Evde Yapılacak İşler
Evde Yapılacak İşler

Evde Yapılacak İşler

Evde yapılacak işler ile evden çalışarak para kazanmak ister misiniz? Özellikle ev hanımları ve ekstra gelir elde etmek isteyenler, bu sayede aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Geçim sıkıntısı arttıkça milyonlarca insan, evden ek iş yaparak aylık kazançlarını artırıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile evden çalışma imkanı da arttı. Evde yapılabilen bazı işler ise başlı başına bir geçim kaynağı olabilme avantajına sahip. Özellikle korona salgınından sonra pek çok firma, çalışanlarını uzun bir dönem uzaktan çalıştırmak zorunda kaldı. Bu durum ev ortamına entegre olabilen ve evden yapılabilen işlerin sayısını ve çeşitliliğini büyük oranda artıdı.

Evden Çalışmanın Avantajları

İster tüm gelirinizi bu yolla elde edin, isterseniz de ek iş olarak yapın. Evden çalışmak, kişilere birçok farklı avantaj sunuyor.

 • Gelirinizi artırabilirsiniz.
 • Mesai saati kavramınız yoktur.
 • Özel işlerinizle ilgilenmeniz daha kolaydır. (Çocuk bakımı, ev işi vb.)
 • Yönetici baskısına maruz kalmazsınız.
 • İstediğiniz kadar çalışabilirsiniz.

Evde Yapılacak İşler Nelerdir?

Evde Paketleme İşi

Özellikle ekstra gelir elde etmek isteyen ev hanımları, paketleme işini sıklıkla tercih etmektedir. Çocuklarına bakmak gibi yükümlülükler yüzünden çalışamayan ve gelir elde edemeyen kadınlar için evde paketleme işleri büyük bir fırsat yaratmaktadır.

Bu sayede günde 3-4 saatini ayıran kadınlar, aile ekonomisine destek olabilmektedir. Evde farklı ürünleri paketleyerek, siz de para kazanabilirsiniz. Evde paketlenecek bazı ürünler şu şekildedir;

 • Kına paketleme
 • Sabun paketleme
 • Tel toka paketleme
 • Kulak çubuğu paketleme
 • Poşet paketleme
 • Bardak altlığı paketleme
 • Tesbih paketleme
 • Mum paketleme
 • Plastik ve karton bardak paketleme
 • Telefon kılıfı paketleme
 • Vida paketleme
 • Boncuk paketleme
 • Ayakkabı bağcığı paketleme
 • Baharat paketleme
 • Kuruyemiş paketleme

Evde paketleme işi, İŞKUR tarafından da desteklenmektedir. Kadınları paketleme işi ile üretim hayatına kazandırmayı hedefleyen İŞKUR’a başvuru yapabilirsiniz.

Evde Yapılacak İşler

Peki, İŞKUR’un desteklediği evde paketleme işi nasıl yapılır? İŞKUR evde paketleme işine nasıl başvurulur? Özellikle ek iş arayanların dikkatini çeken bu konuda başvuru için yapılması gereken adımlar şu şekildedir;

 • Size en yakın İŞKUR şubesine gidin.
 • İŞKUR evde ek iş formunu doldurun.

Kayıt sonrasında yetkili personel, iletişim bilgilerinizi sisteme kaydedecektir. Bu sayede, İŞKUR’a paketleme işi geldiğinde, sisteme kayıt yapan kişiye uygun işler hakkında bilgi verilecektir. Bu iki kolay adımla İŞKUR kaydınızı oluşturabilir ve evde paketleme işleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çocuk ya da Bebek Bakmak

Çalışan annelerin sayısının her geçen gün artması, çocuk ve bebek bakıcısına duyulan ihtiyacı artırdı. Aileler, güvenilir kişilere çocuklarını emanet etmek istiyorlar. Siz de çevrenizden ya da internet üzerinden bakıcı arayan aileler ile iletişime geçebilirsiniz. Kendi evinizde ya da ailelerin evinde çocuk bakarak, gelir elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Berber Açmak İçin Gerekli Belge ve Evraklar Neler?

Ders Vermek

Özellikle üniversite öğrencileri, evde ek ders vererek gelir elde etmektedir. Kendi branşlarına göre ders veren kişiler bunun yanı sıra  gitar, piyano gibi alanlarına göre müzik aletleri dersi de verebilmektedir. Öğrencilerin yanı sıra mezun olan kişiler de evde ders vererek gelir elde edenler arasında yer almaktadır.

Ders vererek çalışan kişiler, genellikle saat ücreti ile para kazanmaktadır. Özel ders arayan kişiler ile internet üzerinden irtibat kurulabilecek web siteleri mevcuttur. Bunun yanı sıra durak, dükkan gibi yerlere ilan yapıştırarak  ders almak isteyen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayede asgari ücretin çok daha üzerinde gelir elde edebilirsiniz. Bu tamamen sizin ayırdığınız zamana ve branşınıza göre şekillenmektedir.

İplik Temizleme İşi

Konfeksiyon atölyeleri, ipliklerin temizlenmesi için evlere parça başı iş vermektedir. Hiçbir el becerisi gerektirmeyen bu işi, siz de evinizde kolayca yaparak gelir elde edebilirsiniz. Evden ek iş isteyen kişiler bu sayede parça başı ücret alarak ekstra kazanç sağlamaktadırlar.

Online Ürün Satmak

Evde Yapılacak İşler; Günümüzde internetten alışveriş hız kazandı. Özellikle farklı ürünlerin satışının yapıldığı e ticaret sitelerinde dükkan açmak artık çok daha kolay. Bu tarz sitelerde açacağınız sanal dükkanlar sayesinde ürünlerinizin satışını evden çıkmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra sosyal medya hesapları üzerinden de ürün satışı yapabilirsiniz. El işçiliği ürünlerden, kozmetiğe, takıdan yiyecek alanına kadar internet ortamında satışını yapabileceğiniz ürünlerin çeşitliliği oldukça fazladır.

Siz de ne tarz ürünler satmak istediğinize karar verdikten sonra, alanınıza uygun mecralarda dükkan ya da hesap açarak satış gerçekleştirip ekstra kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yemek ya da Pasta Yapmak

Evde Yapılacak İşler; Pek çok pastane, fırın ve restoran ev kadınlarına toplu yemek siparişi vermektedir. Bunun yanı sıra evde yemek yapma fırsatı bulamayan kişiler ya da gün, doğum günü gibi özel gün sahipleri dışarıdan poğaça, pasta, börek gibi atıştırmalık ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bunun yanı sıra sarma ve mantı gibi el işçiliği gerektiren ürünler için evden çalışan hanımlar sıklıkla tercih edilmektedir. Siz de elinizin lezzetine güveniyorsanız ve mutfakta yetenkliyseniz evden yemek ya da pasta, börek yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Bunu doğrudan bir restoran ya da pastaneye bağlı olarak yapabileceğiniz gibi çevrenizi ya da interneti kullanarak direk tüketicilere de ulaşabilirsiniz. Özel günler için sipariş alarak evde hazırladığınız ürünlerini satışını yapabilirsiniz.

Nikah Şekeri Yapmak

Nikah, düğün, kına gibi organizasyonlar için misafirlere verilen küçük hediyelerin hazırlanması evde kolaylıkla yapılabilecek işler arasında yer almaktadır.

Evde Yapılacak İşler; Günümüzde bu tarz hediyeler, farklı organizasyonlarda misafirlere dağıtılmaktadır. Eğer el yeteneğinize güveniyorsanız bu alanda parça başı ücretle çalışarak para kazanabilirsiniz.

Doğrudan son tüketiciye iş yapabileceğiniz gibi bu alanda hizmet veren aracı firmalarla da kontak kurabilirsiniz. Bu sayede firmalar ellerine gelen işi size yönlendirecektir. Evde nikah şekeri yapmak, oldukça eğlenceli bir iştir.

İlginizi Çekebilir  Ev Hanımları İçin Ek Gelir Yöntemi: Evde Bez Bebek Yaparak Para Kazanmak

Düzenli olarak bir firma ile çalıştığınız takdirde, malzemeler onlar tarafından karşılanacaktır. Siz ise yalnızca küçük hediyelikleri hazırlamak kalacaktır.

Youtube Kanalı Açmak

Evde yapılacak işler den bir diğeri ise Youtube kanalı açmaktır. Günümüzde ciddi bir meslek halini alan Youtuberlık işinden siz de gelir elde edebilirsiniz.

Youtube üzerinde kendi yeteneklerinizi sergileyeceğiniz ya da hayatınızı milyonlarla insanla paylaşacağınız bir kanal açabilirsiniz. Bunun yanı sıra yemek tariflerinin paylaşıldığı kanallar, hem çok fazla kişi tarafından izlenmekte hem de ev hanımlarının en çok tercih ettiği konseptler arasında yer almaktadır.

Youtube için üreteceğiniz proje tamamen sizin isteklerinize ve yapabileceklerinize bağlıdır. Abone sayısı ve izlenme oranları üzerinden para kazandığınız Youtube’da, başarı elde ederseniz ciddi reklam gelirleri de elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yapacağınız işbirlikleri ile bütçenizi artırabilirsiniz.

Dijital İçerik Üreticisi Olmak

Teknolojinin gelişmesi, evde yapılabilen işlerin sayısını artırdı. İnternet kullanımının artması ve web sitelerinin hızla büyümesi ortaya dijital içerik üreticiliği mesleğini çıkardı. Siz de kaleminize güveniyorsanız, ek iş olarak internet siteleri için içerik yazabilirsiniz.

Bu alanda bir ajansa bağlı çalışabilir ya da internet ortamından içerik almak isteyen kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Yazma kabiliyeti olan kişilerin, yalnızca bilgisayar ve internete sahip olarak yaptıkları bu işte ücretlendirmeler kelime başı olarak yapılmaktadır.

Yani siz ne kadar çok yazarsanız, o kadar çok para kazanabilirsiniz.

İkinci El Eşyaları Satmak

E-ticaret hızla yükselirken, ikinci el ürünlerin satışının yapıldığı internet siteleri ve uygulamaların sayısı da artıyor. Siz de evinizde kullanmadığınız kıyafetleri ya da eşyaları bu uygulamalar üzerinden satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Takıdan kozmetiğe, kıyafetten ayakkabıya kadar pek çok ürünün satıldığı bu tarz uygulamalarda hesap oluşturarak gelir elde etmeniz mümkün.

Evde İş Hali İçin Tavsiyeler

Evden çalışmak uzaktan kolay görünse de aslında bir o kadar zor bir iştir. Evden çalışmak isteyen kişilerin öncelikle iş bulmaları için detaylı bir araştırma yapmaları gerekmektedir.

Ekonomik sıkıntıların arttığı şu günlerde, herkes evden çalışarak ekstra kazanç sağlamak istemektedir. Bu sebeple, kişilerin kendi yeteneklerinin farkına varması ve bu alanlarda kendilerini öne çıkarması gerekmektedir.

Bir başka dikkat edilmesi gereken husus ise evden çalışmak büyük bir disiplin işidir. Aldığınız işleri zamanında teslim etmeniz gerektiğini hiçbir zaman unutmamanız gerekir.

Çünkü siz söz verdiğiniz tarihte işleri yetiştiremezseniz, size iş veren aracı kurumlar da müşteriye karşı zor durumda kalacaktır. Doğrudan müşteri ile çalıştığınız durumlarda da istenilen işin yetişmemesi büyük sorun yaratacaktır.

Bu da bir daha iş alamamanıza bile yol açabilir. Bu nedenle büyük bir disiplin ve özenle işleri yapmanız, evden ekstra kazanç sağlamanız için oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın