Yandex Map Editör Nedir? Ne İşe Yarar?
yandex-map-editor-nedir

Yandex Map Editör Nedir? Ne İşe Yarar?

Son dönemlerde internet reklamcılığı platformlarında öne çıkan bir reklam var. Yandex map editor Türkiye’de başlığı altında dolaşan bir reklamla sık sık karşılaşıyoruz. Peki Yandex Map Editor nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Nasıl yapılır? Yandex’in map editor hizmeti ne işe yarıyor? Yandex harita düzenleyicisi olarak para kazanmak mümkün mü?

Bu sayfamızda Yandex’in Rusya’dan sonra Türkiye’de de kullanıma sunduğu yeni uygulaması yandex map editor, Türkçe karşılığı ile harita düzenleyicisi ile ilgili merak edilenleri açıklayacağız. Bir diğer adıyla yandex map maker hakkında detaylı bilgiler alacağız. Uygulama ile ilgili merak edilenleri anlamaya çalışacağız.

Yandex Map Editor Nedir?

Öncelikle Yandex map editor, Türkçe karşılığı ile Yandex harita düzenleme uygulaması nedir? Ne işe yarar? Teorik bilgiler alarak başlayalım. Uygulamanın çalışma mantığını kavrayalım.

Yandex Map Editor, isminden de anlaşılacağı gibi Yandex’in harita düzenleyicisi, harita oluşturucusu anlamlarına geliyor. Yandex haritalarını düzenlememizi sağlıyor. Konuyu daha da açacak olursak, Yandex haritalarını artık kullanıcılar kendileri oluşturabiliyor.

yandex map editor nedir
yandex map editor nedir

Yaşadıkları bölgenin haritasını çizebiliyor, sokakları, yolları, caddeleri, köyleri, dükkanları, okul, hastane, apartman gibi binalarını tek tek işaretleyebiliyorlar. Bu değişiklikleri Yandex Map Editör uygulaması üzerinden yapabiliyorlar. Yapılan değişiklikler Yandex Navigasyon kullanıcılarına aktarılıyor.

Bildiğiniz üzere yaşadığımız çevre çok hızlı değişiyor. Her gün yeni binalar, yeni yollar, okullar, kurumlar bunun gibi yapılar inşa ediliyor. Ya da yıkılıyor veya isim değiştiriyor. Bir yerin 2 sene önceki hali ile şimdiki hali arasında inanılmaz farklar olabiliyor.

Özellikle büyük şehirlerde bu farklılık günden güne karmakarışık bir hal alıyor. 2 sene önceki verilere göre yola çıkan birisi adres bulmada zorluklarla karşılaşabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Güncel Para Kazanma Fikirleri Nelerdir?

Dolayısı ile haritaların da güncellenmesi gerekiyor. Yapılan bu değişiklikleri web tabanlı haritalarda da değiştirmek gerekiyor. Yandex’in Map Editör uygulamasını hayata geçirmesindeki amacı, Yandex Navigasyon hizmetini kullanan kullanıcılarına bu tür sorunlarla karşılaşmamalarını sağlamak.

Navigasyon hizmetini en doğru şekilde müşterilerine sunmak, en güncel haritaları aktarmak. Bunu da yine insan eliyle, map editör aracılığıyla gerçekleştiriyor.

Yandex Map Editör Nedir? Başlıklı Yandex’in Hazırladığı Tanıtım Videosu

Yandex Harita Düzenleyici Nasıl Kullanılır?

Yandex Map Maker, diğer adı ile map editör uygulamasında kartograf olmak için gereken tek şey, Yandex hesabınızın olması. Yandex hesabı olan herkes Yandex Map Editör uygulaması üzerinden haritaları düzenleyebilir, değişiklikleri kaydedebilir. Yandex Navigasyon kullanan insanlara yön bulmada yardımcı olabilir.

Uygulama Türkçe hizmet veriyor. Yandex hesabınız ile Yandex Harita Düzenleyici sayfasına gidin. Buradan değişiklik yapacağınız bölgeyi seçerek işaretlemelere başlayabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler Yandex moderatörleri tarafından kontrol edildikten sonra en geç bir hafta içinde yayınlanıyor.

Böylece insanlara en doğru bilgileri sunmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Yaptığınız değişikliklerle bir çok insana yön bulmada yardımcı olabilirsiniz.

Yandex Map Editör İle Para Kazanmak Mümkün Mü?

Sevgili admin, “insanlara yardımcı olmanın mutluluğu” falan diyorsun. Şimdi de paradan bahsediyorsun. Bu nasıl bir çelişki? Her şey para mı diyebilirsiniz. Haksız da sayılmazsınız. Fakat güncel iş fikirleri ailesi olarak bizim öncelikli amacımız sitemize gelen ziyaretçilerimize “Para Kazanma” konusu üzerine bilgiler vermek.

Para kazandıran yöntemleri anlatmak. Nasıl yapıldıkları konusunda yardımcı olmak. Para kazandırmayan SPAM yöntemler hakkında uyarılarda bulunmak. İşin gerçek yüzünü aktarmak. Dolayısı ile bu sayfamıza “yandex map editörle para kazanma” araması yaparak gelen ziyaretçilerimiz de olabilir. Bu sebeple bu konuyu da açıklığa kavuşturmamız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Danışmanlık Hizmeti Vermek

Bu düşünceyle gelen ziyaretçilerimize yandex map editör ile para kazanılır mı? kazanılmaz mı? Bu konuda da yardımcı olmamız gerekiyor. Değil mi? Çünkü Yandex Toloka ile görev yaparak para kazanılıyordu.

Bakınız: Yandex Toloka Nedir? Toloka İle Para Kazanma

O yüzden yandex harita düzenleyicisi olarak para kazanılır mı? konusunu merak edenler için, Yandex Map Editör ile para kazanmak şu an için mümkün değil cevabını veriyoruz.

Yandex, ileride kullanıcıları teşvik amaçlı “Toloka” uygulaması gibi bir yol izler mi bilinmez. Ancak şimdilik yandex map editör uygulamasını sadece gönüllüler kullanıyor. Yandex, bu iş için kartograflara herhangi bir para ödemiyor.

Kullanıcılar haritalar üzerinde değişiklikleri kendi istekleri doğrultusunda yapıyorlar. Gönüllülük esasına göre çalışıyor. Fakat Yandex Türkiye’nin sadık kullanıcılarına ufak çaplı hediyeler gönderdiği bilinen bir gerçek. Bu dip notu da düşelim.

Biz bu sayfamızda sadece Yandex’in map editor uygulaması nedir? Ne demektir? Nasıl yapılır? Bu konularla ilgili teorik bilgiler vermeye çalıştık. Ancak “Yandex Map Editör‘den Para Kazanma” araması ile bu sayfamıza gelenler için “Yandex Toloka ile para kazanma” başlıklı yazımızı incelemelerini tavsiye ederiz.

O sayfamızda Yandex’in Toloka uygulaması üzerinden nasıl para kazanılacağı üzerine bilgiler vermiştik. Verilen görevleri yerine getirerek nasıl para kazanılacağını anlatmıştık.

Ne tür görevler verildiğini, ne kadar kazanıldığı konusunda fikirler yürütmüştük. Yandex Toloka konusunu detaylı olarak işlemiştik.

Yandex Map Editör uygulamasından harita değişikliği yaparak para kazanılmıyor fakat Yandex’in Toloka uygulaması ile bazı görevler yaparak para kazanmak mümkün.

yandex harita düzenleyici nedir
yandex harita düzenleyici nedir

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın