para kazandıran siteler
para kazandıran siteler

İnternetten Yatırımsız Para Kazandıran Siteler 2020

İnternetten Para Kazandıran Siteler

2020 yılı şartlarında artık internetten para kazanmak hayal olmaktan çıktı. Eskilerde internet üzerinden para kazanma fikri insanlara aldatıcı geliyordu ama artık iş ciddi boyutlara vardığından birçok kişi hayatını internetten para kazanır oldu. Gençlerimizin çoğu youtuber olma hayalleri kuruyor.

Youtube, internetten ve bilgisayar başında para kazanma yöntemlerinden sadece bir tanesi. Youtube harici daha birçok internet sitesinden para kazanılabilir. Bu sayfamızda bu siteleri inceleyeceğiz. İnternet üzerinden, yatırımsız para kazandıran siteler 2020 listesi ile karşınızda olacağız.

İnternet Yeni Para Kazanma Mecrası Oldu

Sürekli değişen ve gelişen dünya şartları ile insan ihtiyaçları da buna başlı olarak sürekli artıyor. Bireylerin ihtiyaçları çoğalırken alım gücünün düşmesi sebebi ile artık ek iş arayışları oldukça artmıştır.

Ek iş arayan ya da evinin rahatlığında para kazanmak isteyen kişiler tarafından farklı para kazanma yolları aranmaya başladı.

İnternetin evlerimizin vazgeçilmezi olması sebebi ile internetten para kazanmak isteyen kişilerin sayısı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Kimisi ek iş olarak kimisi tam zamanlı olarak internetten para kazanabilir olmuştur.

Peki, evden dışarı çıkmadan herhangi bir patrona ve ofis ortamına bağlı kalmadan nasıl çalışabiliriz? Bunun yanıtı internet dünyasında çok geniş bir dünyayı aralıyor. Değişik yollardan internet ortamında para kazandıran siteler nelerdir? Hep birlikte inceleyelim.

Para Kazandıran Siteler 2020

Para Kazandıran Anket Siteleri

Anket siteleri, internet aracılığı ile para kazanmak isteyen kişilerin karşısına çıkabilecek ilk alternatiflerden biridir. İnternetten para kazanma ile ilgili arama yapan kişilerin karşısına mutlaka anket doldurarak para kazanma siteleri çıkmıştır.  Anket siteleri anket şirketlerine aracılık eden sitelerdir.

İnternet sitelerinden para kazanmak isteyen kişilerin kesinlikle düşünebileceği işlerden biridir ve oldukça basit bir çalışma sistemi vardır. Reklam verenlerin ya da pazar araştırması yapan kişilerin üye olduğu ya da anket verdiği siteler bulunmaktadır.

Reklam veren ya da araştırma yapan kişiler belirli bir ücret karşılığı bu sitelere anket verirler. Bu siteler de üye olan kullanıcılarına mail yolu ile anketleri iletir.

Gelen anketleri cevaplayıp gönderdiğinizde şirketin sizin için belirlediği bir ücreti hak etmiş olursunuz. Genellikle yurtdışı menşeili olması ve dolar ile ödeme yapması sebebiyle güzel kazandıran işlerdendir. Ancak Türkiye için anket kısıtlaması olduğunun altını çizelim.

2020 yılı itibari ile anket doldurarak para kazandıran siteler:

 • Pay İyo
 • Toluna
 • Market Agent
 • Fikir Pazarı
 • My Survey
 • Panel Station
 • JTN Panel
 • Mobrog

Yukarıdaki siteler üzerinden anket doldurarak güvenli şekilde para kazanabilirsiniz.

Reklam İzleyerek Para Kazanma Siteleri

Anket doldurma işinden sonra internet üzerinde en çok bulabileceğiniz iş imkanlarından biri de reklam izleyerek para kazandıran sitelerdir. Aynı anket sistemli siteler gibi çalışırlar. Kayıt olduğunuz sitelere daha önce verilen reklamları izleyerek para kazanmanızı sağlayan bir sistemdir.

Siteyi düzenli aralıklarla ziyaret ederek o gün içerisinde verilen reklamlara tıklayarak o reklamı izlemeniz ile işlem tamamlanmış olur. Para kazandıran siteler içerisinde kolaylıkla para kazanabileceğiniz yöntemler arasında en öndedir.

Site size belirlediği ücreti tıkladığınız reklam başına olmak üzere hesabınıza yatırır. Her reklam hemen hemen farklı fiyatlar ile yayımlanır.

Reklam izleyerek para kazanma siteleri, internetten para kazanma yolları ile yapacağınız aramalarda karşınıza en çok çıkan siteler arasında yer alır. Bu hizmeti veren birçok güvenilir yerli ve yabancı site bulabilirsiniz. Bu sitelerden en çok kullanılan siteler şunlardır;

reklam izleyerek para kazanma siteleri - İnternetten Yatırımsız Para Kazandıran Siteler 2020
reklam izleyerek para kazanma siteleri
 • Neobux,
 • Ysense (Eski adı ile ClixSense)
 • Super Pay,
 • Cash Crate,
 • Indox Dollar,
 • Cash Fiesta,
 • Kale,
 • Reklam Ticareti,
 • Banners APP,
 • Zannet

Bu gibi siteler ve uygulamalar ile internet üzerinden reklam izleyerek para kazanmak mümkündür. Günlük birkaç saat ayırarak ek gelir elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Freelancer Siteleri

İnterneti kullanarak para kazanabileceğiniz bir başka platform da freelancer siteleri üzerinden para kazanma yönetimidir. Ancak freelancer sitelerinden para kazanmak için belli bir yeteneğinizin olması gerekir.

Örneğin; web site işlerinden anlıyorsanız firma ve/veya kişisel siteler kurabilirsiniz. Yazarlık yeteneğiniz var ise makale yazarlığı, blog yazarlığı ve içerik üretimi yaparak para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Çeviri yapmaya yetecek düzeyde yabancı diliniz varsa çeviri yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Freelancer siteleri ile para kazanabilmek için yapmanız gereken tek şey ilgili sitelere üye olmak ve yeteneğinize göre bir ilan oluşturmak. Ardından ilanınıza cevap verecek müşteri beklemek.

Türkiye’de Freelancer Olarak Para Kazandıran Siteler

Aslına bakacak olursak internetten para kazandıran siteler bunlarla sınırlı değildir. 2020 yılı şartlarında artık her şeyin internete taşındığı dönemlerdeyiz. İnternet üzerinden daha birçok platform aracılığı ile para kazanabilmek mümkündür. Bütün bu yöntemleri tek tek ele almaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin!

para kazandıran freelancer siteleri Türkiye - İnternetten Yatırımsız Para Kazandıran Siteler 2020
para kazandıran freelancer siteleri Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!