Ev Hanımları İçin Ek Gelir Yöntemi: Evde Bez Bebek Yaparak Para Kazanmak
oyuncak bez bebek yapıp para kazanma

Ev Hanımları İçin Ek Gelir Yöntemi: Evde Bez Bebek Yaparak Para Kazanmak

Evden yapılabilecek ek iş fikirleri incelemelerimize evde bez bebek yaparak para kazanmak konusu ile devam ediyoruz. Özellikle ev hanımları için evden çalışarak para kazanma fırsatlarından birisini daha inceleyeceğiz.

Ayrıca bezden oyuncak bebek yapılışını bilmeyenler için yapılışı ile ilgili de bilgiler alacağız.

Evden ek iş yapmak isteyen ve el becerisi yüksek hanımlar için evde bez bebek yapıp para kazanma ile ilgili detaylı bilgiler alacağız.

Başlamadan önce şunu söylemek isteriz, evden oyuncak bez bebek yaparak para kazanma fikri, önereceğimiz ek iş fikirlerinden birisidir.

El becerinize güveniyorsanız siz de bezden oyuncak bebekler yaparak bunların satışı ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Hem evde vakit geçirecek bir hobi edinmiş olursunuz. Hem de aile ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Ek iş arayanlar için güzel bir fikir gibi duruyor. Ne dersiniz?

Yaptığınız bu oyuncak bebekleri satarak geçiminizi bile sağlayabilirsiniz. Günümüzde bu işi yapan ev hanımlarının sayısı oldukça fazladır.

Bayanlar İçin Ek Gelir Fırsatı: Bez Bebek Yaparak Para Kazanmak

evde bez bebek yapıp para kazanmak
evde bez bebek yapıp para kazanmak

Bez bebek yapımı hakkında bilginiz yok mu? Merak etmeyin, artık internet çağında yaşıyoruz. İnternet ortamında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Bez bebek yapılışı hakkında bilgiler veren birçok video ile öğrenebilirsiniz.

Hatta yazımızın sonunda birkaç videoyu sizlerle paylaşmak isteriz. Bez bebek yaparak ek gelir elde etmek isteyenlere bu işin nasıl yapıldığını tam anlamıyla anlatmak isteriz.

Örnek videoları izleyerek siz de bez bebeklerin nasıl yapıldıklarını çok çabuk öğrenebilirsiniz. Bu işi kavradıktan sonra satışlara başlayabilirsiniz. Peki bez bebek satışı yaparak ne kadar para kazanılır? Bu en çok merak edilen soru olsa gerek.

Her yazımızda olduğu gibi oyuncak bez bebek satışından para kazanmak isteyenler için aşağı yukarı bir hesap yapacağız.

Bu işten ortalama ne kadar kazanabilirsiniz. Bez bebek fiyatları ne kadardır? Oyuncak bebek yapımı nasıl olur? Satışları nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Bu gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Önce bu işten oyuncak bebek yapımından nasıl para kazanılır bu konuda teorik bilgiler alalım.

Nasıl Yapılır?

Değişen hayat şartları ve hızla değişen teknoloji oyuncak piyasasını da etkilemiştir. Kapitalizm her alanda olduğu gibi çocuklarımızın oyuncaklarına varıncaya kadar el atmaya devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir  Dünyada Her Yıl 1 Mayıs Nasıl Kutlanır?

Eskilerde kız çocukları el yapımı bezden yapılan oyuncak bebeklerle büyürdü. Şimdilerde ise Barbie bebekler, bezden yapılan oyuncak bebeklerin yerini çoktan aldı. Peki bu Barbie bebek tarzı oyuncak bebekler ne kadar sağlıklı?

Gözümüz gibi baktığımız çocuklarımıza oyuncak alırken bunu hiç düşünüyor muyuz? Zaman zaman televizyonda haber programlarında izliyoruz, oyuncaklardaki zararlı kimyasallardan ancak haber yapıldığı zaman haberdar oluyoruz.

Böyle durumlarda el yapımı oyuncaklara olan taleplerde patlama yaşanıyor. En sağlıklı oyuncaklar, içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmayan oyuncaklardır.

Bezden yapılan bebekler de en sağlıklı oyuncaklar arasında yer almaktadır. Çocukları için sağlıklı oyuncak konusunda hassas ebeveynlerin tercihlerinden birisi de elde yapılan bebeklerdir.

İçerisinde hiç bir katkı maddesi bulunmayan bezden yapılan oyuncak bebeklerdir. Bu ihtiyaç bazıları için ekmek kapısı olmuştur.Ev hanımları için evden çalışma fırsatı doğurmuştur.

Pazarlama Yöntemleri

Evde oyuncak  bebek yaparak yaptıkları bu oyuncak bebeklerin satışından gelir elde eden ev hanımlarının sayısı git gide artış göstermektedir. Pazarlama konusunu da çözdünüz mü oyuncak bez bebek yapıp, bunların satışından çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgede bulunan bir oyuncakçı dükkanı ile anlaşarak satışları anlaştığınız dükkana gerçekleştirebilirsiniz. Ya da pazarlarda tezgah açarak da yaşadığınız yerde bulunan insanlara satış yapabilirsiniz.

Daha fazla müşteriye ulaşmak için günümüzün vazgeçilmezi interneti kullanabilirsiniz.

Yaptığınız bebekleri facebook, İnstagram, Twitter gibi ortamlarda satış sayfası açarak satabilirsiniz. Örgü veya amigurumi satışı üzerine yayın yapan sitelere ekleyebilirsiniz. sahibinden ve letgo gibi alışveriş sitelerinde el emeği göz nuru ile yapmış olduğunuz oyuncakları satarak para kazanabilirsiniz.

Günlük bir kaç satış bazıları için yeterli olacaktır. Yazımızın sonuna doğru az çok aşağı yukarı ne kadar para kazanılır bunun hesabını da yapacağız.

Şimdi bez bebeklerin yapılışını bilmeyenler için fikirler vermeye çalışalım. Birkaç video izleyerek oyuncak bez bebeklerin nasıl yapıldıklarını öğrenmeye çalışalım.

Bez Bebek Nasıl Yapılır?

Buraya kadar oyuncak bez bebek yaparak para kazanma işi hakkında fikirler aldık. Yapılan oyuncak bebeklerin satışı ile ek gelir elde edebilmemiz için gerekli bilgileri öğrenmeye çalıştık. Satış işlemlerini nasıl yapacağınız üzerine fikirler vermeye çalıştık.

Evde bez bebek yaparak para kazanmak istiyorum. Fakat nasıl yapılacağını bilmiyorum diyenler için de birkaç öneri sunalım. Bez bebek yapımı ile ilgili birçok videoya youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Google Kişi Kartları Nedir?

Özel ders, kurs vs almadan, sadece video izleyerek oyuncak bez ve diğer bebek yapımları ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Tamamı video ile anlatımlı şekilde adım adım yapılışlarını öğrenebilirsiniz.

Giriş bölümünde bu tarz bir kaç videoya yer vereceğimizi belirtmiştik.

Bu sözümüzü de tutalım. Oyuncak bebek nasıl yapılır sorusunu da bu şekilde cevaplamış olalım.

Şimdi de oyuncak bez bebek yapılışı ile ilgili bir kaç videoyu izleyelim. Yapılışları zor mu? Öğrenelim. Yapabilir misiniz ? Görelim. Evden para kazanmak için ilk adımı atmış olalım.

Çoraptan Oyuncak Bez Bebek Yapımı:

Derya Baykal’dan Oyuncak Bebek Yapılışının Anlatımı:

Örgüden Kolay Oyuncak Bebek Yapımı Videolu Anlatımı:

Ten Çoraptan Emzikli, Şapkalı Bebek Yapılışı:

Amigurumi oyuncak bez bebeklerin yapılışları hakkında onlarca videoya Youtube üzerinden ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz. Örnek birkaç videoyu sizlerle paylaşmak istedik.

Kolayınıza gelen yapabileceğini düşündüğünüz bir oyuncağı adım adım takip ederek yapılışını öğrenebilirsiniz.

Oyuncak Bez Bebek Fiyatları Ne Kadardır?

Ev hanımları için ideal bir ek iş fırsatı olan oyuncak bebekler yaparak para kazanmaktır. Bebeklerin yapılışları o kadar da zor değildir. En büyük sorun oyuncakları yapmak gibi görünüyor.

Fakat bu işin kolay kısmı diyebiliriz. İşin zor kısmı bu oyuncakları pazarlamak. Oyuncak bebekleri yapmak, satışını yapmaya göre daha kolaydır.

Bu yüzden bulabilirseniz bir toptancı ile anlaşmak daha mantıklı olacaktır. Google’da “bez bebek fiyatları” araması yaptığımızda ortalama fiyatların 50.00 TL ile 180.00 TL arasında olduğunu görüyoruz.

Bu fiyatları incelemelisiniz. Eğer yapabiliyorsanız yüksek fiyattan satılan bebeklerin benzerlerini yaparsanız daha çok kazanırsınız. Bu fiyatlar bebek modellerine, büyüklüğüne ve zorluk derecesine göre değişmektedir.

Ortalamasını alırsak fiyatların 50.00 TL ile 100.00 TL olduğunu var sayalım.

Evde Bez Bebek Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

En gerçekçi rakamları baz alarak kabaca bir hesap yapalım.

50.00 TL’lik bir bebeğin satışını toptancıya 30.00 TL’den yaptığımızı düşünelim,

Günde kaç bebek yapabilirsiniz?

Günlük 3 ile 5 adet oyuncak bebek rahatlıkla yapılabilir. Ne dersiniz ? Biz 3 adet üzerinden hesaplarsak,

Günde 90.00 TL Aylık 2.700 TL (iki bin yedi yüz Türk Lirası) yapar!

Evden yapılan bir iş için oldukça güzel bir rakam. Öyle değil mi? Kısaca oyuncak bebek satışı yaparak aylık ne kadar kazanılır bunun hesabını da bu şekilde yapabiliriz.

evde bez bebek yaparak para kazanma
evde bez bebek yaparak para kazanma

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın