Az Sermaye İle Yapılabilecek 10 İş Fikri

Az Sermaye İle Yapılabilecek 10 İş Fikri

Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri ile kendi işinizi yapma fırsatı bulabilir şu andaki kazancınızdan çok daha fazla kazaca sahip olabilirsiniz. Ancak bu tarz bir girişimde bulunmadan önce kendi bilgi ve yeteneklerinizin farkında olmalısınız. Aksi takdirde girdiğiniz sektördeki rakipleriniz tarafından ezilebilirsiniz. Hangi iş olursa olsun başlamadan önce mevcut bir iş planınız olmalıdır. Böylece işe başladığınız ilk aylarda önünüzü görebilir ve bu plandaki sapmalara göre düzenlemeler yapabilirsiniz.

Dükkân tarzı bir iş yapmak isteyenlerin orta ölçekte bir bütçeyle başlaması gerekmektedir. Ama en az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri konusunu anlattığımız bu yazımızda 0 sermayeden 5 bin TL sermaye miktarına kadar olan işlerden bahsedeceğiz.

1-Network Marketing

Çoğu network marketing firması sıfır sermaye ile işe başlama olanağı sunmaktadır. Genellikle satış temsilcilerinin yakın çevresine satış yaparak giriştiği bu işte gereken çalışmaları yapıp yeterli zaman ayrılırsa gerçekten de oldukça yüksek kazançlara ulaşabilmek mümkündür. Burada önemli olan firmanın ilk yıllarında sisteme dâhil olabilmek ve altındaki satış kadrosunu güçlendirmektir.

Sanıldığının aksine ciddi kazançlara sahip olabilmek için neredeyse günün 24 saati çalışmak gerektiğidir. Çoğu zaman aile ve akrabalar ihmal edildiğini düşünüp size gönül koyabilir. Bunun yanında ne kadar çalışırsanız o kadar kazanç sağlayabileceğiniz bir sistemdir. Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri listesinde ilk sırada olmasının nedeni neredeyse her 2 kadından birinin bu işi hayatının bir döneminde yapmış olmasıdır.

2- Freelancer Makale Yazarlığı

Bu iş için gereken bir PC ve internet bağlantısına sahip olmaktır. Hatta bazı yazarlar ilk olarak telefonla yazmaya başlamışlardır. Makale yazarlarının ve alıcılarının buluştuğu platformlardan iş alabilir ve bu şekilde işe başlayabilirsiniz. Ama internet sitelerine makale yazarlığı yapmak için bazı incelikleri bilmek gerekir. Bununla ilgili SEO kuralları hakkında makaleleri okumak hatta eğitim almak çok daha iyi bir makale yazarı olmanıza fayda sağlayacaktır. Yine de belli bir alt yapıya ve imla bilgisine ihtiyaç vardır.

Az sermaye ile yapılabilecek on iş fikri listemizde yer alan makale yazarlığı işi için gerekli olan bir bilgisayardır ve bu da ortalama 3.600 TL olarak düşünülebilir. Aylık 70 TL internet ücreti de dâhil edildiğinde aylık masraf ilk yıl için 370 TL dir. Ancak günde 10 bin kelime yazan bir makale yazarı günlük 200 TL kazanabilir. Aylık kazanç 6 bin TL olan biri için 370 TL ödemek çok zor olmasa gerek. Belli bir kaliteye ulaştıktan sonra bu kazanç aylım 10 bin TL ye kadar çıkabilir hatta aşabilir.

İlginizi Çekebilir  İnternetten Yatırımsız Para Kazandıran Siteler 2021

3-İnternet Sitesi Yapma

Belli bir birikime sahip olduktan sonra web sitesi yaparak para kazanmak en az sermaye isteyen işlerden biridir. Hele bir de makaleleri sıfır maliyetle kendiniz yazarsanız sadece domain ve hosting ücreti vererek bir web sitesi hazırlamak ve adsense alıp satmak size maksimum 150 TL ye mal olacak ama en az 1000 TL den satışa sunabileceksiniz. Hem ekmek istemez su istemez satılana kadar her gün 300 kelimelik seo uyumlu bir makale girmeniz yeterlidir.  Az sermaye ile yapılabilecek on iş fikri arasında ilgi ve bilgi gerektiren işlerden biri de budur.

4-İnternetten Drop Shopping Yapmak

Büyük alışveriş sitelerinde bir yer kiralayarak drop shepping denilen doğrudan kargolama anlamına gelen satış tekniğini kullanmak size ayda 3000 TL ve daha fazlasını da kazandırabilir. Eğer geri dönüşlerinizi zamanında yaparsanız müşteri puanınız yükseldikçe diğer mağazalardan da indirim alabilme hakkına sahip olabilirsiniz. Burada önemli olan ucuza alıp pahalıya satabilmektir. Bu da işinizi doğru ve titizlikle yapmanız sayesinde ilk sayfalara çıkabilmenizle gerçekleşir. Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri içerisinde vergi levhasının ilk etapta olmasını gerektiren bu iş için, sadece şirketin açılış masrafları ve aylık muhasebeci masrafı vardır.

Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri

5-Sosyal Medya Uzmanlığı

Bu iş için 40 TL den başlayan fiyatlara alabileceğiniz bir kurs yeterli olabilir. Ama ilk çalışmalar için kendi internet sitelerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu alanda yeterli bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olan kişiler aylık 10 Bin TL ye varan hatta aşan kazançlar elde edebiliyorlar. Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri listesinde özellikle Instagram hesapları yönetimi en fazla gelişme gösteren sektör budur.

6-Seyyar Pilavcılık

İnternetten Anlamayanlara iş yok mu diyenlere de seyyar pilavcılık konusuna eğilmelerini tavsiye ediyoruz. Ortalama bir pilav arabası 2.000 TL civarındadır. Büyük tüp 100 TL, ilk sermaye olarak pirinç ve yağ ile birlikte tavuk da eklendiğinde 250 TL gibi bir miktar düşünülebilir. Toplamda 2500 TL lik bir sermaye ile başlanabilecek bu işte kazanç ise 500 TL civarında olmaktadır. Günlük 250 TL kazanca karşılık ilk başta yapılan araba alma maliyeti her ay olmayacağından sadece haftalık 1 tüp olarak hesaplansa yeterli olacaktır. Bu da aylık 7000 TL lik bir net kazanç anlamına gelmektedir. Ancak satış için seçilecek lokasyon oldukça önemli bir faktördür.

7-Seyyar Simitçi

Mahalledeki fırınla anlaşma yapılarak 75 kuruş ile 90 kuruş arasında toptan alabileceğiniz simit ve poğaçaları 1 buçuk TL den satarak günde 100 tane sattığınız düşünüldüğünde 1800 TL ile 2. 250 TL arasında bir gelir elde edebilirsiniz. Az sermaye ile yapılabilecek on iş fikri içinde yer almasının nedeni kadim bir iş kolu olmasıdır.

İlginizi Çekebilir  İnternetten Para Kazanma Uygulama, İnstagram ve Youtube

7-Az Sermaye İle Yapılabilecek 10 İş Fikri Pazarcılık

Halden en az yarı fiyatına alınabilecek olan meyve ve ya sebze satışını isterseniz seyyar olarak isterseniz pazarda satarak yine en az 2000 TL gelir edebilmeniz mümkündür. Sattığınız ürünün niteliği ve niceliği de bu kazancın artmasını sağlayabilir. bunun için sesiniz gür, ürünlerinizin albenisinin yüksek olması çok önemli bir etkendir.

8- Az Para İle Yapılabilecek 10 İş Fikri Yumurta Üretimi

Yumurta üretimi yapabilmek için 5 tane tavuk almanız yeterlidir. Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri konusunda çok fazla bir bilgi birikimine gereksinim duyulmayan işlerden biridir. Bahçeli bir eviniz varsa ya da büyük bir terasa sahipseniz bu işe başlamak için yeterli yere sahipsinizdir. 5 tavuk günde 5 yumurta verdiğinde en az 1 TL ye satacağınız bu yumurtalar ile ayda 450 TL kazanabilirsiniz. Zamanla tavuk sayısını artırdıkça kazancınız da artacaktır. Unutmayın Keskinoğlu Tavukçuluk da bu şekilde başlayan bir serüvendi. Şimdi dünyaya ihracat yapan bir firma haline geldi.

9- Evde Mantı ve Hamur işi Yapmak

Evde mantı ve hamur işi yapmak el becerisine sahip olanlar için oldukça kazançlı ve az sermaye ile yapılabilecek on iş fikri listesinde yer almaktadır. Burada asıl olan el emeğini malzemenin en az 2 katı kadar hesaplayarak fiyat belirlemektir. Örneğin 1 kg mantı için 200 gram kıyma, 1 adet soğan, 1 kg un 3 yumurta yeterlidir. Bu da toplam 20 TL dir. 1 kg yaş mantının satışı en az 50 TL dir. Günde 4 kg mantı yapan bir kişi ayda 3600 TL net kazanç elde edebilir.

10- Az Sermaye İle Yapılabilecek 10 iş Fikri Butik Pastacılık

Az sermaye ile yapılabilecek on iş fikri arasında evde kendi mutfağınızı kullanarak yapabileceğiniz butik pastacılık işinde de sermaye oldukça az ama kazanç oranı yüksektir. 100 TL masraf yaparak imal ettiğiniz bir pasta en az 200 TL ye hatta 500 TL ye kadar satılabilmektedir. En az masrafla en fazla kazanç sağlanabilecek iş kollarından biri özel günler için yapılan butik pastacılıktır.

Bu yazımızda belirttiğimiz az sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri belirlenirken son yıllarda en çok aranan meslekler arasından seçim yapılmıştır. Bunların içinden birkaç tanesine uygun nitelikleriniz varsa en çok hangisine uygun olduğunuza karar vermeli ve buna göre bir iş planı yapmalısınız. Bu iş planına uygun çalışmalara başladıktan sonra plandan sapmalar olursa o yönde geliştirilmelidir. https://www.guncelisfikirleri.com/evde-para-kazanmak-icin-en-iyi/ yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın