Evde Karton Bardak Paketleme İşi İle Para Kazanma
karton bardak paketleme

Evde Karton Bardak Paketleme İşi İle Para Kazanma

Evden yapılabilecek ve ek gelir getiren ek iş fikirleri incelemelerimize evde karton bardak paketleme işi hakkında bilgiler alarak devam ediyoruz. Hazır üretilen karton bardakları paketi işi, paketleme elemanlarının sık sık yaptığı işlerden biridir.

Bildiğiniz gibi karton bardak üreticisi firmalar, ürettiği karton bardakları 100’erli paketler halinde satışını yapıyor. 100’lü şekilde paketlenen karton bardaklar toptancılara satılıyor. Toptancılar da normal bayilere satış gerçekleştiriyor.

Ancak üretim miktarının çok fazla olması bu firmaların işleri dağıtması gerektiği anlamına geliyor. Evlere ek iş veren firmalar, evde karton bardak paketleme işi alıyor ve bunları ev hanımlarına veya evden çalışıp iş yapmak isteyen kişilere dağıtıyorlar.

İşi alan ve evden karton paketleyen kişiler de bu şekilde bir miktar kazanç elde ediyorlar.

Peki evde karton bardak paketleme işi tam olarak nasıl yapılır? Evde kartondan yapılan bardakları paketleme işi ile ilgili detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Karton Bardak Paketleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle üretici firma, karton bardakları 100 bin adet veya çok daha fazla olmak üzere evde ek iş veren firmalara teslim ediyorlar. Evlere ek iş veren firmalar ise bu paketleme işlerini hızlı bir şekilde evden çalışan bireylere dağıtıyor.

Hemen hemen bütün paketleme işlerinde olduğu gibi karton bardak paket işinde de çalışma mantığı aynı sayılır. Evden çalışmak isteyen kişiler iş alabilirse bu şekilde bir kazanç elde edilmiş olunuyor.

Paketleme yapılacak olan karton bardaklar, koli koli evlerinize getiriliyor ve sizde almış olduğunuz bu karton bardakları tek tek paketleyerek satışa hazır hale getirmeniz isteniyor.

İş aslında çok basit. Yapmanız gereken firmanın istediği miktarda karton bardakları 25-50 ya da 100 olmak kaydıyla poşetlerin içerisine yerleştiriyorsunuz.  25’li olarak yerleştirilen karton bardaklar ortalama 2,5-3 TL’den satılıyor. 50’li karton bardaklar 4 TL’den, 100’lü karton bardaklar ise 7-8 TL gibi bir fiyat bandında satılıyor.

İlginizi Çekebilir  Evde Mandal Paketleme İşi Nasıl Yapılır? Mandal Paketleyerek Para Kazanma

Genelde tek seferde en az 10 bin bardak teslim ediliyor. Bir başka deyişle en az 10.000 bardak paketlemeniz gerekiyor. Bu miktarın altında iş yapmayı düşünüyorsanız işi almanız zor olabilir.

Karton bardak paketi işi veren firmaları Google‘da arama yaparak bulabilirsiniz.

Evde Karton Bardak Paketlemek Ne Kadar Kazandırır?

Evde karton bardak paket işi oldukça kazançlı bir iş sayılabilir. Zaten paketleme işlerinin çoğu paket başına ücret ödemeli olduğu için ne kadar çok çalışılırsa buna bağlı olarak o kadar çok para kazanılabilir.

İlk etapta 25-50 veya 100 adet olarak paketlenecek bardaklar verilecektir. 25’li bardaklardan paketleme başına 15 kuruş, 50’li bardaklardan paketleme başına 25 kuruş, 100’lü bardaklardan ise 45 kuruş kazanabiliyorsunuz. Her bir paketleme işlemi genelde 1 dakikanın altında sürede yapılabilir.

Evden karton bardak paketleme işi ne kadar kazandırır sorusunun cevabı için kısaca kaba taslak bir hesap yapacak olursak, şayet günde 10 bin bardak paketleyebilirseniz kazancınız ortalama 45 TL olacaktır.

Eğer günde 20 bin bardak paketleyebilirseniz 90 TL kazanabilirsiniz. Hızlı ya da ekip halinde çalışanlar için günde 20 bin adet bardağı paketlemek çok da zor sayılmaz.

Paketlenen bardaklar gelip teslim alındığı an ücret ödemesi nakit yapılıyor. Örneğin; 100 bin bardak teslim edildiyse gelip hazır bardakları aldıkları zaman, 450 lira ödeme yapıyorlar ve yeni bardakları getiriyorlar. Sizler de bu şekilde karton bardakları paketleyerek gerçekten de çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Karton Bardak Paketleme İşini Kimler Yapabilir?

Evde karton bardak paketleme işi herkes tarafından yapılabilir. Öğrenciler, ev hanımları, emekliler evde çalışarak ek gelir elde etmek veya iyi bir çalışma ile tam zamanlı bir işte çalışıyormuş gibi bir gelir elde etmek amacıyla bu işle meşgul olabilirler.

İlginizi Çekebilir  Akademisyen, Akademik Personel Nedir? Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Evlere ek iş veren firmalar, iş getirdiği kişilerin genelde statüsüne pek bakmaz. Normal bir işçinin 8-10 saate bitirebildiği kadar işi size teslim eder ve bittiğinde bizi arayın derler. İş bitirme süresi olarak genelde en fazla bir hafta süre verilir.

İlk başta alacağınız sipariş bir deneme süreci sayılabilir. Karton bardak paketleme işi veren firmalar ilk önce sizi denemeye tabi tutabilir. Buradaki amaç hem ne kadar sürede işi yapabileceğinizi ölçer, hem de işi ne kadar iyi yaptığınızı gözlemler.

Eğer evde karton bardak paketleme işi başarılı bir şekilde yapılırsa size sipariş hakkında bilgi verilir. Örnek vermek gerekirse elimizde paketlemeyi bekleyen 1 milyon karton bardak işi var, ne kadar alabilirsiniz denir. Siz de adet söyler ve buna göre teslim süresi vererek işleri teslim alınır.

Burada dikkat etmeniz gereken söz verdiğiniz tarihte teslimatı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bir daha karton bardak paketleme işi almak sizin için hayal olabilir.

Karton Bardak Paketleyerek Ne Kadar Kazanılır?

Bu işi yaparak aylık elde edebileceğiniz kazanç sınırlı değildir. Ne kadar çalışırsanız o kadar kazanabilirsiniz. Ekibinizle çalışmanız durumunda karton bardak paketleme yaparak daha fazla gelir elde etmeniz mümkün olacaktır. Günde 4-5 saat çalışarak ayda ortalama 1400 lira, 8-9 saat çalışarak 2800 lira gelir elde etmeniz mümkün olmaktadır. Sizler de bu şekilde çalışarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Ödeme Nasıl Yapılır?

Hemen hemen bütün paketleme işlerinde olduğu gibi karton bardak paketleme işi için de ödeme iş bitiminde yapılmaktadır. İşveren firma size siparişleri teslim eder ve belirttiği tarihte siparişi teslim almak ister.

Mesela 100 bin bardak siparişi alırsınız ve teslim ettiğinizde 450 TL ile 600 TL arasında bir ödeme yapılır. Ödeme sistemi çoğu firma için bu şekilde işler. Ödemeler banka hesabına ödenmez. Doğrudan elden nakit para ile yapılır.

evde karton bardak paketleme işi
evde karton bardak paketleme işi

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

This Post Has 6 Comments

 1. Sinem

  Bu işi yapabilecek durumdayım kısa sürede dönüş yapmanızı bekliyorum

 2. Hülya

  Merhaba ev hanımıyım 3 kişi yiz bu işi yapa bileceğimize güvenediğimiz icin baş vuru yapmak istedim

 3. osman

  biz evde beş kişiyiz maddi ihtiyacımız var bizede yardımcı olurmusunuz tel sıfır beşyüz yedi beşyüz otuzaltı doksan dört yeni mah per cad no onuç

 4. osman

  sıfır beşyüz yedi beşyüz otuz altı doksan dört seksen kılavye arzalı rakamları yazıyla yazmak zorunda kaldım cevabınızı bekliyorum iyi günler

  1. kağan

   Telefonunuzu aldım. İlgili firmayla görüşüp size en kısa zamanda cevap vereceğim. Allaha emanet olun.

 5. Esra Kalaycı

  Ben ev hanımıyım bu işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

Bir cevap yazın