İnstagram’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?
instagramdan para kazanma yöntemleri

İnstagram’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?

Bu yazımızda internette İnstagramdan para kazanmak isteyenlere yönelik bilgiler vermeye çalışacağız. İnstagram’dan para kazanma olayının detaylarına ineceğiz.

İnstagram üzerinden para kazanma yöntemleri nelerdir? İnstagram’dan nasıl para kazanılır? Ne kadar kazanılabilir? Para kazanabilmek için ne yapılmalı? Bu gibi soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram, özellikle son 5 yıldır oldukça popüler hale geldi. Sosyal medya kullanıcılarının yüzde 80’inin instagram kullanıcısı olması nedeni ile instagram, kimileri için eğlence ve vakit geçirme aracı olurken kimilerine göre ise ekmek teknesi olmaya başladı.

İnternet kullanımının artması ve sosyal medyanın önlenemez yükselişi ile birlikte internetten para kazanmak artık normal işlerden biri oldu.

Radyo, televizyon, dergi, gazete ve dahi bütün bu tür işler için en önemli kural ulaşılan kitlenin büyüklüğüdür. İnstagram’dan para kazanmak için de ilk kural para kazanmaya yetecek kadar kitleye sahip olmaktan geçer.

İnstagram üzerinden para kazanmak isteyenlerin ilk önce yapması gereken, bir sayfa açması ve bu sayfayı olabildiğince büyütmesi gerekiyor. Yeteri kadar büyük bir sayfaya sahipseniz, Instagram’dan para kazanabilmek için fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Ancak sayfanızı büyütmek için çabalamanız gerekebilir.

İnstagram’dan Para Kazanma Yöntemleri

  • Reklamlardan para kazanmak
  • Satış Ortaklığı ile kazanmak
  • Ürün satarak kazanmak
  • Çekiliş ile kazanmak
instagramdan para kazanmak için ne yapılır
instagramdan para kazanmak için ne yapılır

Reklamlardan Para Kazanmak

Instagram’da reklam yayınlayabilmek için gerekli takipçi sayısı konusunda bir sınırlama olmasa da genelde 100 bin takipçinin altındaki sayfalar pek reklam alamıyorlar ve aldıkları reklamlardan da iyi ücretler kazanamıyorlar.

Reklamlardan bir miktar gelir elde edebilmek aslında çok da zor değil. Eğer takipçi sayınız 100 bin ve üzeriyse yayınladığınız her bir post (gönderi) başına 50 TL ile 150 TL arasında bir ücret alabilirsiniz. Üç günde bir reklam yayınlamanız halinde aylık geliriniz 1.000 TL civarında olabilir.

İnstagram’da reklamlardan iyi bir gelir elde etmek için takipçi sayınızın yüksek olması gerekir. Kimse düşük takipçili sayfaya dolayısı ile düşük kitleye reklam vermek istemez.

İlginizi Çekebilir  Anlık ve Yüksek Kazançlar Dövize Yatırım Yapın

Örnek vermek gerekirse, 10 milyon takipçili bir Türk hesabının tek bir reklam postu için istediği ücret yaklaşık 30 bin TL civarındadır. Bu hesap ayda 10 post paylaşırsa yaklaşık olarak 300 bin lira gelir elde edebiliyor. Bunun yanında bir de story (hikaye) paylaşımları var tabi. Hikaye ücretleri, post ücretlerinden biraz daha düşük oluyor.

Düşük derken story paylaşımlarına kıyasla düşük sayılır. Ancak 100.000 takipçisi olan bir instagram hesabı ayda çok güzel paralar kazanabilir. Reklamlarla kazanmasa dahi diğer yöntemlerle de oldukça yüksek miktarlar kazanır.

Satış Ortaklığı ile Para Kazanma

İnstagram’da satış ortaklığı ile para kazanma yöntemi yine sıkça kullanılan yöntemlerden biridir. İnternetten bir şeyler satmak istiyorsunuz ancak sermayeniz yok. Satış yapacak internet siteniz de yok. Satacak ürünleriniz bile yok diyelim ancak yine de satış yaparak para kazanabilirsiniz.

Nasıl mı? Başkalarının ürünlerine aracılık ederek para kazanabiliyorsunuz. İnstagram hesabınızdan kitlenizin ilgi alanına göre satış ortaklığı veren bir firma ile anlaşıp, size özel üretilen satış ortaklığı linkini instagram hesabınızda paylaşmanız yeterli olacaktır. Bundan sonrası beklemek.

Şayet paylaştığınız linki tıklayarak ilgili siteden alış veriş yapan her bir takipçi için belirlenen miktarlarda kar payı alabilirsiniz. İnstagramdan para kazanmak isteyenlerin kullandığı bu yöntem yüksek takipçili hesap sahiplerine çok ciddi miktarlarda para kazandırabiliyor.

Satış ortaklığı sisteminde, başka bir firmaya ait malları satar ve toplanan satışa göre bir gelir elde edersiniz. Buna en canlı kanıt örnek, 60 milyon takipçiye sahip bir hesabın tek bir paylaşımı ile yaptığı 16 milyon dolarlık satış cirosudur. Söz konusu hesap yapmış olduğu bu ciro ile yaklaşık 3,2 milyon dolar net kar elde etmişti.

Türkiye’de satış ortaklığı veren firmalar ve siteler için tıklayınız.

Ürün Satarak Para Kazanma

İnstagram’dan satış ortaklığı yöntemi ile başkasına ait ürünlerin satışından para kazanabileceğiniz gibi kendi ürünlerinizi satarak da para kazanabilirsiniz. Kendinize ait bir dükkanınız var ise ürünlerinizi instagram üzerinden satabilirsiniz. Hobi çalışmalarınızı sayfanızda yayınlayarak satın almak isteyen takipçilerinize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Amazonda Satış Yapmak

Örgü, bileklik, kolye, küpe tasarımı, taş boyama, resim yapma gibi hobileriniz varsa, çalışmalarınızı instagram’dan satarak para kazanmanız çok da zor değildir.

Fakat burada dikkat etmeniz gereken yeterli kitleye ulaşmanızın gerektiğidir. İnstagram sayfanızı bir iş yerine dönüştürmek için en az bir gerçek dükkan kadar para harcayabileceğini bilmelisiniz.

Örneğin reel hayatta bir butik açtığınızı düşünelim. Ürünlerinizi müşteriye sunabilmek için bir dükkana sahip olmanız gerekir. Bu dükkanın kirası, personel gideri, elektrik, su, vergi gibi giderleri size çok pahalıya mal olurken İnstagram’da sadece reklam için para harcarsınız ve sadece belirli bir süre için harcama yapmanız yeterli olacaktır. Sayfanız büyüdükten sonra artık reklam yapmanıza gerek kalmadan takipçilerinize ürün satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Çekiliş ile Kazanmak

Instagram’dan para kazanmak için deneyebileceğiniz en karlı yöntemlerden biri de çekiliş yöntemidir. Çekiliş yöntemi, sizin değil başka hesapların takipçi sayısını artırmak üzere kurulu bir iş yöntemidir.

Örnek vermek gerekirse, 10 instagram hesabı size gelerek takipçiye ihtiyaçları olduğunu ve bunun için sizden yardım istediklerini söyleyebilirler. Her bir hesaba ortalama 100 bin takipçi göndermek üzere 10 hesaptan toplam 300 bin lira para alırsınız. 300 bin lira paranın, ortalama 50 bin lirasını çekilişte dağıtır, kalan 250 bin lirayı da kar olarak cebinize koyarsınız. Özellikle büyük sayfalarda çok işe yarayan ve çok para kazandıran yöntemlerden biridir.

İnstagram ile para kazanılabilen yöntemlerden en çok tercih edilenler bu şekildedir. Tekrar hatırlatmakta yarar görüyoruz, İnstagram’dan para kazanmak için olmazsa olmaz kural yüksek takipçiye sahip olmaktır. Düşük takipçili hesapların para kazanma şansı oldukça düşüktür.

Buna parelel olarak yüksek takipçiye sahip İnstagram hesapları her şekilde para kazanabilir.

instagram'dan nasıl para kazanılır
instagram’dan nasıl para kazanılır

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın