Küçük Bir Catering İşletmesine Nasıl Başlanır
Küçük Bir Catering İşletmesine Nasıl Başlanır

Küçük Bir Catering İşletmesine Nasıl Başlanır

Küçük Bir Catering İşletmesine Nasıl Başlanır; Pek çok insan yemek yemeyi sevdiğinden, birçok girişimci bunun, oldukça karlı olabilecek bir iş kurmaları için bir fırsat olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, bir restoran veya yemek kamyonu kurmak ve açmak pahalı ve zaman alıcı bir girişim olabilir.

Kalbiniz gıda endüstrisinde başarılı olmak istiyorsa, ancak bir restoran veya yemek kamyonu açmanın koşuşturmacasından geçmek istemiyorsanız, bir catering işi başlatmak en iyi seçeneğiniz olabilir.

Küçük Bir Catering İşletmesine Nasıl Başlanır


Küçük bir catering işletmesi açmanın iyi yanı, evinizin rahatlığında bir işletmeyi doğrudan işletebilmenizdir. Bu, temel öğelere ve hatta bu girişim için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye zaten sahip olduğunuzdan, belirli pişirme veya pişirme ekipmanı ve gereçleri satın almak için daha fazla para harcamak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Küçük bir catering işletmesini doğru şekilde başlatma yolunda olduğunuzdan emin olmak ve başarısını garantilemek için takip edebileceğiniz bazı yararlı ipuçları vardır. Bu ipuçları şunları içerir:

Evde yemek servisi için yerel sağlık ve güvenlik kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Bir restoran açmıyor olsanız da, yine de bir iş izni veya işletme ruhsatı için başvurmanız ve almanız gerekir. Karşılaşmanız veya geçmeniz gereken bir ve farklı sağlık ve güvenlik kodlarını alma süreci hakkında bilgi edinin.

İhtiyacınız olan tüm ekipman ve gereçlerin bir listesini oluşturun ve bunlara sahip olduğunuzdan emin olun.

Mutfağınız için ihtiyaç duyacağınız ekipman, gereçler ve malzemeler, işleminizin türüne bağlı olacaktır. Yemeğinizi belirli bir etkinlik için mekanın mutfağında pişirmeyi planlıyorsanız, yalnızca evinizdeki en temel ticari hazırlık malzemelerine ihtiyacınız olacak.

Aynı prensip, mobil bir mutfaktan yemek pişirecekseniz veya etkinlik alanlarında geçici bir mutfak oluşturacaksanız da işe yarayacaktır. Bu tür durumlarda, mobil soğutuculara veya soğutma ünitelerine, temel mutfak gereçlerine, buharlı tencerelere, mutfak çalışma masalarına, tek kullanımlık yemek malzemelerine ve yiyecek taşıyıcılarına ihtiyacınız olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Bir girişimcinin özellikleri nelerdir?

Yemek hazırladığınız etkinlikler için geçici veya mobil bir mutfak kullanmayacaksanız, fritöz, konveksiyonlu fırın ve ocak gibi pişirme ekipmanlarına (henüz sahip değilseniz) yatırım yapmanız gerekecektir.

Daha yeni başladığına göre reşo tabakları, catering teşhir malzemeleri ve masa etekleri gibi diğer eşyaları kiralayabilirsiniz. İşiniz iyi gittiğinde, kira maliyetlerinizi azaltarak uzun vadede tasarruf etmek için bu öğeleri satın almayı düşünebilirsiniz.

Catering yazılımına yatırım yapın. Yemek servisi için doğru yazılımı kullanmak, işletmenizi takip etmeniz ve yönetmenizde size çok yardımcı olabilir.

Catering yazılımı, maliyetlerinizi hızlı ve etkili bir şekilde hesaplamanıza yardımcı olabilir. Yönetmeniz gereken tüm görevler ve bilgilerle daha organize olmanıza yardımcı olacaktır, çünkü bu size kişileri, verileri, bütçeleri, ekip programlarını, etkinlikleri vb. Belgeleyebileceğiniz bir platform sağlayacaktır.

Son olarak, bu yazılımla şunları yapabilirsiniz: Müşterilerinize profesyonel ve etkileyici teklifler bulun ve sunun.

Son olarak, yemek servisi işletmeniz için müşteri edinmeye çalışın. Catering yazılımını kullanmak, müşteri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Bunun yanı sıra, sağlam bir pazarlama stratejisi oluşturun, düşük profilinizden yararlanın (yani, işletmenizi “en iyi ev yapımı rahat yiyecekler” olarak satarak) ve bazı müşterileri kazanabilmeniz için tadımlar sunun.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın