekilde dijital platformlar üzerinden okunan kitaplardır. Diğer kitaplar bilindiği gibi yayınevi damgalı ve basımının gerçekleştiği şekildedir.

Günümüzde birçok e- kitap yazarı, yazdığı kitapların her satışın para kazanmaktadır. Sizlerde e- kitap yazabilir ve pasif gelir yaratabilirsiniz. Ancak e-kitap yazarlığı yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar bulunmaktadır. Onlardan biraz bahsedersek karşımıza şu tablo çıkacaktır:

– Etkileyici İsim ve Tanıtım

Kitabınız dijital ortamlarda temin edileceği için kitabın okuyucu ile gerçekleşecek ilk teması çok önemlidir. Okuyucu adayının dikkatini çekmelidir. Bunun için etkili bir isim ve tanıtıma ihtiyaç vardır. Bu iki detaya dikkat etmenizde ve gerekli noktaları buna göre şekillendirmenizde fayda var.

– Güçlü Hikaye

Yazacağınız E- kitabı ‘’dijital ortamda dönecek bu o yüzden çok da önemli değil’’ düşüncesi ile yazmaktan çekinin. Çünkü kaliteli bir kitap yazarsanız ve satış noktasında da başarılı olursanız; bu durum birçok yayınevinin dikkatini çekecektir. Kitabınız ses getirirse kitabınızın basılması oldukça muhtemeldir. Bu yüzden güçlü bir hikayeyi ortaya koymayı hedefleyin.

Reklam

E- kitap yazarlığı yapmanız durumunda reklam oldukça ihtiyacınız bulunuyor. Ancak bu reklam akınıza hemen para ile yapılan tanıtımları getirmesin. Daha bireysel olarak tanıdıklarınıza önermeniz, tanıdıklarınızın da bir başkasına önermesi gibi durumlar sizlere avantaj sağlayacaktır. Tabii kitabınızdaki herhangi bir bölümün çeşitli sosyal medya hesaplarında dönmesi durumunda da satışlarınız oldukça etkili olacaktır. Bu detaylara dikkat etmeniz ve bu şekilde hareket etmeniz sizlere ciddi avantajla sağlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sayede uzun yıllar kendiniz için pasif gelir yaratmış olacaksınız.

Fotoğraf Çekerek Nasıl Pasif Gelir Elde Edilir?

Fotoğraf çekerek pasif gelir elde eden birçok insan bulunmaktadır. Bilindiği gibi dijital bir dünyada yaşıyoruz. Bundan kaynaklı olarak dijital alanlardaki ürün tüketimi noktasında muazzam bir artış vardır. Bu tüketilen ürünlerden bazıları da fotoğraflardan oluşmaktadır.

Dünyadaki birçok işletme, marka ve bireysel kullanıcıların gerçekleştirdiği işlemlerden kaynaklı fotoğraf ihtiyacı bulunmaktadır. Ancak bu fotoğraflar basit ve kalitesiz olmaması gerekmektedir. Bu yüzden kaliteli ve profesyonel olan fotoğrafları ücret karşılığında satın almaktadır.

Günümüzde de satılan fotoğrafları çeken kişilere Stok fotoğrafçısı deniyor. Sizlerde stok fotoğrafçılık yaparak pasif gelir yaratabilirsiniz. Yaratacağınız pasif gelir sayesinde dilediğiniz gibi yaşamınızı yaşayabilmek mümkündür.
Stok fotoğrafçılığında istediğiniz her şeye çekebilirsiniz.

Bu tamamen size bağlıdır. Elbette biraz analiz yapabilir ve hangi fotoğrafların daha çok satıldığını tahlil edebilir ona göre hareket edebilirsiniz. Sizler fotoğraflarınızı çekip, platforma yüklersiniz.

Platformda gerçekleşen her satış sonrasında hesabınıza para aktarılır. Unutmayın, 1 fotoğraf 1 kere değil yüzlerce kez satın alınabiliyor. Yani güçlü bir pasif gelir sağlıyor. Ayrıca stok fotoğraf platformları global çapta olmasından kaynaklı olarak Dolar bazında ücret ödemektedirler. Fotoğraf çekerken dikkat etmeniz gereken noktalar ise şu şekildedir:

– Kaliteli Fotoğraf

Çekeceğiniz fotoğrafların ücretli satılacağını unutmamanız gerekir. Bu yüzden satılabilecek ve insanların dikkatini çekebilecek fotoğraflara sahip olmalısınız. Fotoğraflarınızda kaliteli olmak zorunda aksi takdirde platformlara yükleyemeyebilirsiniz.

– Güçlü Makine

Fotoğraflarınızın minimum 4 MB olması gerektiğini unutmamanız gerek. Platformlar bazı görsellerin 4 MB altında olmasından kaynaklı olarak onaylamamaktadırlar. Elinizde veya temin edebileceğiniz bir fotoğraf makinesi bulunuyorsa, fotoğraflarınızı onunla çekebilirsiniz. Bunlara erişememeniz durumunda da kaliteli kameraya sahip olan bir telefon ile çekebilirsiniz.

– Doğru Fotoğraflar

Doğru fotoğraflar çekiyor olmanız sizlere daha fazla gelir sağlayacaktır. Doğru fotoğrafların ne olduğunu tahlil etmeniz için de gündemi ve fotoğraflarınızı sattığınız platformu takip etmeniz gerekir. Örneğin korona virüsten kaynaklı, dünyanın her yerinde korona ile ilgili olan fotoğraflar birçok kez satıldı. Planlamanızı ve programınızı bu şekilde yaparsanız pasif geliriniz de artacaktır.

Otomat Cihazı Kiralayarak Pasif Gelir Elde Edebilir Miyim?

Türkiye’de pasif gelir elde etmek isteyen bireyler, çeşitli tarayıcılar üzerinden ‘’Pasif gelir nedir? Pasif gelir nasıl sağlanır?’’ sorusunu araştırmaktadırlar. Pasif gelir elde etmenin birçok yolu bulunmaktadır. Bu yollar duruma, koşula ve işi yapacak olan kişinin yatırım gücüne göre oldukça değişmektedir.

Çeşitli işlemler gerçekleştirerek güçlü bir pasif gelir elde edebilir ve dilediğiniz gibi gününüzün keyfini çıkarabilirsiniz. Son dönemlerde en güçlü ve en uygun fiyatlar üzerinden pasif gelir elde etmenin yolun Otomat üzerinden geçmektedir.

Otomat; çeşitli bisküvi, su ve içeceklerin bulunduğu bir cihazdır. Cihazın içindeki yiyeceklere ve içecekleri alabilmek için ücret ödenmesi gerekmektedir. Otomatın genel mantığı bu şekildir. Otomat satın alıp, kiralayabilir veya belirlediğiniz bölgeye koyabilirsiniz. Bu sayede sizler herhangi bir işlemde bulunmadan pasif gelir elde edebilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık otomatlar geniş ürün için hazırlanabilmektedir. Türkiye’de şekerleme, çay, kahve, bisküvi ve çeşitli atıştırmaların da yer aldığı otomatlar bulunuyor. Bu otomatları satın almak ve bu işi sorunsuz, stressiz bir şekilde yerine getirmek oldukça basittir. İlk olarak yapmanız gereken güvenilir bir fabrikadan otomat satın alınmanızdır.

Ardından belirli bir işyeri ile anlaşabilir ve işyerinin yanına koyabilirsiniz. Bunları yapmak istememeniz durumunda da insanların yoğun olarak yürüdüğü bölgelere Otomat bırakabilirsiniz. Bu sayede sizlerin veya herhangi birinin Otomatın başında durması gerekmeden siz günlük yaşantınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Otomat işinde pasif gelir yaratmak oldukça basittir. Ayrıca pasif gelirinizi arttırmak da oldukça basit olabilmektedir. Yatırım gücünüze orantıyla satın alacağınız birçok Otomat ile pasif gelirinizi arttırabilirsiniz. Otomat sektörünün en büyük avantajlarından birisi de elinizdeki makineleri çeşitli işyerlerine kiralamanızdır.

Herhangi bir oyun salonuyla veya kurumsal bir şirket ile anlaşabilir ve Otomatınızı onlara kiralayabiliriz. Bazı durumlarda da sizler durmasını istediğiniz işyeri veya şirket ile anlaşabilir, onlara bir miktar ücret ödeyerek Otomatı koyabilirsiniz.

Görüldüğü gibi Otomat, yatırım noktasında konfora sahip olan kişilerin rahatlıkla yapabileceği bir iştir. Keza tüm sistemin kurulması durumunda herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Pasif gelir düzenli olarak gelecektir.

Ekipman Kiralayarak Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Ekipman kiralamak günümüzdeki en güçlü pasif gelir yaratma noktasından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette kiralayacağınız ekipmanların, ürünlerin veya cihazların ne olduğu da oldukça önemlidir. Günümüz Türkiye’sinde en çok kiralanan ve en çok ihtiyaç duyulan ürünler fotoğraf makinesi ve video kameradan oluşmaktadır.

Bu ürünlerin herhangi birisinde olması durumunda yapması gereken direk olarak ekipmanları kiralamak ve pasif gelir elde etmektir. Keza sadece fotoğraf makinesi ve video kamera değil birçok ürün kiralanabilmektedir. Örneğin bilgisayar, televizyon, ofis malzemesi ve bunlar gibi birçok ürün kiralanabilmektedir. Hepsi de gayet güçlü bir pasif gelir yaratacaklardır.

Ekipman kiralamada en önemli kriter ve ürünü gelir noktasında avantaj haline getiren nokta; ekipmanın satın alınması zor olmasıdır. Örneğin bir düğün olmuştur ve düğündeki güzel anları ölümsüzleştirmek için bir fotoğraf makinesine ihtiyaç vardır. Haliyle gidip sıfırdan fotoğraf makinesi almak pek mümkün değildir. Çünkü fiyatları oldukça yüksektir.

Tam da bu noktada günlük olarak kiralanıp kullanılmaktadır. Yani bu noktalar üzerinden hareket edilmesi durumunda gayet olumlu sonuçlara sahip olunması mümkündür. Ancak ekipman kiralarken dikkat etmeniz ve yapmanız gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

– Ürünlerinizi Sözleşme İle Verin

Ekipmanlarınız ve ürünleriniz elbette ki oldukça önemli. Bu yüzden kiralama işlemi sırasında mutlaka sözleşme yapın. Sözleşme ekipmanlarınızın başına bir şey gelmesi durumunda karşıdaki kişiden bedelini alabilmenizi garanti edecektir.

– Reklam Yapmak

Ekipmanlarınız, ürünleriniz var ve bunları kiralamak istiyorsunuz. Ancak kimsenin sizlerin ekipmanlarınızı kiralamak istediğinizden haberi olmaması oldukça muhtemeldir. Sizlerde çeşitli sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanıp, reklamınızı yapmalısınız. Kısa sürede birçok kişi tarafından ürün kiraladığınız bilinir olacaktır.

– Fiyat Belirleme

Fiyat belirleme tamamen sizinle alakalıdır. Elbette elinizdeki ürün kira boyunca eskiyeceğini, yıpranabileceğini ve yorulacağını unutmamanız gerek. Bunu bilerek hareket etmeniz ve ekipmanınızın sıfır fiyatına oranla bir ücret belirlemeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede dilediğiniz gibi kendinize güçlü bir pasif gelir yaratmış olursunuz.

Araç Kiralayarak Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

‘’Pasif gelir nedir?’’ sorusunun sorduğumuz karşımıza birçok iş kolu çıkmaktadır. Günümüzde birçok pasif gelir yaratabilecek alanlar bulunmaktadır. Elbette bu alanlar duruma, koşula ve kişinin yatırım miktarına göre değişebilmektedir. Ancak Türkiye’de sıklıkla yapılan ve pasif gelir noktasında da oldukça rahat ettiren alanlardan birisi de araç kiralamaktır.

Bilindiği gibi Türkiye’de toplumu araç kiralamaya oldukça meraklı, araç sürmeyi oldukça seven bir kültüre sahiptir. Bundan kaynaklı olarak araçlı kiralamak günümüzde birçok bireyin tercih etmektedir. Sizlerde bu bireylere aracınızı kiralayabilir ve kendinize pasif gelir elde edebilirsiniz.

Araç kiralama noktasında dikkat etmeniz ve pasif gelirinizi arttırmanız gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak yatırımınızın olması durumunda 1 veya 1’den fazla araç satın alarak birden fazla araç kiralama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Oldukça basit bir işleyiş biçimi sayesinde herhangi bir işlem yapmadan evinizde oturarak, hatta uyuyarak para kazanabilirsiniz. Ancak aracınızı veya araçlarınızı nasıl kiralayacağınız oldukça önemlidir. Örneğin birçok kişi aracını düğünlerde ve özel günlerde kiralamaktadır.

Tabi bu kiralama durumları arasında şehir içi ve şehir dışı gibi detaylar da bulunmaktadır. Bunlara göre hareket etmeli ve aracınıza bu şekilde kiralamanız gerekmektedir. Genel olarak dikkat etmeniz gereken noktaları şu şekilde listeleyebiliriz:

– Sözleşme İle Kiralama

Aracınızda herhangi bir sorun olması durumunda karşı tarafın sorumlu olduğunu resmi olarak tescilleyen sözleşmeyi mutlaka yapın. Aksi durumda aracınızda olası herhangi bir sorunda karşı taraf mesuliyet kabul etmeyebilir ve sizlerde sorun yaşayabilirsiniz.

Tabii ki kurumsal olarak bu işi yapmayacağınız ve pasif gelir yaratmak için araç kiralamanızdan kaynaklı olarak tanıdıklarınıza kiralamak en sağlıklısı.

– Fiyat

Bireysel olarak araç kiralama ve kurumsal olarak araç kiralama arasında birçok fark bulunmaktadır. Bu yüzden sizler fiyat noktasında daha uygun fiyatlar vermeniz gerekebilir. Bu sayede karşı taraf ile işbirliği içerisinde olabilirisiniz. Ayrıca kiralama bedelini belirlerken aracın konumu, markası ve modelini de baz alarak hareket edin. Bu da fiyat belirlemede önemli bir detaydır.

Temettü’den Pasif Gelir Elde Edebilir Miyim?

Temettü, borsada pasif gelir elde etmenin yollarından biri olarak ortaklık mantığı üzerine kurulu gelir kapılarından biridir. Tüm anonim şirketlerin yatırım yapabildiği veya kazanç sağlayabildiği bir döngü olan borsadan başka şekillerde de para kazanma şansları da pasif gelir dediğimiz otomatik kazanç sistemine dayanır.

Şirketlerin yıllık kazançlarının karşılığı olan temettü, şirketin büyümesi ve gelişmesi ile birlikte katlanabilir. Ortaya çıkan kazançlar ise hisseye bağlı olarak eşit bir şekilde dağılım gösterir. ‘pasif gelir nedir’ dendiğinde ele alınan en kazançlı cevaplardan biri olan temettüden pasif gelir elde etmek ise hisse senetlerine yapılan yatırımlar ile gerçekleşir.

Örnekle Temettü’den Pasif Gelir Elde Etme

Örneğin bir şirket düşünelim ve bu şirket bu yılki büyüme öngörüsünü açıklamış olsun. Açıklanan büyüme öngörüsünün ne kadar güvenilir olduğu ise şirketin güvenilirliğine bağlıdır.

Büyüme öngörülerini gerçek istatistikler yolu ile açıklayan şirketlerin büyüme oranları genellikle doğru çıkar. Bu şirketin büyüme oranını açıklamasının ardından sizlerde buna bağlı olarak birikiminiz ile hisse senedi almalısınız.

Yatırım yapılan hisse senetlerinin oranı ne kadar ise temettü döneminde hisseye düşen kar payı buna bağlı olarak o oranda alınır. Temettü tarihleri ise her şirkete göre farklı zamanlarda olabilmektedir. Kısaca temettüden pasif gelir elde etmek kısa ve uzun vadede etkili bir yol olmakla birlikte dilediğiniz zaman hissenizi nakde çevirme hakkına da her zaman sahip olmaktasınız.

Temettü Emekliliği İle Pasif Gelir Elde Etme

Uzun süreli pasif gelir planlaması yapıldığında ve yaklaşık bir 10-20 yıl sonraya göre yatırım yapılmak istendiğinde de temettü ile hisse senedi alınması oldukça mantıklıdır.

Örneğin aylık kazancının %10 veya %15’lik kısmını şirketlere yatıran biri 10-15 yıl sonra günümüz şartları hesaplandığında asgari ücret hesabı ile 40 bin TL civarı bir hisse sahibi olabilmektedir. Bu sebeple temettü emekliliği stratejisi ile ciddi bir pasif gelir elde etmek oldukça mümkündür.

Faiz Kazancı ile Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Yatırıma sahip olan ve yatırım ile pasif gelir elde etmek isteyen bireylerin ilk başvurduğu adreslerden birisi şüphesiz; faiz kazancı ile kazanılan pasif gelirlerdir. Günümüzdeki birçok yatırımcı paralarını mevduatlı hesapla yatırıp, banka ile anlaşma yaparak pasif gelir sağlamaktadır.

‘’Pasif gelir nedir? Pasif gelir nasıl kazanılır?’’ sorusunun cevapları arasında bulunan faiz kazancı ile pasif geliri biraz daha detaylandırmak gerekirse; herhangi miktarda parası olan birey çeşitli mevduat hesabı oluşturarak, elindeki parasını hesaba yatırır ve faizini talep eder.

Banka ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde parayı yatıran kişi 1, 3, 6 veya 9 ay boyunca paraya dokunmama garantisini verir. Banka’da bireye her ay yatırdığı miktar ile orantılı olarak faiz ücreti verir. Genel olarak faiz kazancı ile pasif gelir bu şekilde elde edilmektedir. Faiz gelirinin avantajı ve dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

– Minimum 100 Bin TL

Faiz kazancından kendinize pasif gelir yaratmak istiyorsanız; minimum 100 bin TL yatırmalısınız. Aksi takdirde kazanacağınız para, gözünüze gelmeyecek kadar küçük olacaktır. Elbette daha fazla paranızın olması durumunda kazanacağınız para daha da artacaktır.

– Kampanyalardan Faydalanma

Türkiye’de onlarca banka bulunmaktadır. Tahmin edileceği üzere her banka farklı kampanyalara sahiptir. Sektördeki bankaları takip edebilir ve en yüksek faiz oranını veren banka ile anlaşabilirsiniz. Bu sayede her ay düzenli olarak alacağınız faiz ücretiniz artacaktır.

– Kısa Vadeli Hesapları Tercih Etmekte Fayda Var

Bankayla yapacağınız anlaşmada faize yatırdığınız paraya bir süre dokunmamayı teminat edersiniz. Anlaşmanızın süresine göre de ücrette farklılık olmaktadır. Sizler faize yatırdığınız parayı, sözleşmedeki belirli süre sonlanmadan almak isterseniz çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden vade süresi düşük anlaşmalar yapmaya özen gösterin.

– Konforu En Yüksek Pasif Gelir

Konforu en yüksek, stresi en az olan pasif gelir noktalarından birisi de paranızın faizini kullanmanızdır. Herhangi bir risk unsuru yoktur, her şey nettir ve en önemlisi her ay sizlere gelecek olan paranın tutarı bellidir. Bu yüzden konfor noktasında en rahat olan faiz üzerinden para kazanmak olduğunu söyleyebiliriz.

Online Kurs Vererek Pasif Gelir Elde Edebilir Miyim?

Online kursa vererek pasif gelir elde etmek gayet mümkündür. Bilindiği gibi yoğun iş yaşantısı, trafik yoğunluğu ve zamanın yetersiz olmasından kaynaklı olarak insanlar ekstra zaman ayırarak kurs evlerine gidememektedirler. Bu noktada da dijital platformlar üzerinden online kursalar satın almaktadırlar.

Bu sayede de eğitimlerini herhangi bir yere gitmeye gerek duymadan diledikleri her yerde, normal kurslardan daha uygun fiyata öğrenebilme şansına erişirler.

Sizlerde uzman olduğunuz, hakim olduğunuz ve güvendiğiniz alanlar üzerinden dilediğiniz kursların eğitimini verebilir ve kendinize güçlü bir pasif gelir elde edebilirsiniz. Ders vereceğiniz alanın ne olduğu, sizlerin alana hakimiyeti ve konumunuz da kazanacağınız para ile doğrudan orantılı olacaktır.

Online kursalar üzerinden para kazanmanın mantığı şu şekildedir: eğitmen ders vereceği alan üzerine bir planlama ve sıralama yapar. Ardından bu eğitimleri videoya alır.

Videonun yanı sıra çeşitli kaynakları materyalleri de kurs içeriğine ekler. Bunu bir paket halinde çeşitli online eğitim platformlarına yükler. Eğitim almak isteyen bireyde sizlerin dersini satın alması durumunda da para kazanırsınız.

Videolarınızı çekmeniz durumunda herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Eğitiminiz her satıldığında sizler para kazanırsınız. Genel olarak online kursların çalışma mantığı bu şekildedir. Eğitimlerinizi hazırlarken bazı dikkat etmeniz gereken noktalar ise şu şekildedir:

– Video ve Ses Kalitesi

Video ve ses kalitesi öğrenciyi derste tutma ve o eğitim videosunun satılmasında oldukça önemlidir. Bu yüzden görselliğin ve işitselliğin ne denli önemli olduğunu unutmayın.

– Dersin İçeriği

Dersin içeriği de önemli olan bir diğer etkenlerden birisidir. Eğitiminizin içeriği ne kadar genişse sizler için o kadar avantajlıdır. Geniş konular üzerinden detaylı ve anlaşıla bilinir anlatmak; eğitimlerinizin başkaları tarafından da satılabilmesine olanak sağlayacaktır.

– Geniş Materyal Desteği

Geniş materyal desteği de önemli olan diğer noktalardan birisidir. Eğitimleriniz sırasınca sadece görsellikle yetinmeyerek kursiyerlerinize çeşitli kaynaklar, PDF dosyaları ve materyaller sunmanız; öğrenci için ve platform için pozitif olarak yorumlanacaktır. Bu detaylara dikkat edildiği noktada online kurslar üzerinden pasif gelir elde edebilmek gayet mümkündür.

İş Makinesi Kiralama İle Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

‘’Pasif gelir nedir? Pasif gelir çeşitleri nelerdir?’’ diye internet üzerinden araştırmalar yaptığımıza karşımıza çeşitli meslekler ve çeşitli iş kolları çıkmaktadır. Bunların arasında en popüler olanı ise İş makinesi kiralayarak pasif gelir elde etmektedir. Türkiye tam anlamıyla bir inşaat ülkesi olarak nitelendirilebilir. Çünkü ülkenin hemen, hemen her yerinde, her bölgesinde birçok inşaat operasyonları gerçekleşmektedir.

Durum böyle olunca da günümüzde birçok inşaat firması bulunmaktadır. Bu inşaat firmaları iş makinelerinin pahalı olmasından kaynaklı satın almayı tercih etmiyorlar. Firmalar daha çok iş makinelerini kiralamayı tercih etmektedirler.

Ülkemizde de sıklıkla tercih edilen pasif gelir fikirlerinden birisi de iş makineleri satın alarak, kiraya vermektedir. Bu alana her zaman talebin fazla olmasından kaynaklı risk noktasında oldukça düşüktür. İş makinesinden pasif gelir elde etme yöntemleri ise şu şekildedir:,

– Yatırımını Yükseltin

İş makinesi kiralamak için iş makinesine ihtiyacınız olacaktır. İş makinelerine bakılınca da gayet pahalı olabilmektedir. Bireysel olarak satın almanız sizler için oldukça yüksek gelirli olacaktır. Bireysel olarak satın alamamanız durumunda ortak veya ortaklar bulabilirsiniz. Özellikle nadir bulunan iş makinelerini satın almanız durumunda çok daha fazla gelire sahip olabileceğiniz rahatlıkla söyleyebiliriz.

– Sözleşme Yapın

İş makineleri oldukça dayanıklı ve güçlüdürler. Ancak yine de gerekli sözleşmeleri gerçekleştirerek makinelerinizi güvene almanız gerekir. Ayrıca sizlere verilecek olan ödeme de bu sayede garanti altına alınacaktır. Sözleşme yapmadan asla iş makinenizi belirlemeyin.

– Fiyat

İş makinesinde fiyat belirlemek bölgeden, bölgeye dahi değişebilmektedir. Günümüzde farklı fiyatlar üzerinden satılan iş makineleri ve farklı kalitelerdeki makinelerden kaynaklı net bir fiyat belirlenmesi mümkün değildir. Ancak elinizdeki iş makinesi nadir bulunuyorsa ve pahalı bir makineyse; haliyle kiralama işlemi de oldukça yüksek olacaktır.

– Organize Edin

İş makinesi satın alıp, kiralamanın yanı sıra kiralama organizasyonlarını da gerçekleştirebilirsiniz. Firma ve kiralamacıyı buluşturabilir veya siz aracı olarak aralarında bulabilirsiniz. Tam olarak pasif gelir olarak nitelendirilmesi zor olsa da minimum zaman harcayarak, maksimum gelir elde edinilebilir.

Döviz İle Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Döviz ile pasif gelir elde etmek günümüzde gayet mümkündür. Keza online olarak ‘’Pasif gelir nedir? Pasif geliri örnekleri?’’ diye araştırma yapıldığında karşımıza çıkan alanlardan birisi de döviz yatırımlarıdır.

İlk olarak bilinmesi gereken önemli bir husus; yatırım noktasında zorluk yaşayan bireylerin döviz üzerinden herhangi bir gelir sağlayabilmesi mümkün değildir. Çünkü döviz, tamamen yatırım ile alakalı olan piyasadır. Yatırım gücünüz ne denli yüksek olursa o denli pasif geliriniz yükselecektir.

Yatırımınızın ne kadar az olması durumunda pasif gelirinizin o kadar az olacağı aşikardır. Doğru hamleler ve doğru hamleler ile hareket edildiği takdirde yüksek pasif gelirler rahatlıkla yaratılabilmektedir.

Döviz her ne kadar cezp edici olsa da risk taşıyan noktaları da bulunmaktadır. Bu risklerini minimum noktaya çekmek ve risk unsurunu sıfırlamak için dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir:

– Alana Hakim Olmak

Herhangi bir döviz yatırımcısı ile döviz yatırımına yeni başlayan birisi arasındaki dağlar kadar fark vardır. Tecrübeli yatırımcı risk noktasında çok daha güven sağlamaktadır. Yatırıma yeni başlayan birey ise daha da risk taşımaktadır. Yatırımınızı toz olup uçmaması ve düzenli pasif gelir yaratmak için alana hakim olmanız gerekir. Tecrübenizin ne denli yüksek olması sizlerin o kadar avantajına olacaktır.

– Minimum Risk

Döviz yatırımı yapmanızın temel sebebi pasif gelir yaratmak olduğunu unutmamanız gerek. Bundan kaynaklı olarak risklerinizi minimal noktalarda tutun. Yatırımlarınızı en düşük seviyeler üzerinde tutarsanız sizler için çok daha sağlıklı olacaktır.

– Danışman Hizmeti Almak

Döviz yatırımlarından danışman hizmeti oldukça ehemmiyet taşımaktadır. Danışman ile çalışmanız ve bazı durumlarda danışandan destek alıyor olmanız sayesinde birçok noktada avantaj sahibi olursunuz. Yatırımlarınızı minimum riske atmanız gerektiğini unutmayın.

– Dolar ve Euro

Döviz işlemleriniz ağırlıklı olarak Dolar ve Euro üzerinden gerçekleşmesi yüksek ihtimaldir. Keza diğer döviz işlemleri sizler için ciddi sorunlar oluşturabilir. Döviz işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz para birimlerini iyi tanımayı ihmal etmeyin. Çünkü yapacağınız herhangi bir hatalı işlem pasif gelirinizin yok olmasına sebep olacaktır.

Altın İle Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Altın ile pasif gelir elde etmek tüm kesimler için oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Para biriktirmek ve ilerde bu paralar ile ev, araba vb. bir şeyler alma hayali kuranlar maalesef birikim yapmaya başladıkları dönemden birkaç yıl sonra biriken paranın o gün şartlarında çok büyük bir miktar olmadığını görmektedirler.

Biriktirilen para, birkaç yıl sonra enflasyon oranları hesaba katıldığında cüzi miktarlara denk gelebilir ve hayal edilen arabanın fiyatı o gün geldiğinde çok daha pahalı olabilir.

Bu sebeple para biriktirmek yerine enflasyon oranlarıyla birlikte büyüme gösteren altına yatırım yapmak çok daha güvenli bir yol olabilmektedir. Kazanılan aylık gelirden birikim için ayrılan para ayda bir veya birkaç ayda bir altına dönüştürülerek değer kazandırılabilir.

Ayrıca bankalar tarafından müşteriler için açılan altın hesapları da birikimin hem altın cinsinden olması hem de bunun faizinden de yararlana bilinir olması sebebiyle daha büyük bir pasif gelir şansı sunmaktadır.

Altın İle Pasif Gelir Elde Etmenin Avantajları Nelerdir?

Pasif gelir nedir? sorusunu sorduğumuzda yastık altında saklanan altınlar ilk akla gelen pasif gelir elde etme yollarından biridir. Peki pasif gelir sağlayan altınlar için avantajlarımız nelerdir?

Altın ile pasif gelir elde etmenin en büyük avantajı, altının zaman içinde para gibi değer kaybetme şansının daha az olmasıdır.

Altına çevrilen birikimin birkaç yıl sonra ki değeri daha yüksek olabilmekte ve paraya göre değerini daha kolay katlayabilmektedir.

Ayrıca bankaların açmış olduğu altın hesaplarından kazanılan faizler ve altının çalınma, kaybolma riskleri gibi durumlar düşünüldüğünde banka altın hesapları da pasif gelir için etkili bir yol olabilir ve oldukça avantajlar sağlayabilmektedir.

Altın İle Pasif Gelir Elde Etmenin Dezavantajları Nelerdir?

Altın gün geçtikçe kazanç sağladığı bilinse de borsada yaşanan dalgalanmalar sebebiyle bir anda düşme riskini de beraberinde taşımaktadır.

Altına yatırım yapanların beklediği altının değer kazanması iken altının değer kaybetme olasılığı da dezavantajlı durumlardan biridir. Ayrıca altının alış ve satış farklarında görülen makas aralığı da yine kazanç yerine zarar verebilir durumlardan olmakla birlikte, küçükte olsa bir risk barındırabilmektedir.

Web Sitenize Reklam Alarak Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

İnternet üzerinden ‘’Pasif gelir nedir ve pasif gelir işleri nelerdir?’’ diye araştırma yaptığınız da karşınıza çıkan mesleklerin büyük bir kısmı dijital platformlar üzerine kurulmaktadır.

Dijital bir dünyada yaşıyor olmamız ve bu dünyanın getirdiği çeşitli iş kollarından kaynaklı olarak pasif gelir yaratmak çok daha kolaylaşmıştır. Günümüzde web site açıp reklam alarak pasif gelir sağlayan birçok insan bulunmaktadır. Üstelik kazanılan pasif gelir miktarları oldukça yüksek ücretler üzerinden oluşmaktadır.

Web siteler üzerinden reklam alarak para kazanmanın mantığı şu şekildedir; kişi teknoloji, sağlık, bilim veya sanat gibi istediği alanlar üzerine bir web sitesi kurar.

Bu web sitesine çeşitli içerikler, yazılar ve gerekli materyalleri yükler. Bu sırada da web sitesine kullanıcılar gelmeye başlar. Tam da bu noktada Google’nin reklam hizmetlerini sağlayan Adsense üzerinden reklam yayınlamak için başvuru sağlanır.

Sitenin kaliteli içerikleri ile olması durumunda Adsense onayı verilir. Ve sitenizde çeşitli reklam yayınlanmaya başlanır. Sonrasında sitenize giren her kişi, reklamları görmesinden kaynaklı olarak para kazanmaya başlarsınız. Sizlerin parasını ise Adsense vermektedir.

Sizler sadece siteyi kurar, içerikler girersiniz. Sonrasında siteyle pek ilgilenmeden, dilediğiniz gibi yaşayarak pasif gelirinizi kullanabilirsiniz. Genel olarak web sitenizden pasif gelir elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunları madde, madde anlatmak gerekirse karşımıza şu tablo çıkacaktır:

– Kaliteli İçerik

İnternet sitenize ne kadar kaliteli içerik yüklerseniz o kadar fazla para kazanmanız kolaylaşır. Kullanıcılar sitenizdeki kaliteli içeriklerin farkına varırsa tekrar gelecektir. Bu da sizin için oldukça olumludur.

– Site Alanını Belirlemek

Site alanını belirlemek ve belirlenen alan üzerinden hareket edilmesi oldukça önemlidir. Kaliteli ve yüksek miktarda pasif gelir yaratan sitelerin hepsi; belirli bir alan üzerine yoğunlaşmaktadır. Spor, Bilim, Sanat, Haber veya Kültür gibi onlarca seçenek arasında hangisini tercih edeceğiniz tamamen sizinle ilgilidir.

Akılda Kalıcı Alan Adı

Alan adı bir sitenin ismidir. Örneğin ‘’pasifgelirnedir .com’’ akılda kalıcı ve etkileyici bir adrese sahip olmanız sizlerin avantajına olacaktır. Bu yüzden kaliteli ve jenerik bir alan adına sahip olmaya çalışın. Bu detaylara dikkat edildiği durumda pasif gelir kazanılması gayet mümkündür.

Müzik Satışı İle Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Son dönemlerde YouTube Spotfiy ve Podcast yayınlarının artmasından kaynaklı olarak özgün, kaliteli ve güncel müzik ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyacın karşılanması için çeşitli müziklere talep artmıştır. Ancak her yayıncı kendisine ait bir müziğin olmasını ve herhangi birisinin elinde olabilecek kadar kolay ulaşılabilmesini istememektedir. Bundan kaynaklı olarak çeşitli platformlar üzerinden müzik satın almaktadır.

Müzik satışını da biraz detaylandırmak gerekirse; herhangi bir tür üzerinden tamamen dijital veya tamamen natürel olarak müzik yapan ve yaptığı müziği satışa sunan kişinin mesleğidir.

Tıpkı video ve fotoğraf çekip çeşitli platformlara koyarak, telif hakları üzerinden para kazanılması gibidir. Herhangi bir enstrüman ile aranız iyiyse veya dijital müziğe ilginiz varsa, müzik satışı yaparak kendinize güçlü bir pasif gelir yaratabilirsiniz. Müzik satışında dikkat etmeniz gereken detaylar şu şekildedir:

– Ürettiğiniz Müziklerin Nerelerde Kullanılacağını Düşünün

Ürettiğiniz müzikler tanıtım filmlerinde veya YouTube yayınlarında kullanılacaktır. Bundan kaynaklı olarak bu alanlara hitap eden hareketli veya daha sakin müzikler oluşturmaya çalışın. Bu detaylar dikkat ettiğiniz takdirde müziklerinizin satışı daha da hızlı olacaktır.

– Kaliteli Kayıtlar

Müzik işitsel bir sanat alanıdır. Yani bu sanat ile tek iletişimimiz kulağımızdır. Bu yüzden kayıtların kusursuz olması ve kaliteli bir şekilde düzenlenmiş olması oldukça önemlidir. Kaliteli ve kalitesiz kayıtları kendilerini birkaç saniye içerisinde belli edebildiğini unutmamanızda fayda var.

– Doğru Platform Üzerinden Satışa Sunmak

Hangi platform üzerinden müziklerinizi satışa sunacağınız oldukça önemlidir. Güvenilir, saygın ve yoğun kullanıcısı olan platformları tercih edebilirsiniz. Her ne kadar ilk seferlerde bu platformlarda satış yapmanız, rakiplerinizin fazla olmasından kaynaklı zor olsa da bir süre sonra para kazanmaya başlayacaksınız.

– Kaliteli Müzik

Kaliteli müzik değişmez bir kuraldır. Müziğiniz, satıcının aklında bir fikir oluşturması için 30 saniyelik bir ön dinletme olmaktadır. Bu ön dinletme sırasında karşı taraf müziğin tamamını dinlemek ve satın almak isterse para ödeyerek müziği satın alacaktır. Tam da bu noktada müziğiniz kaliteli olması, güzel bir ortamda kayıt alınmış olması ve mix işlemlerinin eksiksiz yapılması oldukça önemlidir.

Sonuç olarak pasif gelir elde etmek istiyorsanız bunu paraya çok ihtiyacınız yokken belki başlangıçta hobi olarak başladığınız işlerden elde etmeniz sizin yaranıza olacaktır.

Az yatırımla bile çok iyi gelir elde edbileceğiniz pasif gelir yöntemlerinin olduğunu sanırım sizlerde farketmişinizdir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!