Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu

Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu ile birçok Türk, genç kuşağın girişimcilikle ilgilenmediğinin bir efsane olduğuna inanıyor. Yine de bu makale, bunun girişimciliğin çalışma şeklinin aşırı basitleştirilmesi olduğuna işaret ediyor.

Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu

Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu

Gençler geleceğin liderleridir. Herhangi bir toplumda, organizasyonda, kurumda ve şirkette herhangi bir halef planlaması adayına davrandığımız gibi muamele görmeyi hak ediyorlar. 

Bu tür adaylar, kendilerini gelecekte karşılaşacakları zorluklara hazırlamak için genellikle bir tür geliştirme programına kaydolurlar. Mentorluk geliştirme programını içerebilir ve içermelidir.

Mentorluk Geliştirme Programı, gençleri hayatlarının olabildiğince erken yaşta liderliği uygulama fırsatına maruz bırakan projeleri içerebilir. En etkili programlar, yaşlıların ve / veya toplumun, kurumun, kuruluşun ve / veya şirketin deneyimli üyelerinin mentorluğu altında gençler tarafından gençler için tasarlanan programlardır.

Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu ile Gençlik liderliği geliştirme ve mentorluk programlarının etkinliği, gençliğin gelişen liderlik niteliklerinde görülmektedir. Bu nedenle, STK’larda, toplum kuruluşlarında ve kulüplerde gençlerin liderlik yapmaları için alan yaratma ihtiyacı. 

Ülke, gençleri liderlik gelişimlerini daha üst seviyeye taşımaları için motive edecek ulusal gençlik geliştirme örgütleri, projeleri ve programları başlatmaya teşvik edilmektedir.

Gençlik liderliği geliştirme programları için mentorluk yönergeleri, programların paketlenmesinde temel oluşturur. 

Bu yönergeler, uzun yıllara dayanan deneyime ve aynı zamanda yerel ve uluslararası programların karşılaştırılmasından alınan derslere dayanmaktadır. Zamanla gelişirler ve gençlik geliştirme girişimlerini gerçekten desteklerler.

Mentorluk müdahalesi gerektiren programlar eğitim, toplum gelişimi, sanat, kültür, spor, girişimcilik, iş vb. Gibi çeşitli alanları kapsayabilir. Bu nedenle bunlar gerçekten ülkenin gerçek sektörlerinin ve kalkınma ihtiyacı alanlarının bir parçasını oluşturur. 

Mentorluk programlarının bu sektörler ve alanlar altında toplumun ihtiyaçları doğrultusunda bilgilendirilmesi beklenmektedir. Mentorluk programı da dahil olmak üzere bu tür programlar için kaynakların kullanılabilir hale getirilmesi, geleceğe yatırım olarak görülmelidir.

Bu gençlik liderliği programları, örneğin girişimcilik geliştirme gibi bir uzmanlık boyutu alabilir. Gençleri girişimcilikle hayatlarının erken dönemlerinde geliştirmek, geleceğin işadamları ve kadınlarının arzını sağlar. 

Gençlerin çoğu, girişimciliği geliştirmeye adanmış programlara olumlu yanıt veriyor. Girişimcilik fırsatları çoğunlukla teknoloji sektöründedir. 4. Sanayi Devrimi, durumun böyle olmasının ana sebebidir. Gençlerin teknoloji alanındaki girişimleri bir norm haline geliyor. 

İlginizi Çekebilir  Neden girişimci olmak istiyorum?

Bununla birlikte, bu, gençlerin faaliyet gösterdiği bağlamın anlaşılmasını gerektirdiklerinden, bir dizi mentor için bir meydan okuma sağlar.

Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu

Girişimcilik, her zaman gençlerin istihdamı için en doğrudan seçenek olacaktır. Daha fazla şirket işten atıldıkça, daha fazla insan girişimciliği izlenecek yön olarak görecektir. 

Bu, genç girişimcilik danışmanlığının büyümesi için talep yaratır. Mentorlar genç girişimcilere ağları aracılığıyla pazarlara erişimde yardımcı olur. 

Çoğu hükümetin girişimcilik destek programları ve kuluçka merkezleri vardır. Bu inkübatörler, genç girişimciler için mentorlar sağlıyor.

Gençlerin bir değişim yapması ve girişimciliği bir hayatta kalma aracı olarak değil, toplumdaki zorluklara hitap eden çözümleri yenilemek için bir fırsat olarak görmesi önemlidir. 

Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu ile genç oldukları için, bütünsel gelişimlerine dikkat etmeye devam etmeleri bekleniyor. Gençlik girişimciliğini geliştirme girişimlerine katılım, onların eğitim ve gelişiminin yerini almamalıdır. 

Mentorlar, gelecekleri hakkında birçok seçeneği keşfetmeleri için gençlere meydan okumaya devam etmelidir. Gelişimlerinin belirli aşamalarına atlamalarını ve çok erken yetişkin olmalarını beklemiyoruz. Hayat yolculuklarının tadını çıkarmalılar.

Erken gençlik liderliği ve girişimcilik gelişimi için iş durumu çok güçlüdür. Toplumda girişimciler ve liderler olarak gelecekteki sorumluluklar için güçlü temeller atıyoruz. 

Ülkelerinin çeşitli ekonomik sektörlerinde ve uluslararası alanda ciddi değer zinciri eklemeleri haline gelebilirler. Gençler, ülkelerinin gelecekteki iş elçileridir.

Bu nokta, girişimcilik söz konusu olduğunda cevabın kesin bir hayır olduğunu anlamanın önemli olduğunu göstermektedir. 

Ve bu gerçeğin, günümüz toplumunda insanların bir iş bulmak için gereken her şeyin bir diploma, iş deneyimi ve ilgili bir beceri olduğunu düşünmeleriyle çok ilgisi var.

Ancak gençlerin hayatlarında başarılı olmak için bunlara ihtiyacı yoktur. Nelerde iyi olduklarını bilirler ve yeteneklerini paylaşmak isterler. 

Bir genç, lisans derecesi veya herhangi bir gerçek iş deneyimi gerektirmeyen, yazılım gibi ürünler satan küçük bir çevrimiçi işletme kurmak isterse, yalnızca bazı bilgisayar becerileri gerektirir, tam olarak yapacakları budur. .

Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu

Gençlerin girişimci ruhu bu şekilde. İnsanların bir iş bulabilmek için belirli bir beceriye sahip olmaları gerektiğini düşündükleri tipik bir kurumsal ortamda aynı şey değildir

İlginizi Çekebilir  Girişimci Çocuk Nasıl Yetiştirilir? Püf Noktalar!

. Bir çalışan ile serbest çalışan arasındaki fark, çalışanın bir süpervizör tarafından denetlenmesi ve eğitilmesi gerektiğidir.

Öte yandan gençler hayatları boyunca istediklerini yapmakta özgürler. İhtiyaç duymadıkları şeylere girmeyi bu kadar kolay bulmalarının nedenlerinden biri de bu. 

Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu hakkında Örneğin, birçok genç hafta sonları çok az yatırımla evlerinden kendi işlerini kurabilir. Okuldan ayrıldıklarında, ev işlerini kredilerini ödemek için bir yol olarak kullanabilir ve okul ücretini ödemeye yardımcı olmak için ekstra para kazanabilirler.

Gençlerin girişimci ruhu bu şekilde. Aslında, bu gençlere bir işveren için çalışmakla kendi patronları olmak arasındaki farkın ne olduğunu sorarsanız, cevap açıktır.

Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde değil. Geçtiğimiz günlerde internette yayınlanan The Entrepreneur’s Edge adında çok ilginç bir belgesel var. 

Bu program, hayatınızda girişimci bir ruha sahip olmak için ne gerektiğini ve neden şimdi her zamankinden daha fazla geliştirdiğinizden emin olmanız gerektiğini açıklıyor. Sonuçta, gelecekte ona ne zaman ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz.

Belgesel, kendi işini kurmak isteyen herkes için girişimci ruhun gerekli olduğuna işaret ediyor.

 Daha önce de söylediğim gibi, yetiştirilebilecek bir yetenek ama film aynı zamanda bu yeteneğin nasıl bir sonraki aşamaya taşınabileceğini ve bir insanın hayatında nasıl büyük başarılar elde edebileceğini açıklıyor. 

Bu belgeseli henüz görmediyseniz, gidin ve bu gençlerin neden bu kadar harika bir girişimci ruha sahip olduğunu görün.

Gençlik Girişimcilik Geliştirme Mentorluğu için Şimdi, gençlerin girişimci bir ruhu var mı? Bu soruya evet yanıtı verdiyseniz bu makale tam size göre. Girişimci ruhu olan insanların bugün bulundukları yere nasıl geldiklerine dair bazı örnekleri inceleyeceğim.

Girişimci ruhu olan bir kişiye örnek, başarılı bir internet girişimcisi olan bir adamdır. Tarihi inanılmaz ve sizin için ilginç olabilir.

Merak edebilirsiniz, bu internet girişimcisi nasıl milyoner oldu ve bunu nasıl yaptı? Onun hikayesi, herkesin duymak isteyeceği bir hikaye ve ondan çok şey öğrenebilirsiniz. 

Bir çalışanla aynı dereceye sahip değildi, ancak kazanan bir kişiliği, doğru tutumu ve hayatta gerçekten önemli olan şeylere tutkusu vardı. Bu yüzden başarılı olmak için hayatınızda bu şeylere sahip olmak önemlidir.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın