Evde Paketleme İşi Yapan Firmalar
Evde paketleme işleri

Evde Paketleme İşi Yapan Firmalar

Evde paketleme işi yapan firmalar. / İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı evden dışarı çıkamamak, çıksa da uzun süre durmamak zorunda kalırlar. Örnek olarak üniversite öğrencileri, ev hanımları, evde bir hastası ya da çocuğu, yaşlısı olan kişiler gibi insanlar verilebilir.

Ancak günümüzde ekonomik koşulların değişmesi ile beraber, çalışmak da zorunlu hale gelmiştir. Bu durumda insanların karşısında tek seçenek çıkmaktadır: evden ek iş bulmak.

Evde Paketleme İşi Yapan Firmalar

Evde paketleme işleri
Evde paketleme işleri

Bugün teknolojik şartların da gelişmesi ile beraber, evden ek iş bulmak oldukça kolaylaşmıştır. Zira firmalar ve fabrikalar her zaman üretim yaptığı için, ek elemana her zaman ihtiyaç duymaktadır.

Her ne kadar buyerleri sık sık eleman ilanı da verse, maliyeti düşürerek üretim yapmanın imkânları da her zaman aranmaktadır. Bu durum, paketleme sektöründe özellikle kendini göstermektedir.

Bu nedenle evden ek iş arayanlar için paketleme her zaman öne çıkmaktadır. Peki, bu işler nelerdir ve nasıl bulunur?

Eğer evden iş hali sorusuna cevap arıyorsanız ve evde yapılacak işler bulmak istiyorsanız, bu yazımızı sizin için hazırladık.

Evden Ek İşler Nasıl Bulunur?

Ülkemizde pek çok insan, günümüzde evden ek iş seçeneklerini aramaktadır. Ancak evden ek iş bulmuş kişiler sıklıkla bunu paylaşmamakta, paylaşsa da bu işi yapmaları için nereye, nasıl başvurmaları gerektiğini söylememektedir.

Bunun tek bir nedeni vardır: daha çok maddi gelir sağlamak. Zira evde paketleme işleri kazanılan ücret, ne kadar paket yapılırsa o kadar artmaktadır.

Yeni paketleme elemanı gelmesi demek, gelecek işi ve dolayısıyla kazancı düşüreceği için, hiç kimse bunu istememektedir.

Peki, evde paketleme işleri nasıl bulunur?

Eğer bu işi yapmak istiyorsanız, bu konuda iki seçenek vardır. Bunlara geçmeden önce bilmeniz gereken tek konu, hiçbir firma ya da fabrikanın evde ek iş olarak paketleme vermediğidir.

Tüm çalışma yerleri açtıkları ilanı “paketleme elemanı” şeklinde vermektedir. Peki, evden çalışma nasıl yapılmaktadır?

Yukarıda da açıkladığımız üzere iş yerleri her zaman harcadıkları parada tasarruf yapmak istemektedir. Bunun her ne kadar pek çok seçeneği de olsa, bunlardan bir tanesi de dışarıdan eleman çalışmaktadır.

Zira bunlara yapılan masraf daha az olduğu için, bir tasarruf da yapılmaktadır. Fabrikalar her gün üretim yaptığı için, paketleme işi her zaman olmaktadır.

Ancak bir fabrikada çalışan elemanlar her zaman bunları yetiştirmek için yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle paketleme işine başvururken yapmanız gereken, sizi işe alacak olan kişiye özellikle bunu evden yapmak istediğiniz belirtmeniz gerekmektedir.

Ardından kendinizi iyi bir şekilde anlatırsanız ve karşınızdaki kişiyi ikna ederseniz, işe alınmanız büyük bir ihtimâldir.

Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Eğer evde paketleme işleri bulmuşsanız, bundan sonra yapmanız gereken oldukça kolaydır. Bazı paketleme işleri ek bir bilgi gerekmektedir. Bu nedenle eğer bir eğitim ihtiyacı varsa, bunu fabrika ya da firma size ücretsiz olarak vermektedir.

Bu eğitimin süresi ise çalışma yerlerine göre farklılık göstermektedir. Buna rağmen işin kendisi kolay olduğu için, eğitim esnasında büyük olasılıkla zorluk çekilmeden öğrenilecektir.

Ayrıca bazı paketleme işlerinde özel araç ve gereçler de kullanılabilmektedir. Eğer böyle bir durum mevcutsa, gerekli olan tüm araçlar size fabrika tarafından sağlanacaktır.

Eğer bunları kullanmayı bilmiyorsanız, bunlar da size eğitim esnasında gösterilecektir. Burada size verilen araç ve gereçler sizin üzerinize kayıt edileceği için dikkatli olmanız ve bunları iyi korumanız büyük bir şarttır. Ardından size her gün paketleme işi verilecektir.

Bu işler sizin kapınıza kadar teslim edilebileceği gibi, belirli bir yere bırakılarak, buradan almanız da gerekebilecektir. Size teslim edilen pakette belirli sayıda ürün ve paketleme malzemesi bulunmakta ve belirli bir sürede tamamlamanız gerekmektedir.

Bundan sonra yapmanız gereken, zamanında hepsini yetiştirmektedir. Eğer evden ek iş olarak paketleme konusunda ilk tecrübenizi yaşıyorsanız, ilk başlarda yaptığınız paket sayısı daha az olacaktır.

Ancak eliniz alıştıkça ve işi daha çok öğrendikçe yaptığınız paketler hem daha çabuk bitecek, hem de daha kaliteli olacaktır.

Bu sayede zamanla sizi işe alan kişinin, size olan güveni de artacaktır. Bu nedenle size gönderilen evde paketleme işleri artacaktır.

Evden Paketleme İşlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Dolandırıcılık günümüzde en çok karşılaşılan durumlardır. Bu nedenle vatandaşların bu konuda dikkatli olması elzemdir. Burada bilmeniz gereken, evde paketleme işleri esnasında siz bir para ödememektesiniz. Bunu bilmek neden önemlidir?

Bazı kişilerin insanları dolandırmak için evde paketleme işleri çeşitli meblağlarda para istediği bilinmektedir.

Ancak evde paketleme işleri nasıl yapılır başlığında anlattığımız gibi bu esnada hiçbir para ödenmemekle beraber, eğitimler de ücretsiz olarak verilmektedir.

Dolayısıyla bir başvuru yapmışsanız ve sizden ücret talep edilmişse, bu durum büyük ihtimal ile karşınızda bir dolandırıcı bulunduğuna işaret edecektir. Bu durumda o kişi ile yaptığınız görüşmeleri hemen sonlandırmanız şarttır.

İlginizi Çekebilir  Evden Çalışma Kılavuzu

Evden Paketleme İşleri Nasıl Bulunur?

Günümüzde iş aramak oldukça kolaylaşmıştır. Eskiden bir iş bulabilmek için uzun yollar yürümek gerekli olsa da, günümüzde internet üzerinden iş bulunabilmektedir.

Araçlar da yolları kısalttığı için iş bulmak için yapılan yolculuklarda harcanan zaman hem azalmakta, hem de daha az çaba gerektirmektedir. Evde paketleme işleri üç şekilde bulunmaktadır. Bunlar İŞKUR, online kariyer siteleri ve sanayi bölgeleridir.

İŞKUR

İşkur
Evde paketleme işleri

İŞKUR, ülkemizde iş bulabilmek için kullanılabilecek ilk seçenekler arasındadır. Eğer İŞKUR sitesine girerseniz ve ilgili bir şekilde arama yaparsanız, pek çok iş seçeneği çıkmaktadır. Bunlar arasına paketleme işleri de dâhildir.

Ancak burada bilmeniz gereken, İŞKUR sitesinde paketleme konusunda evde paketleme işleri yer almamaktadır. Sadece paketleme değil, İŞKUR evde ek iş şeklinde iş ilânı bulundurmamaktadır. Bu nedenle her gün bu siteyi takip etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bu siteye üyelik bulunduğu için, İŞKUR üyelik hesabı açmanız ve ilk olarak buraya giriş yapmanız şarttır. Aksi halde iş varsa bile telefon numaraları ve iletişim yolları görünmemektedir.

Üye olduktan ve paketleme ilanlarını bulduktan sonra, yapmanız gereken şey belirtilen adrese giderek iş görüşmesi yapmaktadır. Eğer bir adres yoksa, telefon numarası bulunacaktır.

Telefonu arayarak iş ilânı için başvurduğunuzu söylerseniz, size bir adres verilecektir. Ancak henüz, burada evden çalışmak istediğinizi belirtmemeniz elzemdir.

Zira iş veren sizi henüz yüz yüze görmediği ve konuşmadığı için büyük olasılık evde paketleme işleri talebinizi reddedecek, böylece evden iş hali konusunda güzel bir seçenek kaçırılacaktır.

Size verilen adrese gittikten sonra size iş hakkında bilgi verilecek ve sizin daha iyi tanınmanız amacı ile bir görüşme yapılacaktır.

Bu görüşmede kendinizi iyi tanıtmanız ve iyi şekilde ifade etmeniz gerekmektedir. Ardından paketleme işini evde yapmayı istediğini belirtmeniz gerekmektedir.

Burada “ek iş” kelimesini kullanmamak önemlidir; zira ek iş kelimesini duyan iş verenler, işi verecek de olsa sizin kısa süre duracağınızı ve işe zaman ayırmayacağınızı düşünerek, sizi reddedebilecektir.

İş verene ayrıca neden evde çalışmak istediğiniz anlatmanız da şarttır. Ancak burada herhangi bir yalan olmaması gerekmektedir. Zira bu yalan kolayca ortaya çıkacaktır.

Örnek olarak ev hanımı olduğunuzu ve evden dışarı çok çıkamadığınızı; ancak çalışmak istediğinizi ve bu işi evden yapabileceğiniz söyleyebilirsiniz. Yine çocuk ya da bakımından sorumlu olduğunuz kişiler varsa, bunları da belirtebilirsiniz.

Burada hatırlamanız gereken, gerek firma, gerekse fabrikaların her zaman paketleme elemanına gerek duyduğu ve masraflardan kaçınmak isteyeceğidir.

Ancak bu durum, iş yerlerinin gelişigüzel bir alım yapacağı ve düşünmeyeceği anlamına gelmez. Zira sizden maksimum bir verim beklenecektir.

Eğer bunu görmezlerse, kısa sürede işten çıkaracaklar ve yeni eleman alacaklardır. Evden ek iş arayan çok sayıda kişi olduğu için, bu pozisyonu doldurmaları hiç de güç olmayacaktır.

Bu nedende evde paketleme işleri bulmuşsanız, buna sıkıca sarılmanız ve dikkatli olmanız gerekmektedir.

Online Kariyer Siteleri

20. Yüzyılın sonlarına doğru geliştirilmiş olan bilgisayar ve internet, artık ayrılmaz ikili haline gelmişlerdir.

Her ne kadar yakın bir dönemde gelişmiş de olsalar, günümüze dek hızlı bir büyüme göstererek, pek çok işimizi halleder hale gelmiştir. Bunlar arasında pek çok durum da olsa, iş bulmak bunlar arasındadır.

Eğer evde paketleme işleri bulmak ve evden ek iş şeklinde çalışmak istiyorsanız, öncelikle kariyer sitelerini araştırmanız gerekmektedir. Bunlar küçük bir Google araştırması ile kolayca bulunmaktadır.

Ardından yapmanız gereken, bu sitelerde bir üyelik açmaktır. Üyeliği açtıktan sonra da fark edeceğiniz gibi, öncelikle bir özgeçmiş oluşturmanız gerekmektedir. Burada doldurmanız gereken yerler özetle şöyledir.

  • Ad ve soyad
  • Doğum tarihi
  • Doğum yeri
  • Eğitim bilgileri
  • Referanslar
  • Yabancı diller
  • İş tecrübesi
  • Yaşadığı yer
  • Hakkında
  • Hobiler

Burada tüm özgeçmiş bilgilerinizi ne kadar iyi doldurursanız, evden ek iş bulmanız o kadar kolay olacaktır.

Zira online ortamlarda bu sitelerde bulunan özgeçmişler, fabrikalar tarafından değerlendirilmekte ve bunlar arasından ön eleme yapılarak, mülakata çağrı yapılmaktadır.

Bu şekilde üye olup, CV doldurduktan sonra tüm iş ilanlarını kontrol ederek, paketleme elemanı ilanlarına bakmanız gerekmektedir. Ancak burada, işin bulunduğunuz ilde olması şarttır.

Eğer çevrenizde bulunan fabrika ya da firmalar paketleme elemanı ihtiyacı varsa, bu sitelere koymaktadır. Bu ilana başvuru yaptıktan sonra, firma sizinle telefon numaranız üzerinden iletişim kuracaktır.

Bu konu hakkında bilmeniz gereken, tüm CV bilgilerinizin doğru olmasıdır. Yalan bilgiler sağlayarak mülakata çağrılsanız dahi, yazdığınız yalanlar hemen ortaya çıkacağı için işe alınmanız hemen hemen imkânsız olacaktır.

Zira hiçbir iş veren, işe girerken yalan söyleyen bir çalışan bulundurmayı gerek kendi, gerekse işletmesi adına tercih etmemektedir.

Yapılan mülakat esnasında da tıpkı İŞKUR’da olduğu gibi tüm nedenlerinizi sayarak, evde paketleme işleri istediğinizi söylemeniz gerekmektedir.

Sanayi Bölgeleri

Ülkemizde pek çok il ve ilçe sanayi bölgeleri bulundurmaktadır. Bu bölgelerde fabrikalar toplanmış olup, genellikle şehrin dışarısındadır.

Bunun en temel nedeni bu bölgelerin her zaman büyük bir alana ihtiyaç duyması ve şehirde kısıtlı alan olduğu için, çalışmanın da daha zor olmasıdır. Ayrıca sanayi bölgelerine sık sık araç gelip gittiği için, trafik de önemli bir sorun olacaktır.

Eğer evde paketleme işleri arıyorsanız, bu kapsamda bölgelere bizatihi giderek, durumu açıklamanız ve paketleme işi aradığınızı belirtmenizdir. Burada da mülakata gelene kadar evde paketleme işleri aradığınızı ve evden ek iş olarak istediğinizi belirtmemeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  Freelance Ne Demek?

Mülakata geldiğinizde de yalnızca evden çalışmak istediğiniz söylemeniz şarttır. Ardından görüşmenin seyri değişerek, bu işi neden evden yapmak istediğiniz doğal olarak yöneltilecektir.

Evde paketleme işleri, bu anlattığımız şekilde bulunmaktadır. Burada ek olarak çevrenize de evde paketleme işleri aradığınızı haber vermeniz de sayılabilir; ancak çevrenizde böyle bir kişi varsa dahi bundan bahsetmeyeceği için, bulmanız uzak bir ihtimâl olacaktır.

Eğer evden ek iş paketleme arıyorsanız, bu yöntemlerin hepsini birleştirerek iş aramanız, sizi çözüme kavuşturacaktır.

Peki, evde paketleme işleri nelerdir? Bu sektörde bulunan işler şu şekildedir.

Evden Sabun Paketleme

Evde ek iş hali olarak sabun paketleme, genellikle sabun üreten işletme ve firmalar tarafından sağlanmaktadır. Her ay binlerce sabun üretildiği için, bunların paketlenmesi de sorun olabilmektedir.

Organik olsun ya da olmasın her sabun paketleme gerektirmektedir. Eğer yaşadığınız yerde sabun üreten bir yer varsa, buraya evde paketleme işleri için başvurursanız işe kabul edilebilirsiniz.

Bundan sonra sabun paketleme her ne kadar değişmekte olsa da, çoğunlukla 6’lı paketler olarak tasarlanmaktadır. Burada tüm sabunlar size belirli bir sayı ile verilerek, bununla orantılı paketler ve varsa kullanılacak araçlar sağlanmaktadır.

Size nasıl paketleyeceğinize örnek olması için, 1-2 örnek sabun paketi de verilmektedir. Ardından tüm yapmanız gereken size söylenen şekilde paketleme yaparak, teslim etmektir.

Evden Bardak Altlığı Paketleme

Bardak altlığı üreten yerler, bardak üretimi yapan fabrika ve işletmeler ile aynıdır. Geçmiş yıllarda bardak altlığı paketleme oldukça yoğun yapılan evden ek işler arasında olsa da, artık buna yönelik düşünceler azalmıştır. Ancak çevrenizde bardak üreten bir yer varsa, buraya giderek paketleme işi talep edebilirsiniz.

Eğer böyle bir istek varsa ve kabul edilirseniz size bardak altlıkları ve paketleri orantılı bir şekilde verilecektir. Burada genellikle 6’lı yada 12’li paketler halinde hazırlık yapılmaktadır.

Burada bilmeniz gereken, dikkatli olmanız ve kendinize zarar vermemenizdir. Zira bunlar cam olduğu için gerek sizin, gerekse sevdiklerinizin hata ile kendini kesmesi olası olacaktır.

Eğer bebeğiniz ve çocuğunuz varsa evde paketleme işleri arasında bardak altlığı paketleme özenli ve dikkatli yapılmalıdır.

Evde Tesbih Paketleme

Her ne kadar tesbih üretimi yüzyıllar boyunca olsa da, teknolojinin gelişmesi ile pazarlama teknikleri ve istekler de değişmektedir. Günümüzde pek çok tesbih üreticisi online olarak ürün satmakta olup, isteğe göre tesbih üretmektedir. Bu nedene bağlı olarak tesbih paketleme işi de gereksinim haline gelmiştir.

Eğer yakınlarınızda tesbih üreten bir yer biliyorsanız, bu sebeple paketleme elemanına ihtiyaç duymaları olasıdır. Eğer kendinizi iyi bir şekilde ifade ederek, evde paketleme işleri istediğiniz belirtip, kabul edilirseniz size her gün paketleme için tesbih yollanacaktır.

Evde Kına Paketleme

Her ne kadar kına geceleri ve düğünler eskiden genellikle yaz aylarında yapılsa da; günümüzde tüm aylarda yapılmaya başlanmıştır.

Türk geleneklerinde kına da yüzyıllar boyunca önemini koruduğu için, paketlenmesi büyük önem taşımaktadır. Siz de evde paketleme işleri arasında kına paketleme yapabilirsiniz. İş kolay olduğu için bardak altlığı paketlemede olduğu gibi bir tehlike de arz etmemektedir.

Evde Mum Paketleme

Çok eski dönemlerde aydınlatma amacıyla kullanılan mumlar, bir dekorasyon ve tasarım ürünü olarak tekrar moda olmuştur. Bu nedenle mum üretimi de büyük artış göstermiştir.

Tüm mumlar farklı şekillerde ve görsel seçeneklerde üretildiği için, bunların paketlenmesi de önem kazanmıştır. Mum üreten işletmelere başvurarak paketleme işi isterseniz, evde paketleme işleri de bulabilirsiniz.

Burada mum paketlemesini nasıl yapacağınız, size gösterileceği için herhangi bir zorluk bulunmamaktadır. Ancak bilindiği gibi mumlar son derece kırılgandır.

Bu nedenle işi yaparken son derece önem göstererek, mumları hassasiyet ile tutmak önemlidir. Evde çocuğunuz varsa, mumlarla oynaması büyük ihtimâl olacağı için uzak tutulmalıdır.

Evde Plastik ve Karton Bardak Paketlemek

Plastik ve karton bardaklar her zaman kullanılmaktadır. Bu nedenle üretimi de her daim olmaktadır. Eğer yaşadığınız yerde bu bardakları üreten yerleri araştırırsanız, onlara bardak evde paketleme işleri için başvurabilirsiniz.

Plastik ve karton bardak paketlemede bir pakete konulacak bardaklar değişmektedir. Bu nedenle işe girerseniz, size iş detaylı anlatılacak ve bu esnada da bir pakette kaç bardağın olacağı söylenecektir. İstisnai durumlar oluşursa da bilgilendirme yapılacaktır.

Evde Telefon Kılıfı Paketleme

Artık telefonlar akıllı hale gelerek, cebimize sığacak kadar küçülmüştür. Bunları hem korumak, hem de estetik durması için kılıf üretimi de yapılmaktadır.

Eğer bu kılıfları üreten işletmeler başvurursanız, evden ek iş bulmanız da olası olacaktır. Burada kılıfların nasıl paketleneceği size gösterilecektir.

Evde Vida Paketleme

Eğer evde paketleme işleri arıyorsanız, yakınınızdaki fabrikalara başvurarak vida gibi unsurların paketlenmesi işini isteyebilirsiniz. Eğer işe kabuk edilirseniz, sizi bir eğitime sokarak, burada işi yaparken nelere dikkat etmeniz, hangi vidanın nasıl paketleneceği gibi pek çok unsur gösterilecektir.

Farklı türe ait vidaların ayrı ayrı paketlenmesi bir şartsa, bu da size gösterilecektir. Bilindiği gibi bazı vidalar oldukça sivri olduğu için, hemen batabilmektedir. Bu nedenle evde iş hali olarak vida paketleme yapıyorsanız, kendinize ve sevdiklerinize dikkat etmeniz şarttır.

kağan

Güncel Kalın, İşsiz kalmayın

Bir cevap yazın